SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 júl. 01. - 21:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 09. - 10:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hello!
Hát szép lenne látni ahogy a gumis modell szépen eltávolodik töllem,de egyre jobban gondolkodom az rc-sítésen is.A remény hal meg utoljára ezért mindenképp megpróbálom előszőr gumisnak,csak utánna lépek tovább.Ehez viszont az rc-zés világába is bele kell kóstolnom.Az biztos hogy a csillapítókat is át kell alakítani ehez vagy újjat építeni.
Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 09. - 16:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Én újra megnéztem a modelledet, egyszóval gyönyörű!
A f....ne egye meg, hogy nem lehet gumit szerezni, legalább is egykönnyen.

Nem sok mindent kell tenni az Rc-sítés érdekében. Balsa kormánylapok elégségesek, 2x2-es fenyő belépővel, félgömbölyűre lecsiszolva.
A kormány emelő himba nálam is 4x4-es fenyő léc és ehhez van kötve-ragasztva a sodrott horgászzsinor kormány " kötél". A kormány felűlet cérnával van a csillapítóhoz erősítve, 8kg.-os szakító szilárdságú cérna " nyolcas" alakban történő kötéssel.
A 9 vagy 5gr.-os szervókat egész hátra lehet tenni, úgy hogy a szervó himba a törzsön kivűl legyen.
Adó-vevő választék van bőven, most már érdemes a 2,4GHz berendezést venni, ha kicsit és könnyűt lehet kapni. Ha nem a SRY sgít a kicsi Futaba vagy Hitec választásban!

Nekem 3 csatornás Hitec adóm van 35mHz és van ehhez nagyon kicsi
" Fater " vevőm. A CINEGÉBE elfért normál szervó, de a PINTY vitorlázóban 9gr.-os szervók vannak.
Szabályzót, motort, áttételt, légcsavart lehet venni.
A szabály szerint CSAK KEFÉS 300-AS MOTORT lehet beletenni és ehhez elég egyszerű szabályzó jó hozzá.
Akkut lehet tőbb félét venni, 6 vagy 7 cellásat.

Majd, ha belevágsz még segíteni fogunk és remélem más is segít majd.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 11:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 11:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hello Mindenki!
Hát elkészűlt a modell.A végeredmény ugyan majd csak tavasszal lessz az első bereptetéskor,de a gép egyben van és a mechanika is működik.Remélem tavasszig sikerűl megfelelő gumit találnom.Biztosa sok állítani való lessz még az éles bevetéskor,de azzal ráérek később foglalkozni.
Köszönetet szeretnék mondani mindazoknak akik segítettek nekem a majd fél év alatt,főleg Antikos és Sry kolega segítségéért.A többiek hozzászólása is sokban segített a kivitelezésben.
Külön köszönet a kis családomnak a türelmükért!
Minden jót!
Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 10. - 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Tényleg nagyon szép lett és a bevonás szine is illik az antikmodell valóságához.

NAGY-NAYGY GRATULÁCIÓ!

Biztosan fog repűlni!

Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: mrg-6
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 11. - 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Rendesen kitettél magadért! Gyönyörű lett a gép! Jó reptetést, és teljen sok örömöd benne!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 12. - 4:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!
Sajnos akármit csinálok ennek a modellnek a legtöbb gumival is csak kellemesen keveri a levegőt a légcsavar,már 3 zacskó gimi van benne több nem is fér bele.
Gondoltam az rc sítésre,bár az elsőszámú célpontom az uborka volt,de nagyon kevés a szabadidőm,meg itt van a kész Mrg-6.Az lenne a kérdésem hogy ha a szárnyban csak középpen az össze illesztésnél van dobozolva a főtartó,kibírja e az rc-s igénybevételt is?Vagy újj szárny kell?Arra gondoltam,hogy csinálok egy újj vizszintest és függőlegest hozzá és bele az rc cucc.Ez úgy hangzik mintha már értenék hozzá!Biztosan lessz ki segítsen!Szóval ha új szárny nélkűl megy a dolog akkor lehet hogy rc-s lessz.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 12. - 11:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
kellene annak fújnia! másik légcsavar ? :) felhúztad jól, végig csomósra?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 12. - 11:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Helló!
Már úgy fel van csavarva a gumi,hogyaz amerikáner tekerőjét igen csak fogni kell,ne forogjon le.Sajnos így sem tűnik elégnek.
A másik gondom a szabadon repüléssel van a hétvégén a cinege III majdnem egy tanyában landolt,miután a galambdúc lakóit és engem is beilyesztett,a megfelelően nagy "reptér"ellenére is.
Láttam a Winkler-féle gumit még lehet,hogy azzal kipróbálom,talán egy másik légcsavar,de ahoz nagyon nagy ambíció kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 12. - 19:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
ambícióra fel! végső esetben szokott lenni mohunál vagy origoban igra, 200as vagy 220as a legnagyobb azthiszem, bár lehet, hogy az is kicsi rá!? akkor meg lehetne valami kis gws slowflyer csavart is átalakítani, annak kicsi, 3-as furata van.
a másik, hogy milyen gumival próbáltad? nekem a lapos barna gumival az volt a gond, hogy fújt rendesen, de nagyon hamar lepörgött... sőt, az igrával jóval gyorsabban forgott, fújni is jobban fújt, csak sokkal kevesebb ideig...
ha forogni forog, csak nem fúj, akkor a légcsavar, ha lassan forog eleve, akkor esetleg nagyobb keresztmetszetű gumi? szép gép lett, jó lenne nem feladni!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 12. - 20:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves János!

A Heist kolléga által javasolt Igra légcsavarok játék repülőkre valók. A 200-220 mm-es emelkedésük még a fele is éppen hogy annak, ami szükséges lenne ahhoz, hogy a guminyaláb energiáját hasznosítsa. Az átmérőjükkel is ez a helyzet. Azt a légcsavart kell elkészíteni, ami a modellhez való. No és arra is ügyelni kell, hogy az orrkúp mechanikába történő befogás után megmaradjon az emelkedése. Az eredeti modell műszaki megoldása nincs a szemem előtt, de azt hiszem, hogy merev, szabadon futós kivitelű -ideál csapágyas- légcsavarral repült. Célszerű lenne behajló tollú légcsavart készíteni. Hány gramm gumival próbálkoztál? Kihúztad-e felhúzáskor a guminyalábot? Mennyit csavartál bele?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 13. - 7:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!
Barna 1x4-es gumival csináltam abból is van benne 3 zacskónnyi.Felhúzáskor a gumit kihúztam kb duplájára olyan 160-nál többet nem mertem beletekerni mert addigra a gumi tele lett csomóval.Több gumi meg nem nagyon férne bele.
Nem tudom,hogy milyen fordulatot várjak el tölle,nekem úgy tűnik hogy amit ez produkál kevés,még játék repülőn kívűl nem láttam másik gumist működni,főleg ekkora méretűt.
Ezek az ösztönzések arra késztetnek hogy újra átgondoljam és próbálkozzak.
Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 13. - 8:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Hiába ezt csak kisérletezéssel lehet meghatározni!
További jó kisérletezést és repítést.
Reméljük elhozod a gumist Recskre május 30-án?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 14. - 17:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt Antikos!
Nagyon fáj a szívem mikor olvasom a belelkesűlt társaságot a recski versenyre készűlni.Sajnos ez nekem olyan messzire van hogy nem tudok elmenni.nagyon szeretném e lelkes csapat szaktudását figyelni és személyesen megköszönni az eddigi segítségeket is.
nagyon remélem,hogy a tasi emlékversenyre tudok összegyűjteni az utiköltségre és ott is találkozhatok önökkel.
KÍVÁNOK minden versenyzőnek megfelelő időt és műszakihiba mentes reptetéseket!!
Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 15. - 7:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Ezt nagyon sajnálom!!!
Nekem is nagy érvágás lesz pénzben a versenyre való utazás a fiammal
gépkocsival.
Azért hátha megoldódik addig még a probléma és találkozunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség