- A nyulaknak, mint minden állatnak, különféle igényeik vannak, hogy sokáig kedves társai legyenek az embernek. Az állattartás nem csak szórakozás: FELELŐSSÉG IS! Ha hajlandó vagy ketrecet, felszerelést, táplálékot (méghozzá aránylag jó minőségűt), almot stb. előre beszerezni a nyuszinak, ha rendszeresen gondozod (takarítás, etetés stb.), és foglalkozni is tudsz vele, akkor rendben van. Ha nem fér bele az életedbe egy kisállattal való rendszeres foglalkozás, akkor inkább gondold meg magad.
- A nyúl nem húsvéti dekoráció, nem is gyermekeknek való plüssjáték, amelyet kedvére „nyúzhat” felnőtt és gyermek. A nyúl egy önálló lény, amely a saját és a természet törvényei szerint él és létezik: nekünk, embereknek ezt el kell fogadnunk. Viselkedését meg kell értenünk, és sok türelemmel, szeretettel alakítanunk, formálnunk kell. Bőséges segítséget ajánlok ehhez, bármikor lehet tőlem kérdezni és sok más nyulas is van, akik szívesen adnak jó tanácsot: állatorvos, bíró, évek óta nyuszitartók stb. A nyuszihoz jár egy információs CD, amolyan használati utasításféle, de jó, ha előbb is tájékozódsz a nyuszikról! Ha ezt nem érted vagy nem is akarod felfogni, nem érdemes nyuszit vásárolnod.
-A nyuszik, mint minden élőlény, hajlamosak bizonyos betegségekre. Ezek közül két fertőző betegség /Vírusos vérzés (RHD) és Myxomatózis/ ellen évente vagy félévente védőoltásban kell részesíteni a nyuszkót. Bizonyos kozmetikai beavatkozásokra is szükség van időnként, ez pld. a karomvágás. /Ezt azonban meg is tanulhatod!/. Tehát az állatorvosi költségekre is számítanod kell időnként. Ha ezt nem akarod bevállalni, ne vegyél nyuszit, mert akár állatorvosi karantén felállítását és a körzetben lakó összes nyuszi kiirtását idézheted elő. /A két fertőző betegség megjelenése esetén!/
1. Hívjál fel /06-20/516-1509/, vagy keress meg E-mailben: fulibillegeti@gmail.com, vagy fbtrex.nyul@citromail.hu. Elbeszélgetünk, milyen színű, ivarú nyuszkót szeretnél, milyen célra /kedvenc, tenyész stb./, hogyan kívánod tartani stb. Két eset lehetséges: vagy van kisnyuszim, és választhatsz közülük, vagy már mindet lefoglalták, esetleg nincs nyuszi, akkor a várakozólistámra kerülsz. Ebben az esetben első- másod- X.- választási jogod van a születendő picurokra, attól függ, hányadik helyen vagy a listán.
2. Tenyészetlátogatási lehetőség: előre megbeszélt időpontban megnézheted a nyuszikat, az általuk nyert díjakat, tartási körülményeket stb.
3. Kisnyuszilátogatás, előválasztás: 4 hetesen megnézheted az almot, esetleg választási lehetőség is van. Ekkor már le is foglalózhatod a nyuszidat.
4. Gazdához általában akkor adom a kicsinyeket, ha már megvannak a védőoltások és a házi- valamint a hivatalos származási lapjuk is. Ez kb. 8 hetesen valósul meg, de igyekszem az egyéni kérésekhez alkalmazkodni. Hazaviszik az „új családtagot”.
Hát ennyi. Remélem, nem ijesztettelek el a nyuszitartástól és vásárlástól, de egy igazi „Fülibillegeti” nyuszi szerintem megérdemli, hogy felelősségteljes, jól tájékozott, jószívű és értelmes gazdira találjon. (Mint ahogy minden nyuszi megérdemelné… De sajnos az aluljárókban, állatkereskedésekben kapható állatkák tragikus sorsáról már többet tudok, mint amennyit szeretnék…)
Várom jelentkezésedet, nyusziváró barátom!
„Fülibillegetis” Kovács Henrietta