Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

bedini moci?

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 14, 13:46    Hozzászólás témája: bedini-moci 3. Hozzászólás az előzmény idézésével

üdv.mindenkinek.elöre is kérek mindenkit,hogy ne cikizetek,nem hazudozok,csak leirom miket tapasztaltam a mocival.1-kétszer nem tudom ugy beállitani,hogy ugyanugy müködjön,Példa 1 amiröl Bedini is beszél,elektromosan nagyjábol ugyan az a paraméter,/12v 150-200ma az áram felvétel,van egy kis müszerem ami kijelzi a nagy feszültséget,ez ugy müködik,220vfázisnál 4-5mmre jelez.,van ugy,hogy amotor inditásátol kezdve,10-50-es fordulatolkezdve jelez,de van amikor csak 5-10 perc mulva jelenik meg ,ez mitöl lehet?2/A frekvenciát és a fordulatszám mérése,/Példa? hat darab 6v 4,2A aksibol 12voltos 12Ameres akupak,5orán keresztül,müködtetett,egy 220voltos50W szivatyut,ugy az akupak 12volt maradt.Üdv jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 03, 12:21    Hozzászólás témája: Bedini moci/2. Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok:üdv mindenkinek.Szjani,ha gondoljátok és van akit komolyan érdekel ez a dolog,őssze kéne fogni és megcsinálni.Üdvözlettel SZjani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2011 Máj. 30, 12:48    Hozzászólás témája: Villanyóra Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Valaki tud biztos módszert annak megállapítására, hogy a villanyóra által mért fogyasztás és tényleges fogyasztás egyezik e?
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 18, 21:35    Hozzászólás témája: lámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Attikanagy írtam privi-re!
Üdv
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 18, 21:34    Hozzászólás témája: turalámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello)

Köszi, hjan!
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 18, 19:28    Hozzászólás témája: Re: turistazseblámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

ideg írta:
A négyszögjel generátor egy 74LV14 Ic. A neten találtam 74LV14D típusút. Nem tudjátok hol lehetne utána nézni az ic típusok közti eltéréseknek?
Két ilyen oldalt ismerek, ahol az IC-k adatait lehet megtekinteni:
http://alldatasheet.com/
valamint:
http://www.datasheetcatalog.com/
Itt az adatlapokat letöltve, megnézheted mi a különbség.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 18, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.

Már nem azért de ha négyszögjel akkor lehet akár 555-el is nem?
Vagy miért nem.
Egyébként valahogy el tudnád " juttatni" azt a cikket? Mondjuk engem is érdekelne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2010 Márc. 18, 13:51    Hozzászólás témája: turistazseblámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kérdezni akarom, hogy néztétek e véletlen a rádiótechnika 2009 augusztusi számát. Van benne egy turista zseblámpa kapcsolás. 1 DB AAA-s elemről megy 16 db led. Szeretném megépíteni mint profi kezdő. A négyszögjel generátor egy 74LV14 Ic. A neten találtam 74LV14D típusút. Nem tudjátok hol lehetne utána nézni az ic típusok közti eltéréseknek?
Üdv Mihály
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 12, 23:25    Hozzászólás témája: Bedinimotorg Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Méricskéltem egy kicsit. Összepakoltam 13 db. 9 V -os elemet. 117 V kb. A telepbankból felvett áram 100 és 150 mA között változott attól függen hogy tekergettem a potit. A terhelés 12 V 5 W -os izzó. ezen 7 V -nál nagyobb feszt még nem mértem. Szépen világít. Egyébként megmértem egy 9 V -os elemről a 12 V 5 W-os izzó kb. 100 mA -t. vesz fel. Sajna egy műszerem van. Egy kis lengőtekercses. A generátornál az érdekes az ,hogy a tápláló fesz-t. csökkentve ez a 100 150 mA nem nagyon változik. kb. állandó. Ami változik az a rotor fordulaszáma. Igen felpörgött a 117 V tól. Mikor a leggyorsabban forgott kézzel kezdtem lefogni a forgó rotort , és jó volt látni, hogy a felvett áram nem nőtt úgy mint a hagyományos motoroknál szokott mechanikai terhelés hatására. Ugyhogy vszinü a forgó rotorból kell majd kiszednnem a plusszos energiát,- gondolom én-.
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 10, 18:41    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem. Kipróbálom így is. Eddig még nem sikerült pozitívumot elérni. A kapcsolás ugyan működik, de mikor az akkira amit töltök rákapcsolok egy 50w-os autó izzót, elkezd szépen lefele számolni a multi. Mondjuk elég kis teljesítményű 12V/7Ah. Lehet, hogy nagyobb akksival talán tudná tartani?
Én 300uF/450V-os kondival próbáltam. Ez feszre bőven elég. mert üresjáratban 160V körülire töltődik fel, amit elvileg rányomunk az akksira.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lacika
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.04.16. Hétfő 22:34
Hozzászólások: 17

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 10, 16:40    Hozzászólás témája: Re: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

gabylala írta:
Szia Lacika!

Azt mondtad te ezt építetted meg. Ez mi a kapcsoláson?

http://kepfeltoltes.hu/081209/mono-pole19_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv!



Az egy szűrőkondenzátor a tápfeszt szűri, én egy 100 nF-osat raktam oda, de lehetne vele párhuzamosan még 10-100 mikrós elkót is. Nekem átengedett a triak ezért tirisztort raktam be és most jól működik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 09, 11:33    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lacika!

Azt mondtad te ezt építetted meg. Ez mi a kapcsoláson?

http://kepfeltoltes.hu/081209/mono-pole19_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 29, 21:37    Hozzászólás témája: Bedini Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sajna nem nagyon van időm kisérletezgetni. Még nem mértem a feszkókat.
Gondolkoztam azonban,hogy a tápláló aksi alacsony egyenfeszültségét egy kicsit ha nagyobbra vennénk mi lenne?! Próbaként mondjuk 100 V -ra ? Kapcsolgatná a tranyó azt is megfelelően? Arra gondoltam ugyanis hogy a 100 V fesz lekapcsolásakor összeomló mágneses mező biztosan nagyobb feszt idukálna a párhuzamos tekercsben.
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 29, 13:17    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Dani!

http://fenykapu.free-energy.hu/

Itt az ingyenenergia menupont alatt, a bedidi ssg energizaloja cimen mindent megtalalsz.
Ha valami kerdes van, csak rajta.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dani159
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.11.29. Szombat 11:58
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 29, 12:06    Hozzászólás témája: bedini moci??? Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok
Lenne egy nagy kérésem.
Nagyon kezdövagyok és szeretnék töletek az inuláshoz segitséget kapni.
ha valakinek van müködö kapcsolása vagy valamijen rajza kérem küldje el nekem
elöre is kösz.
a cimem birodaniel@petecom.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lacika
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.04.16. Hétfő 22:34
Hozzászólások: 17

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 13, 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az első rajz triacos változatát, ahogy a Tuvok leírásban van. 330 mikrós kondival. 3x500 menet volt 0,5 mm-es CuZ. Egy trafótekercselővel csináltattam meg 2500 Ft-ba került. 1,2 mm-es hegesztőhuzal a közepe, amennyi belefért kalapáccsal rásegítve és nem ciripel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 12, 22:29    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lacika!

Te ezt építetted meg?
http://tech.groups.yahoo.com/group/Bedini_Monopole/
Milyen menetszámokat használtál a tekercselésnél?

Én egyenlőre az egyszerűbb változatot csináltam.
http://rpmgt.org/JoinBediniList.htm
Ebből az áramkörből csináltam hármat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lacika
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.04.16. Hétfő 22:34
Hozzászólások: 17

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 12, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is sikerult életre keltenem a szerkentyűt egy BD 139 -es tranyóval 2N3055-össel nem akart jól működni.
Most 145 V-ot ad le üresen 80 mA felvétel mellett.
Egyenirányítás után a kondin 178 V-ot mérek.
Én 4 db 20x10 mm-es mágnest használok és egy videómagnó fejet.
A töltést most fogom kipróbálni.
Elég nagyot szól mikor kisütöm a kondit.
A H11D1 Dunakeszin kapható az INCOMPNÁL.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 10, 21:54    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A következő jelenséget tapasztaltam a motornál.
Én 3 tekercsel dolgozom és a forgórészen 6 mágnes. A tekercsek 120 fokba
állítva. Igy kb. forgás/ működés/ közben cirka 18-20v jön le róla.
Induláskor ugye mikor meglököm a kereket, ahogy a mágnesek elhaladnak a vasmagok előtt, rezonálnak szépen, hangokat is kiadva, ahogy gerjed a rendszer. Most az indító lökés után egyből lefogtam a forgórészt, a rezonancia megmaradt és álló forgórésznél búgó rezonáns hang mellett 30-31 v feszt ad le. Jobb, mintha forogna! Gyönyörűen tölti a másodlagos akkut és talán még kevesebb energiát von ki a meghajtó akkuból.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 05, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Ajánlom figyelmetekbe oldalamat!!

http://www.vizbonto.biofield.hu
Vissza az elejére
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 29, 00:33    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Ideg!

A Fenykapun olvastam, hogy a szokatlan toltohatas bemutatasara kossunk sorba egy neonlampat az akkumulatorral a pozitiv vezetek es az akku koze.
Ez mutatja, hogy ott legalabb 60-70V jelenik meg. Ez lehetett az oka, hogy megrazo elmenyben volt reszed.
En most 3 tekerccsel mukodtetem, osszekotottem oket es kb igy uresjaratban terheles nelkul kb 20v jon le a 3 tekercsrol. Ha rarakok egy 12v 5w izzot ez leesik kb. a felere. A 3 tekercsel ugy porog, mint egy fogorvosi furo. Te hany menetes tekercset hasznalsz es mennyi fesz jon le rola?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 28, 21:08    Hozzászólás témája: bedinimoci Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A töltendő akku helyére mikor a 12V 5W-os izzót raktam az ugye világított. Nem túlzottan,de világított. Kb világít már 5 V-nál is. A pontos feszt nem mértem. Ami érdekes, hogy mikor véletlen megfogtam a vezetékeket amik a töltendő akkura mennek úgy meg rázott mint a frász. Hát nem 12 V volt az biztos. Hasonlóan mint az autó gyújtókábelt mikor megmarkolja az ember. Azért nem akkora de hasonló. Akkor bizonyára nem 5 V vagy 12 V van rajta?! Mit gondoltok erről.
Milyen feszültségek ezek?
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 28, 08:54    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Ideg!
Én is kiprobáltam a kütyüt. A meghajtó akksi volt egy 12 V kb. 2Ah kis zselés. a töltött meg egy akksis fúró 18 V akksija. Nagyjából 21 órát ment, ekkora a töltő fesz leesett 6V körülire, a másikat pedig természetesen feltöltötte majd 19V ra. De ezt kb. már 3-4 óra után, csak rajta maradt egész éjjel. Most cseréltem meg az akksikat.
Jóóóóóó, nagyon jóóóóóó.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 27, 16:39    Hozzászólás témája: bedinimoci Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Papír, Gabylala , Tertech!

Hatvankét órát ment a generátorom. Még ment volna többet is csak kíváncsiságból lekapcsoltam. Nos a töltött eredetileg 44 Ah-s akkura rátettem a 12 V 5W -os ízzót,hogy felhasználjam az energiát. Egészen egy órahosszat és még húsz percet világított,de a végén már csak pislákolt. A neon égőt nem használtam. Tényleg túl nagy ez az akku. A tápláló akkum nincs lemerülve. Még biztos menne egy hónapon keresztül is.
A kimeneti oldalon megjelenő energia felhasználását kellene megváltoztatnom.

Üdv

Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 14, 17:34    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Ideg!

Csatlakozom az elottem szolokhoz. Szerintem is jo jel, hogy az izzo vilagit, es igen az a neon ego, amit Tertech kollega irt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 12, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az amit keresel Ideg.
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZWVkVaT1pXeFZNQT09&pid=VkZaU2JrMVZOWEZWV0dST1VrVXhNdz09
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 11, 18:26    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Papír!

Persze , a kollektorról jövö diódára a pozitívját ,negatívját pedig sorba a tápláló akkku pozitívjával. Hét kis téglalap alakú mágnes van a kisebbre faragott lemezjátszó keréken. A tekercs kb. 800 menet, 1 mm -es zománchuzalból. A vasmag pedig ahogy Bedini írta hegesztő pálcákból van és csónaklakkal kentem be őket. A vasmag mágnesek felé eső felülete kb. akkora mint maguk a mágnesek vasmag felé eső része. A kerék a kiküllőzött bicikli hátsókerék csapágy tengelyére van csavarral szorítva ill. eporapiddal biztosítva, a csapágy pedig egy tv antennákhoz használatos bilinccsel van rögzítve egy meghajlított alucsőre. Az egész egy bútorlapra van rádrótozva.Szóval tiszta kókányolás. Akkor folyamatosan mérjem?
Aztán gondolom valami terhelést kell tegyek a töltött akkura, hogy mit bir.Na majd jelentkezem.
Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 11, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Ideg!

Ha az 5w-ost megvilágitja tényleg jo jel, hová raktad a töltendő akkut, a kollektorrol lejövö diodára?
Hány mágnessel dolgozik?
Az akkukat figyeld töltésnél, 14-15voltnál fentebb nem érdemes engedni, de emberi számitás szerint ekkora akkukat nem fog idáig feltölteni de majd látod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 11, 16:50    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Gabylala!

Nem sikerült még szereznem neon égőt.De őszintén nem is tudom milyen.
Ez az lehet ? : http://www.kilowatt.hu/reszletek.cgi?id=347629

Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 11, 16:44    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Papír!
Mekkora barom vagyok! Jóhogy mocorgott a kerék mikor rátettem a tápláló akkut és melegedett a tranyó, mert átvezetett . Kicseréltem. Egyáltalán nem melegszik! Sőt! Mintha még hidegebb lenne! Deresedik a teteje! Smile De tényleg abszolut nem melegszik. És a kerék is gyorsabban forog. Az este teszteltem egy OBI-s aksitöltőről. A töltendő akku helyére beraktam egy 12V 5W-os égőt. És szépen világított. Nem pírított annyira de világított. A töltőn az áramfelvételt jelző ledek közül egy sem világított, ami persze nem jelenti azt hogy nem volt áram felvétel csak kívül esett a töltő érzékenységén, beraktam egy kínai digitális műszert 20 mA méréshatárra és 0,3 volt kijelzőn de meglassult a rotor. Ez már jó jel!
Ma tizenöt óra húszkor rátettem a két db 12 V 44 AH autó akkut. Az egyik csutira lemerülve. Nem tudod kb. meddig hagyjam rajta?
Üdv ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 08, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Ideg! Milyen tranzisztort használsz, gyakori hogy töltendő akku nélkül tönkremegy, sokszorosa jut rá terhelés mint normál üzemben, általában mérve látszik is. Cseréld a tranyot és az áramfelvételt is érdemes figyelni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 07, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Ideg!

Tettél neont a tranzisztor E és C lába közé?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 07, 21:34    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Papír!

Rátettem a töltetndő akkut. Ugyanolyan forró a tranzisztor. Mennyit bírnai ki ezek? Már öt perce biztos megy. Valami tanácsod lenne még?
Üdv Idg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 07, 08:41    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok Ideg!

Én is most csinálom a többi tekercset, meg keresem a megfelelő anyagot a rotornak. A lényeg a nagy tömeg. Lehet akár 10 kg is. Ha egyszer az beindul.... Elöször egy 12v-os kocsigenerátorral akarom összekötni, ha kell áttételekkel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 06, 20:25    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Gabylala!

Nem teszteltem még a gépet.Csak egyszerűen rátettem a tápláló akkut és elindult a rotor.Tehát a tapasztalás még el sem kezdődött. Nem tudom, hogy fel fog e tölteni több aksit a teljes kapacitásra míg a tápláló lemerül. Egyetlen egy mocit kókányoltam össze az is néhány napja van kész.Téglalap alalkúak a mágnesek, nem neo-k, nem jut eszembe a neve , de nem ferrit. Fémesen néznek ki talán szamárium kobalt nem tudom. Iránytűvel néztem a pólusaikat, elég kicsi a szórásuk elég közel kezdett mocorogni az iránytű.Szóval ha leteszteltem mit tud megírom.

Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 06, 12:24    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ideg!

Igen olvastam Tuvok irasait, de nekem ezek a neo magnesek voltak itthon, azert hasznaltam oket.
Egyebkent azt hiszem Bedini csak annyit irt, hogy a hagyomanyos ferritek is megfelelnek a celra, felesleges neot hasznalni.
Mint irtam en csak a velemenyetekre es/vagy tapasztalatotokra vagyok kivancsi, hogy esetleg a hasabok jobbak e mint a hengeres magnesek.
A Youtubon tobb ilyen video is van, ugyhogy az is mukodhet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 06, 07:35    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

Hhello Gabylala!

Olvasd el a tuvok fordításait a bedini mociról sokat segít!
Ír a mágnesekről is.A neo-t nem javasolja.
Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 06, 00:14    Hozzászólás témája: bedini motor Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! En is epitettem egy gepet. Tokeletesen mukodik, tolt is, de en nem ezen a vonalon indulok tovabb. Most az alaptipus keszult el 1 tekercs. Kesul meg tovabbi 2, azaz 3-mal fogom gyorsitani. Lehetoleg minel nagyobb tomegu lesz a kerek, hogy kihasznalhassam a lenduletet.
Lenne egy kerdesem hozzatok. Szamit e, hogy milyen formaju magneseket hasznalok es neodimium vagy ferrit. Jelenleg 20mmX20mm
neoval dolgozom. Esetleg a hasab jobb lehet? Mi a tapasztalatotok?
Erre fogok valamilyen generatort, attetelekkel rakapcsolni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 05, 19:13    Hozzászólás témája: ssg Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Papír!
Kössz a segítséget! Ma már nem lesz időm dolgozni vele.De amint tudom megpróbálom amit tanácsoltál. Egyébként a meghajtó elektronikát a youtube-ról néztem le
illetve a rexresearch-ről. A biciklikerék helyett egy rossz lemezjátszó tányérjára raktam a mágneseket.A csapágy egy kiküllőzött biciklikerék csapágy.
Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 05, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ideg!

Terhelés nélkül tul nagy feszültség jut a meghajtotranyora ezért lehet meleg, hatalmas tüimpulzusokat termel a tekercs de megfelelő terhelés mellett be fog állni, ilyenkor az áramfelvétele is lecsökken.
A biciklikerekes változatot épitetted meg?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 04, 21:02    Hozzászólás témája: bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok.Építettem egy ssg-t a neten talált infók alapján. A motor elindult.A töltendő akkut még nem tettem rá.Tehát nem tudom mit tud.A tranyó borzasztóan melegszik. Illetve még a kézi megforgatás előtt is mocorog a kerék ahogy az akkura teszem és leveszem az elektronikát. Tudnátok segíteni mi lehet a gond?
Üdv Ideg
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 15, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gratulálok sz.jani! csak iigy tovább!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 15, 16:55    Hozzászólás témája: töltés Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIASZTOK:sz.jani :nem dicsekvés de sikerült ugy beállítani a mocit.12voltos 5Wos terhelést 3 orán keresztül tartotta 14,46 volton.nekem ez volt edig a leg több,enyít tölt,felvett a moci kb 150MApert ,leadot 460 MApert,a moci külön aksirol ment,ÜDV:sz.jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 13, 08:50    Hozzászólás témája: könyv Hozzászólás az előzmény idézésével

Keresem Boday Árpád Egely;György bevezetés a tértechnologiába I. kötetet. ha valaki tud segíteni a megszerzésében kérem írjon. Köszi
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ideg
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.25. Vasárnap 19:19
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: EU

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 13, 08:40    Hozzászólás témája: bifiláris tekercselés Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! tudna vki. segíteni a tekercseléssel, vagy csak annak elméletével kapcsolatban? Ha a két huzal egymás mellett fut és villamosan nincsenek összekötve akkor két mágneses mező van, de akkor mi értelme a bifiláris tekercselésnek? Lehetne két külön tekercs? Ha villamosan össze vannak kötve akkor a mágneses mezők lerontják egymást így nem tudják a rotort a mágneseivel együtt taszítani. A kérdésem lényege az lenne akkor hogyan is kell megtekerni ezt a bedini motor tekercsét? Köszi a segítséget!
_________________
Vagonka-Studenka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 20, 09:07    Hozzászólás témája: visszafutó dióda Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem hogy Fetet visszafutó dióda nélkül nemigen találsz, nekem legalábbis nem sikerült és pár félvezetöt ismerek. Van lehetöség eliminálni a benti diódát gyorsabb külsö diódával, próbáld meg elöterjeszteni a problémát.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mogyorosi01
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.05.19. Hétfő 15:01
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: debrecen

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 19, 15:08    Hozzászólás témája: Érdeklődés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tud-e olyan FET-et amely 60V 30 A órás és nincs benne visszafutó dióda! Segitségeteket előre is köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 11, 16:30    Hozzászólás témája: Bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

helo:sz.jani,uj kisérlet.12 v 35 A es aksira rákötve 12 v 600 W os inverter,220 v os részre 60W égö.az aksit multival nézve folyamatosan lefelé számmol.rákötve a Bedini féle töltöt,1 2 perc mulva,MEGÁL aLEFELÉ számolás 1 percig stagnál,MAJD elkezdiFELFELÉ számolni atöltést,akkor ez most nyereség vagy nem ,amoci külön 1 A es táprol megy,160 MA fogyaszt,ez nincs benne az aksi fogyasztásban,én ugy gondolom a 60 W os égö legalább, 3AP fogyaszt az aksibol ,akkor legalább enyit tölt bele a töltö,mivel meg állitotta a lefelé mérést.nem volt sok idönk sajna,hogy a 60W os terhelés melett feltuja e tölteni az aksit,mert ez volna az igazi!ÜDV: sz.jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
api
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.03.10. Hétfő 18:04
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Hmvhely-Szikáncs

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 10, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok itt most új tag vagyok. Mivel már 1.5-éve bütykölgetek bedini mocikat szeretnék véleményt cserélni. 5-6 féleképpen már megépitetem a motorokat egy kicsi tapasztalatom talán van . De azért azt hozzáteszem elektronikában nem nagyon vagyok jártas. Egy cégnél mint karbatartó dolgozom.A hobbim viszont a free-energia keresgélése.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 03, 10:29    Hozzászólás témája: Bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

helo még egy gondolat: a rotornak legyen tömege ,az enyémröl is hiányzik a lendkerék ,kb 1 2 kilos,ugyanis Bedini is azt irja a töblet energiát a lend kerékbe teszi bele !!! 1 2es áttétel.És onnan veszi ki !!! Ugyanis Hiába van rajta a feszültség a NAGY FREKI CSAK KÉSÖBB JELENIK MEG AMIKOR SZNKRONIZÁLODIK AZ AUHOZ !!! EZ LÁTSZIK A VIDEON:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 03, 10:14    Hozzászólás témája: Bedini moci Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIASZTOK:Ha egy 12 v 20 ma es mocit a pozitiv ágba kötök az aksi elé 10 ma rel kevesebb lesz a felvett áram.Küldtem videot remélem megkaptátok,ÜDV sz jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Replikator49
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.02.29. Péntek 9:43
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 29, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi! Sz.Jani !

Felkeltette érdeklődésem az általad épített Bedini motor, és szeretnék néhány kérdésre választ kapni:
Milyen vastag a huzal amelyből a tekercs készült ?
A 3-4 ezres fordulatszám mérésen alapszik vagy csak annak látszik?
Nem teljesen világos mi miről meg?
Nem vagyok szkeptikus, csupán a gyakorlati tények miatt van némi kétségem. Ha a motor 120-130 miliampert fogyaszt , a tekercs 350 menet egy 15 mm átmérőjű vasmagon akkor a mágneses taszító erő nem akkora, hogy a fennt említett fordulat kialakuljon, vagy nagyobb feszültség kell.(24-48V)
Pár éve én is értem el hasonló eredményt, azt akkor itt puplikáltam.
Örülök ,hogy más is hasonló eredményre jutott, a rendszer működik.
Bedini azt írta, nem számít a mágnes , a tekercs, a lényeg a kapcsolgatáson van!
Üdv:Replikator
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 10, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ha valakit érdekel amoci nagyon szivesen segitek."

Üdv Szjani!

Hát engem érdekelne a dolog, nem semmi amit alkottál, vannak-e azóta eredményeid?
Pár kérdésem volna, ha megengeded, milyen frekivel járatod és milyen kitöltési tényezővel. A rajzon lévő alkatrészekkel csináltad meg, vagy változtattál itt-ott?
Járattad már a masinát hosszabb távon?
Én is megadom a mailcimem mint Ecologist, hátha tudunk beszélni valahol, köszi.
papir: k9898@freemail.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 05, 10:58    Hozzászólás témája: Bediniii Hozzászólás az előzmény idézésével

Dear Sz. Jani!
Már régóta foglalkozom a Bedini mocival, mindeddig sajnos nm sikerült összeütnöm valóban működő saját "prototípust"! Esetleg tudnál segíteni; pontos leírást, kapcsolási-t küldeni az általad épített és működő gépről???
Előre is köszike!

ÜDV mindenkinek: Ecologist
Mail: yakoo@freemail.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 31, 00:22    Hozzászólás témája: vilszer31 Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem egyenlöre nyugodtan alhatsz, müködö bedini moci tulajdonosok nem hemzsegnek. Próbálj valamilyen, nem ilyen közvetlen(talán naív?) kérdést.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
villszer31
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 21:16
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 30, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZIASZTOK ha valakinek van müködö képes BEDINI ingyen energia generátora kérem üzenjen. Elöre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 30, 20:32    Hozzászólás témája: érdekes Hozzászólás az előzmény idézésével

hali jani!
fgab barátom jol mondja h fel lehetne gyorsitani akommunikáciot a skype vagy msnnel
én elektrotechnikus vagyok...leszek ugy ahogy értek a dolgokhoz,jo lenne ha online tudnánk beszélgetni a dologrol mert nagyon érdekel a technkád,ahogy olvastam rengeteg kérdésem felmerült,jo lenne ha válaszokat kapnék rá.valamikor ha rájöttél a msn vagy skype használatra/bár nekem az msn jobban teccene/akkor irj a forumba és akkor megbeszéljük h mikor tudnánk dumálni
addigis minden jot!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha továbbra sem, megy, iird meg hol akadtál el...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szjani:
http://www.skype.hu/ ezen az oldalon letöltheted a programot... miután ez megvan, utána az email cimedhez "hozzárendelheted magad" megkell adnod egy nick nevet.... majd ha a proggi beindult bekell iirnod a "partner felvétele" opciooba az elérni kiivánt személy nick nevét monjuk "fgab27" utána, ha épp ottvan a kiivánt személy a skypnél, az elfogadja, s onnantool kezdve mehet a kommunikácio
üdv.:gab2a
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HELO:én nagyon szivesen benne vagyok ,de irdle hogy tudok oda eljutni és hova kel belépni üdv jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

össze lehetne vajon hozni egy beszélgetést skypon, vagy msnben, azokkal, akik gondolkodnak a bedini megvaloosiitáson? ha tudnánk skypolni, meggyorsulhatnának az események...mad dog? te mit gondolsz errööl? az enyém skypon "fgab27" nick... sz.Jani te bennelennél?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 29, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok:A mocirol még egy két aproság:elöfordult kicsre vettem a mágnes és vasmag hézagot kb 1 mm üt atárcsa ráütött a mágnes a vasmagra egyböl lesántult,a mágnes elkékült és átpolarizálodott,kikellet venni és meg forditani amágnest,következö kisérlet,9 vos aksirol megy moci a tárcs tengelyén egy kapcsolo ami a 6 ik mágnes után kapcsolja adioda + ját itt kb 1600 volt alakul ki amulti szerint ami késöbb meg ishalt ,ide kötöttem egy 18 voltos csavarhuzo gép aksit 12v 2-10 a kiskompresszor motort,1orán keresztül ment és nincs vesztesége a18 voltos aksinak,de a tengelyen lévö kapcsolo elégett.Innent kéne elindulni anagyobb teljesitmény kinyerésére,valakinek ötlete esetleg valami jo elgondolása van szoljon,:a tárcsa 6000ft amágnes 1500ft elektronika 3000ft atekercset nemtudom mert csinálnikel,a kondi elég drága,de most sikerült szerezni 0.47 mikros 900 voltost ,két kivezetés 1 es 2 es + TEST mejik lehet a + ha tudja valaki szoljon,mivel azt irták a kondi pakra 0.67 nek kéne lenni.Ha valakit érdekel amoci nagyon szivesen segitek.Szerintem MINDEN IGAZ amit BEDINI mondot erröl amocirol,DE EZ CSAK EGY TESZT MOCI,MIJEN LEHET A TOVÁBB FEJLESZTETT!!!.ÜDV SZjani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo.monopole motor 3db mágnesest csináltam meg 6 db mágnessel.BD 249 es tranyo 55 ös ic 2db Mj 15024 es tranyo.250 w os infra égönél ami 5 Ampert vesz az invertelböl kb 10 15 percenként 0.1 tized voltot veszit az aksin mért feszültségböl.2db 12 v 35 ap aksi sorba kötve.gondolom ha 4db aksit rá tudnék tenni szerintem nem lenne veszteséges.Ugy hogy maga a motor is az invertrröl megy.Nekem a 330 mikros kondi helyet 3 db 20 mikros 630 voltos kondi van.!Vigyázat Tényleg nagyot RUG !!!Én kikapcsoltam és kb 5 6 ora mulva véletlenül rátapintottam MAJDNEM kiküldött az ablakon.A rossz aksikat akutöltövel már nem tudtam feltölteni .Bolyler betét még nem megy rola ,nem engedi az inverter védelme,tán ha több aksim lesz.AZ én tekercsem kb csak az 5 e a képen lévöhöz képest,KB 90 méteres drot kellene 3 szálat össze sodorni,videot még nem csináltam de nem sokára lesz.ÜDV Jani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27, 13:13    Hozzászólás témája: Re: bedini moci? Hozzászólás az előzmény idézésével

sz.jani írta:
a motor forog mindkét irányba,kb 100 ma-460 ma közt lehet állitani a felvet áramot.A legkissebb áram aminél még rajta marad a nagy freki 120 miliamper.
És azt megtudhatjuk, hogy melyik változatot építetted meg? Elég egy link róla. Esetleg képet, vagy egy rövid videót a youtube-ra? Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 27, 10:05    Hozzászólás témája: bedini moci? Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv:Jani a motor forog mindkét irányba,kb 100 ma-460 ma közt lehet állitani a felvet áramot.A legkissebb áram aminél még rajta marad a nagy freki 120 miliamper.A feszültség 60- 360 volt ez függ az aksitol is,amit tölt.Sikerült teljesen lemerült rossz aksit feltölteni 4 amperes 6 voltos ,2 db sorba kötve 5 percig ment rola 12v 5w os égö,sikerült ezel a két aksival ugy hogy rajtavan atöltön 1 percig müködtetni 9w os rossz takarékos égöt müködtetni.Üdv Jani[/quote]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 26, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Izgalmasan hangzik, amit iirtál, sajna én nem vok müüvelööje ennek a dolognak, de érdekes..... beszélnél roola icipicit böövebben?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.jani
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.25. Péntek 14:35
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: BUDAPEST

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 25, 17:36    Hozzászólás témája: bedini moci? Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok sz jani vagyok.
Van egy 30,5 cm es plexi tárcsa,6db 30x10mmes mágnes,benne egyenletesen elosztva,ez kb 1kg.vanegy 50 mm átméröjü tekercs kb 360 menetx3 trifilárisan tekerve.12 volt 120-160 ma felvétel mellet kb 3-4-ezret forog.A töltö részre rákötve egy 2 kw os inverter.Beinditom a motort,és a kis 12voltos tápot rákötöm az inverterre+egy 15w os220 vos takarékos égöt.1 orán keresztül ment saját magárol + 15w égö aku feszültség ugyanannyi marad.számoljátok ki nyereséges e, ,Üdv jani.A tekercsben a vasmag 15 mm hegesztö pálca.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd