SzNH hír     2004. október 1.

Az őriszentpéteri önkormányzat kezdeményezi a település várossá avatását. Az ehhez szükséges tanulmány elkészítésével Csapó Tamás főiskolai tanárt bízták meg.

A várossá nyilvánítás gondolata a közelmúltban merült fel az Őrség központjának számító településen. A képviselő-testület legutóbbi ülésén Csapó Tamás hangsúlyozta, a 150 magyar kistérségi központ közül egyedül Őriszentpéter nem rendelkezik városi ranggal, négy évvel ezelőtt, a bécsi egyetem készített tanulmányt a várossá nyilvánítható magyar településekről, ebben Őriszentpéter is szerepel.
A képviselők csapó Tamás főiskolai tanárt bízták meg a részletes tanulmány kidolgozásával, amelyet a közeljövőben a köztársasági elnökhöz terjeszt be a település.

Szilágyi József


VISSZA a főlapra