Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Meyer féle vízbontó

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
papapapus
új tag
új tag


Csatlakozott: 2010.05.20. Csütörtök 10:40
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásElküldve: 2010 Jún. 03, 08:48    Hozzászólás témája: meyer féle vizbontó Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit.Új tag vagyok, és kezdő.Egy szárazcellás bontót szeretnék építeni,DE az istennek se találok egy helyet, ahol 316 l-ko 38 lc minőségű lemezt vehetnék méretrevágva.Nagyon megköszönném, ha valaki adna egy Bp. -v. környékit címet.Továbbá én ez az oldal alapján akarom elkészíteni a cellám:http://hidrogen.blog.hu/ Aki esetleg készített ilyet,megirhatná a véleményét róla,mennyire vált be?E-mail:jozsipapa62@freemail.hu
Előre is köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 17, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viev írta:


Silver
első nap leszedték az összes videoját, utánna visszatette de abbol is szedtek le jópárat (gondolom a legérdekesebbeket).
az én véleményem szerint nem a méret a lényeg Laughing , hanem a hatásfok, ha kicsiben működik akkor nagyban is (meyer sem 1db bontoval működtette a kocsiját)


Na ja Smile
Én gyakorlati ember vagyok, csak akkor van értelme az egésznek ha van gyakorlati haszna. Attól hogy tudok hidrogéngázt termelni még nem oldottak meg a problémák, de ha eleget tudok... szóval érted Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na de egy végleges megoldásnál nem hiszem hogy vezetékek tömkelegével kell számolni, ha használni is akarja a készüléket valamire. a vezetékek igy viszont kapacitásként is jelentkezhetnek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Viev
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.02.26. Csütörtök 16:57
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

ravi nekem azt mondta hogy az elején nem használt külön induktivitást, hanem nagyon hosszú vezetékeket használt és azok összevissza tekeregtek egymáson a földön, igy érte el a faraday 100%+525%-ot.
kb. 3 hónapot kondicionálta a csőveket folyamatosan (a megadott modszerével) soha nem emelte fel az áramerösséget 3amp. fölé.
késöbb probálta a tekercseket is, minden csőre külön készitett egyet, igy plussz 15ccm gázt kapott még. tehát 6watt/órával 600ml/perc (ez még a 23cm-es csővekel)

Silver
első nap leszedték az összes videoját, utánna visszatette de abbol is szedtek le jópárat (gondolom a legérdekesebbeket).
az én véleményem szerint nem a méret a lényeg Laughing , hanem a hatásfok, ha kicsiben működik akkor nagyban is (meyer sem 1db bontoval működtette a kocsiját)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem azért hagyhatták fent, mert pusztán azon videók alapján nem lehet reprodukálni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért érdekes, hogy az Ő videói még fentvannak a tube-on a többieké meg már nem.
Biztosan nagyobbat kell építeni, mert hiába a nagyon jó hatásfok, a generált gáz mennyisége nagyon kevés ahhoz, hogy bármire fel lehessen használni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a 23 cm-es csöveknél mekkora induktivitásoktat kell használni megközelítőleg? gondolom ennek értékefügg a hossztól, a csövek számától.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Viev
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.02.26. Csütörtök 16:57
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok
én is probálkozom a meyer féle bontoval, de nem az eredeti verzioval hanem a ravi által megadotat. ugyanis sikerült felvennem vele a kapcsolatot, ő az egyetlen akinek sikerült elég jól reprodukálni a meyert, és önzetlenül segítene is mindenkinek, de sajnos ahogy elkezdte a videoit felrakni a netre, hamar le is kapcsolták, életveszélyeses megfenyegeték és figyelik a leveleit is. ezért maradt ugy el a forum is, meg minden.
annyit azért elárulok hogy nem ált meg az 525%nál.
ő épitett egy csőves bontót, ami a videókon van, ha utánakeresel akkor megtalálod az adatait a bontónak, 23cm hosszú csőveket használt, ezzel a bontóval érte el az 525% ot. ezt összetörték neki. utánna épitett egy nagyobbat, 45-46cm hosszú csővekel (meyer is ekkorát használt) nekem azt irta hogy még több volt a gázhozam, de ezt már nem publikálta sehol.
dawe lawton 300% 12cm csővel
ravi 525% 23cm csővel
meyer kb 1000% 45cm csővel
ebböl arra következtetek hogy minnél nagyobb a felület annál több gáz fejlödik.

további jó kisérletezést mindenkinek:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos, Duma Norbert féle témázáson kívűl a Meyer féle vízbontó azért érdekes kérdés.

Utána kutakodtam, angol nyelvű fórumokat olvasgattam a dologról, a következő infókat találtam:

Állítólag már többen reprodukálták a vízbontót, szerényen csak WFC-nek (Water Fuel Cell) nevezik.
Meyer munkásságából Open Source lett, bárki felhasználhatja.

PESN WIKI oldala: http://peswiki.com/index.php/OS:Water_Fuel_Cell

A legpromptabb replikációt egy RAVI RAJU nevű indiai emberke készítette. A fórum topic ahol mesél a vízbontóról:
http://www.oupower.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1602&postdays=0&postorder=asc&start=390
(Érdekesség, hogy tavaj augusztusban elhalt a topic, nem látom miért)
Ravinak sikerült elérnie 525% körüli hatásfokot a gépezetével.
A Panacea University megpróbálta reprodukálni:

http://panaceauniversity.org/Ravi%20Cell.pdf
Ez a PDF gyakorlatilag a fenti fórum kivonatozása, melyben az összes informáicó össze van sűrítve amit a Ravi adott.

És persze az elmaradhatatlan videóhalom

http://www.youtube.com/user/raviwfc

Érdekesség, hogy Dawe Lawton nevű ürge videói, aki nyomában Ravi replikálta a dolgot, eltüntek a tube-ról, ugyancsak Aaron Murakami videói hasonlókép.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 25, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

részemrööl a téma lezárva...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 25, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mivel az ember meggondol mindent, mielött megtesz, gondoltam a válasszal várok rá, hogy jobban megismerjelek.... ugyebár, ha visszaemlékszünk, nem mondtam semmi egyértelmüt. Most a kialakult helyzet miatt nem mondhatok megint semmit e pillanatban erre, gondolnom kell rá, én nem csak magam vagyok, hanem másokra is gondolnom kell, azaz csoportérdek inkább.... idöö kell ahhoz, hogy a bizalmunkba férközz. Szoal ahhoz, hogy részünkrööl elfelejtsük, vmit lekell tenni az "asztalra".... azaz megkell mutatni a jooszándékot is, amit az ember kicsi sziive kell diktáljon. .......
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 25, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Duma Norbert írta:
Egyébként hogy tudjátok......

Feldobtam az fgab-nak egy olyat hogy szívesen segítek a "teljesen vízzel üzemelő aggregátor" projektjükben!!


Szia,

Ennek örülök, ez előremutató magatartás.

Üdv,

Silver
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 25, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen....

Gond lett volna??
A segítségemet teljesen ingyen ajánlottam fel... ha emlékszel.... Rolling Eyes
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 25, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norb. csak azért nem fogadtam el, hogy aztán ne legyen belöle gond... most igy is lett gubanc, hátha még agregátort épitünk... egyébként az a project most részben alszik...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 24, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként hogy tudjátok......

Feldobtam az fgab-nak egy olyat hogy szívesen segítek a "teljesen vízzel üzemelő aggregátor" projektjükben!!
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 24, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Silver!

A topikot azért hoztam létre hogy a Meyer bácsi találmányáról is legyen itt valami.....
Szerintem ennyit megérdemel az "öreg".. Laughing
Ha netán megmaradok ebben a fórumban... néhány sorban feldobom az életútját... meg a szabadalmainak egy jelentős részét... Valamint hozzáfűzök néhány gondolatot......
Vissza az elejére
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 24, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most lehet, hogy lassabb vagyok mint az átlag Smile

Norbika: te azért nyitottat ezt a topikot, hogy az általad készített (ahogy látom nem épp olcsó) készülékeket áruld?

Ha igen, lehet rossz helyen teszed, ez a fórum pont azért született hogy "ingyen" energiád legyen, ebbe koránt sem fér bele ez a szándék.

Amúgy nem lenne semmi bajom azzal, hogy egy nálad sokkal okosabb ember találmányát árulod, ha megosztanád a készülék létrehozásának módját is, ugye nem a te találmányod, csak sikeresen reprodukáltad.

Biztosan sok energiát és pénzt öltél a kisérletezésbe, ezért riszpekt.

Sokkal sikeresebb vállalkozás lenne a tied, ha a howtot megosztanád mindenkivel ÉS aki kéri annak szállítanál komplett alkatrész bázist vagy összeszerelt kész készüléket is, ahogy kéri. Aki lusta, az fizessen (hidd el, így is lennének sokan...).

Szóval gondold végig a dolgot, hogy valóban ide vág-e a hozzászólásaid zöme.

Üdv,

Az egyed.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 24, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

esetleg bövebb infók?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez így van..
Én egy 400 cm3 benzines motort hajtottam 4KW-os teljesítmény felvétellel...
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

elviekben egy 1000W-os elektrolizis, ami jellemzöbben monohidrogént termel, képes elhajtani akár egy 1600ccm motort is...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó..
de az autó hajtásról szólt... nem 1 Liter gázról!!!
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norbert: én is utánakezdtem járni, megtaláltam a napokban egy oldalt, ahol kisérleteztek vele.: a forumodon egy tag aztmondta: "a te barátod a google" 140W - ot számoltak ki.........alaphangon... a meyer car használt egy agregátort, ami benyával müködött.... szoal kellett power rendesen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fgab...

Már 0.4W teljesítmény felvétellel is kiválóan produkál a meyer kütyü!!!
Igen jól olvasod!!! nincs 1W sem!!!
Ilyen teljesítményen közel 1Liter gázt képes megtermelni!!
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nos.... a trafón konkrétan három tekercs van......
valamint van két induktivitás is.. alias folytótekercs
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szoal a kulcs egyik része a "toroidal core" ?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv,a kondenzátor soha nem "termel" több ezer voltot. Amiröl te beszélsz Norbika az a tekercs.Az önindukciós tényezője miatt van nagyobb feszültség.Hány tekercs van Mayer kapcsolásában??? A csövek szerepelhetnek kondenzátorként.Ha tekercset kötök a körbe azt meg ugy hijjják :rezgökör= vibráció = .........
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

120-300W között, vagy több is esetleg?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 05:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na ha megjelenik több ezer V, akkor van ott teljesitmény is... azért várok még hozzászólást a dologhoz... mekkora teljesitményintervallumban mükszik....?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 19, 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fgab...

Mivel a csövek kondenzátorként működnek megjelenhet rajtuk akár több ezer volt is.. sőt megjelenik....!!! Smile
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 19, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lehet szerintetetek köze a "tömeghez is?" ugyértem ha mérnénk ilyen csöveket a két csöö suulya nemtudom hogy viselkedne egymással....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 19, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A két cső "frekvenciája" ,hangja, megegyezik.Ezért van a külsön bevágás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 19, 06:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

6db csövet használt..... mekkora feszültség érkezhetett az elektroodákra max? hallottam már 60- 1200V ról is... ujabb kérdés
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 19, 06:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hézag 1mm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 18, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szedjük össze mit lehet tudni a meyer müködtetésrööl...... van aki kisérletezett már vele? ........ mekkora az elektroodák között az ildomos hézag? tudja vki? rendszerezzük az infokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 12, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norbi: mien nagysaagrendu a csoves bontoo kapacitaasa?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 10, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,fgab tudod ha valahol szolgáltatást végzek azt reklámozom is persze.Csak azt ugy teszem,hogy mást nem fikázok le.Föleg nem ugy,hogy a másik nemért a kaptafához gyertek hozzám.Azt vagy alátámasztom miért,és bebizonyitom,vagy meg se szólalok és sutyiba készitem a sütit.És végül halkan jegyzem meg:azt hittem én kis naiv itt jószándéku emberek vannak kik egymást segitik.Sajna többszörösen bebizonyosult több oldalról,hogy nem.Kár ..........
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 09, 00:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy: én ismerem a Norbit személyesen, láttam egy celláját, ami figyelemreméltó hatékonysággal müködött, lemezes cella volt... Titkát ne várjuk tööle, hogy felfedje elöttünk, hisz ö ebbööl él... Legutobb mikor találkoztam vele, még nem volt elektronikája......azóta ha jol tudom van az is..
Kingkiller: kérlek írj inkább ékezetek nélkül, mert kicsit találgatos, így az írásod! köszke...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na most maar nem vaagom hogy mi szerint számoltad Norbi:) na szoval ugy tom, h 1 liter hidro kalothermikus értéke 12745 J. 1J=1Ws. Tehát ezek szerint 12745x megtermelt (liter) hidrogen, osztva felvett teljesitmeeny es az ido (sec) szorzataaval. Mindenesetre én többnek szaamoltam mint te. Ehhez viszont gratulaalok, hisz tom hogy ez hatalmas teljesítmény!Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem, de szándékomban áll.
A Meyer féle dologhoz is úgy kerültem közel, hogy Ausztráliából meglátogatott egy, cimbora a Joe cellám miatt, és ő dobta fel az ötletet, hogy nem-e csinálnék neki 2db Meyer vezérlést, nos ezt teszteltem.
De csak sima kimenetet használtam, ezt eredetileg a kocsigenerátorának a gerjesztő tekercsére kell rákötni, a generátor kimenetét pediglen a cellákra.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Nos.. SZÁMOLJUNK..
Valóban elrontottam a számolást..
Tudomásom szerint a 100% a következőt jelenti: 140W/h-val megtermelni 1 perc alatt 1 liter durranógázt.....

14W-al megtermelni 1 dl gázt ugyanúgy 100%!!!!
Nos... én ezt az 1 dl gázt 2,2W-al termelem meg!!... 14W helyett!!!
14/2.2= 6.36363636....

VAGYIS VALÓBAN TÉVEDTEM!!! ÍGY "CSAK" 636%-os hatásfokot értem el!!!
Bocsánat... Very Happy
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem kísérleteztél vele tovább?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Visszatérve az eredeti kérdésre.
Az elektronikája jól működik, megépítettem.
Igaz csak sima lapos cellával próbáltam ki, de látható a különbség.
A sima dc-s bontás és a vezérelt között.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 02:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali mki! Norbi az az 1200 % abban az esetben lehet valĂłs, ha az az aatlagosan 1,5dl gaaz 5 sec alatt termeloodik meg a 2,2w-tal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
Na de uraim! a gázoknak, amit meg lehet termelni elektrolízissel eltérö kaloretikus tulajdonságokkal rendelkezhetnek, ráadásul még sok más tulajdonság is..(ezt bizonyítani is tudom)(vannak akik bizonyos orto-parahidrogént különbözetetnek meg). a hatásfok az elektroliizisre nézve csak egy valamellyesnyire meghatározó, leginkább durranógázképzésnél jelentös........

ismerek olyan embert személyesen, aki egy dieselt megcsökkent 1A-2A -el a cellájában (auto fogyasztást) 30%-al is ám, s még gáz sem nagyon látszik, hogy alakul, vagyis csak a minimális, amiben uugy szeret terjedni a "mono" hidrogén... na most akkor hogy van ez.... egész eccerüen egyik technologiai ilyen, a másik olyan, ennek mibenléte pedig a brown gázképzésben keresendö.... én pl 6-7A elektrolizissel, "***" gázmennyiséggel megemeltem az alapjárati fordulatot is.. Smile "na erre varrjunk gombot" Smile Meyer bácsi cellája pedig vszinü durranógázcella, ezért kell sok gáz belöle egy motor üzemeltetéséhez... persze ezt nemtudom, csak gondoltam, én még meyer féle vizbontoval nem kisérleteztem..


A hozzászólás legutóbb fgab által 2009 Márc. 08, 08:54-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 02, 08:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki,Norbika,igen nemtudok sütni!!Csak tudod valahol igérted megmondod hogyan kell sütni,eddig semmi.Ezért vagyok felháborodva.Tény és való a cégért reklámozni kell valamilyen módon.
Lehet hogy naiv vagyok,de én azt gondoltam itt az emberek segitik egymást.Nemkell elárulni a titkodat csak akkor NE irj lenéző mondatokat!!! Csak ez a bajom!Ha megigérted tedd közzé,vagy mond bocs fiuk inkább mégse.S legfeljebb hül...én halunk meg,nagy cucc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Viev
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.02.26. Csütörtök 16:57
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 01, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Duma Norbert!

Találó a neved, mert duma az van.
Most komolyan, ez még viccnek is rossz, nem tudom eldönteni hogy sirjak vagy nevessek.
"Eddigi legjobb eredményem 1200%-os hatásfok... (2,2W-al 1-2 dl gáz)"
bár nemsokat tévedtél, egy tizedesvesszőt kihagytál Very Happy
kb. 12,00% hatásfok Laughing
és akkor most 1dl vagy 2dl? mert nem mindegy.
ha 1dl 1200%, akkor 2dl 2400% Question
na mindegy, látom vágod a témát. lol
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 01, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt viev!

Egyértelműen mérek hatásfokot.....
Nem vasdarabokat lógatok a vízbe....
Eddigi legjobb eredményem 1200%-os hatásfok... (2,2W-al 1-2 dl gáz)
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 01, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia attikanagy!!

Nekem semmi bajom veled, de egy valamit észrevettem!!!
Úgy tűnik TE a boltban a kenyérért nem szeretsz fizetni.... így nem is veszel.... Ezzel semmi gond! A gond azzal kezdődik hogy sütni sem tudsz.......
Ami pedig igen érdekes hogy még fel is vagy háborodva!!! Rolling Eyes
Vissza az elejére
Viev
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.02.26. Csütörtök 16:57
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 26, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, új vagyok itt.
egyetértek az elöttem hozzászolóval:)
én jelenleg építek egy meyer replikácionak a másolatát, azért nem az eredetit mert a feltaláló halott. viszont van olyan akinek sikerült elég jó eredményeket elérni, és felvettem vele a kapcsolatot.
Duma Norbitol kérdezném, hatásfokot mértél -e?
kisérleteztél e komolyabban, probáltad e a hatásfokot nővelni ( nem a gázmennyiségröl beszélek hanem a hatásfokrol)
vagy csak egyenáramot vezettél két víz alatt lévő vasdarabba, aztán árulod a nagy csodát.

üdv mindenkinek, Viev
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 26, 14:44    Hozzászólás témája: No Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Norbika!Én nem tudok jobbat,sőt még azt sem tudom.De minél többet olvasok egyre inkább rájövök mennyire h..lye vagyok! Már ne haragudj de ez a fórum nyitás részedröl egy kicsit ....olyan izés.Isten lássa lelkem nem rontani akarom a "boltodat" ,sőt járj sikerrel! Forgalmazz minél több készüléket!Nem sajnálom tőled,de nem gondolod,hogy ez kicsit sok? Úgy mint a másik oldalon lévő illetőé?Nem gondolod,hogy az embereknek tele van a tö..k avval,hogy mindenhonnan lehúzzák őket?Én úgyvettem észre akik errefelé irogatnak /és kisérletezgetnek/ azért vannak itt mert megakarnak szabadulni az efajta világtól,hogy mindenhová csak fizetni a semmiért,a tudásért.Ha nincs pénzem dögöljek meg nyomorban?Ha nincs pénzem nincs egészségem?Ha van pénzem vehetek tudást,információt mint sarki kurvától ötperces szerelmet?Nem akarok se neked se másnak lelki világába igy virtuálisan beletaposni,de ha tudsz valamit mondki a szót.Ne legyél te is Mayer,vagy mint E.Gy. ki az interneten található dolgokat pénzér árulja s még az adó 1% is kellene neki! Ha nyomulni akarsz nyomulj mint eddig,ha van tudás mögötte h..lyézz le nyugodtan ,nem gond.Csak mooondd kiii aaa szóóót!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 25, 00:32    Hozzászólás témája: hmmmm Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy "figura" akit megmérgeztek azért amit tudott....
A NASA-nak is dolgozott... gyakorlatilag az Ő vízbontója a tökéletes vízbontó!!
A Meyer-féle vízbontó 0.4W-al kb,: 1liter gázt képes termelni!!!
Tud Ennél valaki jobbat???
Van itt a fórumozók között olyan aki elért valami konkrétat ezzel kapcsolatban???
VALAKINEK EGY MŰKÖDŐ MEYER??????
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 25, 00:26    Hozzászólás témája: Meyer féle vízbontó Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem Meyer bácsi megérdemli itt ezt a fórumocskát!!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd