SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 28. - 18:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 26. - 21:27 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Nagyon elöl van a súlypont!

Ennél a gépnél ez könnyen előfordulhat, mert "nem spóroltam" az orrával, pont azért, hogy inkább orrnehéz legyen, ha nem sikerül jól az építés, vagy beállítás.

Ennek az az oka, hogy az orrnehéz gép repül. Meredekebb siklási szögben, és gyorsabban, mint a rendesen beállított, de aerodinamikailag stabil és repképes. Az orrkönnyű repülőgép viszont repképtelen. Akármit csinálsz vele nem fog repülni. Ennek fizikai okai vannak.

Tehát egy kezdő gép esetében lényegesen jobb, ha eleve az orrnehéz jelleg felé viszi el az építést, beállítást a formái, arányai. Így kisebbet hibázik az ember.

Szóval kezd el hátrébb vinni a súlypontot és próbálgatni, ha már pumpál, meg bólogat akkor a ló másik oldalán vagy, kicsit előre a súlypontot és jó lesz.

MÁS

Megtudtad már milyen formátumban kellenek a szárnyszelvény adatok?

Üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 27. - 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sajnos még nem sikerült beszélnem Styromannal.
Amúgy meg lehet a gépem orrnehéz, mert a Te tervedre még ráépitettem 50 mm-t. Pinokkió sehol sincs hozzá, viszont jól lehet variálni a súlypontot fölösleges ólom nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 30. - 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sikerült elérnem Bálintot. DXF formátumban kell neki az adatsor.

Üdv.

Lobo


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 08. - 8:20 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
lobo írta:
Sikerült elérnem Bálintot. DXF formátumban kell neki az adatsor.

Üdv.

Lobo


Akkor legyen DXF, az egész szárnyszelvény kell egyben vagy külön az alsó-felső vonal?

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 11. - 18:27 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2019 feb. 05. - 11:56
Hozzászólások: 5
Hello
Itt egy öreg kezdő billentyűz akire 48 évesen rátört, hogy rc modelezzen...
Egyébként Székelyudvarhelyen élek Tövissi Lászlónak hivnak.Szeretnék épiteni egy FS-t csak sajnos nem látom a fényképeket a fórumon az építés lépéseiről.
Ugyanakkor felmerült bennem ,hogy kasirozom a szárnyat,hogy strapásabb legyen? Nagyon kezdő vagyok,a szimulátorozás is még hátra van...jön a távirányitó kinából...
Jó lenne tudni a Mester véleményét ezzel kapcsolatban.Kell-e abban az esetben is a merevítés a szárnyba?
A szabályozható habvágót már elkészítettem .Szóval az elhatározás megvan. :D
üdv
Tüske


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 13. - 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Szia!
Én a fiamnak építettem annak idején egy ilyen repcsit, nagyon hálás és megbocsájtó masina.
A szárny kasírozása jó ötlet, sokkal ellenállóbb lesz tőle.
A főtartóra ebben az esetben is szükség van, az nem elhagyható.
Ezzel a géppel szimulátorozás nélkül is el lehet kezdeni repülni, de azért jobb volna egy tapasztaltabb kolléga segítsége aki berepíti Neked.
A kor nem igazán számít én egy 50 meg egy 60 éves munkatársamnak tanítottam meg a reptetés alapjait, azóta mindketten egyedül
repülővé váltak.
Üdv: B


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 16. - 22:16 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2019 feb. 05. - 11:56
Hozzászólások: 5
Szia Budha

Hálás köszönet a válaszért,kicsit tartottam tőle ,hogy nem lesz válasz.
Már egy ideje böngészgetem az FS.-el foglalkozó témákat és nem láttam új hozzászolásokat (lehet ,hogy én vagyok ügyetlen).Pedig egy kezdö gépre mindig szükség lesz ,hiszen mindig lesznek kezdők..főleg ha jó a gép.
az Fs-t még nem probáltam de bizok benne ,hogy jó mert a Manó-ból (szintén Sry alkotta) építettem már két példányt és a mérete ellenére meglepően jól repül.
Van valami ötleted , mi lehet az oka ,hogy nem tudom megnézni a képeket az FS építés lépéseiről?
Vajon az a baj ,hogy túl vagyok a kerítésen?
Te meg tudod nézni ha rájuk kattansz?Nekem mind 404-es error az eredmény.... :(
Üdv Tüske.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 19. - 23:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Szia Tüske,
Szerintem az a baj a képekkel, hogy kepfeltoltes.hu szerver már nem működik.
Az ide feltöltött képek meg akkor vesztek el, amikor a fórum szervere összeomlott.
Az ezen az oldalon lévő képeket láttad már?
http://users.atw.hu/sry/FS.htm

A lap alján lévő képek nem vesztek el, azok láthatóak.
A fiamé az FS006 lajstromszámú gép.

Ha kérdésed van az építéssel, szívesen segítek.
Az alkatrészeket kivágtad már?
Faroktartó csövet szereztél már?
Elektronika megvan?

Üdv:
B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 23. - 18:56 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2019 feb. 05. - 11:56
Hozzászólások: 5
Buddha írta:
Szia Tüske,
Szerintem az a baj a képekkel, hogy kepfeltoltes.hu szerver már nem működik.
Az ide feltöltött képek meg akkor vesztek el, amikor a fórum szervere összeomlott.
Az ezen az oldalon lévő képeket láttad már?
http://users.atw.hu/sry/FS.htm

A lap alján lévő képek nem vesztek el, azok láthatóak.
A fiamé az FS006 lajstromszámú gép.

Ha kérdésed van az építéssel, szívesen segítek.
Az alkatrészeket kivágtad már?
Faroktartó csövet szereztél már?
Elektronika megvan?

Üdv:

Szia
B.


Szia Buddha
Köszi a felajánlott segítségért.Máris lenne kérdésem. Mekkora kapacitású Nimh akkukat használtál ?
Valószínüleg én is ilyen akkukat fogok használni mert még nem fektettem be lipo töltőbe..
A képeket láttam ,pontosan az általad épített gép adta az ötletet ,hogy ezeket is lehet használni a nagyobb tömeg ellenére.

A habvágáshoz még csak a sablonok egyrésze készült el (ma lesz az első probavágás),sajnos kevesebb időt tudok erre szánni a munkahely és háztáji tendők miatt mint szeretnék.
A karboncsövet beszereztem az elektronika hajókázik errefele Kínából(távirányító,vevő,esc 30A,brushless 2212,szervók 9g,4g,stb.)
Sajnos a legközelebbi modellezőbolt kb.300% árréssel dolgozik(plusz postaköltség ha nem megyek oda 60Km...)így csak azt veszem meg itt ami nem bírná ki az utat a mérete vagy alakja miatt pl.karbon,fenyőléc,bowden.

Apropó csak kiváncsiságból ,van valami aktuális projekted? Építesz valamit? Repülsz?
Ne csak rólam beszéljünk ... :)

Szép napokat
Üdv.
Tüske


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 23. - 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Tuske írta:
Buddha írta:
Szia Tüske,
Szerintem az a baj a képekkel, hogy kepfeltoltes.hu szerver már nem működik.
Az ide feltöltött képek meg akkor vesztek el, amikor a fórum szervere összeomlott.
Az ezen az oldalon lévő képeket láttad már?
http://users.atw.hu/sry/FS.htm

A lap alján lévő képek nem vesztek el, azok láthatóak.
A fiamé az FS006 lajstromszámú gép.

Ha kérdésed van az építéssel, szívesen segítek.
Az alkatrészeket kivágtad már?
Faroktartó csövet szereztél már?
Elektronika megvan?

Üdv:

Szia
B.


Szia Buddha
Köszi a felajánlott segítségért.Máris lenne kérdésem. Mekkora kapacitású Nimh akkukat használtál ?
Valószínüleg én is ilyen akkukat fogok használni mert még nem fektettem be lipo töltőbe..
A képeket láttam ,pontosan az általad épített gép adta az ötletet ,hogy ezeket is lehet használni a nagyobb tömeg ellenére.

A habvágáshoz még csak a sablonok egyrésze készült el (ma lesz az első probavágás),sajnos kevesebb időt tudok erre szánni a munkahely és háztáji tendők miatt mint szeretnék.
A karboncsövet beszereztem az elektronika hajókázik errefele Kínából(távirányító,vevő,esc 30A,brushless 2212,szervók 9g,4g,stb.)
Sajnos a legközelebbi modellezőbolt kb.300% árréssel dolgozik(plusz postaköltség ha nem megyek oda 60Km...)így csak azt veszem meg itt ami nem bírná ki az utat a mérete vagy alakja miatt pl.karbon,fenyőléc,bowden.

Apropó csak kiváncsiságból ,van valami aktuális projekted? Építesz valamit? Repülsz?
Ne csak rólam beszéljünk ... :)

Szép napokat
Üdv.
Tüske

Szia,
A megvásárolt motor és szabályzó egy sokkal nagyobb és nehezebb gépet is képes volna mozgatni, szerintem egy fél kilós 3D műrepülő géphez is elég lenne. A miénkben 2208-as méretű motor van. Nem baj, majd jó lesz a következő gépbe is.
Én annak idején ha jól emlékszem AAA méretű, 800mAh-s akkukból kötöttem sorba 8-at.
Azután váltottam 2 cella lipora, 900mAh-s ra. De repült már ez a gép 1500mAh-s akkuval is.
Olcsó lipo töltőt szintén kínából érdemes vásárolni, a Hobbykingen is szokott lenni: https://hobbyking.com/en_us/imax-b6-dc- ... tore=en_us
Jelenleg külföldön dolgozom és nincsenek velem a kütyüjeim, a legutolsó megvalósult repülős projektem az egy ilyen kínai dobálós repcsi RC átalakítása volt:
https://www.aliexpress.com/item/2018-DI ... st=ae803_3

Így sikerült:
Kép
Meglepően jól repül a pici motorjával meg a 2g-os szervókkal.
Ha kérdésed van ne habozz feltenni.
Üdv:
B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 27. - 18:01 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2019 feb. 05. - 11:56
Hozzászólások: 5
Szia
A motor és szabályzó amit megrendeltem azért sikeredett ennyire nagyra mert biztos akartam lenni ,hogy elég erős lesz..
Sajnos a fórumon emlegetett motortipusok nem nagyon jelentenek számomra semmit pl.sosem láttam csengőmotrot.És ezzel
kapcsolatban akartam már korábban kérdezni ,lenne néhány cd-dvd/hdd drive motor szerinted lehetne használni az FS meghajtására ezeket,pl 7,2v feszültséggel? Még nem érkezett meg a motorszabályzó így még nem tudok teszteket végezni ,hogy lássam tudok-e annyi tolóerőt kihozni belőlük mint amit a SRY fényképén láttam.Egyébként a hdd motorok nagyon profik csak nehezebb lesz megoldani a légcsavar felfogatást na meg a tömegükből is úgy látom jó lenne karcsúsítani,szerencse ,hogy szeretek fúrni faragni..
Közben készülnek a szárnyak is.Picit megfogott a habvágás mert nem gondoltam végig eléggé és elsőre egybe vágtam a teljes szárnyfesztávot és elég nehéz mert a melegszál közepe mindig le van maradva a két végéhez képest.Aztán rájöttem,hogy fölösleges szenvedni vele mert jóval könnyebb ha csak a szárnyközepet vágom. De hát a székely jobbik esze hátul van :D ...
Egyébként én is várom,hogy érkezzen egy ugyanolyan dobálós repcsi :) aminek a fényképét feltetted ..és bevallom nekem is megfordult a fejemben az rc-sités gondolata de eggyelőre a lányomnak szántam legalábbis nyilatkozat szinten :wink: ,aztán meglátjuk mennyire lesz kedve hozzá.Persze addig még én is kell némi tapasztalatra szert tegyek.
Na jó hosszúra nyújtottam a mondanivalót.
Szép napokat
Tüske


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 feb. 27. - 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Szia Tüske!

A CD/DVD motorokat át szokták tekercselni a modellekben való használatra és gyakran a mágnest is kicserélik mert nem elég erős és ezért nincs meg a kellő nyomaték.
Itt van pár videó a Youtube-ról:
https://www.youtube.com/watcha mási?v=M8KtZ6yRP4w

https://www.youtube.com/watch?v=KhsLaw_V0nQ

https://www.youtube.com/watch?v=eBL0LyrdFv8

És a másik fórumról a megfelelő téma:
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php ... ADt%C3%A9s

Véleményem szerint nem éri meg a munkaidő ráfordítást, mert monnyuk egy ilyen motor ennyiért nagyon megéri:
https://www.banggood.com/Racerstar-A221 ... rehouse=CN

Hacsak nem maga a motor megépítése a cél.
A csengőmotor egy ugyanilyen külső forgórészes motor, csak olyan alakja van mint a régi biciklicsengőnek.
Üdv: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 márc. 20. - 11:20 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2019 feb. 05. - 11:56
Hozzászólások: 5
Szia
Elnézést a hosszú hallgatásért.
Elkészültek a szárnydarabok kasirozva meg a vezérsikok is a kormányokkal felszerelve.
Megvan a karbonrúd is .Picit el vagyok akadva a kormányemelők méretével.Nem találtam meg a leirásban erre vonatkozó infót.Magam fogom elkésziteni valószinűleg műanyag kábelcsatorna anyagból mert unom csak ezért utazgatni...
A cd motor használatáról már egyszer lemondtam,azért merült fel újra mert irtad ,hogy amit rendeltem Kinából az túl nagy.Egyébként igazad van én is úgy gondolom ,hogy annyi pénzért a kissebb motor nem drága csak a gond az ,hogy nagy a várakozási idő amig megérkezik az újabb rendelés .
Semmiképp nem fogom újratekercselni/mágnesezni a motorokat csak reménykedek hátha az utobbi időben kiselejtezett nagyobb sebességű meghajtókban jobb motort szereltek be mint a régebbiekbe.
De még nincs megérkezve a mérleg sem úgy ,hogy még nem tudok vele foglalkozni.
Közben megérkezett a motor meg a szabályzó,szervóteszter, összeraktam próbaképpen az itthon
fellelhető 450mAh NiMh akkukkal de a 2212-es motor több áramot szeretne ,frissen töltött akkukkal éppen csak felpörög de meg is áll,viszont a cd motor jó hosszú ideig képes tolóerőt produkálni csak még nem tudtam megmérni ,hogy mennyit.
Persze rendelek kisebb motort még nem tudtam eldönteni,hogy mekkora legyen és rendeljek-e kisebb szabályzót.Vélemény?
Szép napokat


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: FS-próbálkozások
HozzászólásElküldve: 2019 márc. 20. - 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Szia!

Szerintem egy ilyen motor bőven elég lenne a First Stage-be:
https://www.aliexpress.com/item/C20-Pro ... st=ae803_3

Az 1550 Kv-jű változat.
Szabályzóból nem kell újat venni, a gép el fogja bírni a 30A-es szabályzót is.
A kicsi akku meg örülni fog a kisebb motornak.
A szárnyba ugye tettél fenyőlécet vagy széncsövet főtartónak?
Üdv:
B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség