A tea útja
Teaház értékelő sorozat: Fehér Holló teaház
A Siriusközvetlen közelében teaházat nyitni elég nagy bátorságra vall, ha komolyan gondolják magasra kell tenni a mércét, hogy életképes maradjon a hely hosszú távon is. Bevallom jártam már ott, így tudtam mire számítsak. Először fél éve tévedtünk be és azóta sem változott sokat a hely. Most már nem csigázom tovább a kedélyeket: nem véletlenül.
A teaház kívülről nem túl inponzáns, de ez ne tévesszen meg senkit, végülis benn töltjük el az időnke. Belülről a teaház japán stílusra hajaz, bambuszkinézetű boxok, hasonló a filmekben látott japán házberendezéshez. Van egy elfüggönyözhető, spanyolfallal leválasztott szeparé, mely sajnos nem teljesen takarja el a benn tartózkodókat a teaház többi részétől. Mi például beláttunk ottjártunkkor, de azért elég hangulatos, bennsőségesebb érzés, mint az átlag helyen. Van egy különterem is, kb. 20 főt tud befogadni és egy szuper, fekete, kör alakú asztal körül ülnek a vendégek. Nekem speciel ez tetszett a legjobban a teaházban, feltétlenül ki fogom próbálni. Mindkettőt le lehet foglalni előre és érdemes is.
Az árakban átlagosan teljesít, talán egy kicsit felette. 490-590 Ft egy tea ára, mely olcsónak számítana, de egy tea csak 3dl. Viszont a méz ingyen van hozzá, amit őszintén szólva még egy teaházban sem láttam, de nagyon is rendben van, így nem is fájt a 3 decis kiszerelés. 73 féle tea van, ami egy kicsit több az átlagnál, főleg ha azt vesszük, közöttük sok a különlegesség. úgyhogy. A kihagyhatatlan sztárok mellett, sok különleges ínyecség is helyet foglal az itallapon. Külön öröm, hogy a teakínálat időszakonként bővül és hideg alkoholos és alkoholmentes teakoktélokat is fogyaszthatunk. Ezeket kipróbálva nagyon finomnak találtam, nyáron pedig kifejezetten frissítő, ha az embernek a nagy melegben nincs kedve egy forró teához. Érdekesség, de szintén csaka hely javára írható, hogy 23 féle forró csokit lehet itt kapni, ami kérem egészen ritka, akár csokizó nevet is megérdemelné.
Én egy Tejesfiú fantázianevű teát ittam, értékelőtáram egy Régi szerelmet. Az én teám egy érdekes kompozíció: zöld tea, tejszínes karamellel, kókusszal és mandulával. Egy ilyen kombinációt én még csak fekete teával láttam így kiváncsian vártam az eredményt. Meg kell mondjam egy meghatározó ízélményt éltem át, életemben talán egy jobb teát ittam ennél, ezt egyszerűen ki kell próbálnia mindenkinek. Telt, de mégsem tolakodó zamata volt, minden alkotórész képviseltette magát a sokszínű, mégis eggyé váló ízharmóniában. Egyszerűen szuper volt. A Régi szerelem egy gyümölcstea, nagyon finom, a maximum amit el lehet várni egy gyümölcsteától, de ilyet azért máshol is lehet inni, hiszen nem a gyümölcstea a teák virtuóza. Társamnak nagyon ízlett, még jobban is mint az enyém, de ezt betudom az ő tapasztalatlanságának teázás terén.
A leírásból még a kiszolgálás maradt ki, mellyel teljesen elégedettek voltunk. Ottjártunkkor kicsit siettünk, de a tulajdonos kérésünkre nagyon készséges és segítőkész volt. Kiemelném, hogy nagyon sietett ő is, körülöttünk sürgött-forgott, komolyan ezen a téren is teljesen le voltunk nyűgözve, éreztük itt a vendég az első. Egy szó mint száz, ha elsőre nem is tűnik különleges helynek, gyorsan belopja magát a szívünkbe és azon kapjuk magunkat, vissza-vissza járunk.
Tejesfiú: zöld tea tejszínes karamellel, kókusz, mandula, gyömbér, joghurt
Régi szerelem: hibiszkusz, csipkebogyó, almadarabok, bodza, fekete szeder, eper, málna
Hangulat: 8/10
Teakínálat: 9/10
Ár teljesítmény: 8/10
Fehér Holló Teaház: Horánszky utca 1.
Nyitva: Hétfőtől – Szombatig: 10.00 - 22.00
Vasárnap: 13.00 – 21.00
László Gergely ; |