SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 jún. 07. - 3:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: "Mini Médium" Török Lacitól!
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 19. - 6:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Tamáskám, Tisztelt Fórumlátogatók!
A télen lett készen ez a különleges kis 1,5 ccm-is mechanikus a Mini Médium. 1960-ban nyert vele országos bajnokságot Sütő István a "Modellezés" tervrajz mellékletének tanúsága szerint. A rajzot is ő készítette, Meczner András tervei alapján. Ez volt az első mechanikusom annak idején és nagyon megszerettem. Sütő István volt a szakkörvezetőm, Meczner András pedig a sportolói példaképem.
A modellbe András jóvoltából ugyanaz a FOK-GYEM kék fejű 1,5-es került, mint ami a korabeli modellben is muzsikált. A berepítés a klubunk udvarán megtörtént( nem kellett állítgatni semmit ) de az igazi repülésre Kecskéden a verseny után került sor, Meczner András tiszteletére, aki műtétje óta először tudott eljönni versenyre.
A viszonylag kicsi kormányokkal is kitűnően vezethető modell tud úgy is emelkedni, mint szabadon repülő korában. Nagyszerű érzés volt látni a megelevenedett múltat, amelyet ugye még saját szememmel láthattam, halhattam. Egyetlen "komplikáció" vele, hogy a motor csak Kornó Pistinek hajlandó elindulni. Saját viszonyt tudott kialakítani a kompresszióval és ez működik.
A klubban közben Márkus János már egy elektromos változatot is megépített és keddenként komoly harc folyik, hogy ki vezesse, mert olyan jó lett. A harmadik építésére is kapott már felkérést János barátunk. A képeket Berkó Gyuri készítette Kecskéden.
Üdvözlettel T.Laci

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Kép

Uploaded with ImageShack.us


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség