SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 28. - 16:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Épitsünk Magyar Hajók modelljeit.
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 02. - 23:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
Régóta gondolkodom ezen a témán ,hogy itt a fórumon bemutatom a tulajdonomban lévő hajórajzokat ,valamint az elkészitett, ill.épités alatt lévő hajókról készült képeket,videókat , melyeket már több érdeklődő modellező társam ,barátom kért el tőlem .Van olyan rajzom is amit már felnagyitotam ,kirajzoltam 1:50-es , 1:30-as méretarányban a könnyeb megépités érdekében .Van rajz Balatoni ,Dunai személyhajókról,vonatatóhajókról,önjáró áruszállitóról,csavargőzösről,vizibuszokról.

Itt látható egypár kép a hajói

Várom a véleményeket ,hozzászólásokat a témával kapcsolatban .

Üdv hajóács.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hajóács1948 2019 jan. 07. - 21:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 03. - 14:47 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Mit lehet ehez hozzászólni :-) nagyon várjuk !!!

Lehet egyszer ki kellene dolgozni egy komplett modelltervet a kereskedelemben kapható R/C elemekre (szabvány motor, tönkcső, szervók, vevő, akku stb...) meg egy kisebb, de elegáns hazai hajóra (Pl, a "CSONGOR", vagy a "CSILLAG" vagy hasonló) alkatrész-szintig kirajzolva, hátha ettől nagyobb kedv és buzgalom éled az élethű hajók modellezése iránt.

A kiállításokon, bemutatókon látható gyönyörű modellek sokszor még el is rettentik a vállalkozó kedvű kezdőket, mert ránéz és az az érzése támad, hogy ilyet az életbe nem tudna megépíteni .... dehogynem, csak el kéne kezdeni valahol.....

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 05. - 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Én is nagyon várom.
Szívesen csinálnék egy magyar csavargőzöst, ha hozzájutnék egy megfelelő rajzhoz.
Tisztelt hajóács 1948 tudnál ebbe segíteni.
Csak a hajórajz kellene a gőzgépekről van már szép számú rajzom.
Üdv. feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 05. - 21:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Hát Sry felvetése,hogy egy teljes élethü modell megrajzolása, szabvány beszerezhető alkatrészekkel tervezve nem piskota munka ha kitt be lenne tervezve. Inkább walrust kéne kittesiteni előszőr némi modositással, mert teljesen kezdő modell, hamar ad siker élményt (meg ha belekezd ugyis tesz hozzá). Igy lehet a legjobban beoltani a kezdőt modellező virussal.

Valahogy az az érzésem, hogy a kutya kergeti a saját farkát. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Vontató gőzös rajz .
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 05. - 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
Ez a hajó megfelel vagy másra gondoltál .

Kép

Ez kivan rajzolva 1:50-es léptékben ,de ha nagyobb kell az sem gond .

Üdv hajóács.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 06. - 8:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Teljesen rád bízom a hajó kiválasztást, mert nincs benne gyakorlatom. Eddig csak gőzbárkákat építettem, szeretnék egy gőzhajót csinálni.
A méretarány nem probléma úgy gondolom, hogy a mai technikával könnyen tudom változtatni csak alkalmas rajz legyen.
Pl. egy A4-es rajz nem alkalmas egy kb. 120 cm hosszúra való nagyításra, meg a rajznak kellő részletgazdagnak is kell lenni.
Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 06. - 10:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
sry írta:
Lehet egyszer ki kellene dolgozni egy komplett modelltervet a kereskedelemben kapható R/C elemekre (szabvány motor, tönkcső, szervók, vevő, akku stb...) meg egy kisebb, de elegáns hazai hajóra (Pl, a "CSONGOR", vagy a "CSILLAG" vagy hasonló) alkatrész-szintig kirajzolva, hátha ettől nagyobb kedv és buzgalom éled az élethű hajók modellezése iránt.


Csongrád rajza készen van, sőt lézervágott állapotban is létezik, csak senkit nem érdekel. Lásd Csongrád témakör alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 06. - 18:13 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
sry írta:
Mit lehet ehez hozzászólni :-) nagyon várjuk !!!

Lehet egyszer ki kellene dolgozni egy komplett modelltervet a kereskedelemben kapható R/C elemekre (szabvány motor, tönkcső, szervók, vevő, akku stb...) meg egy kisebb, de elegáns hazai hajóra (Pl, a "CSONGOR", vagy a "CSILLAG" vagy hasonló) alkatrész-szintig kirajzolva, hátha ettől nagyobb kedv és buzgalom éled az élethű hajók modellezése iránt.

A kiállításokon, bemutatókon látható gyönyörű modellek sokszor még el is rettentik a vállalkozó kedvű kezdőket, mert ránéz és az az érzése támad, hogy ilyet az életbe nem tudna megépíteni .... dehogynem, csak el kéne kezdeni valahol.....

Üdv.: SRY


Aki scale hajót épít annak illik saját kézzel építeni, aki meg nem épít az vesz készen, komplett rc naszádok vannak 20eFtért.

_________________
https://medvegabor.synology.me


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Kezdő modellezők.
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 06. - 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
[quote="skeleton"]Üdv.

Hát Sry felvetése,hogy egy teljes élethü modell megrajzolása, szabvány beszerezhető alkatrészekkel tervezve nem piskota munka ha kitt be lenne tervezve. Inkább walrust kéne kittesiteni előszőr némi modositással, mert teljesen kezdő modell, hamar ad siker élményt (meg ha belekezd ugyis tesz hozzá). Igy lehet a legjobban beoltani a kezdőt modellező virussal.

Valahogy az az érzésem, hogy a kutya kergeti a saját farkát. :cry:[/quote]

Tisztelt Fórumtárs. Én már közel 30 éve foglalkozom a modellező utánpótlással és 18-éve van saját szakköröm. Az a tapasztalatom ,hogy a mai gyerekeket nehéz leültetni a lombfűrész asztal mellé .Mindent számitógépel,meg lézerkivágott anyagból akarnak csinálni és hamar gyorsan . Ez a mai világ .!!!!!
Én az utóbbi 7 -évben csináltam nyári tábort és csupán 3 gyermek maradt meg aki hajót épit ,de ők olyan kivételes személyek akiket tényleg érdekel a hajózás és fából épitik a hajókat és úgy ahogyan én is kezdtem 1959-ben . Volt is kitől tanulnom pl. Böthge Károly,Bertók Kálmán,KrassóTamás ,stb akik példaképeim voltak .
Igaz én nem vagyok ilyen neves ember bár sokan ismernek ,mert 10 évig "M"-hajóval versenyeztem (1960-tól)és azzal ,hogy a gyűjteményemben lévő rajzanyagot felajánlom az érdeklődőknek csak segiteni szeretnék és bizom benne ,hogy lesz aki elfogadja .

Baráti Üdvözlettel hajóács.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Vizibusz 301-es tipúsú .
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 11. - 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
Kép

Kép

A bordasablonok 1:30-as méretben ki van dolgozva és van is egy lepalánkolt hajótest is belőle .

Kép

Ilyen vizibusz volt Győrben 1960-61-ben sétahajónak ,mely TOMAJ-néven érkezett és RÁBA-nevet kapta és most úgy tudom ,hogy GEMENC a neve .

Kép
Kép



Üdv hajóács.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára hajóács1948 2014 márc. 13. - 20:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Vizibusz 303-as tipús .
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 11. - 22:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
Kép

Kép

Ezt a hajótipúst is már megépitette egy fiatal klubbtagom ,de sajnos az épitéséről nem készült kép .
Kivan rajzolva 1:30.as méretben és a bordasablonok is megvannak hozzá .
Kép az eredeti hajóról.
Kép

Üdv hajóács.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 13. - 21:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
Az eredeti hajó leirása. Kálnai Attila Magyar hajózás cimű könyvéből részlet melyet tőle kaptam emlékűl a 2004-es Gőnyűi hajós napon .


Kép

Kép

Kép

Hajók rajzai :
Kép
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajóács1948 2014 márc. 15. - 20:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Vizibusz 303-as tipús .
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 14. - 12:49 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
hajóács1948 írta:
Kép

Kép

Ezt a hajótipúst is már megépitette egy fiatal klubbtagom ,de sajnos az épitéséről nem készült kép .
Kivan rajzolva 1:30.as méretben és a bordasablonok is megvannak hozzá .
Kép az eredeti hajóról.
Kép

Üdv hajóács.


Ez nagyon hasonlít a Poseidon-ra
http://www.modellezes-nap-szel-energia. ... n-epitese/

_________________
https://medvegabor.synology.me


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Hajómodell Kiállitás .
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 16. - 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
A rendezvényen láthatók lesznek az általam épitett és épités alatt lévő magyar hajók modelljei .


Kép

Minden érdeklőrőt szertettel várunk .Üdv hajóács.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 24. - 13:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 4
Hajómodelljeim a kiállitáson .Van köztük olyan is ami épp festés vagy épités alatt van .

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv hajóács.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség