Tartalomjegyzék Akadémia
fórum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Előitéletek
Ugrás az oldalra Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tények.
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Kinek van előíélete? (ugy általában népcsoporttal, gondolatokkal, foglalkozásokkal szemben, klánokkal stb.stb-vel szemben.)
Nekem van.
41%
 41%  [ 5 ]
Nekem nincs.
25%
 25%  [ 3 ]
Elhanayagolhato, belémdiktált, előitélet, ami ellen küzdök.
33%
 33%  [ 4 ]
Összes szavazat : 12

Szerző Üzenet
4C/DC
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.07., Péntek, 18:41
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Debrecen

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 18, 2006 10:37 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"mindig a családdal jönnek vissza, ami egyes esetekben nem ép kis létszámot jelent." --- ja Laughing Laughing

még a kisebbek is olyanok hogy kővel dobálnak.Ha illedelmesen leordítod a fejét el kezd bőgni és jön a nagy fater még nagyobb sörhassal és el kezd magyarázni...
_________________




MSN: dg_messenger@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 18, 2006 12:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

és ha a fater nem lenne elég jön a másik öt fia is. Very Happy
Ha ők sem akkor az unaktesók akiket már nem lehet megszámolni. Very Happy
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
4C/DC
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.07., Péntek, 18:41
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Debrecen

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 18, 2006 3:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

és miután lerendezett az egész család mehetsz a bíróságra ahol rasszistának titulálnak, majd mehetsz a sittre is Very Happy najó lehet 1 picit túloztam de már majdnem itt tartunk. Confused
_________________




MSN: dg_messenger@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lanil LightRanger



Csatlakozott: 2006.04.27., Csütörtök, 18:01
Hozzászólások: 22

HozzászólásElküldve: Szomb. Aug. 19, 2006 12:19 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ó dehogy túloztál! Na mesélek egy történetet.
Osztálytársam 2 bátyja sétáltak, és egyszer csak belebotlottak pár romába. Azok beszóltak, a páros ezt nem hagyta, elkezdődött a verekedés. De persze csak a fiatalabbat ütötték, mert a másik skinhead volt Very Happy . Aztán megszólalt a skinhead: "ő az öcsém". Erre abbahagyták Very Happy . Odajöttek a rendőrök. Nah hát vajon mit mondtak erre a romák??? "Hát izé elkeztek ott romázni meg cigányozni!" Very Happy Hát a páros nem szólt semmit, nehogy baj legyen...

Másik történet: Szemtanúja voltam egy jelenetnek, amikor ott állt egy gyerek, mellette bicajjal egy roma, a csomagtartón a kisöccsével. Nah erre bátyus a kisöccsének: "üsd meg! Üsd meg!" persze a gyerkőc nem akarta, de azért tovább bíztatta.

Nah szal igazad van Banderas, ők alakították ki magukról ezt a képet.
_________________
Yoda, aki a minden élőt és tárgyat átszövő Erőben hitt, a IV. Forma mestere volt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
/sith/MCKILLER SM



Csatlakozott: 2006.05.03., Szerda, 19:37
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Sajószöged

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 20, 2006 3:11 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

na én nekem a való életben nincsenek előítéletem.a jk világábnan viszont 1 népcsoportal az értetlen hülye kardozókkal közismert nevükön lámákkal szemben van nem 1 hanem 1000000000000000000000000000 előítéletem.
_________________
Az élet olyan mint 1 verekedés csak itt te kapod a nagy pofonokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 21, 2006 7:31 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A lámákat nem kell szídni nem ők tehetnek róla hogy ilyenekké váltak.
Négy lehetséges okot tudok hogy valaki miért lesz láma.
1: Mivel a jk-ban az előző generáció lámáitól ezt látja a gyerek így védekezés kedvéért ill azt hiszi hogy ez a játék lényege, így ő is lámáává válik.
2: A való világban mindenki csak piszkálja és itt tudja levezetni azt a dühöt amit ott összeszedet.
3: Egyszerűen élvezi és otthon a gép előtt mikor valakit lelámul akkor ver egyet a harmadik lábán. Egyszóval erre veri.
4: A szűlei nem szerették és nem tanították meg a viselkedésre, így nem tudja hogy mi helyes mi nem, és így szép lassan ellámulnak.

hirtelen ennyi okot találtam.

A romákhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy semmin nem kell meglepődni , hisz csak romák (hozzáfűzőm hogy nem mindegyik)!
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
4C/DC
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.07., Péntek, 18:41
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Debrecen

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 21, 2006 8:56 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ötödiknek még hozzáadnék annyit hogy: éretlen. Neki ez tök poén hogy hátbavágja a másikat.Az ilyen általában röhög minden baromságon.
_________________




MSN: dg_messenger@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 21, 2006 1:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ac igazad ezt kihagytam a felsorolásból, csak az a baj hogy még rengeteg oka lehet hogy valaki lámul.

Nekem igazából az állneves lámákból van elegem. Sokszor tudom ki van a név mögött és úgy lámul, mert gondolja úgy nem ismerik fel, de nem baj ha nekik ez jól esik hadd csinálják, bár nem ártana belátniuk hogy semmire nem mennek ezzel, mert az esetek többségében azt kell hogy mondjam hogy tuti jobban érezné magát ha bekapcsolodna a társaság aktuális életmenetébe, nem pedig kivülálloként (gondolok itt most a láma énkükre) tönkretennék azt.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 25, 2006 5:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó lehet hogy a romák TÖBBSÉGE ezt akarja, de az ÁLTALÁNOSÍTÁSSAL nem értek egyet. Mármint azzal, hogyha a romák többsége ilyen akkor mindegyik ilyen és ez az ami az előitélet legrosszab oldala. Az hogy a normálisat is kitaszítja az egészségtelen társadalom aki véletlenül abba a népcsoportba született.
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 28, 2006 11:01 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az addig rendbe hogy nem szabadna álltalánosítani, ezzel egyet is értek, de mikor teszem fel a nem általánosításból kifolyólag közeledbe engedsz egy kisebbségit és az mégis hátba támad (bármilyen formába), akkor hadd ne legyen nagy bizalmam felölük. Én is ismerek rendes tisztelet tudó egyéneket, de kellett hozzá két-három év amire azt mertem mondani magamnak hogy igen ők rendesek.
Én nem azért általánosítom őket mert hallottam róluk ezt azt, én a bőrömön tapasztaltam, sajnos, de ez is hozzátartozik az élethez.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
RiM



Csatlakozott: 2006.08.20., Vasárnap, 20:36
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 28, 2006 12:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen. Tejjesen igazad van Banderas. Mást nem is tudok írni, midnent leírtál amit én is akartam volna Wink
_________________
oh mutha fucka lucka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 28, 2006 1:13 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen szokásom helyeseket írni és igazakat.
Röviden tömören csak az igazságot, más nem is kell.
Annak meg külön örülök hogy most már te is részt veszel a forumon.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
RiM



Csatlakozott: 2006.08.20., Vasárnap, 20:36
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 28, 2006 4:22 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

örülök h örülsz Smile

Am a kérdésre ott a lap tetején az a válaszom h nekem van.
De csak 1 és az a cigányokkal szemben és sztem fölösleges kifejtenem h miért...
_________________
oh mutha fucka lucka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 28, 2006 9:00 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hallottátok ezt a Törökországbeli robantásosdit. Én nem hiszem el hogy az emberek nem akarják abbahagyni. Nem tudom de én épp most kaptam szerelmemtől az SMSt h tőlük 30 méterre felrobbant egy bazár... Én nem bírom ki ép ésszel h most h végre vki olyat szeretek aki ugyszint szeret engem a Sors képes lenne megint kibaszni velem és elvenni tőlem a kedvesemet. Én félek nem bírom ki ezta pár napot se nélküle. De ha meghalna engem egyből vihettek a diliházba mert megőrülök.
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
WiCK
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.04., Kedd, 2:52
Hozzászólások: 297
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 29, 2006 8:00 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bevallom nem olvastam végig a topicot, sietős reggel van (és még esik is).
Szerintem ez a roma kérdés egy ördögi kör, ami mindig ismétli önmagát. A fehér magyar kisgyereknek azt tanítják óvakodjon a cigányoktól, mert lopnak, nem dolgoznak stb stb. A cigány kisgyereknek azt tanítják, hogy a magyartól lehet lopni, stb stb. Sok cigány dacból még külön rá is játszik a róluk kialakult sztereotípiákra. Minden a nevelésen múlik. Ha egy magyar gyereknek azt mondják: nézd ez egy cigány, kerüld el, mert veszélyes rád, és nem is ember, és az összes cigány ilyen, akkor a gyerekbe már el is van ültetve a későbbi gyűlölködés magva. Fordítva ugyanez.

Egyébként a fajgyülőlet teljesen természetes, ősi dolog. Az ember mindig ilyen volt. A múltban is rengeteg népirtás volt, a különböző kultúrájú népeknél meg természetes volt a másik gyűlölete. A liberális tolerancia teljesen új dolog.
A másik az, hogy nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy teljesen barbárnak gondoljuk XY törzs birka áldozási szokásait, ők viszont teljesen haszontalannak gondolják a "vegyen új autót" életszemléletet. Szal különbözőek vagyunk, és még természetes is lenne gyűlölni mindenkit aki más, mégis törekedni kell hogy ez ne így legyen.
Persze az ember ugyanaz mint 2000 éve volt. Úgyanúgy rendezne gladiátor viadalokat, ugyanúgy próbálna kiirtani teljes népeket, ez természetes. De ma már kellő tudásunk van, kellő ismereteink a témában, és a toleranciát kell választanunk, mert az emberibbé tesz, és ezáltal saját magunknak felelünk meg jobban. Minden előítélet a félelemből fakad, és az igazán okos ember nem fél attól amit nem ismer, hanem megismeri.
Hála istennek létre jött a vágy, hogy másként viselkedjünk mint őseink.
Kb olyan ez mikor a katolikus egyeduralom után létrejött, kivívták a református eszméket, ami sokkal emberibb, sokkal inkább Istenről szól, mint elődje. Szükséges változás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tények. Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

 
Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
BlackAndWhite style created by feather injuMagyar fordítás © 2003. Andai Szilárd