SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 29. - 15:01

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 586 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 30. - 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Ebben a pillanatban szálltam le a vontról ami 50 percet késett!!!!!!

A lényeg az nagyon sajnálom a klub helyzetét és megoldásnak a gyors elköltözést ajánlom.

A jövőt illetően a tanulság:

NEM ÉRDEMES BÁRMIT IS TENNI
önkormányzat és egyéb politikai szerv segítése érdekében.
NINCS MODELLEZŐ REPÜLŐNAP -MEGHÍVÁSA A POLITIKUSOKNAK STB.

Úgy kell csinálni ahogyan a Gyapjumosó Aerokör csinálja már hosszú évek óta!

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 31. - 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Az egész modellező társadalom figyeli a fejleményeket!
ÚGY LÁTSZIK CSAK FIGYELI MERT ITT NINCS HOZZÁSZÓLÁS!

Ábsámat


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 15. - 16:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Drága Barátaim!

Dúl az élet. A Bp-i klub ügyében nincs előrelépés, hacsak azt nem számítom ide, hogy tagságunk jól összeveszett azon hova is költözzünk.
Ez ügyben egy újabb közgyűlés fog dönteni augusztus 27-én. :oops:

Teljesen más!
Az az igazság, hogy lemondtam-hivatalosan- az EB bronzomat. A baleset akkor történt, amikor én azt hittem, hogy az ETB 38-as az 1938-ban terveződött. De nem. Ulf Mett felhívta a figyelmem, hogy a modell 1952-es.
Na mondok magamba, ez nem jó hír. Azték írtam egy levelet Feró barátunknak, hogy mizu.
Fero Swiety Úrnak, az Európai SAM Főtitkára részére,

Sok gondolkodás után úgy döntöttem visszaadom az EB-n szerzett bronzérmemet. Meggyőződtem róla, hogy modellem az ETB 38-ast 1952-ben tervezték, tehát szabálytalan!
Kérlek segíts, hogy az emléklapot és az érmet el tudjam juttatni Csamaj bácsinak, akinek ezúton is gratulálok, mert nagy tisztelője vagyok.
A becsületes versenyzés híve vagyok és remélem ezzel kedvet csinálok azoknak, akik még nem jutottak el ennek az öröméhez.
Kérlek értesítsd az ország vezetőket és ezúton kérem Gelencsér kálmánt, hogy készítsen egy új ELOT eredmény jegyzéket, amelyből az ETB 38-ast törölni kell.

Magyarázat: A modell az eredeti rajzból készült, amin nem volt olvasható az évszám. Én azt hittem, hogy a "38" a tervezés idejét jelenti. Nem volt "Graupner" rajzom, amin látszik az évszám.
Néhány napja kiváló barátunk Ulf Mett egy levélben hívta föl a figyelmem, hogy a modellt 1952-ben tervezték. Ezúton is köszönöm, hogy így segített becsületesnek maradni.
Nem volt könnyű a döntés, mert a modellemmel a keddi szörnyű időben repültük meg a startokat, minden "segítség" nélkül. Ezért nekem egy többet érő harmadik hely volt ez,
mégis azt gondolom, hogy így helyes.

Előre is köszönöm a segítséget!
Baráti üdvözlettel: Török László
Fenti ügyet közzétettem a Facebook magyar és nemzetközi SAM oldalain.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 15. - 16:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Utószó!
Annyi csili- csalogatás történt az EB-n, hogy nem akartam azok közé tartozni,
akik háta mögött összesúgnak. Bár abszolút nem volt szándékos a tévedés, de ettől még szabálytalan volt a repülő. Abba reménykedem, hogy a sok minden áron győzni akaró genyó elgondolkozik......talán.
Nekem meg van ezen kívül már három bronzom és a kínaiak szerint a 4 az nem is jó szám. :)
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 15. - 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
gyr írta:
Felvázolom a lehetséges folytatást: Miután elhagytátok a tereülelet a bringás klub -akiknek vélhetően annyi közük sincsen a kerékpározáshoz, hogy egy lyukas bicikli belsőjük sincsen- elővásárlási jogot kap a területre, természetes jelképes áron. Az új tulajdonos azonnal átpasszolja -már piaci áron- egy ingatlan befektetőnek, és láss csodát, épül ott egy lakópark. Az önkormányzat persze közben átminősíti a területet építési övezetté. Lehet, hogy még egy-két strómannt be fognak vonni az ügyletbe, de a végcél ez. Közel harminc éve a feltöltött bányató és környéke senkinek sem hiányzott. Csak hogy közben a környék beépült, és felértékelődött a klub területe is. Egy esélyetek van: Átalakultok, és lesztek labdarúgó egyesület. A mi klubunk belvárosi helyiségét még a kezdet kezdetén nyúlták le. Nem ilyen kifinomult módszerrel: Még mielőtt megszületett volna az MHSZ vagyon további sorsáról a rendelet, egyszerűen -és törvénytelenül- eladták a fejünk felől, minket pedig kiraktak az udvarra. Mondták, hogy ne is pereskedjünk, mert az ország akkori legjobb ügyvédeit tudják felsorakoztatni. Nálunk így indult a rendszterváltás, titeket pedig most ért utol.

Talán nem kellett volna a Fideszre szavazni!
Ami még megmaradt ebben a kifosztott országban, most arra is ráteszik a mocskos kezüket.
Az egyik kollégám a dunakeszi Opitz Nándor repülőklub tagja, és ott is pontosan ez a helyzet: a dolgok hátterében ingatlan panama áll, ott az ország egyik legpatinásabb repülőterének helyébe mikiegér parkot akarnak építeni. Ott is a polgármesteren keresztül intézik az elvtársak a terület megszerzését, aki minden jogerős bírósági ítélettel dacolva ügyködik a repülőtér végleges bezárásán.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 16. - 17:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
DUNAKESZI repülőtér ügye sokunkat érdekel!
Akinek van lehetősége olvassa el :AERO MAGAZIN augusztusi számában megjelent egy cikk, ami nagyon korrekten foglalja össze mi is történt.
"A vég kezdete" a cikk címe Ugrósdy Márton a szerző.
Csak azt sajnálom, hogy az önkormányzatnak az az ajánlata, mely szerint, ha a klubok alapszabályba veszik és harminc nap eltiltással büntetik azokat a sporttársakat akik csúnyát mondanak az önkormányzat képviselőire-akkor repülhetnek tovább.
Azért ez még belekerülhetett volna cikkbe, de sajnos utána látott napvilágot.
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 16. - 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Laci!

A harmadik helyről történő lemondásod igen sportszerű cselekedet volt. Nem hinném, hogy a mezőnyből ezt mindenki hasonló helyzetben megtette volna.
Dunakeszi, és a BPMSE ügye úgy néz ki, hogy párhuzemosan fut. Én azt hitem, hogy az egykori MHSZ maradékából már mindent kifacsartak, és lám még mindíg találnak valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 19. - 11:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Kép

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 30. - 13:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
http://sam119.sk/index.php?option=com_c ... &Itemid=14

Látod ügye a fordító programmal?
Nem látod na látod!



Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 07. - 18:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Sport és Sorstársaim!

Szeretném először is megköszönni az antikos csapatnak azt az egyhangú bizalmat amivel az OB-n szakágvezetőnek választottatok. Természetesen igyekszem rászolgálni. Nem is lesz olyan egyszerű, hisz Kálmán barátunk is kiváló munkával dolgozta végig az elmúlt öt évet, amiért csak köszönet jár neki.
Úgy érzem szakágunk helyzete stabil és legnagyobb örömünkre azért minden évben újabb tehetséges modellezők csatlakoznak ehhez a varázslatosan szép kategóriához. Nevünkben is hagyományőrzők vagyunk, a hagyományos modellépítés fennmaradásának szolgálatában és elődeink tehetségének, ügyességének bemutatásában is.
Most is arra bátorítanálak benneteket, hogy lehetőség szerint válasszatok magyar modelleket. Már most is nagy hírnevet sikerült szerezni néhány kiváló modellünkkel, mint a Pelikán, a Csóri, a Gém, a Varsó. Persze nem egyszerű ez, mert egyre jobban érezzük milyen modellek felelnek meg az adott versenyszámnak, de azért legalább egy legyen mindenkinek amiről elmondhatjuk, hogy a Miénk.
A jövőben szeretném a fórum adta lehetőségeinket jobban kihasználni a közös ügyek megbeszélésére, élményeink megosztására. Nem elfeledkezve persze a Facebook szélesebb körű információiról sem, de talán a szakmai ügyeink inkább idevalók. Számítok Tamásunk segítségére a jövőben is az "áthallások" segítésében, így talán senki nem marad ki semmiből.
Első "briliáns" javaslatomat ( lesz még pár) is itt szeretném megosztani veletek:
A modellek szabályzat szerinti megfelelősége és ennek ellenőrzése régi megoldatlan probléma. EB-ken sem, itthon sem volt erre idő és energia.
Fero Swiety barátunktól származik az ötlet, amit szeretnék megvalósítani. Minden modellt saját nemzetének bizottsága vizsgálja meg és a megfelelőségről kapjon egy bizonyítványt a tulajdonos (Certifikációt) a szakágvezető aláírásával, amit az EB rendezője is köteles elfogadni. A bizonyítványban a tulajdonos alá kell írja, hogy a vizsgálat után semmilyen változtatást nem csinálhat, ami befolyásolja a szabályosságot.
Tudom, persze minden kijátszható, de a rendezők szúrópróba szerű ellenőrzési joga természetesen fennmarad. Így viszont minden modell legalább egyszer átesne egy rendes ellenőrzésen, amiért saját nemzete felelősséget is vállalna. Nekem ez annyira szimpatikus, hogy javaslom bevezetését már az előtt, hogy ezt az európai bizottság "törvénybe" iktatná. Praktikusan egy három fős bizottságra gondoltam, aminek vezetőjéül mindjárt Gelencsér Kálmánt kérném föl, nehogy teljesen munka nélkül maradjon. A másik két tagra önkénteseket látnék legszivesebben. Tavasszal lennének kijelölt időpontok, amire lehetne jelentkezni előzetesen. A bizottság később is rendelkezésre állna, ami nyilván kicsit több szervezkedést ( és sört ) igényel.
Röviden ennyi. Mondjátok el véleményeteket, de előtte mindíg ízlelgessétek. Semmiképpen ne hirtelen felindulásból.
Addig is jó tervezgetést és ne feledjétek: nem kell minden profilt átrajzolni!!!!!
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 08. - 22:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
:D :D :D :D Így örülök Laci, és gratulálok a kinevezésedhez.


Az ötleted kiváló.
Kezd elegem lenni a sajnos hazai versenyeken is látható erősen átrajzolt profilokból.
Azt kellene már mindeninek megérteni, hogy ez az egész nem arról szól, hogy miként tudok a "pelikán" törzsre egy olyan szárnyat tenni, ami jobban repül mint a pelikán gyárija.
A neten sok ezer rajz található, mindenféle formában, és profillal. Nézzen szét mindenki ezek között figyelmesen.
Üdv.: Süveges István


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 18. - 19:04 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszönöm a támogatást Pistikém!
Kérlek benneteket aktivizálódjatok, mert múlik az idő!
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 11. - 21:19 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Az éves ANTIK-MODELLEZŐ ranglisták:
(A listák Fidrich András munkái, és csak postáskodom ez ügyben)

Kép

Kép

...
..
.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 11. - 21:20 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
.
..
...

Kép

Kép

Sikeres, és jó reptetésekben gazdag 2014-es esztendőt kívánok minden kedves Antik-Modellezőnek.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 14. - 21:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
HellSzaktársk!

Mindenek előtt egy óriási köszönet Fridrich Andrásnak a ranglista összeállításáért. Gratuláció minden helyezettnek!!!!!!
Az a való igazság, hogy az én szememben ennek a listának a legnagyobb a sport értéke, mert híven tükrözi egy versenyző teljes évi teljesítményét. Én szívem szerint ez alapján hirdetnék országos bajnokot. Ebben a listában már semmi sem a véletlen a szerencse vagy a rossz idő műve. Teljesen pontosan mutatja az adott évi szereplésünket és az egymás közötti éppen aktuális sorrendet. Persze csak azok között, akik legalább 4 versenyen elindultak a 12-ből.
Egy" himnuszos" OB-nak persze nagy a varázsa, de a sport értéke nem több, mint bármely kupaversenyünké. Ezek szinvonalát pedig az adja, hogy EB érmesek hada viaskodik. A kecskédi OB-n minden kategóriában volt döntő és ez mindent el is mond annak akit ez érdekel.
Üdv Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 586 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség