Edzés és Dojo információk

Mottó

"Az én dojoimban az emberek kikapcsolódnak.

A régi és új tanítványok együtt teáznak, beszélgetnek, és jól érzik magukat."

Kobayashi Yasuo

 

Dojo neve

Takuma Dojo - Pécs

 

Tagság, irányzat

Magyarországi Kobayashi Dojók Egyesülete


Instruktor

Balogh Gábor (2.dan, Aikikai)

Ph.D. hallgató

Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskola

(Szül.: 1985, Aikidót kezdte: 2001)

Kapcsolat: takuma.pecs@gmail.com, vagy edzésen személyesen
 

Időpontok 2011. szept. 12-tól*

Csoport

Nap

Időpont

Felnőtt

(13 éves kor fölött)

Hétfő

18:30-20:00

Kedd

18:30-20:00

Csütörtök

18:30-20:00

*Ha meg szeretnéd tekinteni edzéseinket, szeretettel várunk! Bármikor meglátogathatod dojónkat az edzések ideje alatt.

FONTOS: nem kötelező minden edzésen részt venni, de aki több edzésen vesz részt, gyorsabban fejlődik.
Kezdők esetében a legfontosabb a rendszeresség, legalább heti két alkalom javasolt (bármelyik időpontban) a kezdeti időkben.

 

Tagdíjak

Havi tagdíj: 3500 Ft/hó

Alkalmanként: 1000 Ft

 

Helyszín

Uránvárosi Sportiskola (TÁSI), Színházterme. (7633 Pécs, Radnóti M. u. 2.) Térkép lent!

 

Kezdőknek

    A célunk új tagok toborzása, kezdők bíztatása arra, hogy próbálják ki az aikidót.

Folyamatosan várjuk kezdők jelentkezését, bármikor be lehet kapcsolódni az edzésekbe. Az első néhány hónapban elegendő egy melegítő. Minden más eszközt (pl. fakard) tudunk biztosítani a kezdeti időkben.

    Az edzésre a kezdés előtt 15 perccel kell érkezni, az átöltözés és a szőnyeg lerakása miatt. A fenti időpontoknak megfelelően pontosan kezdünk. Aki késik, meghajlás után az edző engedélyével lehet csatlakozni az edzéshez. Bármilyen betegségről, ízületi problémáról tájékoztatni kell az edzőt.

Az aikidóról röviden, egyszerűen

   

    Az aikido egy japán harcművészet, amely önvédelmi jellegű, de sokkal több annál. Az aikido mögött komoly filozófia és szellemiség van, vagyis fontos a helyes hozzáállás, nem szabad akárkinek megtanítani a technikákat. Jellemzője a békés, harmonikus, ugyanakkor hatékony és eredményes megoldások keresése.

    Sok stílus és irányzat van, itt arról lesz szó, hogy mi hogyan gondolkodunk az aikidóról.

    Legfontosabb sajátossága, hogy a „gyenge is legyőzheti az erősebbet”. Ugyanakkor a győzelem nem jó szó, nem a másik legyőzéséről, elpusztításáról van szó, hanem a támadás lehető legkevesebb energiával történő hatástalanításáról. Vagyis minél kevesebb erővel földre kényszeríteni a támadót. Itt nem ellenfelekről van szó, hanem partnerekről, ez azt jelenti, hogy a támadóra úgy tekintünk, mint egy fontos emberre, akivel sajátos kapcsolatba kerülünk.

    További sajátossága, hogy nincs verseny, nem lehet érmeket, kupákat szerezni, ez harcművészet, a legfontosabb cél a folyamatos gyakorlás. Az aikidót nem könnyű megtanulni, hosszú évek gyakorlása szükséges ehhez.

    Az aikidóban egyszerre van jelen a dinamizmus és stabilitás, a lágy és kemény jelleg. Nincs erősítés, de nagy állóképességet fejleszt ki, nyújtja az ízületeket, minden izmot átmozgat, hajlékonnyá tesz, fokozza a vitalitást (pl. több 70 év fölötti japán mester edz mindenféle probléma nélkül).

    Az edzésen a legfontosabb dolog, hogy vigyázzunk egymásra, ne okozzunk sérülést. Akkor jó, ha mindenki feltöltődik, és úgy jön le a tatamiról, hogy mosolyog, ezt segíti elő a közösség, amely megkönnyíti a beilleszkedést. Így korra, nemre és fizikumra való tekintet nélkül bárki űzheti.

    Technikailag az aikidóban feszítéseket, csavarásokat, dobásokat használunk (nem ütéseket és rúgásokat), vagyis elsősorban pusztakezes technikákkal foglalkozunk, de minden edzésen van fegyveres rész is, ahol gyakorló karddal (fakarddal), bottal és (fa)késsel gyakorlunk.

    A technikai színvonalról Kobayashi mester és japán instruktorai gondoskodnak, ő az aikidó alapítójának közvetlen tanítványa, és évente 2-3 alkalommal Magyarországra látogatnak, és edzőtábort vezetnek, így mi első kézből kaphatjuk a tanítást.

    Folyamatosan várjuk a kezdők jelentkezését. Kezdőknek nincs szükségük semmilyen előképzettségre, csak lelkesedésre és egy melegítőre, velük külön foglalkozunk az első időkben. Az edzések időpontja: hétfő, kedd, csütörtök 18:30-20:00, helyszíne TÁSI (Uránvárosi Sportiskola), tagdíj 3500 Ft/hó.

 

 

Térképek