Kezdőlap | Galéria | Térképek
Turista út
Adatai:
Cím:
Szeged
Tisza Lajos krt.24.
Gyógyászat:
H-P 7-19
Vizei hőmérséklete:
26-40°C
Telefonszám:
36 (62) 425-721
Nyitva tartás:
H-V 8-20
A fürdő honlapja
Anna Gyógy-, Termál- és Élményfürdő
af001002.jpg
A szegedi fürdőkultúra gyökerei a messze múltba nyúlnak. A méltán híres Városi gőzfürdő 1896-ban a Millennium évében készült el törökországi tanulmányok után Ádok István kivitelezésében Steinhardt és Lang bécsi építészek tervei alapján eklektikus stílusban. Az épületben nemenként elkülönülő közös gőz- és kádfürdőegységek üzemeltek. 1927-ben a város melegvizű kutat fúratott Pávai Vajna Ferenc geológus tervei alapján a gőzfürdő szomszédságában. Ebből a kútból tört fel 944 méter mélységből az Anna-kút vize, mely 49°C-os, és 1929-ben gyógyvízzé minősítették. A forrás fölé ivócsarnokot emeltek, és vizét a Városi gőzfürdőbe is bevezették. Az eredetileg tisztasági fürdőnek készült fürdő a gyógyászat irányában fejlődött tovább. 1933-tól már gyógyiszappal végeztek kezeléseket. 1938-ban nyilvánították a fürdőt gyógyfürdővé, Szegedet pedig fürdővárossá. 1942-től az orvosi szaktanácsadást és rendelést vezették be a fizikoterápiával együtt, majd 1950-től mozgásszervi rehabilitációs szakellátás is beköltözött a fürdőbe. 2004-ben a fürdőt felújították, melyben jellegét megőrizte ugyan, de ellátásában korszerűsítésekre került sor.

Az Anna fürdőben külön részlegen található a wellness és a gyógyászati részleg. Az itteni gyógyvíz alkálihidrogén-karbonátos víz, mely összetételénél fogva reumatológiai betegségek, ízületi bántalmak, nőgyógyászati betegségek kezelésére ajánlott.
Belépődíj
Története
A ma is álló városi gőzfürdő 1896-ban törökországi előtanulmányok után Steinhardt Antal és Lang Adolf bécsi építészek tervei alapján épült meg eklektikus stílusban, reneszánsz ihletettséggel. A kiviteli munkákat Ádok István szegedi építőmester végezte.

A női-férfi tagoltságú fürdőben gőz- és kádosztály üzemelt 1-1 nagyobb, és több kisebb medencével.

Néhány éves tapasztalat, és nem utolsó sorban a technikai fejlődés alapján döntés született a létesítmény alápincézésére 1906-ban. Ezzel az átalakítással egyidejűleg új kazánház is létesült, amit 2 db Bánó-Szűcs rendszerű 120 négyzetméter hőfelületű síkorstélyos kazánnal szereltek fel. A korszerűsítés pénz hiányában több éven át tartott. A fürdő ez idő alatt folyamatos üzemeltetéssel működött, váltott napokkal nemenkénti külön fürdőzést biztosítva.

Az egységes használatbavétel 1921-ben a háború befejeztével vált lehetségessé, amikor az országban az addig működő fürdő közül elsőnek tértek át a két műszakos üzemre. Így már naponta a férfi és a női oldal is muködhetett, délután népfürdő jelleggel.
A hosszú évtizedek alatt igen rossz műszaki állapotba került fürdőépület 2002. decemberében bezárásra került. A Széchenyi terv pénzügyi támogatásával megkezdődött a felújítási munkák 2004. augusztusáig tartottak. Augusztus 19.-én ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit a teljes egészében megújult műemlék fürdő, melyben minden az eredeti tervek alapján került helyreállításra.

Az fürdő felújítása óta a mai kor igényeire szabott szolgáltatásokkal várja vendégeit. Érték az épület, a fürdő gyógyászati múltja, továbbá az Anna víz, mely a gyógyászai szolgáltatások bázisa.

Az épület régi női oldalán wellness részleg kapott helyet, ahol jelenleg aromakabin, infrakabin, gőzkabin, finn szauna, élményzuhany, élménymedence, merülőmedence és pezsgőmedence szolgálja a felfrissülést, kikapcsolódást.

A termálfürdő részleg elsősorban a családi, baráti társaságok nyugodt pihenését szolgálja.
A szauna mellett itt pezsgőmedence, gyermekmedence, élménymedence, úszómedence és gyógymedence áll a vendégek rendelkezésére.

Főleg a fiatalok körében igen népszerű az éjszakai fürdőzés, melyre a hét meghatározott napjain 21-24 óráig van lehetőség.

A felújítással egyidejűleg a fürdőépület mellé egy modern, háromszintes - (nappali kórház jellegű) komplex fürdőgyógyászati ellátást nyújtó- Fizio- és Balneoterápiás Központ is épült.

Medencefürdő, súlyfürdő, (Anna gyógyvízzel), iszapkezelés (tőzegelt hévízi gyógyiszappal), szénsavfürdő, orvosi gyógymasszázs, nyirok masszázs, víz alatti vízsugármasszázs, termál kádfürdő, víz alatti csoportos gyógytorna, elektroterápia, kéz- és láb örvényfürdő kezelés, négyrekeszes galvánkád kezelés, négyrekeszes váltósugaras kádkezelés, pillangókád gerincnyújtó berendezéssel, egyéni és csoportos gyógytorna, elektroterápia vehető igénybe.

Wellness mozgásprogramként callanetics torna, intim torna, terhes torna és csontritkulást megelőző torna választható.

2005-ben a Szegedi fürdők Kft. sikeresen teljesítette az MSZ EN ISO 9001:2001-es minőségbiztosítási rendszer és az MSZ EN ISO 14001:2005 környezetirányítási szabványok követelményeit.

2005-ben az Anna Gyógy- Termál- és Élményfürdő, megkapta a legmagasabb, négycsillagos minősítést a Magyar fürdőszövetségtol.
Az Anna víz összetétele és gyógyhatásai
A fürdőben 3 féle szauna található
Wellness szolgátatások is igénybevehetők
Lehetőség van éjszakai fürdőzéssre is
e-mail címe:
info@szegedifurdok.hu