SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 16. - 16:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 04. - 9:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
http://www.freeweb.hu/navigamodell/index.html

Dr. Hende Csaba honvédelmi miniszter és felesége fővédnökségével Magyarországon először találkozik a sportág élvonala a Bánki-tavi versenyen. A Világbajnokságra 14 ország 316 hajója nevezett be.

A Megnyitó Ünnepség július 5-én, kedden, 13 órakor kezdődik a Bánki-tó vízi színpadán. Ezután a Tó Hotelben, a rendezvény kiemelt szponzoránál, Némethy Georgina festőművésznő „Hajóportrék” című kiállításának megnyitója lesz. A tárlat a Csepel-Sziget Műszaki Szakközépiskola Mansfeld Galériájának kihelyezett kiállítása.


15 órától már az F4A ifjúsági kategória futamai, valamint a műszaki értékelések következnek.


Gőzösök, vitorlások, elektromos hajtású kereskedelmi és hadihajók szelik napokon át a vizet.



Az F6 (csoportos) F7 (egyéni) bemutató kategóriák startjait a hétvégére tervezzük, ezek a versenyek a strandon lévő stégtől indulnak majd. A rendezvényen hajós történelmi múltunk és jelenünk is megelevenedik. Láthatjuk, az idén vízre bocsátásának 140. évfordulóját ünneplő Lajta monitor modelljét, amelyet a miniszter úr felesége tesz vízre és ifjúsági versenyzőnk navigál a versenypályán. Különlegesség lesz a csapatbemutatón versenyző 1. Modell Hadihajós Alegység is. Ez a kötelék a MH1 Tűzszerész és Hadihajós Ezred hajóinak működését modellezi.
A Világbajnokság minden napja szabadon látogatható, kivéve néhány különleges helyszínt, valamint a bemutató kategóriákat, mert a strand területére csak belépővel lehet bemenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 10. - 23:06 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Fotóim a mai versenyről:

http://mecsystem.uw.hu/images/galeria/navigans_vb/

Kb 10 körül érkeztünk, ekkor már lezajlott pár futam, épp a vitorlások voltak soron. A vitorlások a strand területéről indultak. Az indító stég mellett jobbra-balra is strandolók voltak, akik rendszeresen beúsztak a pályára. Külön respect a szervezőknek, akik már szinte rekedt hangon de illedelmesen kiabáltak egész nap az úszóknak-matracosoknak. A strand belépő 700Ft lett volna, de sikerült bejutni mert semmi strand cuccom nem volt csak a fotógép :) Így megúsztuk az egészet benzinköltséggel és jópár fagyival. Iszonyat meleg volt egész nap. A vitorlások után fél2 körül indultak a kit-és sajátkezűleg épített hajókkal is két helyen. Érdekes volt megfigyelni, hogy 1-2 kit hajót olyan szinten leszigeteltek, hogy egy felfordulás után be sem ázott illetve még a fedélzet se esett le. Egy lelkes úszó visszafordította aztán önerőből kijött a hajó.

Aki teheti, még menjen ki megnézni, megéri.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 9:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Medve írta:


Nagyon jó képek!

(Nekem a városligeti versenyek szervezettebbnek látszanak.)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 9:32 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
mamut írta:
Medve írta:


Nagyon jó képek!

(Nekem a városligeti versenyek szervezettebbnek látszanak.)


Akkor nem csak nekem tűnt nagyon furcsának az egész.
Városligeti versenyekről honnan lehet előre tudomást szerezni?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 10:16 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Először is szögezzük le, hogy VB nem túl gyakran van, és igen komoly
szervezést ígényel a dolog. Mivel pénz az megint nem volt erre (se)
igen nehéz, majdhogynem megoldhatatlan feladat volt ezt megcsinálni.
Minden elismerésem a szervezőknek a kemény munkáért. Végül is
a legtöbbet hozták ki a dologból, a lehetőségekhez képest.

A fentieket minden pillanatban szemelőtt tartva, és szigorúan a
magánvéleményem az, hogy én sokkal többet vártam ettől a versenytől,
és csak kis részben a szervezőkön múlott, hogy így sikerült a dolog!

Először is, ha már "Hungary" a rendező akkor ne csak
angolul és németül menjen a tájékoztatás, de akkor még az is csak
szűkszavúan 1-2 szóban. Még a Bánk-i lakosok se tudták mi folyik a
tavukon!!! 2 településsel arrébb meg aztán végkép nem is hallott senki a
Világbajnokságról.

Sehol a szóróanyagok, sehol a közönség tájékoztatása, "hergelése" arról
nem is beszélve, hogy a leglátványosabb kategóriák (F6, F7) el volt
dugva nádasba, hogy véletlenül se lássa senki. Pénz akkor van, ha
szponzor van, szponzor akkor van ha közönség van, ha elrejtjük a
rendezvényt, nem nézőbarát az egész akkor se szponzor, se pénz nem
lesz soha, és csak hümmöghetünk, hogy bezzeg a Németeknél.............

A modellek eldugdosva a sátrakba 60 fokba, de még a versenyzők is
rejtegették egymás elől a hajóikat. Nem igazán volt az a kellemes,
beszélgetős, egymás iránt érdeklődős hangulat. Az egyik velünk lévő
12 éves kislány fogalmazta meg a lényeget (repülőmodellező):
ha ezek nem örülnek annak amit csinálnak, akkor minek csinálják???

És tényleg a sok savanyú ábrázat, klikkesedő csapatok, szigorú tekintet
láttán jogos a kérdés, ha nem nem élvezik a modellezést, nem okoz
nekik örömet akkor mi a bánatnak eröltetik ezt a dolgot?

Jó volt látni a sok szép hajót, ellesni pár trükköt, szép megoldást.
Lejártam a lában a starthelyek között, de ez a legkisebb gond.

Sok-sok tanulsággal, és tapasztalattal gazdagodtam, mint
hajómodellezés ügyileg, mind versenyszervezés ügyileg (a rossz példa is
példa, mert ügye más kárán az okos....). Köszönet a rendezőknek a
kemény és becsületes helytállásért, a sok munkáért. A fenti véleményem
lehet alaptalan és én láttam rosszul, előre is elnézést kérek ha
tévedtem. Kibicnek lenni könnyű, álltam volna be a gályapad mellé és
onnan brekegnék!

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 10:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Kilátogattunk mi is.A helyszinek nem voltak ki táblázva,de a verseny időtáblázatát legallább minden hova kirakták.8 környékén értünk le,a stradra simán besétáltunk,majd ki,igy éppen elkaptuk a gőz hajók versenyének a közepét.Ez kárpotolt.Kellet volna egy tér ahova kilehetet volna pakolni a hajókat,és igy könyebb lenne a nézelődés,és felkészülés.Kicsit kaotikus volt,a versenyzők keveredtek a csekély számú nézővel :( .Nagyon kevesen voltak,a futam végén a versenyzők pedig,a fénysebesség többszörösével tüntek el!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 12:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Abban a pillanatban amikor elvitték a verseny szinhelyét Budapestről
a Városligetből tudtam ez lesz belőle! A fürdőzöket-horgászokat nem lehet " elzavarni' a pályáról. Ahhoz is messze van a Bánki-tó , hogy a versenyt sokan és huzamosabb ideig nézzék-szakmailag értékeljék.
Egyedűl a szálloda jelenléte Bánkon ami remélhetőleg pozitivnak értékelhető.

Mondom én nyugodtan, aki megszámlálhatattlan sok NAGY NEMZETKÖZI VERSENYT rendeztem!
Lásd MODELLEZÉS ÚJSÁG SZÁMAI 1958-tól 1974 ig!

Ez ugyan az az eset mint ami már előfordúlt mostanában TÖBB
MÁS VERSENYOSZTÁLYBAN-KATEGÓRIÁBAN is Világ-Európai-és Nemzetközi versenyeken. AZ ÁTGONDOLATLAN SZERVEZÉSSEL-VERSENYRENDEZÉSBEN VAN A HIBA. Vagy, ha nincs rá pénz-ember-akaraterő NEM KELL MEGRENDEZNI A VERSENYT!
Pedig nagyon jó példa is állhat elöttük az OROSHÁZI VILÁG-EURÓPAI ÉS NEMZETKÖZI FSR hajómodell VERSENYEK MEGRENDEZÉSE.
Még a mai napig is erről beszél az FSR szaksajtó-a modellezők.

Pedig ezt a versenyt is most rendezték nem az MHS-MHSZ időkben,
tehát nagyon kevés állami támogatással.
Végső soron köszönöm mindazoknak az elörelátását - én elfogult voltam -
akik MELLŐZTÉK AZ EZEN A VERSENYEN VALÓ HAJÓMODELLEZŐ CSAPAT INDULÁSÁT!
Még a Városligeti versenyek hangulata elfogadható itt a rendezők nagyon is segítették A " MI " MODELLEZŐINK SZEREPLÉSÉT!
Szerintem ez a Világ Bajnokság rendezése sok volt a CSEPELIEKNEK ÉS MÉG PLUSZKÉNT EZ A KÁNIKULA IS " SZEMBEJÖTT VELÜK"!

A technikának is kimondottan árt ez a nagy meleg. Az akkunak-motornak,az
amúgyis igen csak melleg szabályzónak és a napon lévő adónak is!
Azért köszönjük, hogy volt ilyen is itt Magyarországon!

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 13:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Sajnos a helyszinek nagyon szét voltak szedve.A franciák rendesek voltak,amikor nézelődtünk beinvitáltak a sátorba,hogy fotozunk nyugottan,még az egyikük le is vette a fedélzetett,lásuk a technikát.Kerestem a forum tagokat,sajna ismerőst nem találtam :( .
A neten már régota nem münködöt a hivatalos honlap!Szerettem volna egy két helyen hirdetni,de még innen is eltünt a berner.Esetleg letölthető kis szorólap pedig végkép nem volt.Azzal vigasztalódtunk,hogy a gőzhajókról nem maradtunk le.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 14:18 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
skeleton írta:
Sajnos a helyszinek nagyon szét voltak szedve.A franciák rendesek voltak,amikor nézelődtünk beinvitáltak a sátorba,hogy fotozunk nyugottan,még az egyikük le is vette a fedélzetett,lásuk a technikát.Kerestem a forum tagokat,sajna ismerőst nem találtam :( .
A neten már régota nem münködöt a hivatalos honlap!Szerettem volna egy két helyen hirdetni,de még innen is eltünt a berner.Esetleg letölthető kis szorólap pedig végkép nem volt.Azzal vigasztalódtunk,hogy a gőzhajókról nem maradtunk le.


Remélem lesz még idén lehetőség összefutni a fórumozókkal, nem sok emberrel tudtam beszélgetni (pedig voltunk elegen). Egy rég nem látott modellező-kollégával viszont sikerült összefutnom (plusz a gimis fizikatanárnőmmel, akinek a fia is indult).


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 11. - 14:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
http://indavideo.hu/video/Hajomodell_vi ... anzer_Lied
http://www.youtube.com/watch?v=Ydw_q7e0-G4
http://www.youtube.com/watch?v=gjWGNVGS ... re=related

Hát eléggé" schrecklich, müssen aber nicht zu sehen" ahogyan a német mondaná! "Terrible and not have to look at" ahogyan az angol mondaná!

Persze a készítő nem szakmai nézőknek szánta a videókat.

Azért a diszes ruhába öltözötteknek késöbb elégé melegük lehetett.

( Az én versenyeimen fürdőruhába "öltözött" nagyon csinos SPORTBIRÓ hölgyek végezték a rendezés feladatait.)
( Tessék megkérdezni a még élő tanukat, hogy igy volt e?)( Vagy megnézni a régi MODELLEZÉS számait!)

Tamásbá"
És az eredménylista hol van??? :?: :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 14. - 14:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Bánknak kiváló adottságai vannak, jó helyszín választás volt. Ami nem sikerült, az a "piár". Kezdődött azzal, hogy a világbajnokság honlapját a csepeli klub nem igazán felhasználó barát weboldalába ágyazták be. Bár teljesen mind egy, mert ahogy közeledett a megnyitó, a bajokat tetézte, hogy június 29-én meghalt a tárhely szolgáltatójuk, és csak a verseny második napjára tért úgy ahogy magához. Talán megérdemelt volna a verseny egy "komoly" tárhely szolgáltatóhoz feltöltött, karbantartott, információkkal frissített honlapot. A verseny alatt történteket a rendezők ügyesen "titkolták", mert a "Friss hírek" rovat végig üres maradt, és még a sorok írásakor sem lehet eredményeket tudni. Tudomásul kell venni, hogy azok a sportok kapnak támogatást, amelyek közönség csalogatók, sőt akár televízióban is közvetíthetők. A modellezés általában erre alkalmatlan. Az F6 ketegória viszont igen. Ne feledjük, hogy hazánkban ilyen "mennyiségű" és minőségű F6 még nem fordult elő. Épp ezért boszantó volt a pálya kijeleölése. A versenyzőkön és a sportbírókon kívül senki sem látott semmit a nádtól. Amiért nagyon fáj a szívem az a közönség csalogatás elégtelensége. A vízi színpad lelátója helyi rendezvényeken is zsúfolásig megtelik. A megnyitón pedig igen csak foghíjas volt. Ha bele gondolunk, hogy a csapatok tagjai, a kísérők, és hozzátartozók voltak ott, akkor még szomorúbb a kép. A verseny napokon az oda vetődő laikus látogató nem igazán tudta, hogy itt most mi folyik, meg egyáltalán mi micsoda? Sajnos az országos média sem mozdult kellően rá az esményre, de még a megyei sem. Tudom, hogy a verseny megrendezése a rendezőknek egy fél szívinfarktusba került. A tanúságokat azonban mindenképpen le kell vonni. Bízzunk benne, hogy még lesz nemzetközi hajós verseny Bánkon.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 14. - 19:33 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
gyr írta:
Bánknak kiváló adottságai vannak, jó helyszín választás volt. Ami nem sikerült, az a "piár". Kezdődött azzal, hogy a világbajnokság honlapját a csepeli klub nem igazán felhasználó barát weboldalába ágyazták be. Bár teljesen mind egy, mert ahogy közeledett a megnyitó, a bajokat tetézte, hogy június 29-én meghalt a tárhely szolgáltatójuk, és csak a verseny második napjára tért úgy ahogy magához. Talán megérdemelt volna a verseny egy "komoly" tárhely szolgáltatóhoz feltöltött, karbantartott, információkkal frissített honlapot. A verseny alatt történteket a rendezők ügyesen "titkolták", mert a "Friss hírek" rovat végig üres maradt, és még a sorok írásakor sem lehet eredményeket tudni. Tudomásul kell venni, hogy azok a sportok kapnak támogatást, amelyek közönség csalogatók, sőt akár televízióban is közvetíthetők. A modellezés általában erre alkalmatlan. Az F6 ketegória viszont igen. Ne feledjük, hogy hazánkban ilyen "mennyiségű" és minőségű F6 még nem fordult elő. Épp ezért boszantó volt a pálya kijeleölése. A versenyzőkön és a sportbírókon kívül senki sem látott semmit a nádtól. Amiért nagyon fáj a szívem az a közönség csalogatás elégtelensége. A vízi színpad lelátója helyi rendezvényeken is zsúfolásig megtelik. A megnyitón pedig igen csak foghíjas volt. Ha bele gondolunk, hogy a csapatok tagjai, a kísérők, és hozzátartozók voltak ott, akkor még szomorúbb a kép. A verseny napokon az oda vetődő laikus látogató nem igazán tudta, hogy itt most mi folyik, meg egyáltalán mi micsoda? Sajnos az országos média sem mozdult kellően rá az esményre, de még a megyei sem. Tudom, hogy a verseny megrendezése a rendezőknek egy fél szívinfarktusba került. A tanúságokat azonban mindenképpen le kell vonni. Bízzunk benne, hogy még lesz nemzetközi hajós verseny Bánkon.


Mi vasárnap 10-re értünk oda. Első polgárőrt leszólítottam, hogy tud-e valamit a versenyről, mert nem látok sehol senkit. Ennyit mondott: "nem tudok semmit, ezek elversenyezgetnek itt maguknak, meg ez amúgy se a közönségnek megy az egész hanem egymás közt jól elvannak"
Szóval nekem mint látogatónak jól meg is alapozta a rendezvényt. Aztán egy fagyis már többet tudott, rámutatott az épp kezdődő strand-i vitorlás versenyre meg mutatta a versenykiírást a falon.
Szerencsére lelkesek voltunk így maradtunk és láttunk sok érdekességet. Hiányoltam a kirakodást-mustrát. Aki versenyzett az abban a pillanatban ért oda, kivette a dobozból a hajót, vízre tette, lenyomta a versenyt, vissza a dobozba aztán már teleportált is egy párhuzamos világba. Folyamatosan sétálgattam fel-le így legalább sikerült pár kép.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 15. - 19:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A faluban is gond lehetett a kommunikációval. Az ott lakó kollégám tőlem tudta meg, hogy mi lesz náluk.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 15. - 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Ezek nem a végleges eredmények mivel az utolsó nap még 2 kategóriának még volt 1-1 futama.

Végeredményben sajnos nem lett magyar dobogós.

Nagyrészt a műszaki pontok voltak -ami ugyebár nézőpont kérdése-,melyek a háttérbe szorítottak minket, mivel a pályát véleményem szerint meglehetősen jól nyomtuk. Ez a 100 pontos hibátlan futamokból is kitünt.

Sajnálatos módon találkoztunk részrehajlással, sőt mással is melyről utólag az érintett vagy épp érintettek úgy nyilatkozott-tak , hogy nincs igazunk vagyis mi csak nagyokat pisloghattunk, de nem tehettünk semmit.

Konkrétabbat nem tudok hm..... inkább nem akarok írni, de remélem lesz ki leírja.


Képek is jönnek kb 900 dbot készítettem lesz mit szűrni.
Meg talán élménybeszámoló amihez viszont lusta vagyok.
Mára akkor ennyit...

Még lemaradt a DS kategóriában erőlködtem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 16. - 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Laci!

Köszönjük az eredményeket, még ha nem is hivatalosak. Mi az oka, hogy a másik két gőzös kolléga minden futama 0-ásra sikerült. Egyik ráadásul gyártó is. Ez igen rossz reklám. Úgy látom, hogy csak Te álltál helyt, nem is olyan rosszul. Gratulálok! No és várjuk a képeket!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség