Tartalomjegyzék Akadémia
fórum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Előitéletek
Ugrás az oldalra 1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tények.
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Kinek van előíélete? (ugy általában népcsoporttal, gondolatokkal, foglalkozásokkal szemben, klánokkal stb.stb-vel szemben.)
Nekem van.
41%
 41%  [ 5 ]
Nekem nincs.
25%
 25%  [ 3 ]
Elhanayagolhato, belémdiktált, előitélet, ami ellen küzdök.
33%
 33%  [ 4 ]
Összes szavazat : 12

Szerző Üzenet
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 27, 2006 9:50 pm    Hozzászólás témája: Előitéletek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na ide mindenki leirhatja, ki micsoda előítélettel szembesült már, és ez őt mennyire sértette erkölcsileg meg hasonlok.
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 27, 2006 9:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elhanyagolható, belémdiktált előitélet, ami ellen küzdök....
Igy irjátok át képzeletben.Smile
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 27, 2006 10:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt a topicot ugy amugy most éép egy nemrég hallott rádiós felszolalás miatt irtam.
Igazából apró cseprő-ügy leginkább szerintem csak az én (létező-nemlétező?) johiszeműségem miatt sértő számomra.
Szoval az történt, hogy hallgattam a Danubius-rádiot és a ficko elkezd beszélni arrol, hogy a következő szám egy isteni torok szülemélnye aki egy isteni zenész, de mi is megtapasztalhattuk, h micsoda s*ggfej amikor három órát késik a koncertről, meg hasonlok...
A szám speciel A No cry volt. Ezt William AxL Rose írta(W.A.R. forever.) Engem, mint zenészt, aki késett már saját koncertjéről a zenetáborban (mondjuk ez nem egy séma:P)sért, h ez a ficko aki valszeg ott volt a koncerten, de egy mukkot nem tud angolul sérteget,(AxL rengetegszer komolyan bocsánatot kért a tömegtől) egy olyan zenészt, akinek rengeteg remek percet köszönhet a zenén keresztül, miközben a koncertet végigtombolta, és az egészet, ugy fejezi be, h hu de k*rva sokat kellett várni erre a s*ggfejre várni.
Na mindegy ez engem azéért zavar, mert NEM a Zenészek szervezik a Koncerteket!. Arról nem tehet AxL, hogy kiment a háta. A zenész negyvenöt éves a hallgato meg örüljön h eljön pestre koncertezni.
Persze, h ő is hibás volt. De nem csak ő. Miután haveromnak miondezt kifejtettem mondja: Akkor is s*ggfej.
Na ez az igazi előitélet, beszűkültséggel mindennel.
Ezzel csak jellemzni akartam, h én mit tartok előitéletnek.
Na innen komolyabb témák jönnek ebbe a topicba asszem...
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
4C/DC
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.07., Péntek, 18:41
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Debrecen

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 28, 2006 9:50 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most ahogy így belegondoltam, csak egy előítélet van bennem, ami szerintem azért elhanyagolható.Néha amikor unatkozom haverom felráncigál csetre hogy ne unatkozzak.És gondolom tudjátok van most eza új együttes a tokio hotel, ami akkora szánalom hogy kifejezni se lehet (bocs ha ezzel megsértek valakit), mert hogy playbackelnek is, azt hiszik punk rockot játszanak,azt hiszik vmi köze van a rockhoz annak amit játszanak, azt hiszik akkora nagy zenészek.De nekem senki nem meséli be hogy 16évesen egyszer csak hipphopp már nagyszinpadon, többezres közönség előtt lépnek fel, mert aki tisztességesen csinálja annak nem úgy megy hogy "hé fiuk!csináljunk már egy bandát!-ok" és akkor mennek is egyből a pecsa-ba.Hanem először kisebb helyeken játszanak, klubokban, esetleg bulikon, és szépen haladnak felfele, már nagyobb zenekarok vendégeként lépnek fel és aztán jön a saját koncert.De ezeknél meg apuci elővette a pénztárcát és vett a pici fiának egy bandát, plusz egyből beletette őket a jóba.PFFFF hányinger, és még azt hiszik hogy tudnak valamit.LOL.Egyszer majdnem elájult az egyik mer ivott egy kis pezsgőt Laughing Laughing Laughing Az újság tele volt velük.
Na szóval és amikor ezek megjelentek, eza divatbanda, akkor a sok discos csajból hirtelen "rocker" lett XDD Na itt jön képbe az én előitéletem...amikor belépnek hozzám a cseten ilyen tokio hotel fanok, gondolkodás nélkül bezárom őket.Jo nem azt mondom hogy aki azt szereti az nem lehet jófej, csak egyszerűen nem akarok vele beszélni, mert nem...az előítéletem miatt.De szerintem ez elhanyagolható, hallgassa mindenki azt ami neki tetszik.
Vége Very Happy
_________________




MSN: dg_messenger@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 28, 2006 10:19 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos igazat kell adnom neked. Nekünk is klubmeghivásunk volt a bandával de az ien toki hotel fanokkal szemben nincsenek előitéleteim és a tied se az mer azt montad h nem azt mondom h aki ezt szereti az nem lehet jofej, márpedig az előitélet szerintem az amikor azt mondod h aki ezt hallgatja az nem lehet jofej. szal nem előitéleteim vannak velük szemben hanem naivaknak gondolom őket, meg hát a zenét sz*rnak, mer az. azé naivak mer nem veszik észre, hogy ugy vágják át őket, hogy azt mondják hogy jó zene miközben messze nem az.

Amgy előitélet még, az , hogy haverommal beszéltem, és mondom háttén hallgatok TCS-t Depressziót, Gunsn-t AC-t és Deep P-t néha meg ami épp van. A reakcioja az volt, hogy hátté nem hallgatok ezek közül semmit mert:
TCS divatzene (ez is egy "csepp"et relativ és elvont fogalom)
Depressziosok nagyképűek (hát LOL a zenét szeresd ne a zenészt amugy meg honnan ismered szomszédod Mucsaröcsögén? Azt nem hiszem Vagy csak a tévéből itlsz? már bocs de ott mindenki nagyképű mer mindenki tecceni akar még szép h sztárojja magát az ember néha(montam vlna ha bunko lennék))
és ehhez hasonloan végigment az egész bandakedvencem.
És a vége az volt h a Slipknotot szereti
Csak mer annyira se ismeri mint a többit mondom ez egy cseppet izé...
Jovanna lehet h én is naiv vok de nem érdekel hallgatom amit szeretek és kész
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
4C/DC
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.07., Péntek, 18:41
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Debrecen

HozzászólásElküldve: Szomb. Júl. 29, 2006 9:00 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pontosan.Azt kell hallgatni amit szeretsz, a lényeg hogy neked az jó legyen, örömet okozzon.
Slipknot...hmmm, az én barátaim is szeretik, én nem kedvelem.Feleslegesen sokan is vannak, hát bakker minek 3 dobos???Amúgy azért nem tetszik a zene mert annyira sok hangszer szól hogy már nem tiszták a hangok és hangzavar van.Nekem az tetszik ami harmóniában van, meg amiben azért lehet az egyik hangszertől hallani a másikat.De az énekesnek azér nincs rossz hangja.A dobos is jól nyomja, láttam amikor hatalmas dobszólót nyomott miközben még forgatták is az egész szerkóval fejjel lefelé stb stb.
_________________




MSN: dg_messenger@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 01, 2006 7:57 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom de lehet hogy velem van a baj, hogy mikor meghallom azt hogy előítélet, nekem a faji kérdések jutnak az eszembe, ami sajnálatos de ez van.
A zenében nincsenek előítéleteim, addig nem szoktam leszólni egy dalt amíg nem hallom, szóval e téren nem beszélhetünk előítéletekről, mert általába mindenkinek előbb meg kell hallgatni azt ami felett ítélkezik, legalábbis ez lenne a normális. Előítéletről csak akkor beszélhetünk a teszem fel egy együttes előző dala nagyon rosszul sikerült és emiatt már nem hallgatod meg a következő számot, ami lehet hogy már sokkal jobb.
Na mindegy a zenében nem mozgok otthon, de azért előítéleteim nekem is vannak, csak nem a zenében.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 07, 2006 5:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyugottan mondd csak...
Figy én nem csak azenei előitéletekről akarok itt beszélődni hanem bármijenről, csak kezdetben egy kevésbé komoly témát akartam indításnak nyomatni...
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 14, 2006 9:19 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most hogy hazaértem így már ki fejthetem a véleményem ebben a témában is.

Az hogy az emberek tele vannak előitéletekkel, ez abnormális mégis elfogadott.
Teszem fel a kisebbségek iránt érzet előítéletek, ezek a legáltalánosabbak, sajnos sokan általánosítanak ezen a téren, ami nagyon nagy hiba, de azt is be kell látnom hogy sajnos nem véletlen hogy sokan lenézzük őket hisz kialakítottak egy olyan képet maguktól, amit nem igazán lehet elfogadni és szeretni, visszont az olyanok akik nem tartoznak az általánossághoz azok nagyon megszívják az előítéletek miatt, és ők nem tudnak mit tenni ez ellen, hisz ők vannak kevesebben és nem tudják befolyásolni az általánosságot.

Ja és a legborzasztóbb az egészben az hogy elvileg egyenlőség van és mégis azt veszem észre hogy egyes csoportokkal kivételeznek, csak azért mert teszem fel vonos, és mindezt a kivételezést két okból teszik.
Az egyik az hogy tényleg emberi sajnálatból,
Vagy a másik félelmükből. <--- ez a gyakoribb sajnos.

Na így hirtelen ennyi.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 14, 2006 11:15 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen de az előitéleteket is téáplálhatja, több dolog így például a félelem megint csak a másságtól való félelem és az isnmeretlentől való félelem

A szörnyű az, hogy elég lenne csak megimserni őket, őt, hogy ne féljünk tőlük, de az emberek többsége a megismeréstől is fél...
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 14, 2006 1:04 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen félnek megismerni őket, hisz előítéletekkel bírnak, és vajón valós a félelműk, vagy csak azért félnek mert hallottak ezt azt?
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Terros Rena
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.02., Vasárnap, 18:02
Hozzászólások: 565
Tartózkodási hely: Budpest Szugló U. 26

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 15, 2006 12:02 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos csak ritkán valós és gyakran az előitéletek teszik olyanná a a csoportot mint amilyennek az előitéletek tartják a csoportot
_________________
A Két kard rend lovagja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 15, 2006 7:08 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most egy kicsit durva leszek, de ők alakították ki ezt a képet, és ahogy elnézem az elmúlt évek tapasztalatait, rájöttem hogy semmit nem tettek hogy ezen változtassak, a többségnek megfelel hogy egyszerűen lenézik őket, illetve hogy sokan félnek tőlűk.


NA egyenlőre ennyi.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
4C/DC
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.07., Péntek, 18:41
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Debrecen

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 15, 2006 12:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja én is így látom.Meg ha olyan a helyzet hogy egyedül mész az utcán és ők minimum ketten vannak akkor 99.9% hogy be fognak szólni.Egyedül nem szoktak.
_________________




MSN: dg_messenger@hotmail.com
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Banderas
Ítélőszék


Csatlakozott: 2006.04.10., Hétfő, 17:05
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 18, 2006 10:30 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

egyedül persze hogy nem szoktak, hisz tudja hogy egyedül egy senki.
Ez nem is baj, az a baj hogy ha netán mégis összetűzésbe kerülsz és 1vs1 van, megvered, utána meg bujkálhatsz hogy a kedves család meg ne találjon, vagy toborozhatsz egy kisebb hadsereget magad köré, mert különben a etnikum pépé ver és ez idegesít engem a legjobban hogy mindig a családdal jönnek vissza, ami egyes esetekben nem ép kis létszámot jelent.
_________________
Banderas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tények. Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

 
Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
BlackAndWhite style created by feather injuMagyar fordítás © 2003. Andai Szilárd