Nagy Feró még az 1969-ben megalakult Beatrice zenekarban, melynek akkoriban női tagjai voltak, kezdte pályafutását, mint egyedüli férfi a zenekaron belül. Majd 1978-ban alapította meg a most is ismert punk jellegű bandát. 1985-1987 között Nagy Feró szólistaként működött, később 1987-ben alakította újra Beatrice zenekart.
Nagy Feró két táborra szedi a magyar társadalmat, sokan szeretik, hallgatják zenéjét, megjelennek a koncertjein, és jókat nevetnek Ferón, illetve Feróval. Sokan viszont ellenzik azt amit csinál, nem tartják énekesnek, nem tartják „celebnek”, se humorosnak. Nagy Feró mint a „nemzet csótánya”a 60-as években ő volt a magyar új hullám egyik vezéregyénisége, már akkor is feltűnt őrült stílusával, laza egyéniségével. Nem csak a zenekarban voltak kimagasló eredményei, a banda mellett színpadon és filmvásznon is kipróbálta magát. A magyar közönség számára sokoldalú jelenség volt, és még a mai napig is annak tartják. Jelenleg nem csak a Beatrice frontembereként, hanem tévés műsorok vendégeként, illetve több eseményen zsűriként jelenik meg. Mi sem mutathatja jobban, hogy Feró nem csak a 60-as években csavarta el zenéjével, és őrült, hóbortos stílusával, az akkori fiatalok fejét, de még most is az újabb generáció is szívesen hallgatja, tombol Feró koncertjén. Még mindig rengeteg koncertet ad ország szerte, de inkább mondhatjuk, hogy világ szerte , mert nem csak itthon ad élő koncerteket, hanem határon túl is. 2012.április 8-án Londonban járt a Magna Cum Laude társaságában. Fellépéseinek többsége, olyan helyeken zajlik, ami a mai fiatalok, 18-25 éves korosztály közkedvelt helyszínei. Ilyen hely például a Zöld Pardon, ahol évről évre Feró és bandája visszajáró vendég. Nem beszélve arról, hogy telt házas koncerteket adnak. Vagy említhetem még a Pecsát, és még számtalan fiatalok által kedvelt helyszínt. Feró nem csak zenéjével próbálja lekötni a fiatalokat, a médiában nagy helyet kapott, az X-faktor tehetségkutató műsorban, ahol szakmai tanácsokkal látja el a feltörekvő tehetségeket. Segít a fiataloknak az előrejutásban, önmaguk megtalálásában, illetve, hogy megismerje őket a magyar közönség. Ez a műsor azért is volt kedvező Feró számára, mert így egyre több fiatal ismerte meg személyiségét, és ismerte meg munkásságát. Az énekeseket számos koncertre kíséri el és lépnek fel együtt. Feró médiában való szereplésének motiváló hatása lehet a fiatalokra.
A Lázadó punk-rock zenével járó stílus lázadó, figyelemfelkeltő. Sokan az ilyen stílusú emberekről azt gondolják, hogy rossz, veszélyes, lepukkant, kopott, szegény emberek, pedig ennek is megvannak a maga szépségei. Ez a vélemény azért alakulhatott ki az emberekben, mert a rock- punk egyedek nem a megszokott módon viselkednek, züllenek, isznak, kéregetnek, ruházatuk feltűnő- általában feketében, vagy a fekete különböző árnyalataiban járnak, mintázatban a kockás, de ez főképp a punkokra jellemző, halálfejes, illetve valamelyik zenekar nevével ellátott pólót, pulcsit viselnek. Ruházatukat még feldobják szegecsekkel, láncokkal, kezükön nagy vastag gyűrűt, a csuklójukon vastag szegecses bőr karkötőt hordanak. Jellemző még a hosszú haj, és a taraj. Feró rock- punk öltözetében is fellelhetőek ezek a jegyek. Nála a legjellemzőbb kiegészítő a nyakába kötött kendő. Vannak olyan öregek, fiatalok akik Feró mintájára öltözködnek, követik a stílusát.
A médián kívül, a nagy zenei koncerteken, fesztiválokon is részt vesz, mint a Hegyalja fesztivál melynek 2011-ben a reklám arca volt. De ezen kívül részt vesz még a Volt fesztiválon, Bor- Rock fesztiválon, a Fezen-en, Motoros találkozókon, és kisebb falunapokon is. Ebből is látszik, hogy Feró mennyire népszerű a fiatalok körében, hiszen ilyen nagy zenei fesztiválokon elismert „tehetségek” lépnek fel. A koncertjein felcsendülnek a legnépszerűbb dallamok, például: a 8óra munka, vagy Azok a boldog szép napok, amiket a közönség üvöltve, őrjöngve énekel. Cikkem megírása előtt interjút készítettem, pár fiatallal, vegyesen fiúkkal és lányokkal. Válaszok nagyon megosztóak voltak. Arra a kérdésre, hogy miért kedvelik Ferót, milyen tulajdonságokat tudnak felsorolni, ami miatt elmennek egy koncertre, a leggyakoribb válasz az volt, hogy – mert vicces, őrült,és szereti a sört- Volt olyan a megkérdezettek között, aki rendszeres látogatója Feró fellépéseinek,de olyan is akadta aki csak azért megy el,mert otthon unatkozik és nincs jobb dolga, volt aki semmi pénzért nem lenne képes végig hallgatni Feró koncertjét. Megkérdeztem tőlük, hogy őket befolyásolta-e tavaly a hegyalja fesztivál reklámja, melynek arca Feró volt, itt a legtöbben nemmel válaszoltak, vagy azt se tudták, hogy a hegyaljának volt reklámja, azt meg végképp nem, hogy Feró szerepelt benne. Viszont arra a kérdésemre, hogy szimpatikusnak tartják-e Ferót, a legtöbben pozitívan válaszoltak, és szívesen megismernék a magán életben, és sokan leülnének vele egy asztalhoz, egy hideg sör mellé. Az igazán nem volt meglepő, mikor megkértem alanyaimat, hogy soroljanak fel nekem legalább 5 számot amit a Beatrice szerzeménye, háromnál kevesebbet senki nem mondott , legnépszerűbbek lettek a Pancsoló kislány, 8 óra munka, Mielőtt végleg elmegyek, Azok a boldog szép napok.
Ez a zene egy életérzés, nem csak a fiatalokat hálózza be, nagyon sok olyan középkorú illetve idős ember van aki évek óta hordozza magában a rock and roll-t. Ők azok akik a Beatrice megalakulásánál, a Beatrice újra alakulásánál, de még most is 2012-ben , ha már nem is az első sorban de még mindig, ott „tombolnak” a tömegben, és szívesen hallgatják a Beatrice slágereit.
Én úgy gondolom, hogy Feró mindig is a magyar zenei élet, és a média egyik meghatározó alakja lesz. Mind humorával, vicceivel, kritikáival, pozitív megjelenésével, a morcos tekintetével, bonyodalmas magánéletével, kihívó stílusával együtt. Remélhetőleg a következő generáció is szívesen hallgatja majd Feró slágereit, és járnak majd a koncertjeire, mert a szövegei könnyen érthetőek, fülbemászóak, dallamosak, őrültek, de mégis vidámak.