Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mágnes motorok

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 16, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki! http://www.youtube.com/watch?v=7tdWkn1m-4w&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 01, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Fgab!


Nem állok olyan magas szinten hogy ezeket a "mütyürüket" vagyis részecskéket tanulmányozzam. Maradok az alapelv mellett amely azt állitja hogy az anyag "besürüsödött" energia és ez müxik, amire nekem kell. Csak má fognák egy kicsit hozzá újra kisérletezni a sok szájjártatás helyett.... Embarassed

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 29, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!


Jó én nem akarok sokat beleugatni csak nem szeretem a kinait. Ha áramalnak ezek a részecskék akkor biztos hogy van egy egyszerü kisérlet amivel ezt belehet bizonyitani hiszen ha valami áramlik akkor álltalában valamit magával ragad vagy ragadhat.
Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 28, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kicsit kiinai nekem is ez a dolog, amire dog mutat, kb bennem is hasonloo kérdések merültek fel.... áramloo részecskék? vagy álloo? vagy mi is? azthiszem némi magyarázat jooljönne nekem is mert hülyénak érzem magam..... Rolling Eyes

y részecskék? mi az? atom, elektron? vagy vmi ion? neutron? polarizált foton? vagy micsoda? sugárzás? alfa? béta? vagy gamma? virtuális részecskék?.......
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 27, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Ne haragudj de a hozzászólásodból semmit sem értettem meg. Nálunk csak a legföbb szektafönök foglalkozik az x quantálási szintel, az y részecskékkel meg a Q-csavarral. Szerintem ö sem érti mik ezek de szerintem összezavarásra nagyon jók, meg arra hogy nagyon tanultnak tünjön valaki.
Bedini emlitette: Bicikli szerelök =1: Egyetemi profeszorok=0
Szerintem azt a tényt hogy mágnesesmezö áromló részecskékböl áll e vagy pedig egy álló mezö e le lehet ellenörizni egyszerü kisérletekkel semmiféle furcsa szavak nélkül.


ÜdV:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Musaic
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2007.09.16. Vasárnap 10:09
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 24, 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"En nem tudom hogy ezek a mágneses erövonalak mozgó részecskékböl állnak-e vagy álló erövonalak részecskék nélkül."

Csúnyán-durván-pongyolán fogalmazva: információ. Ami alapján x kvantálási szinten rendeződnek y részecskék. Maga az információ (a mágnesesség mint olyan) ezeken "túl van".
Hangsúlyozom: szerintem.
Én annál maradok, hogy használhatóak a mi szintünkön is. Éljünk vele..!
_________________
Musaic / Reward Studios, Inc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 24, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!


Erdekes. En nem tudom hogy ezek a mágneses erövonalak mozgó részecskékböl állnak-e vagy álló erövonalak részecskék nélkül. Nem mindegy.

Üdv: A Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Musaic
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2007.09.16. Vasárnap 10:09
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 22, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most láttam csak hogy ilyen topic is van, ahova ezt írtam, onnan ide is bepastézom változtatás nélkül:

"a mágneses erőviszonyok mindíg kiegyenlítik, kioltják egymást."

Nem mindig. Attól függ milyen szögben állnak egymáshoz képest.
Aki mágneses motort akar építeni, egy kis segítség a mágneses erővonalhoz (mert csak egy van neki, nem több, ahogy butítják a kis nebulókat):
http://www.youtube.com/watch?v=Hvxxxuie24c
A 00:19-01:08 szakaszt nézzétek. Durván így néz ki egy erővonal, a valóságban sokkal súlyosabb, de csak egyetlen "szinttel" reálisabb modellezéséhez kb 4x erősebb gépre lenne szükségem..
További segítség:
http://www.youtube.com/watch?v=u4I8I_r3mRk
Akinek van szeme, láthatja, hogy a (buborék)tóruszok metszete mentén lévő áramlás mit is okoz. Ettől van a mágnesnek is vonzása-taszítása. Az előző videón, az enyémen is látszik ez, és az is, hogy mitől csavarja ki a kezedből az egyik mágnes a másikat. Azért, mert az erővonal 180 fokot fordul egy ciklus alatt a z tengelyen, méghozzá nem kis nyomatékkal.

Pali spirálárama is csinál tóruszkarikát, ha megnézitek:
http://www.youtube.com/watch?v=dujXJxNa1r0
00:17 körül kettő is megfigyelhető.
És itt is látszik a csavartság:
http://www.youtube.com/watch?v=mfWQUcAlP_g

Az erővonal-tórusz torzításával lehet dolgokat csinálni, és egy kis bonus még az értőknek: a mágneses motorok közül azok fognak nagyobb valószínűséggel működni, amelyek mágneseinek egy része mozogni is tud. Tehát pl. a bowman motor asszimetriát kiváltó ferde lapú-végű mágnese is csak akkor ér valamit, ha az mondjuk a hossztengelyén mozogni tud, legalább 2-5mm-t. Ilyenkor a mágesek erővonalai egymással össze tudnak szinkronizálódni, fordulatszámtól, nyomatéktól FÜGGŐEN, és akkor van esély az önbehangolódásra-önfenntartásra. Mozgó mágnes nélkül nem látok rá esélyt. A másik dolog, hogy ilyen esetben nagyon oda kell figyelni a határolásokra, mert a máges olyan frekin "működik", amit nem nagyon érdekel az összetákolt mechanikánk stabilitása, pillanatok alatt - kvázi - szétrobbantja az egészet. Még az alharmonikusok is.
Tehát
1. Ferdén/asszimetrikusan elhelyezett mágnesek, kihasználva a torzítást
2. Önbehangolásra képes mechanika, a mágnes mozgásának engedélyezése
3. MINDENNEMŰ LENDKERÉK TELJES ELHAGYÁSA - minden önbehangoló mágneses rendszer ellensége
Most ennyi jutott eszembe..
_________________
Musaic / Reward Studios, Inc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 13, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Jó az ha van valakinek egy nagy mühelye ahol minden gép és szerszám megtalálható, de ez elég sokba kerül és nem épp szükséges.
Èn fával, epoxygyantával és mágnesgumival kisérletezek. Jóval kevessebb gép kell hozzá. Ezek az anyagok gyorsabban megmunkálhatóbbak és olcsóbbak.
Azért nem szeretek nagyon kis szerkezetekkel kisérletezni mert, minnél kisebb egy szerkezet annál pontossabb kell hogy legyen.


Üdv: a Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 12, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mindenesetre ebben a témában sem ártana egy esztergagép., tengelyek, hasonloo doogok kialakiitásához...csapágyházblabla.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 12, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hja, rájöttem már én is, hogy sok dolgot jobb nagyobb méretben megépiiteni, mint kicsiben.( a kicsik csak feleslegesen viszik az idööt sokszor, csak szemléltetésre jook,bár mégis van értelmük...a bizonyiitás,de több nemigen,szoal vhogy néha rákényszeredik az ember a kicsire is.).. ez több témában is képbeillik..nemcsak magnetmotorra..de mindenképpen igazad van uugyvélem.. :
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 12, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Fgab!

Igen a kisérletezés megszokta hozni a gyümölcsét, ha valaki tényleg kisérletezik és nem valamit valakinek bizonyitani akar.
Szerintem olyan nagy órásmesteri pontosságra a kisérletezésnél csak nagyon ritkán van szükség.
Egyszerüen nem kell miniatür dolgokkal kisérletezni. Nem árt ha van egy pár méröeszköz mert csak meröeszközök segitségèvel lehet valamit fejleszteni.
Teslameter nem kell, mert drága és kevés gyakorlati haszna van.
Sok szerencsét az elektrolizishez meg a plasmához! Smile En nem értek ezekhez. Remélem meghozzák a gyümölcsüket

Üdv: a Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 11, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vmint azt is gondolom, hogy órásmester pontossága nemárt ilyen gépek elkésziitésénél, az meg nagyon türelmes dolog....nekem meg türelem sokszor nulla.... ezért nem is jutottam még igazi prooba alá a joe cell félével... mert ha mindent átnyálazok vele...van egy mondat.: a "vasmotor hozzászoktatása a cellához 1-3 hét is lehet" na ezt kivárni, halljátok, ...?
és lehet a semmire várunk....ezért most az a project szünetel, pedig a gáz "tulajdonságai" nagyon hasonliitanak a joe álltal mutatotthoz.... de vhogy mégsem proobáltam.... pedig...... na mindegy....a lényeg nekem nemfutja már eröömbööl a mágnesmotorra...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 11, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csumán hiszek sok free dologban leginkább arra gondolok mégis velük kapcsolatban, ha foglalkozunk velük meghozzák gyümölcsüket..... én magam mással foglalkozok, de bátran álliithatom sok kisérletezéssel, méregetés satöbbivel.... sokat lehet elöörelépni...nagyon érdekes lehet a naudin oldalak többjén is a mágneses erööterek alakulását különféle mágneseknél...megfigyelni... ha lenne rá energiám, türelem,őénz, idöö biztosan nekilátnék ilyen izgalmas dologgal foglalkozni... de az a gáz, nekem szidööm nagyrésze, több is elmegy a plazma, elektroliizis kutakodásával.... a mágnesmotor az elsöö, amit linkeltem, nekem nagyon érdekesnek tüünik... szivesen manipulálnék vele...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 11, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!


Az elsö motorral foglalkoztam régebben, de nem valósitottam meg. Valószinü hogy müxik, csak éppen nem a legkönyebb megvalósitani.
Erdekes a használt aluminium lap, mert ha egy erös mágneses térbe kerül mint ebben az esetben is akkor tényleg keletkeznek erös indukciós örvények és ezek nagyon megváltoztatják a mágnes viselkedését és mozgását.
Gondolom hogy irtam már hogy valamikor egy erös neodynium kocka mágnessel (25-25-25mms) vadásztam a bolhapiacon az ezüst tárgyakat.
Ez az eljárás nem biztos. Föleg csak a nagyobb tárgyaknál müxik, de valamivel mégiscsak jobb mint a nagy semmi, mert nagyon sokszor megtörténik hogy még az ékszerész sem tud megkülömböztetni egy tömör ezüst tárgyat egy vastagon ezüsttözöttöl.
Az indukció jóval erösebb jelenség mint a diamágnesesség. A diamágneses kisérletemnél nem tudtam ellökni egy 50x50x25mms neodynium mágnessel egy kb 120 grammos mondjuk 7 mm vastag bizmut lapot.
Idea
Valószinüleg kisebbel kellett volna próbálni, de akkor is egy nagyon gyenge jelenség és nem hiszem hogy e jelenség alapján valaki is tudna örökmozgót késziteni
A második motor kétlem hogy tényleg müködik.
Meg kellene csinálni öket mert tényleg nem nagy valami és függetlenül attól hogy müködnek-e vagy nem rengeteg nyereséget jelent tapasztalatok formájában.
A mágnesek nagyon furcsa dolgok. gondolom H.P. Johnson aki legalább egy müködöképes mágnes motort csinált azt mondta róluk hogy a mágnesek normális hömérsékleten müködö szupervezetök. Èn sokat tartok erröl az elméletéröl habár mégis másképp müködnek mint a szupravezetök.

ÜDV: mad mad Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 11, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már van ilyen forum is hát én nem vok ebben a témában szakértöö, de rakok be linket, hátha idevághat...vajon létezhet? http://jnaudin.free.fr/html/mppprop.htm http://jnaudin.free.fr/html/trmdiag.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 11, 15:37    Hozzászólás témája: Mágnes motorok Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!



Ebben a témában nem az elektromágnesmotorokra gondoltam vagy másodosztályú örökmozgókra, hanem elsö osztályú örökmozgókra amelyek föleg csak állandó mágneseket tartalmaznak, és valójában végtelen kinetikusenergiforrások.
[b]Itt én nem azt szeretném megvitatni hogy léteznek-e, hanem azt hogy hogy müködhetnek.
Szerintem itt mindenki tudna elméletben egy ilyen motort szerkeszteni.

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd