SzNH hír     2006. augusztus 14.

Szentgotthárd nyolc városrészének többségében jelentős fejlesztések történtek az elmúlt négy évben. A leghátrányosabb helyzetben továbbra is Farkasfa van, ami a viszonylag nagy távolsággal indokolható.

A szentgotthárdi városrészek helyzetét 2002 óta vizsgálja rendszeresen az önkormányzat. A ciklus végén átfogó jelentést állítottak össze, amelyből kiderül, hogy a tervezett fejlesztéseknek csak egy részét sikerült megvalósítani, és számottevő különbség van az egyes városrészeknek juttatott támogatásokban is. A fejlesztések döntő részét pályázati támogatásokból finanszírozták, így a különbségek a meglévő feltételrendszerből adódnak

Zsidán és Zsidahegyen például a szennyvízcsatorna hálózatot építették ki, Rábatótfaluban és Rábakethelyen teljessé vált a kábeltévés szolgáltatás, Máriaújfaluban a Hársas tavat fejlesztették, és több településrészen újították fel az utakat. Elmaradt viszont a kábelhálózat további kiépítése, és a szennyvízcsatorna bővítéséhez sem sikerült támogatást szerezni. A városrészek közül a leghátrányosabb helyzetben Farkasfa van. Az alig 200 fős falu a városközponttól mintegy tíz kilométerre, az Őrség szélén fekszik, minden oldalról erdők határolják.

Ezért a többi városrészhez képest jóval többe kerülne a szennyvízhálózat és a kábelrendszer kiépítése. Farkasfán egyetlen fejlesztést terveznek az idén, a volt iskola épületében szociális bérlakásokat alakítanak ki. Az elmaradt beruházások költségeire folyamatosan pályázik az önkormányzat, de gondot jelent az önrész biztosítása és a helyi jellegzetességek miatt alig van olyan pályázat, ahol sikerre számíthatnak.

Igor


VISSZA a főlapra