Az új Stirling fórumot itt találod! Kattints!

Stirling fórum a Facebook-on is!

Kezdésnek ide kattints!

BladeAttila saját hõlégmotoros oldala

Aranymosás Magyarországon a XXI. században?

free counters

Pontos idő: 2014.07.28. 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.03.22. 20:52 
öreg

zszabo58 írta:
A fazékmágnesek egymásnak háttal semlegesen viselkednek?

Igen, teljesen.Csak elől vannak hatással egymásra, és ha egyenlő mértékben fordulnak be, csak taszító hatást érzek. Ha előlről közelítek egymás felé, és hagyom, akkor elcsúszhatnak és akkor találnak egymáson vonzó erőt is. Ha nem tudnak elcsúszni úgy érzem csak taszítás van.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2011.03.23. 09:34 
gyakorlott

tibsim írta:
zszabo58 írta:
A fazékmágnesek egymásnak háttal semlegesen viselkednek?

Igen, teljesen.Csak elől vannak hatással egymásra, és ha egyenlő mértékben fordulnak be, csak taszító hatást érzek. Ha előlről közelítek egymás felé, és hagyom, akkor elcsúszhatnak és akkor találnak egymáson vonzó erőt is. Ha nem tudnak elcsúszni úgy érzem csak taszítás van.

Na, ezért kell a fogaskerék, vagy helyette valami megoldás, hogy a mágnesek szinkronban legyenek.
Láttad a neomotor.hu-n a minimotor dolgot?
ha egy vékony tengelyre fel lehetne valahogyan erősíteni a fazékmágneseket (2 tengely, tengelyenként 4 mágnes), eléggé egyszerűnek tűnik.
A fazékmágnes esetében pedig az árnyékolások is azonos pólust képviselnek, tehát a mágnes taszít mágnest, az árnyékolás taszítja az árnyékolást.
Tulajdonképpen négyszög alakú, lapos fazékmágnes kellene...
Nem tudom, a fogaskereket ki lehet-e váltani úgy, hogy a két tengely között van egy harmadik és ékszíj, vagy gumi szalag meghajtást alkalmazni
http://www.neomotor.hu/index_elemei/ekszijszalag.JPG

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 01:30 
újonc

Üdv... :P

Ezt láttátok már... :?:

Hatásosnak nézem és nem is tűnik bonyolúltnak... :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 02:37 
újonc

Na ezt Én elrontottam tegnap, na majd holnap újra elhelyezem a mágneseket, Én egyformán a CD lemez szélére helyeztem el a kis mágneseket, akkor lehet, hogy azért nem forgott... :?: :P
Vagyis így készítettem el csak motor nélkül még, egy rossz CD-t használtam tányérnak és régről maradt 12 db kis gyenge mágnes, ami szerintem sakk figurákból valók... :?: :roll:
De itt a sárga burkolat nem tudom mit tartalmaz, mágnes lenne benne... :?: :roll:
Nekem úgy tűnik mintha csak csapágy golyó lenne egy gyógyszeres kapszulába, na és most számoltam, hogy 11 db-ot használt fel hozzá Én 12 db-ot, de nem pörgött, pedig Én is hangszóró mágnest használtam a taszításhoz, de nem sikerült megpörgetnem... :?: :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 03:07 
újonc

Ez tetszik, mert egyszerű felépítésűnek tűnik, de mitől fordul túl a kerék, mikor csak egy mágnest látni a közelben és még is akkora lendületet produkál... :?: :roll:

Ennél pedig mi hajtja a kereket, mert egy tekercset és egy villanó valami stroboszkópra emlékeztető dolgot látok a kerék felnin nem látok mágneseket... :?: :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.24. 23:56 
öreg

Szia3PiO! Érdekes cucc ez is. Megépítés szempontjából egyszerübb szerkezet, de a működése és lehet a beállítása bonyolultabb. Mindenképen írd majd le a tapasztalataidat. A videók nagyon látványosak. Kicsit zavarnak,ha ilyen gépekhez elektromos vezeták cstlakozik, nehogy átverés legyen. Stirlingmotort is láttunk már, hogy a srác valószínű nem tudta megcsinálni, és villanymotorral hejtotta meg, úgy mutatta meg. Az elméletébe nem tudok belekötni mert én nem értek ehhez, de talán majd mond valamit egy szakértő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.25. 00:07 
Nagykövet és Admin

Sajnos ezek eg7y resze fake, a masik resze meg egyszeru felepitesu es vezerlesu magnesmotor.
Semmi extra nincs bennuk!

Ha olvastok egyeb forumokat is, meglatjatok, hogy mar mindrol volt szo valahol, valamikor!
Pld. Hobbyelektronika forumon

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.25. 11:33 
gyakorlott

Szia 3PiO
Írtad:
"Imádom az olyan Fórum oldalakat, mint ez is, mert lehetőség van a hozzászólásom későbbi ’Szerkesztésére’."
Csak arra vigyázz, ha már hozzászóltak, akkor ne nagyon változtasd, mert értelmetlenné válhat a későbbi hozzászólás...

Viszont, a mágnesmotor eléggé rizikós terület.
Én is foglalkozom vele, de addig nem teszek fel videót, amíg nem működik.
Sajna mások nem így vanna vele, nagyon sok (szinte mind, -mert még nem tudok tényleg működő motorról-) átverés...
Ha lenne működő mágnesmotor (remélem az enyém az lesz) erről beszélne az egész világ, nem csak a youtube!...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.25. 13:27 
öreg

zszabo58 írta:
Csak arra vigyázz, ha már hozzászóltak, akkor ne nagyon változtasd, mert értelmetlenné válhat a későbbi hozzászólás...

Ebben a fórumban is, csak adig lehet szerkeszteni a saját hozzázólást, amíg nem ír hozzá senki, de utána is lehet, ha írtok pl. nekem. 8)
zszabo58 írta:
Ha lenne működő mágnesmotor

Valószínű hogy van, én azért láttam már olyan felvételt, amit elhittem.
Szerintem lehetséges olyan mágneses motort csinálni, amelynek a lemágneseződéséből ered az energiája. Ez nem sért fizikai törvényt. Hasonlót, ha nem is mágnesmotort, hanem elektromágneses generátort szabadalmaztattak le és működött is.
Reményi Péter a szabadalmi hivatalból (nála vannak a Te papírjaid is gondolom, mert ő foglalkozik evvel a témával)
Így búslakodik:
"Ezt a szabályt azonban nem mindig sikerül betartani.Még napjainkban, 2002 márciusában is engedélyeztek ilyen szabadalmat 6 362 718 lajstromszámmal,„mozgó alkatrész nélküli elektromágneses generátor” címmel (13. ábra). Ez olyan generátor, amelynek „a működtetéséhez nincs szükség külső energiaforrásra”. Az elindításához még szükség van egy elemre, de azután is lead teljesítményt,miután az elemet lekapcsolták róla. A szabadalmi leírás kiemeli, hogy a találmány azért nem tekinthető örökmozgónak,mert meg fog állni amikor a mágnes lemágneseződik. Arról azonban elfelejt szólni, hogy ez a lemágneseződés nem lehet a generátor kimenő teljesítményének a forrása.

A szabadalmi hivatal a reklamációk és a negatív sajtóvisszhang miatt újravizsgálta az ügyet. 2002 augusztusában a hivatal bejelentette, hogy az elbírálók tréningen fognak részt venni, hogy fejlesszék tudásukat és szakismereteiket, amit a továbbiakban rendszeresen ellenőrizni fognak. Nem lehet az összes szabadalmi elbíráló Einstein, de azért fel kellene ismerniük, ha az energiamegmaradás törvénye nem teljesül. Már csak azért is, mert rendszerint a feltalálók külön felhívják a figyelmet a nyert többletenergiára."

Tehát ez a cucc, ha nem is mozog, szerintem rokonságban van a mozgó mágneses motorral, és működött.
A cikk itt van egészben.
http://www.sztnh.gov.hu/kiadv/ipsz/2003 ... rintable=1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.25. 14:59 
gyakorlott

Hali, tibsim!
Ok, csak én nem tudok akkor róla. ("ha lenne működő..."
Ezt a cikket már olvastam, de ezt nem értem:"Arról azonban elfelejt szólni, hogy ez a lemágneseződés nem lehet a generátor kimenő teljesítményének a forrása. "

Azt gondolod, ha működik a cuccom, akkor sem fogják levédeni?
Azért azt furcsállanám...
http://www.neomotor.hu/index_elemei/Trinity.JPG
Ha tudnék képet felrakni, nem "linkelnék" annyit...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.25. 18:41 
öreg

zszabo58 írta:
Azt gondolod, ha működik a cuccom, akkor sem fogják levédeni?Azért azt furcsállanám...

Csak akkor nem fogadnák el, ha azt írnád rá, hogy többlet energiát állít elő. Mivel nem termelhet több energiát, mint amennyi energia bele lett fektetve, amikor gyártották a mágneseket. Tehát a mágnesek akkumulátornak tekinthetőek ebben az esetben Persze van mágneses kőzet, de akkor meg a mágnest energiaforrásnak tekintik. Egyébként nem kell bemutatni működő modellt, mert a feltalálótól nem várható el, hogy legyen annyi pénze, erőforrása, hogy a találmányát meg is tudja csinálni. Főleg ha valami összetett csúcstechnológiáról lenne szó. Arra számítsál, hogy alaki hibák miatt vissza fogják dobálni. Egy szakértőre lesz szükséged, aki segít a helyes beadványhoz. Viszont baj az, hogy ha az elején nem segített neked senki, és nagyon elrontottad az első beadványodat, akkor már érdemben nem bővítheted, nem alakíthatod. Tehát, ha valaki bead valamit, szerintem szüksége van szakértő segítségére. Az alaki dolgoktól függetlenül is úgy kell fogalmazni, hogy minél szélesebb le nem védett területet magába foglaljon, tehát levédjél magad számára. PL. aki először kitalálta a villát (evőeszközt), úgy adta be, 3 ágú, aztán később meg levédték 4 ágúra, és az gazdagodott meg. Úgy kellett volna, hogy akárhány ágú is védett legyen. A másik, hogy szerintem a szabadalmi hivatalnál mindenkit őrültnek tekintenek, persze van sok is, de nem mindenki, és szabadalmaztatási elhárítás folyik. Csak ne kelljen vele foglalkozni, ezért akadályokat gördítenek eléd hogy elmenjen a kedved és nem segítenek, de lehet rosszul gondolom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.25. 23:07 
újonc

Sajnos Képet máshogyan nem tudok betenni, így ez a lehetőség maradt... :roll:
http://kepfeltoltes.hu/110325/P1010027_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110325/P1010025_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110325/P1010028_ ... es.hu_.jpg

Amint azt a Képekből láthatjátok, egy rossz CD-t használtam fel és arra meleg ragasztóval ragasztottam fel rá a kicsi 10x8x5mm-es mágneseket, aminek a 10mm-es oldalai közepén van egy 3mm-es furat... :?: :roll:
Sajnos nincs több jó mágnesem és ezek között is van mágnesezettségében gyengébb és erősebb, de egyik sem erős mágnes. :x :oops:
Próbáltam egy ugyanilyen mágnessel is és nagyobb mágnes fali mágnessel és hangszóró mágnessel is, de hiába, nem perdül meg, mint az a már belinkelt Videókon is van, http://kepfeltoltes.hu/110325/Pr_ba_1_w ... es.hu_.jpg sajnos csak ide-oda mozgatja, ahogy a kezemet mozgatom vele, tehát önálló mozgás nem jött létre, pedig több formában is próbáltam a mágnesek elhelyezését a CD lemezen... :roll: :shock:

A További tervem... :P
Szerintetek lehet ebből egy kis szélgenerátort készíteni, hogy ilyen kicsik a mágnesek vagy fölösleges kinlódani vele... :?: :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.26. 17:51 
gyakorlott

tibsim írta:
zszabo58 írta:

Ebben a fórumban is, csak adig lehet szerkeszteni a saját hozzázólást, amíg nem ír hozzá senki, de utána is lehet, ha írtok pl. nekem. 8)
zszabo58 írta:
Ha lenne működő mágnesmotor

Valószínű hogy van, én azért láttam már olyan felvételt, amit elhittem.
Szerintem lehetséges olyan mágneses motort csinálni, amelynek a lemágneseződéséből ered az energiája. Ez nem sért fizikai törvényt. Hasonlót, ha nem is mágnesmotort, hanem elektromágneses generátort szabadalmaztattak le és működött is.
Reményi Péter a szabadalmi hivatalból (nála vannak a Te papírjaid is gondolom, mert ő foglalkozik evvel a témával)
Így búslakodik:
"Ezt a szabályt azonban nem mindig sikerül betartani.Még napjainkban, 2002 márciusában is engedélyeztek ilyen szabadalmat 6 362 718 lajstromszámmal,„mozgó alkatrész nélküli elektromágneses generátor” címmel (13. ábra). Ez olyan generátor, amelynek „a működtetéséhez nincs szükség külső energiaforrásra”. Az elindításához még szükség van egy elemre, de azután is lead teljesítményt,miután az elemet lekapcsolták róla. A szabadalmi leírás kiemeli, hogy a találmány azért nem tekinthető örökmozgónak,mert meg fog állni amikor a mágnes lemágneseződik. Arról azonban elfelejt szólni, hogy ez a lemágneseződés nem lehet a generátor kimenő teljesítményének a forrása.

A szabadalmi hivatal a reklamációk és a negatív sajtóvisszhang miatt újravizsgálta az ügyet. 2002 augusztusában a hivatal bejelentette, hogy az elbírálók tréningen fognak részt venni, hogy fejlesszék tudásukat és szakismereteiket, amit a továbbiakban rendszeresen ellenőrizni fognak. Nem lehet az összes szabadalmi elbíráló Einstein, de azért fel kellene ismerniük, ha az energiamegmaradás törvénye nem teljesül. Már csak azért is, mert rendszerint a feltalálók külön felhívják a figyelmet a nyert többletenergiára."

Tehát ez a cucc, ha nem is mozog, szerintem rokonságban van a mozgó mágneses motorral, és működött.
A cikk itt van egészben.
http://www.sztnh.gov.hu/kiadv/ipsz/2003 ... rintable=1

Elovastam a cikket.
Jól szűrtem le a lényeget?
Ezek szerint csak az elsőfajú örökmozgó az amit nem szabadalmaznak.
A másodfajú és az örökmozgónak látszó cuccokat már igen.
http://www.neomotor.hu/index_elemei/csillag.JPG
A febti kép lényege: arra utazok, hogy a háromszög szögfelezőjében van az elméleti "nulla" vonal.
Előtte és utána minden oké, kérdéses pont a háromszögek találkozása...
Elméletileg lehet háromszög alakú mágnes mindkét verzióban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.03.27. 01:09 
öreg

zszabo58 írta:
Jól szűrtem le a lényeget?

Én is így értelmeztem ezt a cikket. Csak az örökmozgót nem lehet leszabadalmaztatni, mást igen. A mágnesmotor viszont nem az, de nem is szabad ráírni, és akkor le lehet,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.04.26. 13:24 
gyakorlott

Sziasztok!
Nagyjából meg lett építve a szerkezet.
Tanulságok:
kis mágnesek esetén nehéz megsaccolni, mekkora erő keletkezik a fennálló tömeg mozgatásához!
nem gondoltam, hogy ennyire pontosan kell megépíteni a cuccost. Ha fél mm-es eltérés van a mágnesek közeledésekor a kívánt pozícióhoz képest, akkor taszítás helyett vonzás lép föl.
Teszek majd fel képet a mostaniról, de át lesz építve az egész (egyszerűbb, könyebb, pontosabb lesz)
Két fakorong, sugár MENTÉN (nem sugár irányban) 60 fokonként besüllyesztve árnyékolt mágnesek.
A két korongot 30 fokkal elforgatva összeragasztom, a végén tengelycsonk, rajta fogaskerék, csapágy.
5mm belső átmérőjű golyóscsapágy nem jó semmire, túl sokat fog, helyette tűcsapágy kell.
A mágnesek 2x6x2=24 db 20x10x2mm N52, árnyékolás 1mm vastag, két rétegben teljesen árnyékol.
http://www.neomotor.hu/index_elemei/ujra.JPG

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.04.27. 12:34 
Nagykövet és Admin

Ha a gördülő csapágy ellenállása ekkora gond, akkor mi a cél???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.05.02. 13:11 
gyakorlott

Lehet. hogy magának a hengernek az átmérője túl kicsi volt (32mm).
Amikor csak egy hengert magában megcsapágyaztam (5mm belsőátmérő) kézzel alig lehetett meforgatni, pedig a henger párja ott sem volt (mágneses hatás fel sem merül)
Lehet a nyomaték karja volt nagyon kicsi, 16 mm:(
Találtam végre egy maróst, aki precizen megcsinálja az egészet, az új átmérő 65mm. (kb. a régi duplája)
Sajna nincs nagyobb fogaskerék párom:(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.06.04. 13:53 
gyakorlott

Curie motor.
Saját magát fűtené fel! Elvileg...
http://www.neomotor.hu/index_elemei/fabolvaskarika.JPG
Nem engedi valamiért feltölteni a képet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.06.04. 14:47 
Nagykövet és Admin

Ezt a Gadolinium-ot hol szerzed be?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.06.04. 15:08 
gyakorlott

Lövésem sincs!
De 100 celsius körüli vasötvözetek vannak.
Hátha annyira is fel tud hevülni a gáz anyomás hatására.
Annyit változott az elv, nincs vákum, felül nyitott a henger.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.06.04. 15:10 
gyakorlott

Itt: permalloyt írnak
http://www.youtube.com/watch?v=LexcwNDW-2s
De ehhez rengeteg energia kell, a szobahőmérséklet jóval kevesebb mint a curie pont.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.06.05. 15:03 
gyakorlott

Egyszerűsödött, rúgó-mágnes, akku-rövidzár...
http://www.neomotor.hu/index_elemei/fabolvaskarika3.JPG

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 13:30 
gyakorlott

Sziasztok! Jó régen voltam itt, de azért foglalkoztam/foglalkoztunk a mágnesmotor kérdéssel.
Itt egy vidi:http://www.neomotor.hu/index_elemei/enzo.avi
Ha megnézitek jól, akkor kiderül, hogy a videó elején a rotor 8mp alatt tesz meg egy fordulatot, a végén mindössze 4mp kell hozzá neki.
Tehát gyorsul!
A rotor karok végén mágnes van...

8-10 percig forgott, mert a mágnesek alatt acél lemez emelkedők vannak, amit az építő mágnessel felmágnesezett.
Ameddig ez az acélmágnes le nem merült, addig forgott.
A videóból ez nem derült ki, így aztán egy hónap mulva néztem meg csak, hogy itt bizony gyorsulás van.
Most tisztáztuk azt is, hogy miért állt meg!
Most azon dolgozik az aki építi, hogy az emelkedő is mágnesből legyen...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 09:07 
gyakorlott

Ezt ide is felrakom, lássák minél többen!
http://k-forum.extra.hu/e107_files/public/1313431895_148_FT1108_8acelgolyo_reszleges_magnespalya.avi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 10:10 
öreg

Nagyon szépen haladtok, gratula! Az acélgolyosnak mi a lényege, mennyi ideig megy? Kiváncsi vagyok mennyi idő alatt mágneseződik le, mennyi idő egy ilyen moci élettartama!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.08.16. 10:17 
gyakorlott

Ráhibáztál, az a baja, hogy nem lágy vas golyó!
Az építője azt mondta, az éjszaka valamikor leált, mert felmágneseződött.
A tiszta vas mágneses remanenciája kevés, szerintem ami a vinyóban van árnyékolás azé mégkevesebb!
Ha a mágnesek neodímiumok lesznek, és lágyvas golyók, akkor rohadt sokáig fog forogni.
Évekig.
Egyetlen bibi még, az esetlegesen keletkező örvényáram. Remélem túl nagy hatása nem lesz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.08.17. 13:56 
gyakorlott

Ezzel a felmágnesedőzéssel, szerintem mindíg gond lesz.
Arra gondoltam, a kört két pályával oldom meg, a mágnesek pedig pályánként az ellentkező polaritással lesznek elhelyezve.
Az egyik pálya fel, a másik meg lemágnesezi a golyógat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.11.27. 16:28 
gyakorlott

Lassan halad a dolog, de azért alakul.
Elvégeztem egy kísérletet:Egy nagy darab Neodym mágnessel egy húzással (ragadt a mágnes az acélhoz)felmágneseztem egy acél kést.
Legalább 10 percig még mágneses volt.
Ugyan ezt a kísérletet 50-szer megismételtem (50-szer húztam el a mágnest) egy árnyékoló anyagon és semmi mágnesesség nem maradt benne.
Tehát a felmágneseződés problémája megoldott!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.11.27. 16:47 
gyakorlott

Na ennek a motornak éppen az volt a baja, hogy a rotoron lévő acélgolyók felmágneseződtek egy idő után.
http://www.youtube.com/watch?v=hyzJbB-OdpU
Acél golyó helyett mumetall, vagy permalloy, vagy trafólemez lehet a megoldás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.11.27. 17:56 
öreg

Ez a Te géped?
Elég látványos dolog. Mi van, ha a felmágneseződött golyókat megfordítanád, hogy a keletkezett pólusuk fordított legyen, akkor nem működne tovább?
Kivenném a témát a perpetuum mobile könyvtár struktúrából az egyéb alternatív energiába, mivel ez nem tartozik a témába, hiszen itt a mágnes mint akkumulátorként esetleg energiaforrásként működik, működhet. Egyetértetek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.11.28. 10:08 
gyakorlott

Mivel egy idő után megáll a forgás, az nem elég jó megoldás, hogy forgassuk az acélgolyókat, mert le is kell előbb mágnesezni. Ha valaki mindenképpen acélgolyóval (esetleg lágyvas golyókkal) akarja megoldani, annak inkább azt javaslom, hogy a polaritások váltogatásával egy fodulaton belül fel és le mágneseződjön a rotor.
A videón egy lágyvas emelkedő van, aminek közel az elejéhez és közel a végéhez, egy-egy mágnes van feltapasztva. Ha ketté osztja a lejtőt (két félkör lejtő lesz) akkor a második félkörben a mágneseket fordított polaritással kell felszerelni, ezáltal le is mágneseződik mire egy fordulatot megtesz.
A gép nem az enyém, de egy másik fórumon közösen fejlesztgettük az építőjével. De a megoldásra (a lejtő végén-elején mágnes) az építője jött rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.11.29. 15:02 
gyakorlott

Azt olvastam/tanultam, hogy a mágneses erő négyzetesen nő a távolság csökkenésével.
Ez szerintem az y=x2 függvény. Ha a mágnes árnyékolva van, akkor lehet jobban ragad, de a ragadás után semmi visszahúzó erő nincs. Ha tudok, teszek fel egy rajzot is, de mostanában nem boldogülok a képek felpakolásával).
Ha ragadás után a visszehúzó erő semmi, akkor itt egy számítás:
Mondjuk 15kp erővel ragad a mágnes.
Ha előtte, a távolságokat egyenletesen elosztva elhelyezünk mágneseket, akkor az erők így alakulnak.
1x1= 1kp
2X2= 4kp
3x3= 9kp
4x4=16kp
------------
össz:30kp, az 5. mágnes ragad 15kp-al, marad plusz 15 kp előre ható erő. (3 mágnes nem elég, mert az még csak 14 kp-ot tud elérni)
Meg kell keresni azt a távolságot, ahol a mágnes pontosan 1 kp erővel hat az álló részre és ezt a távolságot fel kell osztani 4 felé.
Ezeken a pontokon kell elhelyezni a 4 mágneseket.
Ezt csak az egyszerűség kedvéért írtam, de lehet kezdeni ott is, ahol a mágnes 4, vagy 9kp erővel hat, de akkor is fentiek alapján kell felosztani a V kapu hosszát.
Az így megállapított szakaszokból kell kialakítani a V kapukat körpályán.
Lehet egy V kapu is több mágnessel, de akkor lehet, a mágnesek zavarni fogják egymást. Legjobb a páratlan számú V kapu páros számú mágnessel. A V kapu nem mágnes, és nem is acél. Lágyvas, trafólemez, permalloy, mumetál (jósági sorrend). A páros számú mágneseknél váltott polaritás kell, hogy véletlen se legyen felmágneseződés.
Itt egy rajz, ahol teljesül a fenti elmélet.
http://www.neomotor.hu/index_elemei/5spiral.JPG
A számok a mágneses erő csökkenésének sorrendjét mutatják. Visszahúzó erő nincs, a ragadás elég erős, de nem 4 meghajtó mágnes van, hanem hét!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 18:32 
gyakorlott

Sziasztok!
Látom, visszakerült a téma a perpetuum mobile csoportba...
Nem gond!

Szóvak, az eltelt idő alatt rájöttem arra, hogy a mágneses erő és a távolság nem négyzetesen arányos, hanem parabola helyett hiperbolával lehet a dolgot leírni.
De én úgy gondolom, hogy mindegy, hogy parabola vagy hiperbola. Az a lényeg, hogy minél közelebb van két mágnes, a távolság csökkenésével nem egyenes arányban nő az erő, hanem gyorsabban.
Annyi a probléma, hogy a ragadási ponton túljutva, ugyanilyen arányban csökken az erő (de már a rossz irányba ható).

És itt megállok most egy kicsit, mert nem tudom eldönteni, hogy publikussá tegyem az anyagot (és minél hamarabb működtessek egy áramot termelő kütyüt) vagy kezdjek el megint egy tortúrát, védessem le a dolgot.
Rohadtul szükségem van pénzre (úgy alakultak a dolgok) és az egyik egy gyors (de kevesebbet hozó), a másik egy lassúbb, bonyolultabb (de sokkal többet hozó) folyamat lenne.
Ha publikus lenne a dolog, akkor ki is lehetne vesézni, lehet, hogy mégis csak tévedek...
Miért nem lehet képet feltölteni?...
Egyébként eldöntöttem, mivel két különböző megoldásom lenne, az egyiket közzé fogom tenni!
Ha eleve hülyeség, akkor a másikat is, ha van benne valami igazság szerintetek is, akkor majd a másikat levédetem...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 11:09 
gyakorlott

Nem egyszerre, hanem lépésenként teszem fel, hogy meg lehessen vitatni.
Először, itt egy rajz.
Van egy rúdmágnes, az egyik pólus körül árnyékolás.
A bal oldal nem felülnézet, hanem keresztmetszet.
Az árnyékolás fixen áll, a mágnes meg van csapágyazva, ha akar foroghat.

Szerintem, ez egy semleges helyzet, a mágnes magától nem forog, de a forgáshoz elméletileg nem is kell hozzá csak igen kis erő. Az erővonalak felülről nézve sugár irányúak. Sem meghajtó, sem fékező nyomaték nincs.
Teljesen szimmetrikus elrendezés.
http://www.neodymmotor.hu/index_elemei/1lepes.JPG

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 11:25 
gyakorlott

Ez lenne a következő!
Az árnyékolás egy körcikk mentén megszűnik.
http://www.neodymmotor.hu/index_elemei/2lepes.JPG
Idáig még ez is mágnesesen semleges, szimmetrikus összeállítás.
Még mindíg nem történik semmi. Nincs fékezés, nincs meghajtás, a mágnes könnyedén forgatható!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 11:59 
öreg

zszabo58 írta:
Sziasztok!
Látom, visszakerült a téma a perpetuum mobile csoportba...

Szió, nem, nem ,m ég nem vettem ki onnan, mert lusta voltam :oops: , de ki fogom!
Az a kérdés jutott eszembe, hogy mennyi energia kell a mágnes gyártásához, és egy ilyen motor mennyit ad ki, amíg le nem mágneseződik. Vannak ezekről adatok? Tehát magyarul milyen hatásfokot lehet elérni?
A szabadalmaztatásnak szerintem csak annyi értelme van, hogy a nevedhez kösd, de ezt netes eszközökkel is meg lehet tenni, és az ingyenes is. A hivatal is, szabadalomelhárítóként működik, nehogy kelljen nekik dolgozniuk vele. Ráadásul az "ipar" megvárja még lejár, illetve már nem tudod fizetni.Talán csak akkor érdemes, ha már gyártod, amennyiben tényleg nagyívű dologról lenne szó. Lásd Lee Fellows csodálatos termoakusztikus generátorát...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 12:51 
gyakorlott

Szia tibsim!
Amit felvetettél a gyártásakor befektetett energiáról az igen kevésnek tűnik nekem.
Láttam egy videót, ami egy mágnes felmágnesezéséről szólt.
300V, 30A, 3 mp ez bizony nem sok.
De a mágneseket én úgy értelmezem, hogy egy bizonyos energia hatására rendeződnek az anyagban az elemi mágnesek.
Na már most, ha ugyanazzal az energiával egy gyengébb mágnest (nem tud olyan tartósan és egyenletesen mágneses maradni) mágneseznek fel, akkor mi történik?
Létre akarnak hozni egy állapotot, ami ez esetben kevésbé sikeres. Ha egy vas darabbal végzik el, akkor nem csináltak semmit stb...
Maga az állapot azt jelenti, hogy mágneses erővel rendelkezik az anyag. Az erő, még nem energia, de az erőt irányítva a megfelelő irányba, már munkavégzés történhet.
Pl egy asztalt megtolok 10 kp erővel, de meg sem mozdul, mert ahhoz 15 kp kellene. Nem történt semmi munkavégzés.
De ha 16 kp-al tudod megtolni folyamatosan, akkor már munkavégzés történik.
A mai mágnesek ereje elég nagy és igen stabil. 10 év alatt csökken semleges környezetben 5%-ot. Terhelés alatt valószínű, hogy hamarabb lemerül.
Úgy gondolom, hogy taszításkor merül le jobban, vonzáskor lehet semennyire sem.
Viszont, amit idáig belinkeltem rajzokat, azokról mi a vélemányed?
Mindkét rajznál még semleges állapotról beszélek.
Vajon tényleg így van? Erre várnék hozzászólásokat.
(nem tudok képet feltölteni, ezért a saját weblapomról linkelem be a képeket)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 14:26 
gyakorlott

Ez lenne a vége!
Szerintem működik... (még nincs megépítve, akkor videó lenne róla)
http://www.neomotor.hu/index_elemei/neo-curie-motor.JPG

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 19:28 
öreg

Én azt gondolom nem jönnének forgásba, de egyáltalán nem értek a mágnesekhez, így egyáltalán nem biztos, hogy igazam van...
Nekem idáig az a mágnesmotor tetszett a legjobban, amelyiknél egy bütyök emelgette az álló mágnest az alatta lévő dob felett. Az az eszembe van, egyszer talán szívesen megpróbálnám megépíteni....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 10:25 
gyakorlott

Szia tibsim!
Hát ha más is hozzá szól!
Próbáld úgy értelmezni, hogy a mágnes pólusától az erővonalak felülről nézve sugár irányban lépnek ki.
Az árnyékolás mentén tényleg nem történik semmi, mert az árnyékolás szépen levezeti az erővonalakat a másik pólushoz.
De a nem árnyékolt részeken, a két mágnes felületén kilépő (egyenlő számú) erővonalak, a legrövidebb úton, a legkisebb ellenállás irányában és egymás keresztezése nélkül záródnak.
Ez semmi képpen nem jelenti azt, hogy továbbra is sugár irányban fognak terjedni.
Márpedig, akkor el kell fordulniuk!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]