Gergely-napi Tündérrózsa show

 

Ismét elérkeztünk a gyenesdiási Gergely-napi Művészeti Fesztiválhoz, melyen tánccsoportunk hagyományosan jól szokott szerepelni. A tavalyi felettébb érdekes zsűrizés után kíváncsian vártuk, hogy sikerült-e fejlődni ezen a téren, bár együttesünk elsődleges célja az volt, hogy nagyszerű táncokat bemutatva a közönségnek örömet okozzunk.

Több hetes kemény felkészülést követően, melyek bővelkedtek plusz-próbákban, több újítást is bevezettünk a fellépésre. A szereplésre hangolódásba is új elemeket építettünk, így rendkívül jó hangulatban és kifogástalan állapotban vártuk, hogy színpadra lépjünk három produkcióval.

Elsőként Leskó Zsolt mutatta meg egyedülálló tehetségét. Zsolti elképesztően sokat gyakorolt a próbákon és extra próbákon kívül, táncteremmé rendezve otthon a lakásukat is. Mindemellett Aradvári Lackóval videó elemzéseket végeztek, sőt széki táncok szakértője is adott tanácsot. Ennek tükrében aztán pompás, fiatal korát meghazudtoló, hiba nélküli előadást láthattunk Zsoltitól. Kőkemény csapásaira  jó példa, hogy egy hajszálér el is pattant a kezében. Az tánc végén aztán olyan történt,amivel még Böbe néni sem találkozott sok évtizedes pályafutása során. Az egyik zsűritag helyéről felpattanva a színpadon gratulált Zsoltinak a fantasztikus produkcióhoz.

Ilyen kezdés után mindenki feldobódva várta a folytatást, a Hevesi karikázót, melyet több mint 30 lánnyal mutatott be a Tündérrózsa Gyermek-néptánccsoport. A tánchoz új ruhák is készültek, köszönet illeti ezért a segítő szülőket, akik még a fellépés előtt is a népviseleteket igazították. Többen most debütáltak a fiatalok közül az együttesben és nagyszerűen felnőttek a feladathoz. Az idősebbek ehhez remek példát szolgáltattak, vitték a műsorszámot, egységes és összeszedett teljesítményt nyújtott mindenki. És az énekek? Hangosan és kristálytisztán szóltak az egyébként a helyiek szerint is katasztrofális akusztikával rendelkező aulában. Jogosan járt az elismerés a gyerekeknek a szereplés után.

Nemsokára a Cigánytánccal zártuk a napot. Annak is a szólóra átalakított változatával, amit Kiss Fercsi és Győri Sári adott elő. Természetesen a közönségkedvenc Tündérromákkal kísérve. Minden objektivitást megtartva (amit más csoportvezetők is megerősítettek), az egész fesztivál legérettebb produkcióját láthattuk. Sajnos azonban nem mindenki, mivel az egyik zsűritagnak rejtélyes okokból sikerült lemaradnia a tánc kétharmadáról. Egészen elképesztő baki, így jogosan adódik a kérdés, hogy így hogyan értékelte a (nem) látottakat?! És miért nem vette ezt észre a szervezők közül senki? A lényeg azonban a színpadon zajlott, egy szenzációs műsorszám formájában, valamint a nézőtéren, akik végigtombolták a felétől az előadást. Feri olyan volt mint a toronyóra: pontos és nagyot ütött, Sári pedig szárnyalt, mosolygott és röpködött. Emellett a zenekar is hozzátette a magáét, tökéletesen betartva az előzetesen megbeszélteket.

Ezután érkeztünk el a díjátadáshoz, ahol a zsűri arany oklevéllel jutalmazta Leskó Zsolti Széki sűrű és ritka tempóját, valamint két ezüstéremmel a lányok karikázóját és a Cigánytáncot. Sajnos szakmai értékelést nem tudtak szolgáltatni döntésük mellé, de nem is volt szükséges, hiszen mindenki tudja mi zajlik ilyenkor a háttérben, a végső ítéletet úgyis mindig a közönség hozza meg. Szomorú azonban a tény, hogy a Nemzet Művészének, Timár Sándornak a táncát Gyenesdiáson semmibe veszik, igaz tavaly ugyanez esett meg a szintén közismert Varga Zoltán koreográfiájával. Lelkük rajta, a Tündérrózsa Gyermek-néptánccsoport továbbra is kiáll az említett nagyszerű szakemberek munkássága mellet és a jövőben is ezt az irányt kívánjuk követni.

A gyerekeket hatalmas dicséret illeti meg a fantasztikus előadásokért, a Tündérrózsához méltó produkciókért és a rendkívüli fegyelmezett viselkedésért, amit egész nap tanúsítottak. A szülőknek pedig külön köszönet a sok segítségért, amit az előadás sikerességéért tettek.

Szép volt lányok, szép volt fiúk!

(Fotó: Csala Barbara)