SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 20. - 7:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Voith Schneider Propeller
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 09. - 22:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Úgy gondoltam ez a hajtómű megérdemel egy saját topicot. Elkezdtem rajzolgatni a PDF alapján és nagyon megtetszett. Elkészíteni valószínűleg nem fogom. Legalább is a közeljövőben nem. Nincs meg hozzá a megfelelő géppark. :cry: De azért egy modellt összehozok és ha a gépem is megbirkózik a feladattal, akkor talán működési animáció is lesz. (a mechanika bonyolultsága miatt, az utóbbiban kételkedem)
Eddig itt tartok vele:
Kép
http://solidworks.dragon.fotoalbum.hu/v ... d/11832948
3-as GE szem az SKF kínálatában nem található. A legkisebb a 4-es, így a modellbe is az fog belekerülni a szükséges alkatrészek módosítása után.
Néhány dolgon megpróbálok egyszerűsíteni. Ilyen pl. a kúpfogaskerék elhagyása. Helyette megfelelő méretű, könnyebben beszerezhető, egyenes fogazatú fogaskerekeket gondoltam berakni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Voith Schneider Propeller
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 11. - 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 3
Dragon írta:
Néhány dolgon megpróbálok egyszerűsíteni. Ilyen pl. a kúpfogaskerék elhagyása. Helyette megfelelő méretű, könnyebben beszerezhető, egyenes fogazatú fogaskerekeket gondoltam berakni.


Szia!

Az "újabb" VSP-k esetében - ha az hajóban elfér - előszeretettel alkalmaznak (bordás)szíjhajtást:

Kép

Kép

Üdv, Géza


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 17. - 15:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nem sokat haladtam a szerkezettel. :(
A csavarok és a két szervó még hiányzik az összeállításból. Minden más már a helyén van.
Kép
http://solidworks.dragon.fotoalbum.hu/v ... d/11934879
Egy megfelelő szervó 3D modelljét is meg kell szereznem (vagy el kell készítenem), mert nekem ez az elrendezés kicsit gyanús:
Kép
http://solidworks.dragon.fotoalbum.hu/v ... d/11934873
Mintha a képen a vízszintes karhoz képest a szervó kivágása egy kicsit "magasan" lenne. DE ez csak olyan becsült dolog, mert megfelelő modellem nincs, hogy megnézzem. Sajnos itthon nincs készleten olyan szervóm ami passzol bele és le tudnám mérni.
A beígért animációt a laptopom nem lesz képes lekezelni. Ez már biztos. Az összeállítás is kezd sok lenni, pedig a csavarok még nincsenek benne. Az asztali gépemet meg villámcsapás érte. Alaplapra vár...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Lézervágás
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 11. - 6:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv Lézervágással foglalkozom és szívesen elvállalok bármilyen vágást.
Rezet és fát nem tudok vállalni. Ami van: 0.5mm-20mmig sima vas vagy horganyzott lemez.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 30. - 8:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Dragon!

Két dolog miatt zaklatnálak. Az egyik, hogy engem is érdekel a VS propeller a másik, hogy Solid Works-öt használsz. :-)

- A VS propellernek a lapátjai gondolom nem hajlított profilúak mint a repülőgép szárnyak, vagy tévedek? Egyéb iránt szerintem a modell verzióhoz sok egyszerűsítést lehet csinálni, például amit Géza is ajánlott a kúpos fogaskoszorú kiváltására. (Szerintem a szíjnak nem is kell fogasnak lennie.)

- Solid Works-öd teljes értékű vagy diák verzió. Sajnos nekem diákverzióm volt és novemberben lejárt, pedig már kezdtem belejönni a használatába. Ezzel akartam ugyanis "alá dolgozni" a CAM-nak, hogy az automata gépes megmunkálás, különösen ilyen bonyolultabb esetekben mint a VS propeller lapátjai, egyszerűbben kivitelezhetőek és sokszor megismételhetőek legyenek. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Vp
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 29. - 17:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Szervusz otako, Szerdán meglátogattam B.Gyuláékat mivel arra akadt dolgom neg hát egy kis varázslötyi is kellett a hydrótőkéknek nagyon jó hogy átjöttetek Veszprémbe mert a kiszállítók naponta autóznak házunk előtt igy ha valamilyen futár dolog van egyszerüsödött az élet.

Üdv. Imre (máv275) :?

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Vp
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 30. - 9:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
máv275 írta:
Szervusz otako, Szerdán meglátogattam B.Gyuláékat mivel arra akadt dolgom neg hát egy kis varázslötyi is kellett a hydrótőkéknek nagyon jó hogy átjöttetek Veszprémbe mert a kiszállítók naponta autóznak házunk előtt igy ha valamilyen futár dolog van egyszerüsödött az élet.

Üdv. Imre (máv275) :?


Király!
Beszéltem a Magvas Józsival is és Ő is mondta, hogy képben vagy. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 30. - 12:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
otako írta:
Kedves Dragon!

Két dolog miatt zaklatnálak. Az egyik, hogy engem is érdekel a VS propeller a másik, hogy Solid Works-öt használsz. :-)

- A VS propellernek a lapátjai gondolom nem hajlított profilúak mint a repülőgép szárnyak, vagy tévedek? Egyéb iránt szerintem a modell verzióhoz sok egyszerűsítést lehet csinálni, például amit Géza is ajánlott a kúpos fogaskoszorú kiváltására. (Szerintem a szíjnak nem is kell fogasnak lennie.)

- Solid Works-öd teljes értékű vagy diák verzió. Sajnos nekem diákverzióm volt és novemberben lejárt, pedig már kezdtem belejönni a használatába. Ezzel akartam ugyanis "alá dolgozni" a CAM-nak, hogy az automata gépes megmunkálás, különösen ilyen bonyolultabb esetekben mint a VS propeller lapátjai, egyszerűbben kivitelezhetőek és sokszor megismételhetőek legyenek. :oops:


Szia Otako!

Restellem, de mostanában nem nagyon jártam itt. :(
Megmondom őszintén, ezt a HSZ-edet átfutottam, de szerintem ott meg is rekedt a dolog.
A lapátoknak szimmetrikus a profilja.
A VS rajzát még RGform-tól kaptam. Megtetszett, úgyhogy megrajzoltam. Ami a képen van az 99%-ban az eredeti tervek szerint készült.
A SolidWorks-öm teljes verzió, munkámból kifolyólag.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség