Alig két héttel a londoni West End-premier után február elején Budapesten is bemutatják a Tavaszébredés című musicalt; a Franz Wedekind drámája alapján készült darab a Budapesti Operettszínház új játszóhelyén, a Nyugati Teátrumban kerül színre.
A
fiatalokhoz szóló musicalt február 7-én mutatják be; Duncan Sheik és
Steven
Sater zenés játékának magyar változatát Somogyi Szilárd rendezi. A
produkció
csütörtöki sajtóbemutatóján Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti
Operettszínház
igazgatója elmondta, hogy a New York-i sikerszéria, a több Tony-díjra
érdemesített produkció eredetileg egy külvárosi színiiskolában jött
létre hat
évvel ezelőtt. A darab 2006-ban került a Broadwayre, ahol sikert
aratott.
Kiemelte: a Tavaszébredés budapesti verziója az eddigi egyedüli non replika, vagyis nem az eredeti darab kópiája. Az alkotók az engedélyt az operettszínház jó híre alapján adták meg; Bécsben, Szöulban, Tokióban, Torontóban és más világvárosokban várhatóan csak az eredeti másolatát hagyják jóvá.
A szerepekre nyílt meghallgatást tartottak, 350 jelentkezőből választották ki azokat a fiatal, átlagosan 19 éves tehetségeket, akik a darabban játszanak - mondta el Somogyi Szilárd rendező. Vágó Zsuzsi és Vágó Bernadett, valamint Kerényi Miklós Máté, a társulat ifjú sztárjai "rontják" csak az átlagot.
A Duncan Sheik énekes-zeneszerző és Steven Sater szövegíró által jegyzett, egyszerre érzelmes és kemény rockmusical - ahogy az alapmű is - a felnőtté válás kérdéskörét boncolgatja. A Tavaszébredés szigorú ítéletet mond a szülők társadalmáról, amely a tizenévesek kegyetlenségig őszinte érzelemvilágával ellentétben a látszaterkölcsön alapszik.
A musicalben csupán két felnőtt szereplő - egy férfi és egy nő - van, őket Bajcsy Mária és Szabó P. Szilveszter személyesíti meg. A középpontban a serdülő fiatalok, a szerelem és az erotika ébredése áll. A fiatalkorúak öngyilkosságáról, a családon belüli erőszakról, tehát aktuális társadalmi kérdésekről szeretne a darabbal őszinte párbeszédet kezdeményezni Somogyi Szilárd. A súlyos problémákat a színpadon persze úgy mutatják be, hogy az senki érzékenységét ne sértse.