SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 jún. 16. - 3:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 05. - 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Hajlandó vagyok bárkivel vitába szállni - persze maximálisan figyelembe véve mások véleményét - a starkampó helyét illetően.
A lényeg!
Ha lerajzolja valaki azt a változó erőt -és ez a lényeg a változó :!: - ami elsősorba a gumis starberendezés okoz megláthatja, hogy CSAK A SÚLYPONTBAN ELHELYEZETT STARTKAMPÓRA NINCS HATÁSSA A VÁLTOZÓ RÁNGATÓS ERŐHATÁS.
DE VALÓBAN A SÚLYPONTBA kell tenni a starkampót. :!:
Meredeken megy fel a modell az miért baj?
Ha jól megvan építve a modell nem fog összetapsolni a szárnya ÉS AMI A LÉNYEG TELJES HOSSZBAN NAGYON MAGASRA FOG MENNI
.Persze az eredeti szabadonrepülő kialakítású szárnnyal és nem dobozolt főtartóval valóban nem lehet meredek startolást megkisérelni!!! :!: :!: :!:
Valamennyi modellem mindig teljes hosszban kinyújtotta a gumit és a damilt is még a régi szabályzat szerint is 100m-hosszban is.
Ha valakinek kellemetlen a meredek startolás AKKOR SEM KELL NYOMNI A MODELL, HANEM NEM SZABAD ELFELEDKEZNI A TRIMRŐL AZT KELL EGY KICSIT " MEGNYOMNI". :!:
Felérve a zsinor végére vissza kell huzni a trimet :!: sőt én -rögtön termiket keresve - A FORDULÓBAN HÚZOK A TRIMMEN!
Akik látták repülni a CINEGÉKET mindezt igazolni is tudják.
De az elmult évben ezzel a módszerrel versenyt is nyert a CINEGÉM Török László pilóta kiváló irányításával!
Mégegyszer mondom tessék lerajzolni az erőhatásokat! A rosszúl elhelyezett startkampó össze tudja törni a modellt. Oldalra elhúzza és beleviszi a földbe a repcsit.

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 05. - 14:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv Urak!
Köszönöm a válaszokat!
A legjobb hír az az,hogy nyilván a törzs és a szárny is túl élte a vizes kalandot!
Hát itt ütköznek a vélemények,az biztos,hogy majd nekem is rá kell jönnöm nálam melyik válik be igazán.
Most a súlyponttól előre van a startkampó kb:10 fokra.
A szárny kapott főtartó dobozolást és a fülezésekig még "I gerendás" merevítést is,bízom benne,hogy elég erős lesz.
A meredek emelkedés nem mint pánik jelent meg inkább mint észrevételként.Sokat segített a tavalyi FÍK-80-as gumizás,itt már némi tapasztalatra tettem szert,bár azt annyira nem féltettem.
Az oldalkormánnyal megpróbálok együtt működni,mert nem szeretném az összképet rontani toldásokkal.
Ősszel már tapasztaltabb leszek,a beállításokkal kapcsolatban.
Addig is kívánok mindenkinek remek emeléseket!
Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 05. - 14:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Köszönjük és viszont kivánjuk.
Próbálj nagyobb kitérést adni az oldalkormánynak!

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 03. - 7:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt Urak!

Azt szeretném kérdezni,hogy a következő paraméterekkel rendelkező startzsinór rögzítő elegendő-e a "Szajkó" magas startjához?
Kép

Esetleg valami komolyabb oszlop vagy karó kell az esetleges balesetek elkerülése érdekében.Ezt a karót a kis hab FÍK-el való gyakorláshoz készítettem,ott meg állta a helyét.
Most viszont szeretnék egy gyári katapult szettet vásárolni a Szán Bt-nél.
Kép

Ez a szett így néz ki és 900g ig van maximalizálva a felhúzandó modell súlya.
Az elsődleges szempont a balesetek elkerülése!
A karó és a katapult elég-e a "Szajkó" modellhez?

Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 03. - 8:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Nem ismerem a SZÁN féle gumit, de MENNÉL VÉKONYABB KOMPLET GUMI-DAMIL LEGYEN, mert a szajkó kicsi modell viszonylag.
Én erős sátorcöveket használtam és megdöntve kell a földbe tenni, hogy az erős húzást kibirja.

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 szept. 05. - 15:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt Urak!

A hétvégén újra a levegőbe emelkedett a "Szajkó"!
Sajnos még nem készültem el az ernyővel,így szélcsendes időben továbbra is gondot jelent a leoldás.Készül már az ernyő,mert nem kellene összetörni a modellt.
Jó néhány startból egyszer sikerült úgy el termikelni elég kis magasságból,hogy már alig alig volt kivehető a modell és még az adót illetően is voltak aggályok.
Az emelésre találva egy kb:.ugyan akkora ragadozó madár próbált rátámadni a modellre, mint maga a gép.
Később a termikkel haladva megbékélt és megfértünk egy azon emelésben.
Leírhatatlan érzés volt!!
Bő negyed órás vitorlázás után nagy magasságból és távolságból sikerült tökéletesen lehozni a modellt.
Sajnos egész nap ezt az egy ilyen emelést találtam,de így is megérte a katapulttal való bajlódást.
Kép

Kép

Miután kihúztam a start zsinórt változott a szél irány, így oldalazva kellett felhúzatnom a modellt.
Kép

Az idei legjobb modellező napot töltöttük el a legnagyobb kincsemmel és örökös segítőmmel a kis Fiammal!l

Már az is remek idő töltés,hogy a természetben lehetünk naplementéig,így a modellezés sport,természet járás és remek relaxálás!
Persze rengeteg bütyköléssel a háttérben:ami a gyerkőcöt illetően szintén ismeretbővítés,kézügyesség fejlesztés és kicsi műszaki véna erősítés.

Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 szept. 05. - 20:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Csak most olvastam a topikot,mert nemtudom milyen okbol,sokszor napokig nemtudom
a forumot kinyitni.Tamasba hozzaszollasa késztetett a irasra.Nagyon helyeslem az o
véleményét a startkampo elhelyezésével kapcsolatban,mert az utolso idoben sokmondent
masképpen olvastam,igaz az idok folyaman sokminden valtozott.Mindamellet én is azon
vagyok,hogy a startkampot sulypontba kell tenni és ezt igy tettuk mi régen.Ha kettot tettunk
a gépre akkor az eggyik 2,5-3cm-re elobre kerult.Ide akasztottuk a huzokotelet ha a szél
eros volt.De ha szélcsend van,kivancsi lennék,ki az aki a gépet felhuzza jol elore helyezett
startkampoval.Ma mar gumizott felhuzassal ezt kevésbé veszik észre,de nincs is olyan,hogy
felhuzasnal mar éreztem,hogy termikben vagyok és akkor oldottam.Sokszor szinte fuggolegesben
ment fel a gép,de azis elofordult,hogy visszafele kellet meni az eros szél miatt,és a gyengén
épitett gépek tapsoltak.Sajnos mar eltelt az ido-régvolt.
Udv .ahajt


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 szept. 09. - 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
:lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség