TÁBOROK |
A tábori programok kiváló lehetőséget teremtettek a két intézmény számára, hogy megtörjék az iskolai hétköznapok egyhangúságát. Biztosították, hogy élményekkel és ismeretekkel gazdagodva térjenek haza diákjaink.
Ráróspusztai Gyermek és Ifjúsági Tábor
A tábor az Ipoly-folyó közelében, festői környezetben található. Az urbanizációs ártartalmaktól távol, tölgy elegyes erdővel körülvéve faházakban laktak a gyermekek tanáraikkal, így ízelítőt nyertek a nyugodt, vidéki élet mindennapjaiból. A természet közelsége ebben a táborban kézzelfogható: a tanulók elemi tapasztalatokra tettek szert az erdei és vízi életközösség közvetlen megfigyelése által. Kalandos barangolásokat tettünk a környékbeli erdők, mezők varázslatos világában.
Ez a program olyan körülmények létrejöttét támogatja, melyek eredményeképpen az érintettek testi- lelki- fizikai jóléte is fokozódik, számukra egy biztonságos, egészséges életvitel gyakorlása válik lehetővé. A program részeként megfogalmazódott iskolánk jövőbeni holisztikus szemléletű „Egészségnevelési stratégiája”, mely lehetőséget ad arra, hogy a most megismert és tapasztalt élményeken tanulva hasonló szellemben folytassuk a következő években a munkánkat a nevelőmunka ezen fontos területén.
.Diósjenő Kemping
Második táborhelyünk Észak-Magyarországon a Börzsöny hegység lábánál, a Börzsönyi Tájvédelmi Körzet mellett, az erdőktől övezett Diósjenő községben található. A kemping télen és nyáron is várja a csendet, a friss levegőt, a hosszú sétákat és a túrázást kedvelő vendégeket. A 25 faházból álló kemping 1,2 hektáron helyezkedik el. A kemping területén belül sok egészséges és üde zöld fa biztosítja a tiszta, friss levegőt, kívülről pedig a Börzsöny hegység határolja, ami kiváló túrázási lehetőséget nyújt a természet kedvelőinek.
A változatos programok között szerepelt: ¨ Play Kalandpark ¨ A diósjenői tó élővilága ¨ Balog István előadása a természeti népek életéből ¨ Éjszakai vadles a közeli erdőben ¨ Kézműveskedjünk! Tábori plakátok készítése ¨ Reggeli torna |