-vissza-

Angyaloltárka  Párkapcsolatra

 

Az alábbi felsorolások nem kihagyhatatlan feltételek, és nem kell attól félni, hogy kimarad valami. Egyszerűen csak arról van szó, hogy minél több részletre figyelsz, annál nagyobb energiákat szabadítasz fel. (Azzal pedig sose törődj, hogy kívülről milyen lükének nézel ki ilyenkor, mások a négy fal között úgyis sokkal furább dolgokat művelnek J)

 

Hozzávalók

-          Ezüsttálca (lehet bármilyen fémből, csak ezüst színű legyen, hogy visszaverje az energiát)

-          Kis angyalka

-          Két kis lovacska, a szerelmet szimbolizálja, vagy lehet esetleg két madárka, két delfin, vagy két kutya stb. de párban legyenek

-          Közös fotó, vagy egy-egy fotó Rólad és „róla”.

-          Esetleg további személyes apró dolgok „tőle”, pl. gyűrű, vagy ilyesmi.

Helyezd körbe a tálcán ízlés szerint a tárgyakat, a fotót fehér gyertyázásnál középre, pirosnál bárhova a tálcán, ahol elfér.

 

Helyszín

Elméletileg a legjobb hely  a szobádban (Feng Shui szerint) a bejárattól a jobb (távolabbi) sarok. Ez persze nem annyira kötelező, bárhová teszed, működni fog, lehet akár a fürdőszobában is gyertyázni titokban, ha máshogy nem megy.

 

Időpont/Időtartam

Nincs kőbe vésve, bármikor lehet, de éjfél és 3 között kerülni kellene. Viszont MINDEN NAP kell, ez fontos! Az időtartam ideális esetben minimum 10 perc, amíg ott ülsz előtte. Ha nem tudsz előtte ülni addig, akkor is égjen legalább 10 percig. Maximum idő nincs kiszabva, éghetnek akár egész nap is a gyertyák.

 

Holdfázisok

Növő holdnál az újhold "utáni" első naptól, beleértve a telihold napját is, „piros gyertyázunk”, mert „bevonzunk”. (Utolsó napon még akkor is az aktuális fázis van érvényben, ha nagyon precízen tekintve pl. délelőtt volt telihold, mégis csak este gyertyázunk.) Három piros gyertya, és középen egy rózsaszín.

Fogyóholdnál pedig a telihold "utáni" első naptól, beleértve az újhold napját is, „fehérgyertyázunk”, mert „kivetítünk”.

Itt egy remek link a holdfázisokra: http://kalender-365.de/holdnaptar.php

 

Gyertya fajta és becsavarás

A fehérgyertyáknál legcélszerűbb, és legolcsóbb szimpla teamécseseket használni. A piros és rózsaszín gyertyáknál fontos, hogy belül ne fehér legyen, tehát ne „mártott”, hanem „öntött” legyen. Könnyen fel lehet ismerni a csillogó felszínéről a mártottat, valamint alulról nézve  látszik is, hogy fehér belül. Piros színnél nem baj, ha epres, málnás, vagy egyéb illatgyertya, vagy enyhén bordós.

A gyertyákat fel kell előzőleg „öltöztetni”, amit becsavarással érhetünk el. A piros/rózsaszín gyertyákat a bal kezedbe veszed, és lent megfogod. A legtetején a jobb kezeddel a hüvelykujjaddal és a mutató ujjaddal „átfogod”. Majd lent a bal kezeddel úgy kezded csavarni a gyertyát, hogy a jobb kezed az „óramutató járásával ellentétesen” forogjon a gyertyához képest, közben egyre lejjebb húzod az ujjaid (vagy a gyertyát tolod fel, viszonyítás kérdése). Ezáltal egy képzeletbeli csavart menetet viszel a gyertyába. Ha már lent nem tudod jól megfogni a gyertyát a bal kezeddel, fent fogod meg, és folytatod, amíg csavarva ki nem húztad a jobb kezedből.

A fehér gyertyákat ellenkezőleg kéne, azaz a jobb kezedhez képest az „óramutató járásával megegyezően”, és itt lentről felfelé, ám a teamécseseknél ez sem kell.

 

Meggyújtási sorrend és eloltás

Fehér gyertyáknál az óramutató járásával ellentétesen, azaz először a felsőt, majd a bal alsót, majd a jobb alsót. Az eloltás pont ellentétes, a jobb alsóval kezded, majd a felsővel fejezed be.

A piros gyertyáknál más a sorrend, az óramutató járásával megegyezően kell. Először a felső, majd a jobb alsó, majd a bal alsó, végül a középső rózsaszínt kell meggyújtani. Az eloltási sorrend szintén visszafelé megy. Először a középső, majd a bal alsó, majd a jobb alsó, végül a felső. Az nem baj, ha sokáig hagyjuk a gyertyákat égni, és közben más sorrendben alszanak ki, mert teljesen leégtek. Akkor a megmaradt gyertyáknál használjuk a sorrendet. Persze ilyenkor már célszerű teljesen hagynia a többit is leégni, bár ha el kell mennünk, őrizetlenül égő lángot hagyni nagyon veszélyes.

Fontos, hogy NEM FÚJJUK EL a gyertyákat, mert különben „elszáll a kívánság” is. „Lekoppintjuk” kanállal, vagy a hüvelykujjal és mutatóujjal elnyomjuk egy határozott mozdulattal.

 

Ima --> Kérés és  imagináció

Érdemes teljes sötétségben és csendben gyertyázni, hogy teljesen rá lehessen koncentrálni az oltárra. Hogy pontosan mit kérsz az angyaloktól, és hogyan beszélsz velük, az lényegében Rád van bízva, viszont az angyaloknál KI KELL MONDANOD A KÉRÉSEDET! Ami a lényeg, hogy ebben a 10 percben próbálj meg csak „magatokra” koncentrálni, és erősen látni magadban a képet, hogy újra „együtt vagytok”. Minél erősebb kép társul hozzá a képzeletedben, annál hatékonyabb. Kérhetsz konkrét dolgokat, illetve meg is köszönheted a fejleményeket, ha vannak, vagy akár azt, hogy segítenek Neked, hogy elérd célod (még akkor is érdemes hálásnak lenni, ha még nem látszik semmi eredmény). A hála érzése, csak úgy, mint a szereteté, nagyon erős, továbbá segít elűzni a rossz gondolatokat. Amikor elhiszed, hogy visszakapod a kedvesed, Te magad is sokkal jobban érzed magad, és csökken a kétségbeesés. Köszönd meg tehát az angyalok segítségét, ha másért nem, hát azért, mert Te jobban érzed Magad tőle.

 

Áldozat

Érdemes valamit felajánlani, egy „áldozatot” az angyalok munkájáért cserébe, amit akár hetente váltogathatsz. Lehet akár egy olyan dolog, amit megvonsz magadtól, vagy egy olyan, amit extra teszel, vagy akár egyszerre több minden. Lehet olyan apró dolog is, minthogy nem eszel csokit 2 hétig (ha szereted), vagy hogy megfogadod, egy hétig minden nap mosogatsz stb. Ezt gyertyázás közben el is mondhatod, hogy mit fogadtál meg.

 

Kívánság cetli

A hatást fokozva növő holdnál a piros gyertyákhoz használhatunk kívánság cetliket. Kb. 10 centis kis cetlire írjuk rá PIROS (esetleg aranyszínű) tollal a kívánságunkat az adott személlyel kapcsolatban, ami csak eszünkbe jut, és kezdődjön úgy a szöveg, hogy  „Szeretném, hogy…” vagy „Azt kívánom, hogy…”, mindkettő jó. Kívánhatjuk, hogy újra együtt legyünk, újra találkozzunk, hívjon fel, stb. Adott esetben sok kívánságnál lehet nagyobb cetli is. Az alján írhatunk dátumot, de legalábbis a nevünket mindenképpen érdemes. Olvassuk fel az oltárnál a kívánságunkat, mondjunk Áment, majd hajtogassuk össze a cetlit, és tegyük a rózsaszín gyertya alá. Ha végeztünk a gyertyázással, másnap, az újbóli meggyújtás előtt a papírról is szedjük le az előző napi leolvadt viaszt. Ez azt jelenti, hogy a cetli annyi napot legyen a rózsaszín gyertya alatt, amíg az teljesen le nem ég.

A legfontosabb teliholdkor elégetni, azaz a telihold napján történő gyertyázás végén. Ám amennyiben a kb. 2 hetes növő holdnál összesen pl. 4 szett piros-rózsaszín gyertyát égetünk le, akkor akár 4 kívánság cetlit is elégethetünk egy holdfázis során. Minden új rózsaszín gyertyánál egy újabb cetli.

A cetlit elégetni elvileg a rózsaszín gyertya „utolsó” lángjával érdemes. Persze ezt a pillanatot nagyon nehéz elkapni, és érdemes jóval előtte kivenni alóla a cetlit, mert addigra már csak egy kis csonk maradt, és az alja teljesen megolvadt, így ahogy gyorsan kihúznánk a papírt, széteshet az egész gyertya. Ha véletlenül kialudna a gyertya, mielőtt meg tudnánk gyújtani a papírt, nem kell pánikba esni. Nem ideális ugyan, de állítsuk fel a kialudt kanócot, esetleg formáljuk meg úgy a gyertya alját, hogy még egy percre meg tudjuk gyújtani. Az egyébként már teljesen mindegy, hogy a piros gyertyák körülötte addigra már kialudtak, vagy sem. A meggyújtott cetlit utána tegyük egy tűzbiztos felületre, pl. alufóliával lefedett tányérra, és hagyjuk teljesen leégni, ami már csak azért sem lesz gond, mert addigra át lett itatva viasszal a napok során. Persze az oltáron is lehet hagyni elégni a rózsaszín gyertya mellett, a lényeg, hogy teljesen el kell égnie minden részének. Ha pl. a felénél kialudna a láng, újra gyújtsuk meg a cetlit, maximum háromszor lehet. Utána húzzuk le a WC-n a hamut, és vessünk közben keresztet.

-vissza-