A Bedini Technology honlapjának fordítása

- 1 -

(fordította Tuvok 2002.11.16.)

 

 

AZ

IDŐ

LEJÁRT

 

 

 

Üdvözöljük a BEDINI TECHNOLOGY – nál

A Bedini Technology-nál több éve energetikai rendszerek fejlesztésén dolgoznak. Felfedezéseiket nyíltan megosztják másokkal is az Interneten keresztül. A legújabb számok alapján, egyre világosabbá válik, hogy nő azon emberek száma, akik felhasználják az ötleteket erről a website-ról, és áthágják szabadalmi jogait anélkül, hogy akár udvariasságból is megadnák neki az elismerést.

Ők most el fogják magyarázni a BTI negatív ellenállás folyamatát, amivel extra energiához lehet jutni a vákuumból. Egyszerűen a folyamat fogja előállítani azt, egy közönséges tölthető savas akkumulátorban. Először is el kell magyarázni a szükséges hátteret a folyamat megértéséhez.

Negatív Ellenállás

 

 

Egy nyitott termodinamikai rendszer, olyan mint egy szélmalom, amely az aktív környezetből szolgáltatja az energiát. Az ilyen rendszer meg tudja változtatni a saját potenciális energiáját amint mind több szélenergiát fogad be.

Nyílt termodinamikai rendszer távol áll az egyensúlytól

 

  

A nyitott rendszer újra tudja rendezni magát, Ön-oszcillációra, vagy ön-rotációra képes. A kinyert energia jóval nagyobb, mint az operátor által betáplált, mégpedig azért, mert a környezet szolgáltatja a többlet energiát.

Olyan mint a szélmalom, amely folyamatosan képes energiát termelni. Ez az amit úgy hívnak, hogy “negentropy”. Vagyis, képes növelni a saját energiáját, amint egyre több energiát nyer a környezetéből. Pontosan úgy, mint ahogy a szélmalom növeli az energiáját amikor a szél erősen fúj.

Megengedett tulajdonságok:

 

 

A kapcsolat az elektromos rendszerekhez olyan, mint a szélmalomra vonatkoztatott “negatív ellenállás”, amióta elfogadjuk azt a tényt, hogy befogjuk a használhatatlan szélenergiát és átalakítjuk azt a tengelyekre lóerővé és ellátjuk vele a fogyasztót.
Más szavakkal a negatív ellenállás
a fogyasztó számára használhatatlan formájú energiát nyeri ki a környezetből, majd átalakítja azt hasznosíthatóvá újrarendezéssel, és ezután eljuttatja a hasznosítás helyére (saját magának, illetve nekünk).

 

Több mint 100 éve a konvencionális villamos rendszerek egyensúlyi rendszerként lettek megtervezve. Ezek szimmetrikus rendszerek az aktív vákuum környezetükben. Ők pontosan annyi energiát adnak vissza a vákuumnak, mint amennyit kaptak tőle. Az ilyen rendszerekbe csak a betáplált energiát tudjuk kivenni illetve hasznosítani. Nekünk ezen felül még plusz energiát is kell a rendszernek juttatnunk, hogy fedezni tudjuk a veszteségeket a rendszerben. Az arány a kimenet és a bemenet között így kisebbre adódik mint egy. Erre szoktuk azt mondani, hogy a hatásfok kisebb, mint egy. Ezeket besorolhatjuk tehát az egység alatti hatásfokú rendszerek közé.

Konvencionális Rendszerek

  1. Mellőzik a vakum energia inputot,
  2. Nem funkcionálnak nyitott rendszerként,
  3. Hatásfokuk kisebb mint egy,
  4. Gyorsabban bontják meg az egyensúlyt, mint ahogy táplálják a fogyasztót,
  5. Táplálnunk kell a rendszereket energiával, hogy helyreállítsuk az egyensúlyt

  

 

Majdnem 50 évvel ezelőtt a gyakorlati fizikusok felfedezték azt, hogy az elektromos rendszerek szimmetriája az aktív vákuummal megtörhető. Afféle “szélmalom” analógia alapján kialakított elektromos rendszerek az aktív vákumban lévő energia szeleket dolgoztatják meg. Az ilyen rendszereket a vákuum energiával lehet táplálni. Számos ide kapcsolódó munkát Nobel Díjakkal jutalmaztak. Prigogine Nobel Díjat vett át közreműködéséért az ilyen rendszerek felfedezésében.
Azonban, a villamos mérnökök tervei az energiaellátásban, még mindig egy 136 éves EM ( Elektromagnetikus ) teórián alapul, mely nem lett megváltoztatva. Ez az elmélet nem tartalmazza az energiának vákuumból történő kinyerését és hasznosítását.
A mérnökök folyamatosan régi módon tervezik az áramellátó rendszereket.

Megtört Szimmetria

 

 

Bármely dipólus egy tört szimmetria a vákuum energia áramlásában. Így a közönséges dipólus –csupán különválasztja a pozitív és a negatív töltéseket –szolgáltat egy negatív ellenállást. A feszültség két vége között egy újszerű energia áram keringés van, melyet Whittaker 1903-ban hozott nyilvánosságra. Energia a vákuumból –egy komplex szintben, vagy amit a mérnökök úgy hívnak, hogy “reaktív energia”- folyamatosan elnyelődik a töltések által a dipólus két végén. A töltések átalakítják az elnyelt reaktív energiát valódi villamos energiává, amely minden irányban kiömlik a dipólusból. Ez a vákuum energia áradat folyamatosan fenn fog állni egészen addig, amíg a dipólus létezik. Nekünk csupán csak egyszer kell “fizetnünk”, a dipólus előkészítéséért. Például, a dipólusok általános esetben 15 milliárd évig folyamatosan termelik ki a vákuumból energiát.

Akkumulátor, vagy Generátor:

 

  

Az akkumulátorok és a generátorok nem táplálják a hozzájuk rendelt áramköreiket. Ők kiterjesztik a rendelkezésre álló belső energiájukat (tengely energia bevitel a generátornál, és kémiai energia az akkunál) hogy erővel szétválasszák a a saját belső töltéseiket, egy dipólus forrást előidézve. Ez minden amit a generátorok és az akkumulátorok tesznek. Ők nem helyeznek egyetlen watt energiát sem a kűlső áramkörbe, még csak nem is táplálják a terhelést. Helyette, Whittaker 1903-as munkája szerint a dipólus befogadja a vákuum energiáját (reactive power), átalakítja igazi energiává, és folyamatosan kiömlik az energia az áramkör mentén, betöltve az összes űrt. Az áramkör tartóztatja fel egy kissé ezt az energia áramlást és táplálja a terhelést. Minden elektromos terhelés és áramkör táplálása a vákuumból kivont energia által történik. Manapság minden elektromos terhelést vákuum energia táplál.

Minden szénhidrogén, amit valaha elégettek, minden tüzelőanyag, amit valaha felhasználtak, minden duzzasztógát, amit azért építettek, hogy megforgassák a generátorok tengelyeit, stb., nem adott egy wattot sem a villamos hálózatba. Ez az összes hatalmas erőfeszítés nem csinált semmi mást, csak dipólus energia rendszereket. Szomorú, hogy a mi mérnökeink eddig mindig csak olyan energia rendszereket építettek, melyek gyorsabban gyilkolják (hatástalanítják) a dipólusokat, mint ahogy ők táplálni tudnák a terheléseiket. Így ezekkel az elavult rendszerekkel nekünk folyamatosan üzemanyagot kell égetnünk, atomerőműveket kell építenünk, stb., csak hogy újracsináljuk a rendszereinkben folyamatosan pusztuló dipólusokat. Egyszerűen belátható, hogy ez egy nem járható út.

A Bedini folyamat, ismétlődően előállítja a negatív ellenállást egy akkumulátor belsejében, vagy más energiatároló eszközben ingyen, vagy legalábbis majdnem ingyen. Amint a negatív ellenállás pillanatnyilag létesül, egy lökésszerű energia ugrás jön ki a vákuumból az akkumulátor és az áramkör feltöltésére, mely villanás tele van többlet energiával. Az akkumulátor és a terhelés táplálása folyamatos.

A Bedini folyamat, ismétlődően előállítja a negatív ellenállást egy akkumulátor belsejében, vagy más energiatároló eszközben ingyen, vagy legalábbis majdnem ingyen. Amint a negatív ellenállás pillanatnyilag létesül, egy lökésszerű energia ugrás jön ki a vákuumból az akkumulátor és az áramkör feltöltésére, mely telve van többlet energiával. Az akkumulátor és a terhelés táplálása folyamatos.

 

Egy tipikus rendszer esetében a rendszert egy akkuról tápláljuk, mialatt egy második, akku, vagy ezeknek csoportja “töltődik” a negatív ellenállás folyamatból. Azután a tápláló akku vált és a terhelés táplálása a másikból történik, így az eredeti akku nagyon gyorsan feltölthető.

Az ismétlődés az összes akkut feltöltött állapotban tartja, mialatt folyamatosan teljes mértékben tápláljuk a terhelést.
Egy tipikus DC (egyenáramú) kimenet könnyen átalakítható standard AC-vé (váltóáramúvá) egy közönséges DC-AC konverter segítségével, í
gy alkalmassá téve otthoni használatra. A Bedini folyamat felhasználása rendkívül sokrétű lehet, hiszen egy decentralizált villamos energia rendszert tesz lehetővé, melynek forrása közvetlenül a lokális aktív vákuum.

Mi illusztráljuk azt a hatalmas mennyiségű energiát, melyet a dipólusok éppen átalakítanak a vákuumból és kimenetek között. Itt a vezetők (drótok) egyike csatlakozik egy generátorhoz, vagy akkuhoz. Egy hatalmas hullám árad a vezeték körül, a végtelen sugarú távolságba. Ez mutatja a hatalmas energia áradást, ami kiáramlik a végberendezésekből. Ez egy valódi EM energia. Amint láthatjuk, a legtöbb teljesen hiányzik az áramkörből és csak kárba megy.

A vezetékben a szabad elektronok mindenfelé pattognak, feljönnek a felszínre, és elfognak egy kis darabot az arra menő energia áradatból – mint amikor kitesszük a kezünket egy mozgásban lévő autó ablakán és eltérítünk valamennyit a légáramból az autó belsejébe. Ebben a vezetékben ez a pici energia áram darabka eltérítődik, mely felhasználásra kerül az elektronok meghajtására, áramot produkálva és az áramkört táplálva. Mint láthatjuk ezzel minden áramkör állandóan táplálva van így egy kicsit, mert képes arra, hogy kiragadjon az arra menő energia áramból. Az egész hatalmas vákuum energia áram is megcsapolható dipólforrásokkal és kiömleszthető a végberendezésekből.

A következő ábrán azt mutatjuk meg, hogy az energiát a dipólus befogadja a vákuumból, mint reaktív energiát. A töltések azután átalakítják az elnyelt energiát valódi felhasználható energiává, valamint ahogy bőségesen kiöntik azt magukból. Egy hatalmas valódi EM energia áram a végeredmény. Nekünk most van egy áramkörünk, amely feltartóztat és összegyűjt valamennyit abból a rengetegből, majd energia áram ömlik ki belőle és szétszórja az összegyűjtött energiát a terheléseken. Amint láthatjuk, ha a dipólust erősebbre készítjük, akkor megnöveljük az energia áramot. Ha mi lecsökkentjük, vagy romboljuk a dipólust, akkor mi csökkentjük és romboljuk a vákuumból folyó EM energiát is.

Ezért azután nekünk fizetnünk kell a dipólus helyreállításáért.

A következő ábrán megmutatjuk, azt hogy a Bedini folyamat az akkumulátorban egy negatív ellenállást képez, mellyel kiemeli és szállítja a vákuum energiát. Az elektron áramlás csak az akkulemezek külseje és a külső áramkör között mozoghat. Az akkulemezek között egy nagyon erősen vezető ionáramlás mozog lustán. Az elektronok lüktetése azonnal felhalmozódik az akkulemezek élein próbálva taszítani az ionokat töltődési állapotba.

Az ionok mozgása nagyon lassú, így ezen elektronok folyamatosan felhalmozódnak. A felhalmozódó elektronok sűrűsége egy hirtelen kialakuló hatalmas potenciál – egy dipolaritás. Ahogyan mutattuk, ez a dipolaritás egy hirtelen EM energia áramlást eredményez az ionokon keresztül, ami egy sokkal magasabb energiát ad számukra. Ugyanakkor ez az EM energia lökés szintén végig söpör a külső áramkörben is, elvezetve az elektronokat a táplált terheléshez. Rövidebben, pillanatnyilag ez a 12V-os áramkör szabadon átalakult egy 100V-os áramkörré. A rendelkezésre álló energia nyolcszoros, vagy több.

Amint az elektron potenciált felhalmozó impulzus megszűnik, a jól ismert Lenz törvény reakció játszódik le. Ez pillanatnyilag felhalmozott elektron mennyiség hirtelen megemeli a feszültséget 400V-ra. Ez a további energia növekedés négyszeres, vagy több. Így az áramkörünk most már több mint 32 szer nagyobb energiával rendelkezik, mint amennyivel induláskor magában lévő akkumulátor rendelkezett. Az összegyűjtött többlet energia okozza az iontöltődést az akkun, másrészt pedig a külső áramkör elektronjai táplálják a terhelést. A rendszer robbanás szerűen nyit és befogadja a hatalmas energia hullámot a vákuumból. Átveszi ezt a többletenergiát a dipólusok működéséből, mint egy igazi negatív ellenállás. Analógiával élve ez olyan, mintha átalakítottuk volna a rendszerünket valamiféle “szélmalommá” és vezérelnénk a vákuumot, hogy szolgáltasson egy nagyon erős szelet, hogy táplálja a szélmalmunkat.


Ez az ábra egy működő Bedini rendszert mutat be mely meghajt egy motort (középen), és tölti az akkumulátor tárat (fent) egy akkumulátorból (bal oldalon). A Negatív ellenállás folyamat (melyeket buborékok prezentálnak) a bal oldali akkumulátorban folyamatosan fenn van tartva vezérlőjelekkel. Az energia, vezérlőjelekkel segíti elő a negatív ellenállás folyamatot minden akkumulátorban az ábra felső részen lévő tárban. Egy AC/DC konverter csatlakozik az akkutárhoz, így szabványos AC (váltóáram) van a kimeneten, mellyel egy normál elektromos hálózatot lehet kiépíteni házban, irodában, stb. Amint láthatjuk, az akkumulátor és a töltő rendszer képes többlet energiát kitermelni a vákuumból, átalakítani felhasználható DC (egyenáramú) formává, és összegyűjteni azt. Ezután a konverter átalakítja váltóárammá, mialatt a motor is folyamatos táplálás alatt áll. Ráadásul, a pontos időzítés és a kapcsolás a vákuum energiával töltött rendszer számára a motor belsejébe mechanikusan be lett építve.

Ez az ábra azt mutatja meg, hogyan lehet a motor / időzítő / kapcsolórendszer –t fürtökben elrendezni, mellyel drámaian növelhető a tengelyre jutó lóerő. Ugyanakkor a hozzáadott akku tárakat vagy egyéb akkumulátorokat lehet folyamatosan töltött állapotba tartani, úgy hogy az egész szomszédság, vagy egy hatalmas iroda ellátható energiával egy nagyobb AC konverter hozzáadásával. Szükség esetén a kimenetre villanymotor köthető, ha terhelésként lóerőre van szükség. A továbbiakban, egy adaptációs megközelítés lehet a különböző energiával hajtott szállító járművek számára, úgymint az automobilok, teherautók, vonatok, hajók…stb.

A köv. ábra megmutatja, egy tipikus otthon Bedini rendszerrel történő ellátását. Az akkumulátorok negatív ellenállásként és akkumulátorként kerülnek alkalmazásra. Egy standard DC/AC konverter szintén meg lett hajtva, így szabványos váltóáramot továbbítanak a ház fő energia paneljébe. Minden használatban lévő berendezés és terhelés táplálása innentől már a normál módon történik. Egy ilyen otthon immúnis a kint lévő viharokra, felrobbanó transzformátor állomásokra, állomás zavarokra, áramszünetre, stb. Minden elektromos energiával van tápláva, amely az aktív vákuumból kerül kinyerésre.

Ebben a részben bemutatjuk az aktuális laboratóriumi teszt modellt, ami demonstrálja a Bedini folyamat alapelvét. A fő akku itt van (megmutat) és a motort itt láthatják. A motor működés közben egy ventilátort hajt és pumpálja a levegőt. Az akkumulátorok helye itt van (megmutat) amelyben az energia a Bedini átalakítóból jön felhalmozva gyűjtve, fordulatonként nyolcszor. Fordulatonként egyszer a pontos időzítő az akkumulátor átalakítót kiüríti a második akkuba, hogy töltse azt. Ebben az elrendezésben láthatják az elv működésének bizonyítékát, hiszen folyamatosan pumpálja a motor a levegőt, mialatt folyamatosan töltött állapotban van a második akkumulátor. Periodikusan történik az akkuk kapcsolgatása és így az előbbi első akku is töltött marad. A többlet energia egyenesen az aktív vákuumból jön, a negatív ellenállás által, amit a Bedini folyamat generált az akku belsejében. Ráadásul demonstráljuk a többlet energiát, amit a telítődött átalakítóból nyerünk fordulatonként nyolcszor, és betápláljuk az akkuba fordulatonként egyszer, hogy újratöltsük a második akkut. Másik alapelv megmutatja erre a rendszerre a mágneses motor szuperpolaritását. A mágnesek mindegyike északi pólusával kifelé mutat. Az összenyomás és a taszítás minden két pólus között létrehoz egy északi pólust, aminek a mező erőssége néhányszor nagyobb, mint bármelyik mágnes mezejének erőssége. Így mi megformáltunk nyolc darab “fantom pólust”, hogy drámaian megnöveljük a mező energia sűrűségét a mágneses mezőben, ahol egy speciális átalakító összegyűjti a többlet energiát. Az energia összegyűjtésre kerül az akkumulátor átalakítóban, és fordulatonként egyszer tölti a második akkut. A rendszer demonstrálja, hogy a vákuum energia számos helyen és különböző módokon összegyűjthető.

Ilyen tölti az akkut többlet energiával a vákuumból, mint azaz előzőekben el lett magyarázva

Az világ elektromos energia szükséglete exponenciálisan növekszik. Ugyanakkor a világ olaj tartalékai fokozatosan kimerülőben vannak, mialatt egyre drágábbá válik a kitermelés. Ennek könnyen előrelátható következménye a világ első energia krízise lesz, mely már közeleg, és amelyet világgazdasági válság követ majd (mint megdrágult szállítás, termékek, stb. árának növekedése). A Bedini Negatív ellenállás folyamat megoldhatja ezt a válságot, ami egyszer elérhet minket A Bedini rendszerek és technológia, tompíthatja és kontrolálhatja a növekvő olaj szükségletet, úgy, hogy a gazdaság minden szintjén annyi elektromos energiát biztosít, mint amennyire éppen szükség van.

A BTI folyamatok és rendszerek modell értékűek, hiszen nem fenyegetik a környezetet. A szénhidrogének elégetésének tompítása és korlátozása eredményezi a növekvő elektromos energia szükségletet. Ezekkel a BTI rendszerekkel drámaian csökkenthető a környezetszennyezés és rombolás, melyek egyébként megtörténnek. A folyamatok eredménye tiszta elektromos energia, melyekhez nem szükségesek folyók, speciális szélerőművek napcellák, szénhidrogén égetés, vagy nukleáris fűtőrúd felhasználás. A BTI rendszer a Föld bármely pontján elhelyezhető, a föld alá, az űrbe, vagy akár az óceánok mélyére is telepíthető. Ők tiszta, olcsó elektromos energiát szolgáltatnak, bárhol ás bármikor, és nincs semmiféle káros hatásuk a környezetre. Ezen kívül a természetes decentralizáció kiküszöböli az egész villamos hálózatot is.

A Bedini Technology jelenleg további terveken dolgozik, melyek még több energiát fognak termelni és teljesen flexibilis lesz. Ezek a rendszerek adaptálhatóak szinte minden elektromosan táplált alkalmazáshoz, víz szivattyúzástól a nagy sebességű turbinákig, stb. A legtöbb ipari és fogyasztói alkalmazás találkozhat a Bedini rendszerekkel, a gazdaságosság, tisztaság, olcsóság, és a jóval nagyobb hatékonyság révén. Összehasonlítva más rendszerekkel, a BTI energia rendszer mindig kisebb és termelékenyebb, valamint tisztábban és mindenféle szennyezés nélkül teszi a dolgát.

A cég szabadalmi védettség alatt áll, illetve a Bedini folyamat is szabadalmaztatott. A világ szabadalmaztatás jelenleg folyamatban van.

A BTI hisz abban, hogy egy új, hatékonyabb és tisztább elektromos energia korszakának hajnala virrad meg. Energia előállítás a jelenlegi árának töredékéért, függetlenül, megbízhatóan, könnyedén, bárhol megvalósítható. Gyökeresen meg fogja változtatni a jelenlegi rendszereket, a hulladékukkal és a szennyükkel egyetemben. A BTI energia rendszer egy végtelen forrása az elektromos energiának, képes kielégíteni az összes ember és a Föld összes nemzetének növekvő szükségleteit. A BTI-nek egy tiszta, biztonságos és bőséges elektromos energia a célja, és remélhetőleg neked is.

Tartsd fényárban

A Bedini Technologies, Inc. megköszöni, hogy elolvasta ezt a prezentációt. Kérjük további információkért, nézze meg a többi oldalt is.