SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 29. - 6:21

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 157 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 31. - 8:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Ugye régen nem RC-vel repültek a modelljeink!
Igy természetesen vannak olyan modellezők -az egész Világon - akik igy repitik szeretett antik modelljeiket!
Majd ide kerűl Tóth István barátom szerkesztésében AZ ŐKET ÉRDEKLŐ KÉRDÉSEK!

Tisztelettel előre is minden jót és eredményes szerkesztést kivánok
István barátomnak Orosházáról!

Tamásbá

Kép


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamásbá 2011 jan. 02. - 12:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Szabadonrepülő antik modellek
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 31. - 9:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tisztelt modellező barátaim!
Először is szeretnék köszönetet mondani a Fórum üzemeltetőinek a lehetőségért,hogy szabadonrepülő témával külön topicban foglalkozhassunk.
Úgy gondolom a modellezésnek ezen ágát nem kellene még veszendőbe hagyni, tekintettel arra, hogy vannak országok ahol igen népes tábora van a kategóriának.
Ezért kérek minden modellezőtársat akinek bármilyen gondolata, információja, rajza fényképe van a témával kapcsolatban azt ossza meg velűnk.
Szeretnénk a kategóriát újra felzárkóztatni a többi versenykategóriához.
Ebben a témában az orosházi klub maximálisan partner akár versenyrendezésben is.
Boldog új évet kívánva tisztelettel: Tóth Pista


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 31. - 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy szabadonrepulo mely husz évig alt.
Ennek a gépnek a torténete Kolozsvart kezdodott. Az 50 es évek kozepén épitettem és indultam vele a (Brasso melletti) Szentpéteri
vitorlazo reptéren rendezett orszagos lejtoversenyen. A gép kozel 20 percnyi repulés utan eltunt,sahasem kerult meg.Raadasul a bironö
6perc repulés utan lenyomta a kronométert,mivel a gép atrepult a gerinc felett és o nemvolt hajlando 50 métert felmenni a hegyre tusarkuban.
Sok év utan itt kanadaban a gépet ujra meg épitettem,és a ,,Sohaj'' nevet kapta.Fesztav 2 méter,és alol homoru 8%=os benedek profillal
készult.Berepulni szerettem volna a gépet, igy a varoson kivul egy utmetnti fuves teruletet talaltam,gondoltam jo lessz berepulésre.Egy par kézi
siklatas,kevés olom, majd 8-10 méterre huztam fel a tovabbi bessullyozas véget. Én huztam, és a feleségem volt a segiség o engdte el.
Mar masodik startra készultem mikor egy rendor kocsi allt meg mellettem.Igazoltattak,és kozolték velem,hogy maganlak sértést
( maganterulet)kovettem el. A terulet egy farmer tulajdona volt és messzirol lathatta a tevékenységemet igy o értesitette a rendorséget,
ezért jott ki a jaror kocsi.200$-ra akartak megbuntetni,de miutan lattak,hogy tudatlansagom miatt estem ebbe a csabdaba, megbocsajtottak
azzal a feltétellel,hogy tobbé nemfogunk talalkozni. Ezutan probaltam farmerektol engedélyt kérni,de mind elutasitottak,mondvan,hogy
kart teszek a legeloben.Eszembe jutotott,hogy bizony odahaza szinte ott repitettunk ahol akartunk,és még most is igyvan, ahogy olvasom
a forumokban Itt minden talpaltnyi fold maganterulet,lejtozni sem lehet mert hegyek vannak, de teljesen benove fakkal és azis maganterulet.
Elvoltam keseredve,kerestem a kiutat ebbol a helyzetbol.
Egy legkozelebbi repuloklubb reptere 120Km re van tollem,ahol a tagsagi dij 250$ egy évre és elore kell bejelenteni telefonon,hogy milyen
datumon mettol- meddig akarok repiteni.Hat ez a megoldas sem tetszett,radasul ottjartamkor lattam ,hogy csak draga RTF gépekkel repulnek.
Ez egy kis varoska 20 ezer koruli lakossal télen, nyaron kozel 60 ezer a lakosag szama.Turisztikai kozpont,rengeteg nyaraloval,és gyonyoro hazak
szolgalnak wikkendhazként.Teruletileg kb, Miskolc ,vagy Kolozsvarral egyenlo ahol a lakosag szama 250 ezer koruli, tehat rengeteg a zoldovezet.
Van a varosnak egy Sport parkja,ahol fotbalpalya is van meg mellette gyermekjatszotér,homokozo,hintak,stb. A fotbalpalyat csak déllutan
hasznaljak,foképpen gyerkcsapatok és a jatszotéren is inkabb csak akkor vannak gyerekek.A varoshazan engedélyt kértem,hogy ott repithessek,
amikor a palya ures.Az egész parkot egy erdo veszi korul, oreg 30 méteres juhar és fenyofakkal.Tehat barmilyen muszaki hiba ami a gépet
e terulenkivul érné elveszett gépnek szamit mivel a magas fakra felmaszni lehetetlen .Repiteni akkorsem merek, amikor gyrekek vannak,ez
értheto.Tehat az alabbi vitorlazoval tobbé repulni nemlehetett,igy a tozs és a szarny atalakitasra kerult,motorizalva lett amirol majd késobb
teszek be képet.
Kép

Kép

Udv és Boldog ujévet
ahajt


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 31. - 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Ahajt!
Nagy érdeklődéssel olvastam beszámolódat a majdnem 200 dolláros repítésről. Nem gondoltam, hogy amerikában ennyire minden magánkézben van és ennyire nem engedik meg a magántulajdonú foldre való rálépést. Igaz itt se már a téesz világ van amikor tökön paszulyon átgázolva mentünk a repülőnk után. Azért még lehet talállni repítőhelyet ahol nem zavarnak el minket,de itt is korlátozzák azon helyek számát ahol korábban repíthettünk.
A modelled nagyon szép gratulálok és egyben boldog új évet kívánok.
Tisztelettel: Tóth Pista


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: BÚÉK
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 31. - 17:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Boldog Új Évet kívánok én is!

A repítéssel kapcsolatban ez jellemző az emberekre, itthn is és külföldön is.
Ha az övék egy terület, arra senki ne merjen még rálépni sem!
Önzés, anyagiasság, kicsinyesség...
Kért okozol a szabadonrepülő felhúzásával.
Nevetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 31. - 20:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves ahajt!

Úgy gondolnánk, hogy Kanada egy hatalmas ország tele óriási szabad területekkel, ahol nem probléma szabadon repülőzni, s lám a valóság elszomorítóan más. Sajnos nálunk az ország jóval kisebb, és a magánterület ügy kezd itt is élessé válni. Tizenöt éven belül a szabadon repülők már a harmadik területen vannak Tasson, de már itt is elindult a lassú kiutálás. Ráadásul a terület mély, vizenyős, csatornákkal szabdalt, a 2010-es esős évben alig lehetett rajta versenyt rendezni.
El szoktam gondolkodni, azon, hogy ha én nyerném a lottó főnyereményt, akkor vennék egy hatalmas rétet, ahol én, és barátaim kedvükre szabadon repülőzhetnek. De mivel nem lottózom, a dolog részemről csupán az elméleti síkon marad.
A modell amúgy nagyon mutatós.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 01. - 17:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Koszonom a hozzaszolast,és az elismero szavakat.
Igen ez igy van,Canada teruletileg nagy orszag,mert orszagon belul 4 ora idozonaeltérés van,és ezenkivul
egyik szélitol a masikig, Halifax -tol Vancouverig a tavolsag nemkevesebb mint 6152 km.
De térjek a gép atépitésére.
Miutan a gép tobb mint 10 évet csungott a muhelyem falan,elhataroztam az atalakitasat 4 évvel ezelott.
Az elozo képeket forditva kellet volna betennem,mert a gép régen nemvolt lefényképezve.Tehat eloszor
fényképeztem a géppet majd leszedtem a bevonast rolla és atcsiszoltam ,ekkor szuletett a masodik kép.
Az atalakitas a torzsel kezdodott,eltuntetve az alsorészt a szarnykozéptol kezdve,és uj bordazast kapott.
A szarnyat elvagtam és polihedralta alakitottam.Kapott a gép egy nagyobb oldalkormanyt,meg egy magassagi
kormanyt.Turnigy 35-30c brushless motor kerult bele,77gr-1100 Kv- 10x6 foldingal,és 30mm orkuppal.
A képen egy kissebb folding van rajjta egy nemhozzaillo kuppal. 30A -es ESC-vel és!500 mA=es aksival,
sikerult a josulypontot beallitani,mert a viszintes csillapito Clarc Y emeloprofillal van épive,igy a sulypont
a fotarto mogott van.
A gép nagyon lassu és stabil.Szépen fordul csuro nélkul is csak oldalkormannyal.A magassagit tobnyire csak
fel és leszallaskor hasznalom,a stabilitasat nem kell korigalni.Termikbe kerulve,sokszor csak oldalkormny
trimet teszek ra és koroz a termikben magatol,mindaddig mig veszélyessé nem valik a tavolsag.A leszallas
azért most is megemeli az adrenalin szintet a nagy sikloszog és kis reptér miatt,dehat ez van ezt kell szeretni.
Csak igazan jo termik lehetoségu idoben viszem ki mert tobnyire,140 cm alatti gépekkel mar konnyebb boldogulni.
Mellékesen megjegyzem,hogy még harom vitorlazom van,de ezek mar nem Old Timerek.
udv. ahajt
Kép
Kép
Kép

Uploaded with ImageShack.us


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 01. - 20:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nekem a régi vitorlázó közelebb áll a szívemhez. A motorizált változata egész modern kinézetű lett. No és a függőleges vezérsíkon is változás történt: A magyar címer helyére kanadai került.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 02. - 13:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves gyr
Igen igazad van ,, A magyar címer helyére kanadai került.'' mert elkerulhetetlen, hogy repités kozben senki nekeruljon
az ember kozelébe.Ilyenkor aztan jonnek a tanacsok, meg a kérdések.Nemugy kell a gépet eldobni ahogy én csinalom,
hanem egyenesen felfele.Meg,hogy hol vettem a gépet,az meg milyen cimer?,és ha én csinaltam miért nem tettem kanadai
vagy Quebec cimert? majd jonnek a tovabbi kérdések,hogy milyen szarmazasu vagyok stb . Latod nemkonnyu magyarnak lenni.
Anak ellenére,hogy ebben a kisvarosban (Rawdon) ahol 13 nemzet él egyutt,és mindegyik nemzetnek a zaszlaja lobog a
varoshaza tetején -a magyar zaszlo is. Ha itt élek ehez kell alkalmazkodnom,ezt finoman értésemre is adtak,ezért cseréltem
le a cimert. Ennek ellenére,még van gépem melynek fuggoleges csillapitojan, a piros fehér zold sznek vannak,majd meglatod.
udv,ahajt


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 03. - 12:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Ahajt!
Ez már csak így van. A magyar ember szívéhez a magyar címer áll közel.Persze a kanadai se rossz, ha már egyszer ott élsz. A kibic az meg világjelenség. Azért megnézném azt a városházát ahol többek közt Te tiszteletedre is leng a zászló.
Üdvözlettel: Tóth Pista


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 03. - 13:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Nem valami ügyesen csinálja!


http://www.youtube.com/watch?v=w6y2lqKU ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=TMdHivDsGNQ&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=gMJjb4R_ ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZqznAS42 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=bz9ZNuAd ... re=related
Ez kárpótól mindent!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 03. - 15:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Toto55.
Természetesen az én tiszteletemre is leng az a zaszlo,de amikor én ebbe a varosba koltoztem az mar lenget.
Ugyanis 56-ban elég sok kivandorolt magyar telepedett itt le, egész utcasort alkotva.Ezen kivul a Montreali
katolikus és reformatus egyhaz itt kozosen egy hatalmas (erdo és tisztas)teruletet vettek meg, ahol évente
kétszer-Junius utolso vasarnapjan és Augosztus 20 legkozelebii vasarnapjan itt kozos Picnicet tartanak.
Ez alkalommal szabadtéri Istentesztelet is van.4-5 szaz Km korzetbol vannak ez alkalommal nagyszamu
magyar latogatok.A magyar utca neve,,Igaz'' utca. A varoshazan levo lobogokrol fényképet fogok késziteni,
hogy kételyeidet eloszlassam és felfogom tenni ere a forumra.
Tiszelettel Ferncz Nagy Marton.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 03. - 15:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Marton!
A zászlóval kapcsolatban egy percig se volt kétségem. Valahogy mindig megfog ez a kérdés amikor a magyar zászlót látni a többi nemzet zászlai közt. Igaz most nem panaszkodhatunk -e miatt mert mióta uniós tagok vagyunk leng a zászlónk mindenütt csak valahogy én nem érzem ennek őszinte voltát. Inkább őszinte az amikor valamely sportesemény miatt húzzák fel. Gondolom azért tették valamikor a városházára mert valamilyen módon csak tisztelték azon nemzet fiait akik ott kerestek új hazát maguknak. Persze ezt innét átérezni egyáltalán nem egyszerű.
Volt még egy élményem a zászlóval kapcsolatban. Auswitzban a népek termében,de ez egyáltalán nem volt felemelő.
Azért jó,hogy olyan dolgokról tudsz beszámolni amikor a magyarok összetartanak.
A fényképet szivesen veszem.
Üdvözlettel:Tóth Pista


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 03. - 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves ahajt!

Szokták mondani, hogy új hazád egy nagy befogadó ország. A sok zászló a városházán is ezt jól igazolja. Az mindig megfogott, hogy az amerikai, kanadai, ausztráliai magyarok -távol a hazától- az anya országban élőknek is példa értékű módon összetartanak.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 04. - 15:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Toto 55
Igéretemhez hiven, elmentem és lefényképeztem a varoshazatetején lobogo
zaszlokat.A kanadai zaszlo vége fennakadt a magyar zaszlo végén,gondolom
felismered.
Udv. ahajt

Kép

Uploaded with ImageShack.us


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 157 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség