Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kondenzátor tölés

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2009 Aug. 05, 13:48    Hozzászólás témája: akku Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat!
Csak-csak kiokoskodom valamit.
Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Aug. 01, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Ideg!
Az elképzelésed megvalósítható, ha a két fesz taljasen azonos, de még így is ajánlatos volna a töltökkel sorba kötni egy ellenállást, nehogy egymás ellen dolgozzanak a feszszabályzók. Ezen ellenállások lehetnek szerintem 0,1 Ohm os 5 db párhuzamosan mindkét fesszab-tól klön-külön
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Aug. 01, 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló.
Így van. Én azért valamilyen módszerrel beiktatnák egy "vagy-vagy" lehetőséget.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 30, 21:03    Hozzászólás témája: sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem teljesen ide vág, csak nincs meg a megfelelő infóm a következőkről, ha valaki esetleg tudna segíteni: szóval napelemmel illetve szégenerátorral szertnék egyszerre aksit tölteni. Rá lehet e tenni mind a kettőt az úgynevezett szolár akkura ?Nem fog a két rendszer összeveszni? Ezek az aksik zártak. Úgy olvastam egy könyvben, hogy emiatt a zártság miatt a gázképződési fesz alatt kell tartani töltő feszt amit a töltésvezérlők oldanak meg. A napelem áramgenerátoros a szélgencsi meg feszültséggenerátoros. Valamint van két töltésvezérlő , az egyik a napelemhez a másik pedig a szélgenerátorhoz. Bizonyos helyeken azt az infót kaptam, hogy nyugodtan rá tehetem mind a kettőt, csak az össz töltőáram ne legyen nagyobb az akku névl. kapacitásának 1/10 -énél.Szerintetek?
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 16, 18:07    Hozzászólás témája: kondi töltés Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok:üdV MINDENKINEK.SZ.Jani,edig azért nem irtam,mert nem tudom bizonyítani amit a moci rodukál,példa:a hat mágneses moci,3x1000 menet trifillárisan,plúsz egy triger menet,ennek nem tudom amenetszámát,bd 239c atranyo,nincs rajta az icé rész,akimeneti részen van a dioda hid és a 330mikros 400 voltos kondi,24 voltrol megy a moci és 24voltos aksit tolt.4db 6 voltos 4AMperes aksi pakok,A kimeneti rész pozitiv ágba 11W os 220 voltos takarékos lámpa,már álo mocinál is világít,a negativ ágba is betettem még egy ilyen lámpát, mind akettö világít,500Ma felvételnél majd hogy nem,becslés,feljes fénnyel világít,az ak sibol amiröl megy oránként 1 tized voltot vesz ki,De csak egyszer szüzen elinditva csinálja ezt,nem szabad menetközben állítgatni,még egyszer nemtudom ugyan igy beállítani,igy ment 4ORÁN keresztül és 12,3 tized volt maradt az aksiban.szeritetek ez jo vagy nem?Ennél a beállításnál 230 voltal töltött.ÜDVÖZLETTEL sz.Jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az aksi impulzusban lényegében kibír bármit, feszt és áramot is 14,4V -ig.
Föleg az ólmosak és minél nagyobb az Aó, annál többet.
Igen a TL494 is biztos jó, vagy bármilyen push-pull IO vezérlö, föleg ha a kimenet a FET tranzisztorok vezérlésére van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezeknél a cuccoknál mindíg valami extrém dolgok vannak... Nem lehetetlen, hogy hatalmas terhelés esetén dolgozik az áramkör rendesen. TL494-el is megy szerintem. Végül is egy ellenütemü vezérlést igényel. Nah, maj szánok én időt rá hogy rendesen kikérdezzem az akksit, hogy mit szól a dupla feszes - impulzusos bombákhoz Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 07:53    Hozzászólás témája: bedini töltö Hozzászólás az előzmény idézésével

A probléma már a patentban megvan-SG3524 vagy 25-ös intregrált áramkört használt, de a bekötés olyan ügyesen megjelenítve lábszámazás nélkül plussz nincs mindegyik láb bekötve és az idözitö kondi értéke is kicsit frekihatáron kívüli amelyen az SG még müködne paraméterei szerint. Megcsináltam nyomtatott áramkörön spéci Fetekkel, de kicsi volt a hütés és marhára melegedett, valahol még megvan a rutymóban. Szóval nem tudtam beállítani az SG frekijét aminél hatásos töltés lehetett volna a csak forralás helyett. Lehet hogy több szerencsétek lessz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pl. ennél is, nekem már az alapkapcsolás sem müködött, több helyen is modositani kellett rajta mert nem kapcsolgatott, utána ment, jol hallható kattogással töltötte is az akkut, de csak néhány tized voltot emelkedett, akármeddig lehetett rajta a töltő utána nem változott számottevően, esetleg néhány század voltot.
Eltérés annyi volt még, hogy 15ezres kondikkal ment.
Tul sokat nem foglalkoztam vele, mert már alapjaiban sem tudtam ugy megcsinálni, ahogy le van irva, ill. fenntartásaim voltak azzal kapcsolatban, hogy az akkori 12V7Ah-ás akkuim hogyan fognak reagálni a sokkszerü hatalmas impulzusszerü áramlökésekre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia papir! Egy két fázisut szeretnék, amelyikben 2X20000mF kondit kapcsolgatnak a tranyók. Melyiknél véreztél el?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kingkiller, melyik verziot csinálod, én is raktam már össze egy-két példányt, de elvéreztem rajta, kiváncsi vagyok, hogy milyen eredményeid lesznek, ha tudok valamiben segiteni esetleg majd jelzed.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nos, most akarok összerakni a "Tuvokoldalon található Bedini féle kondis akkutöltőt... majd jelzem hogy mit produkált. Amugy óvatosan jegyzem meg, hogy ha bármi pozitívumot csinál, azt vizbontóhoz rakva,-evidens dolog, hogy a hatásfokot növeli
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 08, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ideg!Most olvastam,hogy érdeklödsz a kondi töltéssel kapcsolatban.Én vízbontóval bütykölök,eközben jöttem rá:alu lemezes vízbontó pár amperen üzemelt néhány órát.Utána úgy egy napot állt,ekkor direktbe rákötöttem egy 35 V 5000 mikrofarádos kondit a bontó kivazatésére.A kondit 0 voltról 1 nap alatt 950 milivolt-ra töltötte fel!Ráadásul a kondi fesz.e a töltés végén magasabb száz-egynéhány milivoltal,mint a vízbotó legnagyobb mért fesz.e!
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 20:56    Hozzászólás témája: Kondenzátor tölés Hozzászólás az előzmény idézésével

A Bedini fordításokban van egy-két helyen említve hogy kondenzátorokat fel lehet tölteni áramfelvétel nélkül. Fényképezőgépek vaku-kondenzátorainak töltése jutott eszembe. Ez azonban nem ingyen történik hiszen a tápláló akku vagy elem le szokott merülni. A kondi töltése közben éles visító hangot lehet hallani. Talán egy, vagy két kHz lehet az oszcilláló frekvencia? Szerintetek át lehetne alakítani egy vaku kondi töltőjét úgy , hogy az ne vegyen fel áramot?
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd