|
Kedves Olvasó !
Kéréssel fordulok Hozzád!
Gyönyörű, szép kis településen élünk. Jelenünk nem túl fényes, de múltunk annál gazdagabb. Arra gondoltam, hogy fel kellene eleveníteni, esetleg valamilyen formában összegyűjteni azokat a néphagyományokat, történeteket, melyek kapcsolódnak falunk múltjához és ezzel együtt hozzánk is. Most még élnek községünkben olyan idős emberek, akik tudnak ebben segíteni, mesélni, feleleveníteni az általuk megélt múltat. Lehet, hogy értékes dokumentumok, tárgyi emlékek, fényképek lapulnak egy-egy szekrény mélyén, amelyek elő is kerülhetnének, ha jó helyen kopogtatunk. Ha úgy gondolod, érdemes lenne egy ilyen nagy munkába belefogni, együtt összefogva falunk és lakóinak múltját felkutatni, kérlek csatlakozz hozzánk!
Ha környezetedben ismersz olyan embert, aki szintén segítene ebben a munkában, nyugodtan hívd magaddal a 2012. február 10-én (péntek) du. 5 órakor a Faluházban tartandó megbeszélésünkre.
Mindenképpen számítunk Rád!
Erdőtarcsa, 2012. január 31. Markó Róbertné
SZT Titkára
A megbeszélésen elhangzottakat a "bővebben" gombra kattintva találod meg.
|