Az egyiptomi piramisok az elmúlt pár ezer évben megmozgatták mindazok fantáziáját, akik csak meglátták őket.
Különösen igaz ez legnagyobbikukra, az ókori világ hét csodája közül egyedüliként épségben maradt építményre, mely megálmodójának merő hagyománytiszteletből Kheopszot tartjuk.
Elsősorban a kincsvadászok érdeklődését csigázta fel, akik fúrták is kitartóan az óegyiptomiaktól az arabokon át az angolokig. Az ókori arisztokrácia viszont tisztában volt azzal, hogy a "feltörhetetlen széf" antagonizmus, sőt kihívást jelent bármely rossz szándékú egyénnek. Sokkal biztonságosabb egy rejtekhely. Ezért találhatók a gazdag mellékletű királysírok a föld alatt. Ezért nem találjuk még mindig Attila sírját sem. Ha valamely kunhalom alá temetkezett volna a hun fejedelem, már nem is volna érdemes megtalálni, mert a rég kirabolt sírban fel sem ismernénk a puszta csontokról, kinek a húsával, bőrével is voltak borítva. Nem is csoda, ha sok ember fejében megfordult, talán nem is temetkezési helyül szolgáltak a piramisok! Akkor viszont mi végre születtek?
Szerencsére minden korban voltak olyanok, akik nyitottan, puszta intellektuális érdeklődéstől vezérelve közeledtek a fenséges építményekhez. Nekik (talán hálából, amiért nem volt a kezükben csákány) sok mindent elárult magáról a gízai triász.
Egyiptomi hadjárata alatt Napóleon eltöltött egy éjszakát a Kheopsz királykamrájában. Reggel zöldesbe játszó sápadtan támolygott elő, tapasztalatáról nem volt hajlandó beszámolni. Halálos ágyán megkérdezték ugyanerről, válasza ez volt: úgysem hinnétek el! Mármost: vagy a magávalvitt császári méretű kulacs a később róla elnevezett minőségű italt tartalmazta, és ennek elfogyasztása okozta a fenti hatást, vagy valami elementáris erejű spirituális élménye volt. A később leírandók ez utóbbit látszanak alátámasztani.
A három nagy piramis elhelyezése pontosan leképezi az Orion csillagkép övének három csillagát, nagyságuk e csillagok fényességét. Ez a csillagkép nagy szerepet játszik az óegyiptomi mitológiában. Általunk Szíriusznak nevezett csillaga Ozirisznek volt szentelve. Az Orion magyar "Kaszás" elnevezése arra utal, hogy a mi őseink életében is fontos szerepet játszott, ugyanis ennek feljövetele jelezte az év egyik legjelesebb napjának, az aratás kezdetének elérkeztét.
A piramisok alapélükkel néhány szögmásodperc! eltéréssel észak-déli irányba vannak tájolva. Mai házaink kitűzésénél 1-2 fok nem számít. Sarokba helyezett bútoraink ezt kitűnően szemléltetik!
A Nagy Piramis kerülete egyenlő: magasságának 2-szerese szorozva π-vel. Ebből két dolog következik: 1. a Pi sokkal régebbi találmány, mint eddig hittük, 2. a Hufu piramis tkp egy tökéletes félgömb, csak épp síkban ábrázolva.
Érdekes, hogy a világelső, a kínai Fehér Piramis nem ezt, hanem az aranymetszés szabályait követi. Ez 300 m magas, oldala 480 m hosszú. Elképesztő méret. Duplája a Kheopsznak!
Mivel Bonaparte császár élményeit már ismerjük (ill. nem ismerjük), és saját benyomással családunk egyik tagja sem rendelkezik, más, a piramisban hosszabb időt eltöltött XX. századi személyek tapasztalatainak esszenciája kerül sorra.
Közös a beszámolókban az, hogy a királykamrában tartózkodás energiával tölt fel, vitalizál, regenerál.
Többen leírták, hogy az ezt előidéző energiamezőket látni is lehet lilás, fluoreszkáló pászmákban, gomolyokban.
Néhány embernek testelhagyási élménye volt, látták magukat a piramis belsejében ülve, fekve, vagy éppen a piramist felülről, a környező tájba ágyazva, ahogy egyébként csak délre tartó gólyáink láthatják.
Nyughatatlan elmék arra is képesek, hogy saját piramist alkossanak, és itt lehetőleg objektív körülmények között szerezzenek tapasztalatokat.
Egy magyar honlap tulajdonosa 15-30 cm magas kartonpapír piramisokkal kísérletezett. Tapasztalatai szerint (bár kissé félve számol be róluk) a méretarányos mini piramisba helyezett lemerült elem a természetesnél gyorsabban nyerte vissza energiáját, miként a használt borotvapenge is élét. A paradicsom sokkal később töppedt meg, később hervadt el a virág, mint kontrollként használt társaik.
Más helyen azt olvashatjuk, hogy a makettben elhelyezett hús nem penészedik meg, rothad el, hanem egyszerűen kiszárad. Lehet hogy az igazi piramisok mégis temetkezési helyek voltak, csak tulajdonosaik a túlvilági jólétet biztosító sírmellékleteknél többre becsülték múmiájuk testi épségét?
Egy román egyetemi tanárnő, Dr. Marioara Godeanu Pitestiben 15 méter magas üvegpiramist építtetett. Ez kb. 1:10-es méretaránynak felel meg.
|
|
A pitestii piramis nappal... |
...és éjjel |
Az egész épület egy jókora laboratórium, ahol a kísérletek a piramis különböző szintjein folynak, a mérések, kiértékelések pedig a függőleges falú alagsorban, ahol több kutatóintézet tart fönn laboratóriumot.
Sajnos a kísérletekről keveset tudni (vagy nem kerestem eléggé...).Mindenesetre a növények 2-4-szeres, egyes baktérium tenyészetek 4-szeres növekedési sebességet produkáltak. A terméshozamok szintén több, mint duplájára nőttek. A bakt. tenyészet viszont a túl gyors fejlődés hatására három hét után "túlfejlődött", majd összeomlott.
Vállalkozó kedvű hazánkfia, Késmárki Zoltán sajátmagán, családtagjain figyelte meg általam ismeretlen méretű piramisának hatását.
Eredményeit a "Harmadik szem" c. folyóirat alapján olvashatják.
A piramis használata jó (pozitív) hatással volt:
-az egészséges ember közérzetére - szellemi, fizikai fáradtságérzet elmúlt, nőtt a teljesítőképesség. Általános érzés, hogy az illető "tetterőtől duzzadó" lett,
-különböző alvászavarokra - gyors elalvás, friss ébredés,
-vérnyomásra - normális szintre állította be a vérnyomást, a túl alacsonyat megemelte, a magasat lecsökkentette a normális egészséges szintre,
-menstruációs panaszokra - elmúltak a menstruációs görcsök, a pontatlan ciklust beszabályozta,
-légúti bántalmakra - nátha, influenza okozta nyálkahártya duzzanatot elmulasztotta (érdekes, hogy az orrjáratok halk, pattanó hang kíséretében a levegő által átjárhatókká váltak),
-szénanáthára - a szemkörnyék duzzanata elmúlt, az orr kitisztult, a bőr vörössége lelohadt,
-vágott, horzsolt sebekre - gyors, gyulladásmentes sebgyógyulás,
-fejfájásra - különböző jellegű fejfájásokat megszüntetett,
-arcüreggyulladás, fogínygyulladás, foglazulás - a fájdalom megszűnt, a gyulladás elmúlt, többszöri alkalmazás után a laza fog ismét normálisan ágyazódott a helyére,
-a gerinc, derék- és ízületi fájdalmak megszűntek.
A piramis használatának negatív hatásai:
-a használat első pár percében erősödő fájdalomérzet a beteg szervben, vagy a fájó testrészen (ekkor a kezelést nem szabad abbahagyni, folytatni kell a fájdalom megszűntéig).