SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 23. - 12:17

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 586 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 08. - 14:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kép


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára user_1676 2013 dec. 08. - 17:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 08. - 17:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Már majdnem kész a Hangár utcai új klubhelyiség. Minden új a padlótól
az asztalokon keresztül a festésig, minden. Rá sem lehet ismerni!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 11. - 18:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Klubhírek.
Csak azért itt, mert itt kezdtük. A jelenlegi helyzet, hogy reméljük nem csapnak be. Ez azt jelenti, hogy két helyiségben megmaradhatunk és használhatjuk a pályákat, cserébe rendben tartjuk a külső területeket. Csak terület arányos rezsit fizetünk mindezért. Csak legyen is így, mert a szerződés kicsit nehezen akar megszületni.
Mi viszont született optimistaként felújítottuk a két szobát, amint a képeken látjátok. Nagyon komoly társadalmi munkával ( komplett festés, bútor összeszerelés, takarítás stb.) sikerült és mellesleg kellett még 800.000,- Ft a klubvezetés jóvoltából a látható állapotig.
Ide várunk minden érdeklődőt a December 29-én vasárnap délelőtti szokásos évbúcsúztatónkra.
Üdv
Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 22. - 9:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Tamás Krassó
NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK AZ OLDAL SZERKESZTÉSÉT!
KELLEMES ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG MODELLEZÉSBEN IS EREDMÉNYES ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!
DANKE FÜR ALL DIE SEHR WEBSITE BEARBEITEN!
Frohe Weihnachten und Happy-Modellierung ist auch sehr erfolgreiches Neues Jahr!
Ďakujem za všetky veľmi STRÁNOK Ak chcete upraviť!
Veselé Vianoce a šťastný modelovanie je tiež veľmi úspešný Nový rok!
THANK YOU FOR ALL THE VERY SITE TO EDIT!
Merry Christmas and Happy modeling is also very successful New Year!
GRAZIE PER TUTTO IL SITO MOLTO PER MODIFICARE!
Buon Natale e Felice modellazione è anche un grande successo di Capodanno!
Хвала вам за све право место да измените!
Срећан Божић и Срећна моделовање је такође веома успешна Нова година!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 28. - 20:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A Jövő Év!

Ilyenkor illik csupa jót kívánni. Én most olyan új gondolatokat vetnék fel az antikkal kapcsolatban ami jó lehetne és semmi új nincs benne:
1 Szeretném ha egyszer bevezetnénk a csoportos pontozást minden kategóriában. Csak aki nem tudja: Az egy időben startoló versenyzőket hasonlítja össze. Az R/C vitorlázó kategóriákban ezt használják 30 éve.
2 Szeretném ha ha az ALOT olyan népszerűvé válna, hogy nem is volna csak ez az egy motoros kategória meg a vitorlázó. ( Mindkettő csoportos pontozással.)
3 Lennének még tipus versenyek, ahol ráadásul egyforma modellel( építőcsomagból) egyforma magasról ugyanabban az időben startolnánk. Na most akkor tényleg a tehetség volna az elsődleges.
Ezt a gondolatot a leendő Technikai Sportok Olimpiájától loptam, ami néhány éve fölmerült magyarországi rendezéssel. Ez is úgy elhalt, mint 1974-ban amikor az oktatási minisztérium azt tervezte, hogy az egyetemekre a jövőben a rátermettség fog számítani a felvételnél és nem a csak a tárgyi tudás ( meg a protekció, meg a pénz)

Ez mind jó lenne nem?
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 28. - 20:15 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv. Mindenkinek!

Én úgy vagyok ezzel az Antik-modellezéssel, mint a kiskutya a gyorsvonattal, nagyon tetszik neki, de csak messziről meri megugatni :-) :-)

Ha számít valamit is a véleményem ez ügyben, én úgy gondolom, hogy a hazai repülőmodellezés leg életképesebb, és nagyon magas színvonalú ága az Antik-modelleké és kívánok minden kedves Modellező Kollégának, aki ezzel foglalkozik NAGYON SIKERES 2014-es esztendőt, sok szép repítéssel, jó versenyekkel, kiváló repülő időjárással.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 04. - 12:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszönjük Zsolt!

A dícsérő szavakat ugyanúgy, mint a szerkesztésekben nyújtott sok segítséget. Azt gondolom, hogy rengeteg kitűnő kép és hozzászólás között,
ma már pillanatok alatt elérhető, ami az antik versenyzés számára fontos.
Aknamunkánk a jövőben is folytatódik, csábítjuk az összes modellezőt aki a "hagyományos" modellezés iránt érdeklődik egy kicsit is. Nem beszélve a rádiós vitorlázás szerelmeseiről. Bárki nyugodtan szóljon, ha nincs ideje építeni-barátságból is hajlandó vagyok repülőt adni, ha valaki megtisztel azzal, hogy eljön egy egy versenyre.
Ma már Pásztor Gabi jóvoltából kitűnő minőségű bordakészletek is segítik a munkát és Szekeres Nándi is kivág bármit amihez kedvetek támad, csak legyen egy rajz róla ami 1950-es vagy az előtti.
( A szöveg egyáltalán nem burkolt reklámot tartalmaz. 9
Üdv
Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 04. - 14:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Örvendetes, hogy az antik szakág valamilyen szinten, a felszínen tudott maradni az elmúlt évek nem igazán modellezőbarát történései ellenére. Ez önmagában jó, de nem elég.Ha végeznénk egy súlyozott átlag életkor számítást -belevéve az aktív versenyzőket és a magamfajta szimpatizánsokat is-, akkor elég magas szám jönne ki. Sajnos innen egyenesen követklezik az, hogy elég gyakran jönnek az értesítések, hogy egy-egy sporttárs végleg átköltözött az égi modellező klubbba. Nem is merem megszámolni a múlt év ilyen híreit. A múlt évi EB-re nézőként elment egy kolléga az elég szókimondó feleségével. Kérdeztem az asszonyságtól, hogy milyenek volak a benyomások. Ezt mondta: Sok gyönyörű szép modellt láttunk, és egy rakás vén férfi nemiszervet.( Itt a köznyelvben általánosan használt kifjezést használta.) Tehát fiatalítani kell(ene), mert nemzetközileg is idős a mezőny. Jó volt amikor még rendeztek antik szabadonrepülő versenyket is. Itt volt lehetőség a fiatalok bevonására, egyfajta első lépcsőfokként. Az RC "kisvitorlázókat" is jobben kellene menedzselni, akár külön versenyeztetni, mert akár ez is lehet belépő katagória. Még egy javaslat: A versenyeken 3 fős csapatok értékelése is lehetne, úgy mint sok szabadon repülő kupaversenyen évek óta van. Ez növelné a versenyzési kedvet, és a gyengébben teljesítő, vagy éppen tapasztalatlanabb, esetleg fiatal kollégát is sikerélményhez segítené.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 04. - 16:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Szeretném MEGERŐSÍTENI, HOGY G.JÓZSEF IGEN JÓ BARÁTJA VAGYOK!
Ha kel ezt még sokszor leírom!!!!

De szerintem nem látja jól a helyzetet.
2014-et irunk és mindenki azt csinál ami neki jól esik és ez a modellezésre is vonatkozik.
NAGYON SZÉP, HA VALAKI A FIATALOKKAL FOGLALKOZIK, DE EZ HÁLÁTLAN SZEREPKÖR.
ÉS EBBEN A VILÁGBAN TELJESEN FELESLEGES KÉRDÉS.
Az iskolában sem foglalkoznak a gyerekekkel. Ez a tanterv nem is add rá
lehetőséget.
Hol vannak a modellező szakkörök???
Csak egyről tudok amit Zsolt vezet Gomba községben nagyon eredményesen.

A FŐ PROBLÉMA:
aZ ANTIKMODELLEZÉST NEM VERSENYZÉSRE TALÁLTÁK KI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez a lényeg mert az egyenlőtlen lehetőségekkel induló versenyzés

NAGYON SOK MODELLEZŐNEK ELVETTE MÁR MOST A KEDVÉT ÉS EBBEN A PROBLÉMA KÖRBEN A FIATALOK ÉLEN JÁRNAK.( Nagykőrös-Cavalloni-stb.)

Maximum családon belül érdemes egy kicsit nyüzsögni. Nekem minkét fiam és a vejem is helikopterezik - JÁTSZIK - és még álmukban sem jut eszükbe versenyezni. Egy bemutatóra - modellező repülőnapra szívesen elmennének, ha volna ilyen még résztvevőként is.

A FENTI ÁLLÍTÁSOMAT IGAZOLJA A MAGYAR SPORTVEZETÉS MOSTANI ÁLLÁSPONTJA, LÁSD:
BUDAPESTI KLUB ESETE, AZ MMSZ HELYZETE, A MODELLEZÉS TÁMOGATÁSÁNAK TELJES ELVONÁSA!

Nagy tisztelettel

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 04. - 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tomi Bácsinak -sajnos- nagyon igaza van. Mára a modellezés, mint sport -most itt nem részletezett okokból eredően- mélypontra került, és nem látható a közeljövőben a felemelkedés. Az egyes szakágak, és ezen belül a katagóriák azért más-más módon élik meg ezeket az éveket. Ez pedig nagyban függ az ott tevékenykedőktől és a szemléletüktől. Azok a ketegóriák, ahol "jól el voltak magukkal" vagy a veszekedésektől voltak hangosak, mára vagy kihaltak, vagy csak annyi az induló, hogy a verseny rendezők külön kiemelik a kiírásban, hogy csak akkor hirdetnek eredményt, ha legalább négy induló lesz. Van amikor nincs, sőt van olyan kategória ahol már nincs is egy dobogóra való hadrafogható versenyző. Az antik szakág a csúcsát talán 2007-2008-ban érte el. Azóta sokan szögre akasztották a modellt, vagy meghaltak, és csendesen kihalasztották a szabadon repülős részt. Mindezek ellenére az azóta eltelt időszak terméke az elektrogumis, amely már valahol ott van a nemezetközi elismerés kapujában, a kisvitorlázó, amely több törődést érdemelne, és az ez évi újjdonság az ALOT. Ezt kétségtelenül pozitívan kell értékelni a negatív törénések ellenére. Ha megnézzük a 2013. évi ranglistát, akkor azt látjuk, hogy vitorlázó kategóriában 37 fő ért el eredményt, az elektrugumisban 25-en, az elotban 26-an és a texacoban 14-en. Akár hátra is dőlhetnénk a kanapéban, hogy lám sok kategória megirígyelhetne ennyi indulót. Csak hogy a korábban említett okok miatt a résztvevők fogynak, és nincsenek fiatal új arcok. Pedig lennének. A kis pince műhelykémben két srácot pályolgatok. Egyik F1-H-ban és kis elektromosban indult is 2013-ban versenyen, de szemezgetne az antikkal is. A szabadon repülőbe lépne be ha volna. A másiknak is hasonló a hozzáállása, de mivel a család anyagilag jobban áll, egy 2,4 GHz-es modellirányítót kapott karácsonyra. Már az idén szeretné magát kipróbálni versenyen is. Tudomásul kell venni, hogy a MHSZ feelingű tömegklubok ideje végképp lejárt. Egy-egy karizmatikusabb modellező kolléga köré csoportosuló fiatallal, vagy új érdeklődővel lehet irányítottan szaporítani a létszámot. Azt is tudomásul kell venni, hogy ez önköltséges, potyán nincs semmi. Mindent a zsebpénz, vagy a konyhapénz rovására, annak okos beosztásával lehet elérni. A nevezettek is úgy jöttek hozzám, hogy őket az RC helikopteres műrepülés, és a 3D műrepülés, -lehetőleg sok függeszkedéssel,-érdekelné. Aztán néhány "foglalkozás " után belátták, hogy a "szakmát" alulról kell kezdeni. Azóta megtanultak lombfűrészelni, és kötegben szárnyprofilt csiszolni, és már nem is szerebnénak 3D függeszkedni, de megkedvelték az antik modellekt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 8:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
HÁT EZ ÍGY VAN KEDVES BARÁTAIM!

Maradok tisztelettel

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 11:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Drága Tomibácsi, Kedves Jóska!

Szép és örvendetes, hogy így egyet értetek, de mindkettőtök véleményében sok fél igazságot véltem felfedezni. Ennek fő oka információ hiány, amit ma nem mindíg könnyű beszerezni, de legalább illik törekedni rá, ha megalapozott véleményt szeretnétek formálni
Tragikus valóban, hogy az MMsz elnöksége mennyire nem látja el a feladatát ebben a témakörben sem.

Alábbiakban igyekszem néhány infóval segíteni a korrekt vélemény alkotást:
" Antikban nincsenek fiatalok":
Most megszámoltam, a hazai kb 40 fős mezőnyből 8 fő 30 év alatti van, de legnagyobb Büszkeségünk Balogh Bence Európa bajnokunk 18 éves, a Cavlloni Klub versenyzője. Olyan szinten van, hogy már tanulni lehet tőle, ha valaki nem elégedne meg Strigán Laci barátunk szakértelmével, aki az többi Cavallónis srácot fölhozta.
Az EB-ken a cseh csapat 25 fős 18 alatti versenyzővel jár, sajna Jakabszálláson-valószimüleg anyagi okokból nem jöttek el.
Tehát több a fiatal az antikban, mint a többi kategóriában együtt. És csudálatos, hogy pont azzal a generációval vanak együtt, akire nekik a legnagyobb szükségük van, vagyis a vén "nemiszervekkel."
" Az antik nem versenyzésre való"
Idehaza 12 versenyt tarunk per év. Az EB-k átlagos indulóinak száma 100 versenyző, 300 benevezett modellel. Ez tényleg így lenne, ha igazad lenne?! Persze értem a bennetek felbukkanó jogos érzést a "Baráti találkozók" iránt, de tudomásul kell venni, hogy elfogyott rá az idő. A versenyek-ha látnátok- kiválóan pótolják a találkozókat, mert jó a hangulat.
" Az egyenlőtlen versenyzés sok fiatal kedvét elvette"
Mutass be nekem csak egyet is. Ez az egyenlőtlen versenyzés mindenkinek ugyanolyan feltételeket biztosít. Küzdünk az igazságosabb szabályokért, de ez lassú folyamat. Teljesen egyetértek azzal az alap szabállyal, hogy három évenként lehet csak módosítani.
" Szakkörök és utánpótlás"
Pont a ti korosztályotoknak kéne aktivizálódni. Ami régen az ölünkbe hullott, ma küzdeni kell, hogy segíthessünk a mozgalmon. De én 10 éve kapom az ívet kiváló polgármesterünktől itt Veresen, hogy csináljak szakkört a suliba. Nekem a 10-12 óra meló mellett nem megy és azóta sem találok szakkörvezetőt. Lényegesen több a ma is jól működő szakkör, mint amiről tudtok, de ez már az MMSz dolga lenne nyilvánosságra hozni.
Az MMSz éves beszámolójából azért lehet morzsákat csipegetni, ha valaki elolvassa. Kedvencem a pénzügyi beszámoló volt, amiből kimaradt az előző évi egyenleg. Jó nem?!
Üdv
Laci
Remélem nem lesz sértődés a "helyreigazításokból", mert nem ez volt a cél


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Tényleg van igaza a Lacinak is!

Én azért biztos nem foglalkoznék - és nem is tudnék - ifikkel.
Az eredményes fiataloknak gratulálok.

ÖSSZEFOGLALVA: LACI MEGVÉDTE AZ ANTIKOSOK " IGAZÁT"
ÉS EZT CSAK HELYESELNI-KÖSZÖNNI LEHET!

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Laci!

Ha súlyozott átlagot számolnánk az életkorokból, akkor sajnos magas érték jönne ki, hiába a nyolc fiatal. Balogh Bence jelenléte a szakágban, és a sikere egy különleges színfolt. A srác annak idején szabadon repülővel kezdett, és tanácsért interneten hozzám is fordult. Külön dícséretes, hogy amit elért azt nagyrészt önerőből történt. Az imént kaptam az MMSZ-től hivatalosan a szomorú -de már általunk sajnos ismert- halál hírt. Remélem, hogy ez nem jelenti a klub végét. A nagykőrösi klub kiesése is szomorú. Nagyobb baj, hogy az interneten már korábban is megjelentek az eladó nagykőrösi modellek. Ezek szerint látható volt, hogy süllyed a hajó? No de van élet helyiség nélkül is. Remélem, hogy ezt tudják, és így döntenek. Jó példa vagyunk erre mi. 1989-ben" leprivatizálták" a fejünk felől az MHSZ székházat. Széthúzódtunk olyan kollégák köré, akiknek a lakás körülményeik lehetővé teszik a műhelyszerű modellezést. Amúgy ilyen felállásban több mint tíz éve egyesületként működünk. A kilencvenes évek végén tettünk egy kísérletet helyiség szerzésre. Kinéztünk egy használaton kívüli, kibelezett kazánházat. Nem adta az önkormámnyzat, mondván, hogy nagy az értéke. Aztán egy nem régen történelmi egyházi rangra emelt megélhetési-pszicho szekta megkapta, talán ingyen, pedig egy bázisuk már volt a városban.( Aztán jól ki is csesztek a ház lakóival, de nagyjából ezt lehetett elvárni tőlük. )
Tudomásul kell venni, hogy a mai világban aktív munkavállaló csak különleges esetben képes modellező kört szervezni, tartani, főképp amikor a központi, vagy akármilyen támogatás egy nagy nulla. Te ha jól tudom egy vállalkozást vezetsz, így épp elég az neked, hogy a szakágat a nyakadba vetted. Én egy nagyvállalatnál vagyok középvezető, kötetlen munkarendben. Ez tudod, hogy mit jelent? Folyamatios üzem vagyunk, a céges mobiltelefonom, ha úgy hozza éjjel is cseng. Nem csak modellezek, hanem egyéb tevékenységeim is vannak, és némileg a közéletben is benne vagyok. Ezt csak azért írom, hogy mind ez mellet a klub titkára vagyok -vagy is az adminisztrációt viszem teljes mellszélességgel, és a két gyerekemen kívül, még további kettőt pátyolgatok a kis pince műhelykémben. A srácokat a FAI szabadon repülő ketegória "versenyhelyszín -hiány válsága" miatt szándékosan tereltem az antik felé. Egyik szinte biztos, hogy idén megjelenik versenyen is, a másik akkor, ha sikereülne a családnak egy rádiót venni. Örvendetes a versenyek nagy száma, de talán egy kötetlenebb találkozóban is gondolkodni lehetne. Milyen jól bejött a Rubik találkozó. Kellő internetes nyilvánosság után a múlt évi igen jó látogatottságot ért el. ( Az egyik "tanítványom" eljött ide és ennek hatására lesz antik modellező, tehát egy ismert hozadéka a telákozónak.) Visszatérve a szakkör klub, és aktivizálódás kérdéskörre. A lehetőségeim a két gyerekem+2 főben merülnek ki. Ha mindenki hozna ennyi főt a modellezésnek, akkor talán nem lenne baj. Tegnap szárnyat vontunk be, és most ebéd után folytatjuk. No mit? Egy Pásztor Gábor féle Csodát.
Beszéljünk a kategóriákról.
Az antik szabadon repülést leírták nálunk? Kár lenne érte. Talán egy alkalommal egy évben csökkentett repülési idővel lehetne rendezni az RC mellett, vagy egy találkozó mellékágaként.
Kis vitorlázó. Ösztökélni kellene, hogy minél többet építsenek, és esetleg -a FAI F1-H és F1-A kategória közötti repülési különbség mintájára itt is lejjeb kellene venni az öt percet. Ez ötlet, véleményt kellene mondani másoknak is. Ez egy olyan kategória, amit szintén fel lehetne tolni nemzetközi szintre.
Csengettek. Megyek szárnyat bevonni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 19. - 7:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Fiúk és Eszter,
A BME modellező klub aktuális közgyűlését február 28-án pénteken 5 órakor tartjuk a szokásos helyen, tanszékünk egyik helyiségében. Mindenkit várunk, hogy megbeszélhessük aktuális ügyeinket, hogy határozatképesek legyünk a klub telephelye és a március 2-án esedékes MMSZ közgyűlés tárgyában.
KÉREM, JELEZZETEK VISSZA !
Üdv.
Bandi


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 586 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség