SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 23. - 14:59

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Új tagok bemutatkozása
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 07. - 21:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Tiszteletem.

Kérek minden leendő tagot , hogy mutatkozzon be , és röviden ismertesse eddigi modellező tevékenységét , elkészült vagy épülés alatt lévő esetlegesen tervezett modeljeit.

Üdv. máv275

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: bemutatkozás
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 08. - 19:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt máv 275...
Nagy örömmel üdvözlöm a kezdeményezést! Működő gőzmozdony modellt építeni a hazai lehetőségek mellett nem kis bátorságra vall-véleményem szerint. Ha ebbe segítséget lehet kapni-Pl:tervrajzok.-az nagymértékben elősegítheti a végeredményt.
Magamról:Munkácsi Tibor 74 éves vagyok és a modellezéssel sajnos ,csak 2001 től foglalkozom Eddig megépítettem: három komplett gőzhajót és több gőzgépet.
Szeretném figyelemmel kísérni a gőzmozdonyépítés hazai fellendülését és erőm függvényében részt is venni benne.
Üdvözlettel:Gőzgépész.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 08. - 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt Gőzimádók!

Örömmel köszönöm meg Imre barátunknak, hogy létrehozta ezt a Fórumot!
Évek óta kóborolok az Interneten, német nyelvű Fórumokon, de alig akadtam Honfi- és Hobby társakra kis hazánkból. Imre ebben a kevés kivétel egyike.

Nevem Kozsa Pál, idén töltöm be a hetvenet, és bő három éve foglalkozom valódigőz hajtotta modellek építésével.

HO-ás koromból eredően a német Epoch 3 gőzmozdonyok kedvelője vagyok, de az elmúlt években az osztrák keskeny nyomtávot is megkedveltem. Ausztriában a keskeny nyomtáv ma is hagyomány.

Van néhány működő és néhány épülőfélben lévő mozdonyom, szeretek rajzolni, és alkatrészeket gyártani esztergán és CNC marógépen (Optimum).

Maga a vonatozás nem kifejezett mániám, de van egy tesztpályám a teraszon, számomra elég. Persze, egyszer talán a kertben is építek valamit, ha időmből és erőmből futja.

Eddig elsősorban az osztrák Schienen Dampf Forumon kommunikáltam. de sok más fórumot is rendszeresen látogatok.

http://www.schienendampf.com/index.php? ... 225nx30160

Kedvenc magyar mozdonyom a MÁV 326 sor mozdony, szeretném megépíteni, sok eredeti rajz másolatát kaptam meg a Közlekedési Múzeum rajztárából.

Remélem a jövőben itt is sok információt kapok és remélem adhatok is azoknak akiket a modony füstje szintén megcsapott!

Tisztelettel:
Pál


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Köszönet
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 13. - 20:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves gozgepesz,


Nagyon köszönöm a kedves biztatást.
Sajnos az út nem görönygyös hanem szakadékos.
Évek óta gyötör a gondolat , hogy a gyermekkorom kedves gőzösét kellene megépíteni szabványos méretarányban NEM (Normen Europäischer Modellbahnen szerint).
Sajnos mint az nálunk szokott lenni eredeti rajzok sehol , max jellegrajz.
Német mozdonyt építhetnék mert könnyen rendelhető mint mérethelyes rajzon mint CD-n de MAGYART szeretnék és remélem mások is.
Ezért hoztam létre SRY és GYR kolégák segítségével ezt a topicot.
Kedves gozgepesz, remélem ennyi gőzös tapasztalattal sok segítséget fogunk kapni , amit előre köszönettel veszünk.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Üdvözlet
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 13. - 20:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves sapal,

Köszönöm , hogy megjöttél már már féltem , hogy nem regisztrálsz , de megjöttél , köszönöm.
Őszintén mondom nagyon számítok szakmai tudásodra és mind elméleti mind gyakorlati tapasztalataidra.
Remélem egyes terveidet ha nem is teljes részletességgel (tőled megszokott alapossággal) , de a résztvevők számára azért nyomonkövethetően közölni fogod.
Zárszavad jó lesz jelmondatnak "akiket a modony füstje szintén megcsapott".

Üdv. náv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: indítás!
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 14. - 17:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt mozdonyfüsttel csapott barátaim...
Akinek azonos a "mániája" az enyémmel azok nekem mind barátaim!Legyenek az ország bármely részén-ezért ez a meg szólítás.
Sajnos, már megint abban a helyzetbe vagyok, ahol mindig:Én az ország egyik végében, a társak pedig 300 km. -el távolabb!Igaz,hogy "sapal"-máv 275-és én át tudjuk fogni az országot,nosza kezdjünk bele!.
Egyetértek máv 275-el, én is magyar mozdonyt szeretnék építeni,Pl:424 vagy valami hasonlót (ha már álmodozunk!)
Sajnos a szándékon kívül semmim sincs.Legfőképpen egy mérethelyes rajz hiányzik,mint mindenkinek!Ha rajz lenne, akkor legalább kiderülne mi minden nincs még.Szerencsére egy kiállitott darab viszonylag közel Tokaj vasútállomásán van.Ott sok mindent lehetne a valóságban be azonosítani. bár már ott tartanánk.
Bízva a kezdés sikerében:üdvözöl mindenkit,Gőzgépész.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Üdvüzlet
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 19. - 19:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszöntelek gozgepesz

a 275 ről van jellegrajzom , ha olyan levelezőt használsz ami 500kb fölött is viszi a levelet szívesen átküldöm , akár 1:32 méretben is.
A G - mail az viszi az ilyen nagy méretű leveleket.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: rajz
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 20. - 15:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt MÁV 275...
Ha lehet küld el a 275-ről rendelkezésre álló rajzot.
Címem:tbmunkacsi@gmail.com
A fűtést, véleményem szerint csak és kizárólag gázzal képzelem el, mert praktikusabb és veszélytelenebb mint a denszeszes megoldás.A denszesz kiborul , szerteszét folyik és mindent felgyújt.A gáz palackba zárva bármilyen helyzetbe hozható és csappal elzárható.Ha odakerül a sor(bár már ott tartanánk)a fűtőberendezést én elkészítem (tervezés és kivitelezés).Autókat alakítok át gázüzemre 1991 től hivatalosan,előtte 1975 től stikába.A többszáz átalakításból egy se gyuladt ki, még karambol esetén sem.Igy jogosan állíthatom, hogy az alapvető óvintézkedéseket betartva:veszélytelen.
Üdvözlettel: Gőzgépész.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Udvozlet regisztracim alkalmabol !
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29. - 16:09 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Eloszor is kivanok minden modellezo kolleganak ,, akiket a mozdony fustje megcsapott ,, BEKES , BOLDOG , SIKEREKBEN gazdag UJESZTENDOT !!! e jokivansagokat termeszetesen kivanom a SRY Modellezo Forum osszes tagjanak es olvasojanak !!!
Horvath Laszlonak hivnak , Kolozsvaron elek es tevekenykedek . 59-ik evemben vagyok , alapkepzettsegem szerszamlakatos ( femforgacsolas is ). Jelenleg jatekgep uzemelteto tehnikus . Modellezes : kb. 3 es fel evtizede repulo , hajo makettezes & modellezes ( nem leigazolt ) amator minosegben,valamint minden ami gep es szerszam barkacsolasa . Mivel gyerekkoromban a Kvari futohaz szomszedsagaban laktunk az a bizonyos MOZDONY fust engem is megcsapott!
Vegezetul VIVAT! VIVAT ! VIVAT !!!
a forumert Mav275, SRY , Antikos kollegaknak ! Barati udvozlettel LACI (nyuluka51) Kolozsvar 2010.01.29.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Kiegeszites a bemutatkozasomhoz_
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29. - 16:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mivel gozmozdonyok szeretete es TISZTELETE megkapott zsenge gyerekkorban , ugy kb. masfel , ket eve kezdtem az ,,elo ,, gozgepek , mozdonyok megvalositasanak gondolataval foglalkozni . Ezen ido tanulmanyozassal / dokumentacioval telt el . Kedvelt epitesi mereteim 1/43,5 1/32 1/22,5 . Mintegy 6 honapja megkezdtem egy Decauville030 modellnek ( kezdeti nehezsegek )!!! de megoldhatok ! Egy kedves kollegatol olvastam (gozgepesz), hogy az vagja igazan nagy faba a fejszejet , aki elo gmozdony modellezessel akar foglalkozni MO-on.... hat meg Erdelyben!!!
Kedvenc gepeim Mav 325 !!! Mav 342 , Mav 275, Mav 326 es nem utolso sorban a Mav 422 ( Malett / ez volna egy nagy kihivas !!! ) Ezuton szeretnem megkoszonni ismeretlenul is , a neten kapott infot/utmutatast Gozgepesz , SRY ,Antikos es nem utolso sorban Sapal ( osztrak forum ) kollegaknak!!! Megegyszer VIVAT!!! Mav275-nek. Kivanok hosszu es zokkenomentes eggyuttmukodest a FORUMON !!! Barati udvozlettel !
Kvar 2010.01.29. nyuluka51


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29. - 17:00 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
T. Nyuluka51!

Üdvözöllek itt a mi kis fórumunkon, remélem találsz olyan témát,
információt, ami tetszeni fog.


üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: RE
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29. - 18:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Tiszteletem, nyuluka51.

Nagyon örülök , hogy bejelentkeztél , remélem a megszerzett tapasztalataidat megosztod velünk.
sapal kolegánk nem Osztrák Bp. él csak osztrák gépeket épít át és legtapasztaltabb közöttünk.
A 275 régi gondolat és én is régóta tanulmányozom minden elérhető forrást. Egyre többet gondolok arra , hogy az 1:32 méretarány sok nehézséget okoz , lehet , hogy nagyobb méretet kellene választani (3-as, 5-ös ( 7-esre gondolni sem merek)).
Köszönöm a kedves köszöntést kicsit SRY nek is jár , hogy helyet adott az általa gondozott fórumon.
Ha valamiben tudok szívesen segítek.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 06. - 9:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Tisztelettel kérdezem?
Ezeket a fejezteket MIÉRT NEM TUDJA VALAKI VASÚTMODELEKKEL KEPCSOLATOS INFORMÁCIÓKKAL MEGTÖLTENI?
Én sajnos a kapott kritikák után ezt a lehetőséget nem tudom kihasználni.

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 21. - 19:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Tiszteletem,

ez a topic mint nevében van bemutatkozási hely ide nem töltünk más információt mint bemutatkozást , rövid tevékenységi leírással. Más érdekes anyagokat a megfelelő helyre töltjük , mert ha összekeverjük a topicokat csak zűrzavar lesz. Remélem nem sértettem meg senkit várom az építő jellegű hozzászólásokat.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség