Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Joe cella
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 14, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,hát nem tooom.Az biztos a vizen rettentöen sok múlik és amig az "eredeti" megoldás rejtéjét meg nem oldjuk,oda vissza le fel stb addig csak találgatás.Egy biztos,különböző vizek különböző ásványi anyag tartalmak más más csattanást adnak. /ezt Joe is mondja 9.3 rész/Másra utalnak a barnás anyagok,ha mütrágyázom a vizet ritka érdekes!!Joe 4-5 fázisról beszél és több mint 30 féle gázról.A denszeszes viz kezdetben sárga lángal durrant,most már kezd "észhez" térni.A lemezest egyszer próbáltam begyujtani,de az csak csattogott,nincs fülcsengés.Lehet,hogy nem töltöttem elég ideig a vizet ezt kikellene próbálni még.Ha akkor fülcsengés lenne talán lehetne jobban gondolkodni rajta.Minden esetre nekem érdekes,hogy miért csak akkor hozza ha a viz aranysárga,mi ez a szin,mi változik a vizzel? esetleg amit láttunk a videón 1.05 töl mi történik vele ,mi az a reakció,van-e hasonlóság közte és a Joecelles viz között?Esetleg durranás próba?Sajnos eléggé szükitett agyu vagyok nehéz a gondolkodás.De minden esetre érdemes lenne kipróbálni,azzal is beljebb lennénk./talán kipróbálom,sőt/ na reggelről enyi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 14, 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

attikanagy! mit gondolsz a jelenség, azaz a joecell müüködtetés lehetséges lemezes cellával?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 14, 06:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt kikéne elemezni jobban, s elöálllitani... na hogy kezdjünk hozzá?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 13, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki.Na akkor hogy is vagyunk? Kicsit érdekes 1.05-től http://www.youtube.com/watch?v=-3kv2NRfBC0&eurl=http://ionizaltviz.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 12, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a problémám ott van, hogy mit jelent h a víz - lesz, ha töltögetjük? Mindennapi tapasztalat, hogy a víz jól vezető (legalábbis a csap, stb. víz). Ha belevezetünk áramot, potenciálkülönbség mérhető de mindez az elektromosság ismert törvényein belül... Elképzelni sem tudom, hogy mit jelent h "feltötlhető" lassan?
Az emberi, de bármilyen többsejtű élőlény rendelkezik "bioelektromos aktivitással", ami egyszerű potenciálkülönbséget jelent pár mV nagyságrendű. Ez az idegi és az izomaktivitás miatt van. Mert a biológiai (sejt)membránok külső és belső része köztötti ioncsatornákon + v - ionok áramlanak, így húzódik össze az izom és így terjed elektromos jel az idegsejteken. Ez egyszerű elektromosság. Olyan dolgokra mint aura v egyéb rejtélyes bioenergia, ami kiáramlik a testből még nem találtak bizonyítékot. A már említett bioelektromos jeleket is csak jó erősítőkkel lehet detektálni, olyan gyengék (közvetlenül a testfelszínről), lásd pl. EKG v EEG.
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 11, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló mindenki! A kartergázzal kapcsolatban:Alex mü hibakeresés fejezetben /asszem/ van utalás a gázvisszavezetésre.Úgy mondja van nyitott ill zárt rendszerü motor.Más ,a hideg miatt fagyállót öntöttem a vizhez,ez nekem nem jött be.Denszesz viszont igen,de talán a tiszta alkohol mégjobb lenne. Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 10, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hidrogén bevezetési problémák-"növekvö vákum effekt?-"fordulatszámarányos vákum leszedhetöségi pont?"...."hozzászoktatás?"---avagy egy autoszerelö teoriája, megfigyelései Smile :
(nos miért is iirok errööl: ellentmondásos videok miatt föleg)
tegyük fel van egy cellánk, ami feltételezhetöen töltött vizzel van megfelelöen feltöltve, hogy az elektrodák alatti vizszint helyezkedik el.....

na mi a további feladat? vmi olyan pontot kell találjunk a motor komplett épitményében, ahol találhatunk egy pontot, ahol számunkra megfelelö vákum lehet a cellánk müködtetéséhez...

(ennél a pontnál teoreiális különbségek lehetnek a cella müködtetésében)
de én most arra akarok gondolni, amit pl egy videolinkel szeretnék "alátámasztani" a nézöpontomról.
http://www.youtube.com/watch?v=iZmmXCUQoF8
http://www.youtube.com/watch?v=A0T7Oph_RYg&feature=related

felmerülö kérdés, amit megkell válaszoljunk magunknak mielött továbblépünk:
ha a vákum közel azonosan (arányosan növekvö) növekszik a fordulatszám növekedésével, akkor olyan vákummegcsapolási pontra van szükségünk, ahol ez idézhetö elö, ez csapolhato meg..
Még talán abban az esetben is, ha ez talán a fémen hatol át a "vakdugoo-sziivohatás egybehatással"???

de tegyük fel érdekel hogyan illeszthetek egy helyet, hogy meglegyen a megfelelö sziivoohatás ahhoz, hogy arányos nagy vákumot kapjunk, a legésszerübb megoldás, ha a karburátort megmahináljuk még a pillangoszelep elött (azaz ha rálépünk a gázra nyiilik a pillangooszelep, s nööl a vákum a bevezetési pontunkra...., abban az esetben ha ez a vákum nem elegendöö a proobálkozásainkhoz, mert nagy vákum kell a cella müködtetéséhez, elkell kezdenünk a (HHO)beeresztési pontunk elött (külsö környezet-levegö felöl "ezt hivom pill.szelep elötti iránynak") csökkentenünk a beszivhato levegö mennyiségét/arányát!

Ennek alátámasztása érdekében ismét egy videolink: http://video.google.com/videoplay?docid=5838886797220015378&ei=soNoSZC1CKXy2wKC642mBA&q=joe+water+fuel+cell

videot nézni figyelmesen: 2 óra 14 perc 45 másodperctööl... szakember számára kivehetö, hogy a karbi nem fekvö tipusu karb, hanem állo, igaz nem láthatoo jool a bevezetés, de egyértelmüen kivehetöö, a nagy mértékü levegöleszükités egy aluminiumtetövel

............... ezen álltalam emlitett videokkal kapcsolatban felmerülö kérdés itt joe gázzal, vagy orgonnal hajtja a motort.. vagy ez inkább a két megoldás "mixe?"

Ha netán a vákumpontunk a sziivootorokból lenne leágaztatva azaz a pillangoszelep után, ahonnan már a levegö+energia csak a motor irányába megy, akkor a pillangoszelep nyiilásakor a vákum ereje nagy valoszinüséggel lecsökken, hisz megindul a levegöö betoodulása proobálva kiegyenliteni a "nyomást", és a videon látott vákummérö nem iigy mutatna, ahogy most mutatott az álltalam figyelmetekbe ajánlott videon....

persze vannak más követelmények szerintwem az effektus létrejöttének, mint pl, szerintem nem kell visszavezetni a "kartergázt", meg a "kitisztult motor" , aminek az égéstere nem "koromkirály"..... Na ennyi iigy ebédre... Smile !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 10, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali joe cellával kisérletezök! ha netán dieselben kisérletezik vki joe cellel annak ez nem jelentöös, amit iirni szeretnék! Ha vki benzinesben csinálja a következööt tartsa szem elött!:::: a kartergázt ne eressze vissza a sziivootorokba!!!!!!!!!!!!! ugy azt hiszem soha nem fog müködni, ahogy kell, amennyiben mégis visszaengedjük, megváltozik fojton a kért pontos gyujtásidözités, ezért soha nemfog jól müködni, fojamatosan!
gáz imploziot vizsgáló video:
http://www.youtube.com/watch?v=CkrCCo4Q0cI&feature=related

gondoljunk bele mi történhet technikailag: a teret kitöltjük gázzal, elektromos iivvel durrantjuk, ekkor a H és O gáz egymással robbanásszerü égéssel vizzé ég "össze", ami térfogatváltozást hoz "negativ irányba" leginkább (vagy épp "össze"). azaz vákum az eredmény. (ne feledjük van nyomásnövekedés a teljes égés ideje alatt, csak annak energiája elenyészö az implozios energiához képest)

Égésterméke nagyon minimális vízgööz, (nem gatyára extra höömérsékletre emelkedett az égéstermék több okból is, de ezt most nem kiivánom firtatni, belemélyedni. Na hol itt a kapcsolat a kartergázzal? (vszinü ha a gáz "minöségét megváltoztatjukazaz közé gözt vagy más gázokat-anyagokat engedünk (akár a kartergázból kifojoolag, ami ez esetben gööz+olajvegyület mivel az olajteknöben olaj van ugyebár, és fröcskölés is rendesen....lesz), akkor az implozio energiáját jellemzöbben nyomásnövekedésbe fojtjuk, mivel nemkiivánatos részecskékkel ütköztetjük az amugy "fix irányu" kívánt égést, ami egész tiszta H-O égés kéne legyen legjobb hatásfokkal..
tehát ha visszaengedjük a kartergázt "nyomásnövelésbe fojtjuk az imploziot"
Tudom további kérdés: mekkora arányu levegöt képes esetleg eltürni a jelenség, felvesz-e vmi sztatikus jelleget a gáz, ha vakdugon keresztül terjed szét a motorban, ha ugye lehetséges ez..

Egyszónak is 100 a vége Smile ha joecellal kiisérleteztek ne engedjétek visszasziivásra a motornak a kartergázt!!
Sajnos azt még nemtudom lekell-e vakolni, vagy elég a környezet irányába elengedni..
Na reggelire ennyit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 08, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ecologist Biologus révén sokkal többet tudsz az ember bioenergiájáról és az idegek elektromos tevékenységéről mint én egyszerű halandó .Az elektromosság mérésénél potenciál különbségeket mérünk a két mért pont közt.A tiszta vizet ha töltjük nagyon jól látható a negatívpontból kezd el pezsegni és onnan terjed a külső csövekre át.A pozitív felé.A töltött víz az negatív töltést hordozza.Ha a cellának negatív akkor hozzá viszonyítva az ember kiáramló bioenergiájának töltése csak pozitív lehet.Nagyon sok kísérlet igazolja azt hogy a cella működő képes .A saját tapasztalataim is ezt igazolják. A nyitott áramkörökröl és a negatív elektromosságról egyre többet lehet olvasni. Bedini stb.Az első gőzgépekről se hitték hogy müködni fog fejlődik a dolog Joe is írja hogy sokat változót a cella elmélete az évek alat. Egyre többen teszik hozzá a tudásukat a témához.Valamikor honapokig töltögetem a vizet hogy legyen töltött víz ma aki foglalkozik vele már 1hét és oké a víz.Szerintem a dolog müködöképes.Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 08, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Őszintén, szerintetek van valós fizikai alapja ennek az egésznek? Illetve sikerült már valakinek Joe cellát huzamos módon működtetni olyan módon, h az effektus valós volta igazolást nyert? Nekem kicsit sántít az egész. A víz dipólus molekula, az O parciálisan -, a H pedig +, ezért melegít a mikrósütő! (Vagyis olyat amiben minimális víz van, pl. hotdog...) Biológus létemre még nm hallottam olyan h az ember +/- töltésű! Ezt könnyű megcáfolni.
Persze mindez csak az én saját véleményem...
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 06, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egész Joe cellánál 2 labilis tényező van az egyik a víz a másik a személy gondolatai a csövet levágod az annyi mm amennyire szabtad az nemváltozó víz olyanná válik amilyenné programozod a gondolataiddal .A két dolgot nehéz összhangba hozni de néha sikerül.A minap klóros csapvizet kezdtem tölteni és egy kettőre sikerült 3 fázisba lépni vele csak előtte ki kellet cserélni a hibás információkat .Egy hegyi kristály a vizbe és 1perces koncentrálás a tisztán folyó örvénylő hegyi patakra.Utána Moe metodusal sikerült feltölteni azt mit évekig nem tudtam megcsinálni. És a dolog működik Alex írja ha egyszer megtudod csinálni akkor meni fog , a fontos tudati ráhatás a vízre és a cellára, nagyon komoly dolog Emotó elégé bebizonyította.nem mindegy mijen információt adunk a víznek.Ha csak ugy csinálod ö is csak ugy viszonyul hisz a te kivetülésed lesz látható.Nagyon fontos a töltöd a vizet nem érintheted sem a a cellának fém részét vagyis az elektromosan vetető részeket. .A viz a töltéstöl negativ töltésü lesz az ember pozitiv töltésü és kisütöd a viz negativ töltését,ha hozzáérsz.Napokon keresztül figyeltem a kezemmel megfogtam a cellát és a töltés széplassan elveszet.a kontrol cellához nem értem és az gyönyörüen töltödött.Ezért van a Moe renszerbe kapcsoló
betéve mert a csupasz vezetéket sem érintheted.A csipeszes megoldás nem oké nálam nemjöt be.Üdv mindenkinek .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 06, 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló. Csak azt tudom,hogy mérgesen szétparancsoltam őket és nemcsak az idő volt pár percig fagyott.Tény,a mai napig is fennáll a jelenség: a garázsban -4C° van, a vizek butorlapból eszkábált szekrényben és az üvegekre rádobtam némi rossz pólót.Ha egy időben lett hozva,ugyanarról a helyről,egymásmellé vannak rakva,az egyik csontkeményre fagyott a másik 3 nem.Miért???? Hm?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 05, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó, de most akkor melyik fagyott be?
Amelyik mellett veszekedtetek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 05, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=rdOJZDWJkuk&NR=1
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 05, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki!! A vizröl jut eszembe,most mondok egy történetet.A közelmultban kicsi családommal elmentünk forrásvizért.Mivel szerencsére megtehetjük,hogy nemkell kilométereket utazgatni a friss,bemért egyszóval jó vizért,igy odajárunk nem a Tes...ba.Egy alkalommal több 10 lütyit elhozunk s mivel a természet eléggé kimérten adagolja a menyiséget ezért idöbe telik az edények megtöltése.Bár délkörül mentünk mégis minusz 5 C körül járt és hát kezdett fázni mindenki.Miközben az edényeket töltöttem kicsi lányom összezörrent az anyjával s én rájuk szóltam eréjesen.Pár perc mosoly szünet,ütána ismét vigyorgás.A kisérletekre szánt vizet a garázsban tartom ami nem fütött.Harmadnap meglepödve látom:4db 3l-es edényböl csak az egyik van befagyva de csontra!! A garázsban -4C° van.Ez 9 napja történt és az edényekböl csak egy van befagyva. Na??!! / nemfontos elhinni /
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 05, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen jó az! Sőt egy kicsit savas a kémhatása ami ugye nem hátrány.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
project
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.01.04. Vasárnap 22:37
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 04, 22:46    Hozzászólás témája: joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

üdv, a forumnak!

látom sokan kísérleteztek cellákkal, meg vízbontókkal.
én most kezdek ismerkedni ezekkel.
első észrevételem:
a hho generátorba és a cellákba is nem lenne jobb RO , azaz reverz osmosis menbránon tisztított vízet tenni? ez bitang tiszta.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 25, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Boldog, békés karácsonyt mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 23, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Boldog karácsonyt kivánok mindenkinek És a Joe cell uj könyvének az elérhetösége: http://divadjac.googlepages.com/update Üdvözlettel László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 23, 00:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Fgab!
Tropa volt a kompóterem, elnézést a hosszú csendért..
Kéne majd beszélnünk akkó, amikó..
Az Erő legyen veletek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 20, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt hangsúlyozza Peter Stevens is, nem a buborék a fontos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 18, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,Laci nemkaptam semmit!!!!!!A cella épitök könyvének bővitése az melyik is? Holtalálható??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 18, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy megkaptad a címet amit küldtem?Probálom értelmezni a víz generátor leirását megkéne épiteni hogy az eszemel felfogjam. Most olvasom a a cella épitök könyvének bövitését és kezd eltünni a misztifikum. Szoval a cellákban a viznek egyensuly állapotban kell hogy legyen: árameröség kémiai öszetétel méretezés mágneseség polaritás és felület. A negativon válik ki a hidrogén kicsi pici buborékok és a pozitivon az oxigén nagy buborékok.Ha megnézed egy üvegcellában a buborékok mozgását akkor látni fogsz olyanokat amelyek elindulnak felfele és a felszinről elindulnak lefele .Ha jó a cella méretezése akkor a neutrális csöveken is ez jácodik le.Az elektromosságal kibilentyük ezt az egyensulyt a hidrogén termelés javára.Deutérium feldusulása jön létre.FIGYELEM ne a hagyományos gázba gondolkodj.Az igazán jól müködő cellának alig látni a müködését mert mikor az autó hajtásra használod nincs pozitiv kapcsolat a cellával a sok pozitiv a vizet megégeti ez tudom nehezen emészthetö .Tegnapi tapasztalatom :A cellán csak a 1.5 V elem pozitiv negativja a 12V akunak csak a negativja rajta Moe metodusal töltövel töltöt viz és probálom behangolni az elő gyujtást legaláb 10 perce kisseb nagyobb megszakitásokkal álligatom a járó motor alapjáratát , tehát gondolnánk gáz semijen nemlehet a cellába a 12 V pozitivja nincs rákötve a cellára .A gyujtás állitó fej nemlett rögzitve és átfordult utó gyujtásra két nagy durranás az elsö egy csuklás szerü hang a második hagyományos nagy éles duranás ami lelökte a cella tetejét nem használok csavaros tetöt tehát semi baj nem történt Hallotam pár utó gyujtásos viszaduranást de ennek semi köze hozzá. De nagy a tanulság,Ne a habzó tajtékzó vizzel akard az autot hajtani az csak a töltése a cellának jó viztisztitásra , a nyugodt alig látható elektrolizist keresd..A vákum ami nagyon fontos a folyamatban. :Üdv mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 17, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,szóval itt arról beszél a Jc statikus generátor: http://mrgreenbiz.wordpress.com/2008/06/13/kelvin-water-dropper/ csak akkor hogy is vagyunk kötve a cellában?? Némelyik "jó" viznél ugye megfigyelhetö,hogy pára cseppek ugrálnak kifelé igen eröteljesen.Joe is ilyesmiröl habratyol.Ám ha a vizet elég hoszzan hagyjuk a cellába,akkor megváltozik a "szerkezete" .Ugyebár a nehézviz egyik előállitási módja az elektrolizis.Talán ilyen irányba megy? Minden esetre ha a töltött viz gázzalteli habját leveszem egy müa kanállal,és azt meggyujtom iszonyat csattanás,és valóban fülcsengés hosszu ideig.A csattanás függ a viz "minőségétöl".De a habos töltött vizböl ugyebár a páracseppek nem ugrálnak kifelé / legalább is nekem / Nemrég,mikor minuszok voltak odakinn,kitettem a fagyra különböző vizeket.Töltöttet és nem töltöttet.A nem töltött centi vastagra fagyott atöltött pedig semmi fagyást nem mutatott,ez minusz 2-3C° .4C° nál befagyott.A vizek 12 órát voltak a hidegen.Szal,vélemény?? http://kepfeltoltes.hu/view/081217/PB040225_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/081217/PB280233_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/081217/PB040222_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://www.youtube.com/watch?v=l0F6-oI3imI
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 17, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki! Van még más is,csak megkell keresnem. Esetleg Skyp : ua mint emil cim.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 16, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ne bassz, beszéljük má ki ezt a témát.. ez érdekes...átnézem én is, köcce a linket..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 16, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló mindenki! Gondolkodtatok már ezen?? http://www.magnet.fsu.edu/education/tutorials/java/kelvinwaterdropper/index.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 01, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most kaptam majd 200 Joe videó érdemes átnézni vannak teljesen ujjak is.Üdv mindenkinek http://www.stockvault.net/videos/tag/joe.cell/2.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 29, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CIME:http://www.youtube.com/watch?v=V17g0EmJIC4&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 29, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a JOE UJ RENDSZERE AMIT FÜTÉSHEZ FEJLESZTETTEK KI fONTOS 120 KÖRÜLI A MAGYARÁZÓ VIDEÓK SZÁMA . AJÁNLATOS AZ EGÉSZ ANYAGOT ÁTNÉZNI EGYÉBKÉNT NEM ÉRTHETÖ MEG VAN AMI NAGYON NEHEZEN JÖN LE DE ÉRDEMES MEGNÉZNI MIND. EZ NEM A HAGYOMÁNYOS CELLA DE MAJD MEGTALÁLOD AZ IDEVONATKOZÓ FILMEKET.ÜDV LÁSZLÓ
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mhari
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.11.09. Vasárnap 17:25
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 28, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A motor üzemeltetése már megoldott, csak nem széles körben. Éppen Joe-nak van rá működő modellje. De mivel ez eléggé kényes, nehezen megépíthető, meg kegyetlen sok buktatója van ezért a sok kísérlet mind kudarc. Nyilván lesz köztük olyan is akinek majd működni fog.

Cellát már sokan építettek, talán még jót is. De azt nem kocsiba kellene felhasználni - pont azért, mert azt nehezebb megoldani, mint a cellát megépíteni, vagy megépíttetni. Erre mondtam én, hogy ennek nincs más felhasználási módja??? Kicsit könyebben mint az autóban?? Valami kis ketyerével megoldani a villamos áram termelését!!! Ilyenek...
A működő cellát valahogy elektromos energia felhasználásársa rávenni. Hátha azt könnyebb mint autóba ÜZEMBIZTOSRA beépíteni. Mint most a benzint. Beteszem a kulcsot és már megy is. Nincs menetközbeni leállás, mert az asszony rosszat gondolt valakiről, vagy mert a gyerek sír, vagy mert én vagyok éppen akkor a negatív!! Y faktor!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 28, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mhari: ahhoz, hogy ezen kelljen gondolkodni minimum legalább a motort kéne tudni üzemeltetni, akkor talán már lenne annyi ismeret birtokában az ember, hogy másik "utra" lépjen...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 28, 07:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile én épp tennap agyaltam, hogy lehetne csinálni boostot gázkazánokhoz, cellával.... csinálni is fogok pár kisérletet.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mhari
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.11.09. Vasárnap 17:25
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 27, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én igencsak új vagyok itt. Viszont az összes topikban az összes hozzászólást elolvastam.
Látom, hogy emberek mennyi időt, energiát, pénzt és sötétben tapogatózást tesznek a Joe ( és még 10 másik féle) cella építésébe. Hihetetlen mennyi téves vagy szándékosan téves infó van. Sokan keverik a szezont a fazonnal, nincsenek tisztában az eredeti infóban leírtakkal.
Kezdő itt meg van halva. (Nyilván az eredeti Joe infót - könyvet, videót - kellene alapul venni, mondván ami már működik, abból kellene elindulni!)
Látni mindenféle sz@r és még szarabb videókat, jókat alig.

De, amiért írok az a következő. Mindenki erőlteti ezt az autóba szerelhető cellát. Nem leketne ezt másra is használni? Ez csak autóba kerülhet? Nyilván értem, hogy miért pont autóba, de pl. otthoni energia kiváltására nem volna jó? Persze átalakítva valahogy. Ezen még nem gondolkoztak az itteni okosok? Vagy ez másra nem is való? Esetlek a kocsi motorját kidobni a picsába és olyan eszközt építeni, ami igazodik ehhez az energiafájtához és azzal hajtani az autót. ( Nem pont a vízbontás, nem pont a keletkezett gáz elégetése....)
A megoldást én sem tudom, de esetleg el lehetne gondolkozni más irányú felhasználásán is. Vagy ha ez másra nem való, akkor nincs miről beszélni!

Üdv: Mhari
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 26, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Új videó http://www.youtube.com/watch?v=qhSZ8ByFJ3Q
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 21, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Sikerült megismételni töbször a filmen látható lüktetést, felkel tölteni a cellát folyamatosan lassan és mielőtt átfolyna az egyik közből a másikba megállni és növelni az áram menyiséget és ugyan igy fog lüktettni. De csak töltöt vizzel müködik. http://video.yandex.ru/search.xml?text=joe%20cell&where=all Orosz oldall Vladi küldi.Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 16, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én használtam már fel, bizonyos gyoogyászati céllal, kifejezetten hatékony volt, de ebbe nem akarok belefojni itt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 16, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.joecellenergy.com/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 05, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Ajánlom figyelmetekbe oldalamat!!

http://www.vizbonto.biofield.hu
Vissza az elejére
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 30, 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lacika,és mindenkinek: Elolvastam a javasolt cikket és igen jót mosolyogtam rajta.Én nem hencegés képen 6 éve aktívan cellázom . Az udvaromon gyönyörűen fejlődnek a fák a virágok is nagyon szépek,6 méterre a cellázó helységtől van 1 kanári ami hosszú évek óta legjobb egészségnek örvend, bárki a cella mellé tesz egy cserép virágot inkább kivirul mint károsodik.A cikket olyanok írták akik még életükben nem láttak valódi működő cellát föleg nem építettek, a cella erőtere 1 métertől esetleg 2m -ig terjed amit kilehet mérni bárki számára.Fogj egy nagyon érzékeny iránytűt és látod a tér torzulást ezt sokszor kimértük.A cella építők környezete sehol sem kezd el sivatagosodni 100m körzetben.Azokon a helyeken ahol az orgon felhalmozódik az élet is kivirul ezt Tenzing mondta miután kimért egy cellát.Az ilyen cikk a tipikus karosszék tudósok írásai ami csak összezavarja az információkat.Joe 20 éve foglalkozik a cellával Piter Stivins 14 éve foglalkozik a témával stb. aktívan a többieket nem sorolom. Ha bármi káros dolog le lenne ők lettek volna az elsők akik már rég meghaltak volna.Gondolom én.Tehát szerintem ez egy olyan cikk ami azt erősíti meg, hogy dolgozik a másik oldal is.
Üdvözlettel:László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lacika
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.04.16. Hétfő 22:34
Hozzászólások: 17

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 29, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.orgon.si/index.php?option=com_content&task=view&id=174&Itemid=110

Itt van egy cikk, hogy miért veszélyes Joe cella, és nem szabad vele kísérletezni.

Ha jól értem a lényeget: már egy kis cella is 100 m-es körzetben elvonja az életenergiát, ez pedig ütközik az isteni terv-vel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lacika
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.04.16. Hétfő 22:34
Hozzászólások: 17

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 29, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.orgon.si/index.php?option=com_content&task=view&id=174&Itemid=110

Itt van egy cikk, hogy miért veszélyes Joe cella, és nem szabad vele kísérletezni.

Ha jól értem a lényeget: már egy kis cella is 100 m-es körzetben elvonja az életenergiát, ez pedig ütközik az isteni terv-vel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 28, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néhány új információ a Moe celláról http://www.youtube.com/watch?v=B4rSBftdD8Y&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=-nxg0fvY3YQ&feature=related Eredményes munkát és kitartást mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 13, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó jó.Csak megkérdeztem, ne húzd fel magad.
Amúgy nyilván egy csomó félrevezető infót is nyomnak a netre, hogy nehezebben találjuk meg egymást.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 10, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzing vigyáz a viszacsapó szelepen vissza tud égni a rendszer.A fektetett csőbe épített perforált csöves megoldást Joe is használta elvetette mert alacsony hatásfokú gázt hoz létre sima durano gáz.Mi is küzdöttünk vele ha sok áramot kap csunyán begerjed Bary Hilton is probálkozott vele.Joe is a saját filmjén bemutatja.A kerek lapkás megoldás nagyob hatékonyságú.Nagyon kicsi a vízfelület a vákúm munkavégzéséhez.Feltétlen használj visszaégés gátló buborékoztatót Ez már nagyon nagyot durran!!!.Kivánok sok sikert.Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 10, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Nézd meg az alternatíva a Joe cellája helyett. Hogy a fr.....lehetne vakdugós???????? Mennyünk már ki a kö.ö..dből! Ez olyan mint a bűvös kocka,ne mindig egy oldalon tekerd!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 10, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzin!
A te verziód ahogy rákötötted (gondolom a légszűrőnél) a motorra vakdugós vagy nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 05, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem tudom, hogy müüködik-e a joe cell, fööleg errefelé.. de amit én emliitettem inkább a viizbontás rovatba illik Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 05, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Köszi fgab!
Azt hiszem minden fellelhető anyagot már átnéztem a joe-c vel kapcsolatban,sok külföldivel írást ..váltottunk.Én ebben már csak akkor hiszek ha a saját szememmel látok egy ezzel hajtott motort.Kizárólag Ausztráliában működik,ez kicsit furcsa.


A hozzászólás legutóbb Tenzin által 2008 Okt. 06, 06:41-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 05, 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzin:

Ez egy olyan kapcs rajz, ami nagyon emlékeztet némileg egy ugynevezett "Capacitiv power supplyra" az meg azt jelenti, hogy pl hasonlót használ a "hyco" rendszer is, ami egy brown gas készülék (pár érdekes gáztulajdonsággal), .szoal kapcsolgatva vagyon. egyébként az egyik leghatékonyabb áramkör ha ac-t akarunk használni forrásul viizbontáshoz. Csak ahhoz más cella optimális.
Akit érdekel keressen youtubeon a "capacitiv step down" dologra. na közben bekerestem: http://www.youtube.com/watch?v=49iwl-GsYaA
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 01, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.moe-joe-working.com/moe_joe_cell_charging.html
Sziasztok! Wince itt a rajz /megj:Pepe beverhette a fejét mielőtt skiccelte/.
Ne haragudjatok,de szerintem Ausztráliában már a kengurúk is a Moe-Joe verziótól röhögik magukat halálra! 3-ik fázisú víz töltés leírása is itt van az oldalon!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 30, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valószínűleg csökkenteni kellene a töltőn az áramot,mert észre vettem hogy 900ma felett kezd mágneses tulajdonságokat produkálni a cella háza.Mennyi apró buktató van még itt? A MOÉ-sok szabin vannak? ÜDV!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 28, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Attikanagy-tól kaptam töltött vizet , 9db nagy tányéros töltővel készült 60V... 30-40A -rel / 5x 1perc /.Termelte rendesen a gázt,úgyhogy a dohányzást szigorúan mellőzni ! Ezt 4-napig pihentettem,majd az autós cellába töltöttem,végig 1,8V-on van.Az eredmény, 14- literes fogyasztást levitte 11,5-re,a motor LPG-vel megy ( Szlovákiában 16,90SK-135ft ),1500 km után írom a tapasztalatot.Ebből azt a következtetést lehet levonni hogy a nagy árammal töltött víz megfelelő a cellának,ezért kell a kis cellába jócskán adalék (...persze ez egyénileg cella függő,mármint a bemaródási határ !).A kérdés az hogy meddig kell "szaporítani" a további eredményhez,2-hét,4-hét ?? Az 1,8V hoz 7805 -IC kimenetére sorosan 5db diódát raktam ( ha ragaszkodsz az 1,5V hoz akkor egy 470 ohmos trimmeren keresztül vidd a középső lábra a negatívot,és 6db diódát rakj be). 5 liter vizet kaptam ebből 1,5 liter víz ment a cellába a maradékban viszont vissza oldódot az összes kirakódott anyag,mivel elfelejtettem leszűrni. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 26, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://joecell.freeblogit.com/
Egy megfigyelő pártatlan következtetései.ÜDV!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 25, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
http://www.joecell.de/
Ez egy Német fórum,senkinek nem sikerült a cellát beüzemelni.Csak fogyasztás csökkenési jelenségről írnak.Az egyik fórumozó arról ír hogy nemzetközi "kutatásokat" is végzett a siker érdekében,de az így sem következett be.Én is nemzetközi kutatást végeztem,de az Ausztrál társaságon kívül senkit sem találtam,aki eredményről tudna beszámolni(ha feltételezzük ugye hogy működik náluk a cella).Azt nem mondom hogy nagyon meglepődtem ezen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 25, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hejesbiek a pontos cimem:kovacsevit@freemail.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 25, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wince küldj egy imél címet és küldöm.Az enyém kovacsevit@fremail.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 25, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kovács Laci!
El tudnád küldeni a töltő kapcsolási rajzát?
Előre is köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 23, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Laci! Most gyűjtöm az anyagot a szaporítóhoz.Üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 23, 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vízfeltöltés: a tiszta ecetes vízzel kimosott és eső vízzel kiöblített cellába beleöntöd a leszűrt vizet a csövek tetejéig úgy hogy feszüljön a víz de ne tudjon átfolyni az egyik mezöböl a másikba.Ezért kell a csövek tetejének egy vonalba lenni.A cella alja és a tároló edényközt min 2cm köz van..Az edénynek a lefedéséről gondoskodni kell fedő akár alufólia is megteszi csak a levegőtől zárd el a vízfelszínt..A TÖLTÉS IDEJÉN NINCS A FEDŐ A CELLÁN!!!! Mert lesz hirtelen nagy zaj és szomoruság a családnak mondja Joe.Beállitód a cellát vizszíntesen egy nyugodt helyre.Kösd fixre a negatív vezetékét. Majd rákapcsolod a negatívot ere használlhac akumulátort vagy töltőt vagy Moe vízfeltöltöjét a pozítiv áramkörbe iktass be egy kapcsolót. Az első töltést uggy kezd hogy háromszor szikráztasd meg a pozítív sarkot ezzel kijelölöd az energia áramlási irányát..Majd a 20 perc után a pozítívot is rákapcsolod először de ezt már kapcsóloval és 5percig rajta hagyod.Utána a pozitivot kikapcsolod .Attól füg hogy melyik töltési metodust használod innen .A pozítivot kapcsolgatjuk különböző képen. Napi 5 perc joe szerint egyszeri töltés elég . Moe napi 9x1perces töltést javasol de csak az ö spec töltöjére vonatkozik.Ha a vized besárgul akkor jól csinálod ha a vizbe vöröses barna uszadék jelentkezik sok a pozitív a cella tull töltve megéget a vized ez zárlatot fog csinálni és lemerül a cella.Hagyd ülepedni és szűrd ujra.Ha a felszÍnen esetleg mocsok jelenik meg azt papír szalvétával töröld le ugy hogy a kezed ne érjen bele a vízbe.EZUTÁN HAGYD BÉKÉN A CELLÁT!! Ö tudja a dolgát és teszi ha hagyod .Elkezd majd a vized teteje sűrüsödni és a hab is megfog maradni azért nem írok időt mert változó hőmérséklet töltési metodusok közti különbségek 1 hét töl 1 honap is lehet ez cella fügö is .Atol füg hogy csináltad meg a cellát hangolás stb..Mikor a cella tetején egységes nyulos tartos hab marad akkor feltöltve a cella.NE HASZNÁLJ DIGITÁLIS MŰSZERT MÉRÉSRE.Csak ampert mérj vele a cella töltötségét csak hagyományos mutatós műszerel mérd . Remélem segit valamenyit.Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 22, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzing ezer bocs ha összekevertelek.Kezdem az elején a vízfeltöltéshez használhatod a csöves autós celládat vagy a kisérletí teszt cellát vagy nagyobb teljesítményű kupós cellát.mindegyik ugyan azon az elven működik.Bármelyik képes feltölteni a vizet.A különbség az hogy ha a víz tíszitásra használod a felpolírozott pátyolgatott autós cellát tele lesz trutymóval és nagyobb áramtól pusztul is. Az autós cella nem szereti a pozitív áramot . Gond mire rendbe teszed tísztitás stb .Ezt elkerülöm használok egy gagyi szerkezetett amiért nem kár. Miután az üledékek kicsapva csak akkor fogok hozzá a viz cellába való töltéséhez.Ha van autós cellád amit befogsz építeni akkor azt használd mert akkor feltöltöd azt is.Minimális a víz kisülésnek az esélye.A víz tisztítóba marad a kosz és nemkerűl az autós celládba szutyok.Joe a hordóba tísztítja és tölti a vizet mert a hordó alján van elég hely az üledéknek, és letud önteni 5-10 litert tiszta vizet.A Joe féle vizfeltőltés 12v egyenárammal történik .A Moe rendszer lelke egy spéci elektromos töltő ami szerintem hatékonnyab a Joe rendszerénél. A francba leírva ez olyan bonyolultnak tűnik ha csinálod egyszerűbb sokkal. Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 22, 06:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Laci! Itt és most felkérlek(gondolom a többiek is hasonlóan vélekednek) a soron következő Workshop.. megtartására,mert olyan kaotikus lett számomra a cella mint hétköznap Budapest belvárosa.ÜDV! Mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 21, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.mindenkinek!
A víz,és cella töltés amivel most próbálkozom az egy gyorsított metódus.A hagyományos 3-4 hét helyett 2 hét, vagy még rövidebb idő alatt sikerül feltölteni a cellát,és a vizet.Köszönet Tamásnak aki elküldte Moe víztöltő berendezésének a kapcsolási rajzát,és a töltési periodikus táblázatát.Jelenleg következő képen csinálom a vízfeltöltést.:Moe utasításai szerint.Először vízkezelés,tisztítás negatív fent állandóra.60-100voltig 20perc-re.Ha a víz bezavarosodott koszos hab jelenik meg a vízfelszínen,azt műanyag kanállal lekanalazom.Ha nem jelenik meg semmilyen kicsapódás akkor rajta hagyom a pozitívot addig amíg az ásványi sók nem kezdenek el kicsapódni.Utána negatív rajta marad 24-48 órára hagyom ülepedni.Leszívatom a tiszta vizet amit hagyok állni.A következő a szűrés.Klórmentes teafilteren átszűröm a vizet.Most öntöm a vizet a Joe cellába.Akkor,ha rendelkezésedre állt egy tisztító cella.A következő folyamat a cella,vagy víz feltöltés.Lehetőleg használj töltött cellát amit már használták.A csövek felső szintjéig töltsd fel a vizet.A negatív állandóan rajta a pozitívot kapcsolóval kapcsolom ki vagy be.1 perc töltés 10 szünet.1 perc töltés 10 perc szünet,ezt 9-szer végezd el.Utána hagyd békén a cellát.Takard le.Levegővel ne érintkezzen a víz felszín.Ezt 3 napon keresztül csináld.Mérd le a cella maradék áramát.1,0 és 1,5 volt között kell,hogy legyen.Ha 24 óra után csökken az áram akkor tölts rá.1 vagy 2 hosszú periódust.Másnap csak mérd meg a cella töltöttségét.Ha elindult a szaporítási folyamat akkor már nem kell csak 48 óra múlva tölteni.Akkor már a cella kell,hogy rendelkezzen erős orgon mezővel ami 1,5 volt körüli elektromossággal jelentkezik.Akkor van feltöltve a vized,és akkor rakhatod autóba.Ekkor a vized teljes felülete zselés sűrű állagú fennmaradó habok vannak jelen,a víz felszín feszül.Ez a Moe rövid vízfeltöltési rendszere.
Üdv.mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 21, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A cella belső csövétől indul a buborékozás,ezután halad a neutrális csövekre,illetve sugár irányban a tartály falára.Tehát nem egyszerre jelenik meg minden mezőnél a pezsgés. *Megfordítottam a belső elektródát( az eddigi teteje került alulra ). Új vízzel elkezdtem tölteni,az eredmény érdekes Rolling Eyes .A víz szinte egyszerre kezd el buborékozni,és minden cső felett örvénylik a víz kör-körösen.A tartály belső falánál is örvénylő mezők alakultak ki.Az egész víz felületén örvények keletkeznek.Egy idő után (kb 20 perc)az összes örvénylés megáll,ekkor már a víz teljes felülete habzik,és ekkor érezni a legerősebb mezőt.Ami még érdekes hogy a cella frekvenciája a Moé-val megegyezőre emelkedett.Azt gondolom most jó a cella vize,jöhet az illesztés.Előtte kellene workshop-ot tartani. Exclamation
ÜDV!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 21, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Negatív csipesz a cső alján,a pozitívot pedig a cső felső részén belülről körbehúzod.Laci írásai között is megtalálod ezt az infót.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 21, 00:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzin!
Ezt a szikráztatás dolgot, bár lejjebb magyarázod, nem igazán értem.Hogy kell ezt csinálni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 19, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi.Elég mutatósak. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 19, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wince A cella vízkristályairól fotók és némi érdekesség. http://www.rolls-royce.150m.com/car_on_water/Joe_Cell_explanation.pdf Jó ötlet a képel programozni a vizet Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 19, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha volna olyan vízkristályfotó ami 3 fázisban levő JCvízről készült, hasonló módon tudomására hozhatnánk, mit is várunk tőle. Wink

Próba cseresznye...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 19, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom láttátok a Víz üzenetét a Y.T.-on.
Kiprinteltem néhány tiszta forrás vizéről készült kristályfotót és a töltöcellám külső üvegedényére képpel befelé felragasztottam.
Annyi az eredmény, hogy nem zavarosodik a víz annyira mint a másiknál aminek fémháza van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 18, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laci, köszi a kapcsolási rajzot! Küzdöttem a gyújtás állítgatásával,de nem tudom elcsípni azt az egy fokot(vagy annyit sem) amin működne a motor.Menetközben szerintem jobban lehetne érezni a hatást(mivel nincs fékpadra lehetőség).Valószínűleg nagyon precíz hangolást igényelhet.Fgab-nak nincs valami ötlete ezzel kapcsolatosan......Várom hogy berakjad a benzines autóba a cellát,reménykedek benne hogy nálad biztosan lesz valamilyen eredmény.Innentől megint elkelne egy-két tanácsod "ami mozdít a szekéren". ÜDV... Mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 17, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

F a F Öszinte részvétem! A cella nem ment tönkre öntsd ki a vizet és friss tiszta patak vízel töltsd fel és hagyd rajta a negativt.Tényleg élő érzékeny egységet képez a cella a víz és az ember.Joe a videón azt javasolja hogy halgas komolyzenét a cella viz kezelésközbe ez nem engedi a gondolatokat hogy befolyásolja a vizet. Igy csökkenti az y faktort.Ha ez nemhasznál marad a z ujra polirozás el ne feled összejelölni a cellát.Tudom vadul hangzik de ez egy tudománytalan műfaj. Üdv K László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 16, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali! F*a*F ... Őszinte részvétem !!!
A cella valamilyen szinten él (lehet hogy itt sokan tekerik a fejüket),mint ahogyan a víz is.Mentálisan meglehet állítani ! Az újra indításhoz picit meg kell polírozni és szikráztatni 12v-os fesszel( itt érdemes egy soros első lámpa izzót alkalmazni,nehogy a töltő amortizálódjon).Mindig a csövek alján legyen a negatív a pozitív pedig felül ( a házon is)és háromszor megszikráztatni. Az én cellám is kihalt 2-napra,azóta mindig csinálom ezt vele.De a demag tekercs(váltó feszültségű) alkalmazása is ilyen hatású a cellára.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 16, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nos,ez a cella dolog egyre bonyolultabb lesz...
Én ezt a cella dolgot mindig is próbáltam realista módon megközelíteni és úgy gondolom,hogy mindennek kell lennie magyarázatának.Tehát ha a cella végleges bekötésénél már egy vakdugó is elég,akkor mitől menne a motor?Kell lennie valaminek az üzemanyag helyett ami valószínűleg gáz és éghető,csak azon tulajdonsága más ahogy reagál a gyújtásra(összeroppanás).Joe szerint is mindenképpen kell a gyújtórendszer. A gond szerintem nem itt van.A legnehezebb ezt a számunkra ismeretlen anyagot "kiemelni" a térből vagy másik idősíkról.Ezt már nem tudjuk magyarázni a mi fizikánkkal és ezért oly sok a ködösítés a témával kapcsolatban.Működő ,megfelelően töltött cellánál mindenképpen az időzítés a kulcs.Ez is csak egy anyag még ha nincs is benne a fizika könyvekben.De itt van a DE.Tegnap elhunyt édesapám.Vele együtt a cellám is .És ezt nagyon nem értem...
Semmire sem reagál,egyenlőre fel is adtam.Ha túlleszünk a temetésen megpróbálom újra.Ha nem megy ,akkor csinálok egy újat.De ez nagyon nem fér a fejembe...
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 16, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki, Wince irtam privátot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 16, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Kedves Fast and Furious, nagyon örülök az észrevételednek és a hozzászólásodnak!Úgy látom sok a nézelődő,de kevesen vagyunk akik nyilatkozunk,cselekszünk.Az eredményhez pedig kell a megbeszélés is többek között. Azonos véleményen vagyok veled és Wincével a gyújtással kapcsolatban (*görgess lefelé 13 írással,szept 12-ig). Nézelődtem a motoron és feltűnt valami.Az alapjárati mágnes szelepet lefelejtettem a mágneses térről. Kiszereltem kiékeltem,demagnetizáltam,újra üzemeltem a cellát.Eredmény lett * 80km felett észrevehetően elkezdi fogni a motort,nem gyorsul és teljesen lehalkul.Na most kéne az elektronika a gyújtáshoz,ne az elosztót keljen forgatni,főleg ne menetközben. Tehát mocskosul figyelni kell a mágneses tér jelenlétére.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát szerintem az időzítés pontosítása fogja meghozni a várva várt eredményt.
Kedves Laci! A finn vízről: nagyon rossz volt tele mindenféle üledékkel és messze nem olyan orgon tulajdonságokkal mint az itt említett salgótarjáni víz. Majd egyszer megpróbálom azt is.
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha a 4 ütemű otto motor minden második főtengelyfordulat alatt végez munkát,abból egyértelmű,hogy a dugattyú alsoholponttól felsőholtpontig 180 fokot fordul.Akkor főtengelyen 40 fok? Az nagyon kevés.Ha a motor az elvek szerint "fordítva" működik,akkor szvsz az elfokolás 180 fok körüli!Főtengelyen.Hát mi értelme lenne a 10 fok helyett 40 fokra tolni?Semmi.Rajzold le akkor hol tart a dugattyú!Ettől még biztosan nem működik,kivéve ha kb 300 bár vakuum van a szívócsőben.
Minden a fordított járásra utal: a teljesítmény miért nőne?Hát azért,mert a motor fajlagos hatásfoka miből is tevődik össze? Volumetrikus paraméterek,termikus paraméterek és mechanikai paraméterek ill hatásfokokból.Hogy mindenki értse: a volumetrikus a méretezés,a termikus a hővesztés,a mechanikai pl a súrlódások és rezgések,zaj.Ezekből lesz a motor fajlagos hatásfoka,de ez így csak nagyon leegyszerűsítve.Ha nincs hővesztésem ,mert a motor hidegen jár ,az valóban sokat dobhat a fajlagos teljesítményen.
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
"Fgabtól és Tuvoktól kérdezném van-e tudomásuk gyújtás késleltető modulról vagy annak áramköri rajzáról?".
Kedves Tenzin!
Nem igazán értem,hogy miért akarod késleltetni a gyújtást amikor minden info az előgyujtás növeléséről szól? Az is érthető,hogy miért. A leírások szerint ez az energia vakuum-természetű.Tehát a dugattyút húzza felfelé és nem nyomja lefelé.De valamiért kell hozzá gyújtás.Ha kell gyújtás és azt "máskor "akarom indítani,akkor a gyári beállítás nem jó,mert az a dugó felső holtpontra érése előtt kb 10 fokra van beállítva.Ezt hívják időzítésnek.A pontosítás végett az elfokolás a vezérműtengelyen 70-80 fok,a főtengelyen 35-40 fok.Szerintem itt van a kutya elásva az összes építési utmutatóban...
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Joe cellánál alkalmaztam a bizmutot, de nem lettek jobbak az eredmények, csak az a lejjebb említett spontán buborékképződés jelentkezett néhány hétig.Az viszont eléggé meglepő volt.

Attikanagy!Akkor organizáljuk meg a nyílt párbeszédet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wince, te a joe vagy a moe cellához alkalmazol bizmutot?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.thelastfourbooks.com/Joe_Cell/ itt az elején vannak képek töltöttségről,na ez az ami nekem hiányzik. Ti hogy vagytok ezzel?????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wince írtam privátot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az igaz hogy túl sokan foglalkoznak vele,de motorra működési bizonyíték az sehol! Megint karikáztam 1000km-t,eredmény nélkül (fogyasztás csökkenés sincs). Orgon mező az Attila dombon is van (meg a kertünk végében),de ettől nem megy a motor. Én arra a következtetésre jutottam hogy ez nagyon ügyes figyelem felhívás(világ méretű),tiltakozás a környezet szennyezés,éghajlati melegedés ellen.Felhasználva itt a cella által keltett anomáliát. Miután személyesen is megismertem pár embert,és tapasztalatot cseréltem( pontosabban én hallgattam leginkább az ő beszámolójukat..). velük. Ez a vélemény alakult ki bennem a celláról.Teljességgel képtelenségnek tartom hogy ilyen kreativitással és lelkesedéssel nincs eredmény,ha ennek szikrányi valóság alapja is van. Az emberek többségével megtudom csinálni hogy egy kezelés után felteszek rá egy vasalót (vagy hármat) és ott marad.Sok ember csodaként éli meg.Számomra ez csak felesleges,értelmetlen cselekedet......).Ez is egyfajta orgon alkalmazás...( ez legalább nem tartalmaz bűvész trükköt,meg nem érzem magam Mentalistának....Ba-Ba-etc ) de ettől sem működik a motor. Ez csak a zseblámpa fénye,természetesen mindenki saját bölcsessége szerint ítéli ezt meg.ÜDV mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 15, 07:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali mindenki,Wince én benne vagyok!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 14, 23:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egymásnak gyökeresen ellentmondó infók a ködösítésre utalnak.Én is találtam közöttük tudatos hazugságokat.A búzába pelyvát szórnak, növelik a szénakazlat hogy nehezebben találjuk a tűt, de nem zörög a joecell, ha nem fújja a protonszél!
Működnie kell, mert túl sokan foglalkoznak vele.
Találkozzunk és mindenki mondja el hogy szerinte mi az igaz.
Talán nekem is van talán néhány szilánkom az igazmondó tükörből.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 13, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki! SZERINTEM: addig amig a 3.fázisu vizet előnem állitom és az tartósan nem marad meg,kár a motorbekötéssel vacakolni mert az hibát hibára szül.De gondolom ezt ti is tapasztaltátok.Csak fogyasztás csökkentönek jó,de az tutira:1.6Td 6.5 utána 4.9lütyi. Kitartás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval az informáciokról fontos beszélni.Mikor elkezdtem a Joe cellát tanulmányozni 2002ben akkor megrendeltem könyvet videót más adat nemvolt még és ami a netről hiányzott megvolt a könyvbe .A magyarázat ottvólt a videón.A kép tiszta fordítsd le értelmezd és csináld meg.Utána megjelentek az ujabb infók amik egyre öszezavartabbak lettek .Ma ahogy Tenzing megfogalmaztad ellentétes infok tömege van.Nyugodtan kijelentem hogy átlagember a fent lévő adatokat amelyek ellentétesek képtelen megérteni.A készüléket helyesen megcsinálni ,5 féle egymástól jelentősen eltérő találmány leírásai keverednek.Sőt még a problémát tetőzi a forditásbeli értelmezési különbségek tömkelege. Azt hiszen nincs olyan tétel amit a másik ne cáfolna meg például: polírozd Joe , nemfontos a polírozás Moe, melegítsd fel a csövet Moe , ha felmelegszik a cső dobd el Alex ,fontos a mágnesseség mentesség Joe, Nemfontos a mágnesseség Piterstivins,stb sorolhatnám a cella építés minden saroköve cáfolva van. A vízkezelésröl nem is beszélve.Vagy szándékosan csinálják hogy ne tudjuk reprodukálni vagy egy olyan energia kicsatolásról van szó amit enyire különbözöképpen lehet megcsinálni és a személy müködtetni tudja különbözöképpen.Mindenki döntse el neki melyik verzió a szimpatikus. Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja meg amire fgab-is felfigyelt, senki nem tekergeti a gyújtást.Joe-nál vákum,MOE nál lélegeztető csonk. Lehet hogy inkább a bili acél bizniszen kéne agyalni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Wince,értem én hogy villany motor,de mitől forog! A gyújtást csak késleltetni tudjuk,elosztót előre forgatni(70°) és a késleltetővel vissza állítani benzin üzemhez (kb 10°).Azaz JOE-ról vissza OTTÓ-hoz,amit nem nagyon szeretnénk ugye.Stroboszkóp nem árt a művelethez(csak az elsőnél). RC tag egyszerűen, vagy zenekari késleltető. Tanács kérés azért mert fgab és tuvok biztosan járatosabb nálam ebben a témában.Nyakig vagyok melóval nem akartam ezen agyalni. ** 2-évvel ezelőtti német oldalon találtam olyan leírásokat amik tapasztalatról szólnak.Sajnos ezek az emberek mára elérhetetlenek lettek.Mindegyik akinek a cella indult, állítja hogy a csöveket hőkezelni kell.Felmelegíteni pirosra és vissza hűteni lassan.Információ nagyon sok van, 10-másodpercenként tudsz találni ellentmondásokat. Én úgy döntöttem hogy csak a saját érzékeimre támaszkodom,azt gondolom ez az egyetlen járható út innentől.** Ja ami nagyon furcsa,hogy a fellépő anomáliát, alacsony vízhőmérsékletet senki sem mutatja, bizonyítja.Meg a másfélszeres teljesítmény növekedést sem (implósióval).Az hogy az autó terében filmezik a cellát,nem jelenti azt hogy működik is! Pedig egy hőmérő is sokat bizonyíthatna. De miért nincs ilyen,...vajon senki nem vette észre hogy nem melegszik a vize (4c°)!!! Fékpad? Teljesítmény mérés?..... Na ezért nem pazarlom az időm filmek nézegetésére.

A hozzászólás legutóbb Tenzin által 2008 Szept. 12, 15:13-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wince Joe és Moe által készitett cella és a többi sikeres reprodukció összehasonlításával küzdünk. A multkor írtad a bizmutos kísérleted és azóta korrepetálok bizmutból.és nagyon érdekes anyag elnyeli a rőgen sugarakat és saját mezővel rendelkezi .A Moe cellának a motorja ha lehet ezt a fogalmat használni. Találtam egy érdekes cikket : http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/af/0/28176/index.htm .Hátha segít a felhabzásra. Felhasználás szerint változik az összetétele.Elképesztőmenyi mindenre használják. Cső öntését probáltátok ?Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kovács Laci!
A töltőcellám bizmutos de pillanatnyilag ugyanúgy működik, mint a normál, azaz nem tarja jobban a töltést(.0,5-0,7V)
Második fázisban van mind a kettő.A bizmutosnál néhány héten át tapasztaltam (10-15 mp-ként) a középső csőnél spontán (árambevitel nélküli) felhabzásokat.Most nem csinálja vagy olyan ritkán hogy éppen sose vagyok ott.
Nem políroztam, mert a középső csőbe öntöttem bele és azt kitöltötte belülről.Többféle bizmut van?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 07:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=MI5YbmCvp_I&feature=related A szoktatási idöszakra a vákumos bekötés.És mérése.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 12, 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wince a bizmutos cellád hogy viselkedik sikerült 3 fázisba léptetni?A öntés után poliroztátok a bizmutot, míjen felűletett lehet vele önteni .Míjen fajta bizmutot sikerült venni? Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 11, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sad Tenzin Gyatso!
Sztem is hiányzik még vmi a képből és szerintem mások szerint is, csak szemérmesen hallgatnak.Angolul írta valaki az egyik fórumon, hogy kicsit olyan neki ez a dolog mint a császár új ruhája, de azért talán ennyire nem sötét a kép.Valahol fent kell lenni a neten a hiányzó dolgoknak is.
A neten minden fent van, még akkor is ha néha erőteljes a ködösítés.
A gyújtás késleltetőt hogy érted?Nem inkább növelni kéne az előgyújtást?
Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 08, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Úgy jártam mint a sezlon rugó! Maximális ..+.. hozzáállás a létező összes információval,minden technológiával csak töredék eredményre vezetett évek alatt (én csak 2-hetet foglalkoztam vele,nem is magam miatt katt...katt).Érthetetlen! Ha ennyi ember a világ négy tája felől nem széltoló,akkor mi az ami hiányzik.

Fgabtól és Tuvoktól kérdezném van-e tudomásuk gyújtás késleltető modulról vagy annak áramköri rajzáról?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 08, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=FwfaQZAGNTE&feature=related
Sziasztok! attika több is van,youtube-keresőjével megtalálod. Salt Water is ide kapcsolódik.http://www.youtube.com/watch?v=wi4_ifyrUfI
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Szept. 05, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzing privát üzeneted van.Ha nem kaptad meg hívd fel Attikanagyot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 31, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Joe filmek gyüjteménye : http://www.soulsofdistortion.nl/Joe_Cell_2.html Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tomi71
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.08.26. Kedd 19:21
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 29, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hjan, köszi. Ez nagy segítség. Majd jelentkezek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 29, 13:05    Hozzászólás témája: implózió Hozzászólás az előzmény idézésével

A nagyjából feltöltöttnek ítélt cellát a motor szívócsövére csatlakoztattam majd néhány sikertelen köszörülés után egy dörrenést hallottam a motortérből.Embarassed
Ezután ment a motor, de a szívócső keresztmetszetének csökkentésére felragasztott műanyagfólia BEFELÉ a motor irányába konyult.
Tudom nincs ebben semmi új az előzetes infók alapján, de érdekes testközelből megtapasztalni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 28, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tomi71 írta:
Köszi az infót. De a NET téprképén nem találom ezt az utcát. Van esetleg máshol is a Fővárosban, ahol mágnest lehet venni? Üdv.
Igen! Keresd fel a http://euromagnet.hu/ , vagy a http://www.borsmagnet.hu/ oldalt, ott megtalálod, hova menj mágnesért.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tomi71
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.08.26. Kedd 19:21
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 28, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infót. De a NET téprképén nem találom ezt az utcát. Van esetleg máshol is a Fővárosban, ahol mágnest lehet venni? Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 27, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tomi71 üdvözlet a csapatban mágnest Budapesten a Ferő utcán a Bors magnetiknél kapsz borsonyi méretü ritka földfém mágnest kb 100 ft.A cellaépitést a netten kezd és olvas el mindent a témával kapcsolatban . ( Tuvok ,oldalán talász Fénykapun találsz magyar cikkeket )Van nagyon sok video is Feltétlen nézd meg öket..Adig mig nagyábol nemérted a müködési elvét ne csinálj semmit kidobot pénz.Sokkal bonyolultab mint lácik elsö ránézésre.Nagyon sokk sikert
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tomi71
új tag
új tag


Csatlakozott: 2008.08.26. Kedd 19:21
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 26, 19:34    Hozzászólás témája: ??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit. Én még nagyon kezdő vagyok ebben a témában és a segítségeteket kérem hogy én is építhessek egy cellát. Sok kérdésem lesz hozzátok, és valószinű, hogy néha le fogtok cseszni is. De a kérdésem egyenlőre az , hogy hol tudok beszerezni olyan mágnest amivel meg tudom vizsgálni a rozsdamentes csövet, hogy menyire mágnesezhető. Vagy egyáltalán hol kezdjem a cellaépítést. Segítségeteket előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 26, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki! Csemege a lap alján: http://rexresearch.com/schaub/schaub.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 24, 11:54    Hozzászólás témája: joe cell Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán Tenzin írta hogy a vizet jobbra megforgatva töltöttebbé válik.
Ez igaz lehet Ausztráliára, de az Északi félgömbön a Föld mágneses tere az ELLENKEZŐ IRÁNYBA, BALRA (!) forgatja a vizet, amit a pl.:a lefolyónál megfigyelhetsz.
Olvastam olyan kísérletekről ahol ezt a logikát követve a polaritást is megcserélték és azt tapasztalták, hogy a cella így jobban tarja a töltést, mert a torziós mezők a töltött állapotot kívülről fenntartani igyekeznek.
Mindenki próbálja meg úri szeszélye szerint, de én csak az előbbit támaszthatom alá, tehát hogy az ellentétes forgás irányt érdemes figyelembe venni, ha vki örvénykeltőt is használ.
Az ellentétes polaritás (kint neg.,bent.poz.)nálam nem hozott jobb eredményt, sőt azt tapasztaltam hogy hamarabb veszíti el a töltését.
.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 20, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A cella tömitetsége nagyon fontos hiszen a vákum a fő munkavégzö. Az orgon kilépése és a cella is igazán csak vákumban müködik.A nem teljesen zárt cella a vakdugonál alkalmazot neoprén csönél engedi ki az esetleges tulnyomást de a cellákra mindenesetben a vákum hat.Ez csak a könyv elolvasásakor derül ki. A köny nem egyezik a neten található anyaggal fontos részletek vannak kihagyva.Van egy speciális öszekötö idom ami a csö végére huzott kb 10cm hoszu neoprén csö az egyik vége bilincsel rögzitve van a csöre a másikvége nincs bilincsel rögzitve csak a vakdugora van felhuzva a csö és a motor közt 2.5cm nek kell lenni,A nem bilincses résznél ha vákum van akkor feltapad a neoprén cső az alucsöre de nyomás esetén elengedi a tulnyomást. A neoprén a buváruhánál alkalmazott szivacsos anyag.Egyébként a celláknál alkalmazot méröorák vákummérök .A vákum a cellamüködtetöje de a cellát memszabad valoban lezárni mert tényleg fellrobban.Az alkalmazott neoprén csö a biztonsági szelep,mikor már vakdugora csatlakoztattad a motort.Nagyonfontos a cella vizenem érintkezhet a külsö levegövel. Attikanagy nagyon jó a cikk amit küldtél köszi. Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 17, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fontos dolog: olyan motorral ne kisérletezzen senki, amelyik eszi az olajat... "az sosem tisztul ki"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 17, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jó hogy eröseb let a cella nemfog ojan könyen lemerülni, a motornál van egy telitési idöszak ami a motor anyagátol függ alu vagy öntöttvas .Ha a motor telitödött csak akor kezd változni a dolog.De akkor is csak akkor ha jol illeszteted a motorhoz a cellát. Egyébként a töltés elvész.Az illesztésel küzdök egy jó ideje.Több keveseb sikerrel én is. A cella vákumos ilesztéséhez Fgabtol kérek én is tanácsot mert ö profi autoszerelö .Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 17, 10:30    Hozzászólás témája: Cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a biztatást,rám fér! Laci te mióta foglalkozol a cellával? Azt látom hogy óriási ismereted és tapasztalatod van,ezért a kérdés. Kicseréltem a szigetelőket ahogy javasoltad,igy sokkal erősebb lett a cella. A motoron azonban semmit nem produkál.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 14, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A zöld kicsapodás nálam is jelentkezet esöviz és foszforsav kombinácionál de a jó hogy nem teszi tönkre a cellát,simán lelehet polirozni .Valoszinü hogy az esövizbe van valami szenyezödés ami a foszforsavval reakcioba lép az elekrolizis hatására.Probáld meg tiszta forrásvizzel. Havan kontrol cellád akkor tegyél a másikba foszforsav és forrásvizkombináciot.Ha ott is jelentkezik akkor a foszforsav a hunyó. A szigetelö a ludas nagyon sokszor szivat,az orgon majdnem mindent lebont probálkoztam régen radirral mert azt irták hogy jó hát tönkre tete a cellát mert klor van a radirgumiba ami a celába ozont hozot létre és szétmarta a szigetelönél a cellát a cikiró elfelejtette odairni hogy a természetes gumibol készült radir a jó. Az esztergályosok által használt müanyag ékszijtárcsa anyaga a nyerö.Ez bevált mindenkinél .A teflon öszettétele is változó.Van ami jó van ami nem.Tenzing talán nem a cella dizánja a meghatározó látam olyan cellát hogy röhej ,és mükszi. A lényeg a személy hite gondolkodása hisz az ölt testet a vizbe.Üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 14, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki!! Egy cellám most behalt a gyengébb minőségü teflon szigetelő miatt,fehéres trutyi jött a cella aljára.Szerintem a szilikonos gumi vagy metamid utig elég és olcsó /gondolom én/ . Viszont a katódot egy idő után ellepte valami zöld szinü hülyeség,de erősen.Ezt már mástól is hallottam aki foszforsavat használt.Valakinek ilyen irányu tapasztalat,vélemény?? Tenzin, nem csüggedni, van aki már több mint 10éve csinálja!!! Kitartás!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 13, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Ausztráliai cellánál nincsen letömítve a ház (NUTEK),Joe is hivatkozik erre .A gömb cella is szelőztetve van,illetve több videón is látszik egy lélegeztető csonk. Próbálkozom,keresgélek.Másik,méretes cellát kell gyártanom,láttam az attikáét képen,hát az enyém azóta nem akar kijönni az asztalalól. Jó-SCI-Fi nek tekintettem a cellás legendát .Egyszer talán változik a véleményem (reménykedek).Hallom többen kérdezik miben ?? Nemtom!!
ÜDV!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 12, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az alu Öszekötö csönek fontos hogy a belseje is felegyen polirozva az orgon optikai tulajdonságu és csak eredményesen fényes felületekel lehet vezetni. Acellánál a polirozás a leg lényegesebb,A vákumis nagyon fontos a cellába a telitési idöszakba.A celánál nemértem a beépitett szelepet.Amiröl irtál mi a célja ha a cella fars levegöt sziv nincs orgonáramlás vagy csökken,A http://www.youtube.com/watch?v=Ks5Vgohamms&feature=related A filmen láthato a vákum munkája.A cellán ha rajtahagyod a12v negativot az jó a 1.5 v csepegtető töltés is jó folyamatosan a 12 pozitivját nehagyd rajta. .Mert tönkremegy a viz és a cella se szereti a pozitiv áramot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 12, 14:23    Hozzászólás témája: Szigetelés Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Laci! Hát igazad lett a szigeteléssel kapcsolatosan,fekete oldódások jelentek meg a csöveken 700km után.A szoktatásnál végig rajta hagytam az akkufeszt.Erről te hogyan vélekedsz?Most vettem alumínium belsejű vízvezeték csövet(közepén az alu) bekötéshez. Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 11, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néminemü segitség ök is az autó és a cella illesztésével küzdenek. http://www.youtube.com/watch?v=A-q6HGmN07o&feature=related Néhány fontos dolog az autó hoz való illesztést 2 részre kell osztani a szoktatás vagy telités az müanyag csövel történik a porlasztó levegö betáplálásán keresztül. Amikor a cella telitette a motort akkor kell az alucsövel történö bekötést megcsinálni.A gyujtás folyamatos állitása mellet. A vakdugoba kell kötni és csak akkor veheted el a benzint a porlasztobol.A motor beállitásához még kell a benzin,A blokk anyaga a meghatározó alu esetén rövid idö fém öntvény akár heteket is töltödik. Ennek a küldött filmnek 2 része van az elsö részt is keresd meg azt nem mentettem le .Ott a telitési bekötés látható.Feltétlenül gondoskodj a cella védelméröl most gerjedt be egy cellám a melegbe megnött az áram felvétele és tönkrement kidobható. Csak 12v mehet át a cellán 1A eröségbe. A cella bekötése aIntrju Peter Stevensel cikbe a leg érthetöb, de kihagya az autómotor telitését. Én Békésmegyébe küzdök. Sokk sikert minden kisérletezönek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 10, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi attika! Eléggé elgondolkodtató!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 10, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.users.on.net/~leap123/ itt van egy érdekes bekötés, Tenzin írtam privátot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 09, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet hogy hagyományos gyújtású motorral kellene próbálkozni.Itt a negatívot kapcsolgatja a megszakító,elektronikus gyújtásnál már más a helyzet. Mi a véleményetek? ÜDV!

A hozzászólás legutóbb Tenzin által 2008 Szept. 15, 09:28-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 09, 10:52    Hozzászólás témája: Cella kísérlet Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!Köszönöm Laci a képeket és a tanácsokat!Volt egy hosszabb utam autóval( Suzuki szedán).Indulás előtt leeresztettem a hűtőből a vizet,majd felöntöttem a rendszert, cellával töltött vízzel( táguló tartályt is).A cellát az utasülés elé raktam.A karbi jobb oldalán van gumidugóval lezárt csonk,ide kötöttem gumicsővel.A cella tetejére befúrtam (11mm),majd behúztam egy felni szelepet ,ezzel tudtam levegőztetni a cellát a sapka levételével (szelep kiszerelve).Elvégeztem a szikráztatást, stb.A cella végig 13,45v-on volt.Az orgon mező erősebb volt mint az Atilla dombon( Tápiószentmárton),elképesztő érzés volt.350 km után találtam egy 2,5 km hosszú dombot,felmentem a tetejére,benzin le gyújtás működési tartomány szélén.Megkezdtem a leereszkedést negyedikben gyújtással,a lejtő aljáig többször módosítva az előgyújtási fokot.8x mentem így le.Egyszer kattogott rángatott a motor mintha indulni akarna(gyújtás kimaradáshoz hasonlóan),de nem indult. Megint adakoznom kellett a benzin kutasnak(ezt nagyon nem szeretem)! Volt egy másik kísérletem,feltöltöttem félig egy 13collos belső gumit Brown gázzal,20m tömlővel (jó messze legyen ha durran)csatlakoztattam a motorhoz.Nyomást a gumira helyezett deszkalapon lévű beton darab biztosított,kb 0,4bar.Nem foglalkozott vele a motor,bármilyen mennyiséget adtam néki a szabályzó szelepen keresztül.Az orgon mező óriási volt a belső körül!Ezt azért írom le hogy ti már ne ismételjétek.Rendkívül veszélyes!!! A Brown gáz égése többször agresszívabb a durranógáznál(irtózatosat szól és alacsony vízoszlopon visszaég (legalább 50cm vízoszlopot biztosíts,nagy mennyiségű gáznál, ha ezzel kísérletezel!)A youtubon nagyon sok videó van,óriási ellentmondásokkal.Ezekből a kísérletekből arra a következtetésre jutottam hogy nem a cellával van probléma.Meggyőződésem hogy valami információ hiányzik arról hogy a motor hogyan fogadja el a gázt az orgonnal.Itt van a megoldás nyitja,a felvételeket tanulmányozva(a Joe és Stan vizitet főképpen)az derül ki hogy annak működik a motor akit személyesen meglátogatott Joe.Ha nem a cella méret,milyenség számít (minden féle típust láthatunk,kicsit nagyot, stb) számít akkor csak a motoron múlhat.A kérdés tehát mit nem tudunk amotorról! Laci merre laksz?Vizet lap piramissal is lehet tölteni,vagy kicsinyített piramissal(vasból pl).Egy kis érdekesség,a magyar zászlóra klikkelj.http://www.kyborg-institut.de/startseite.htm
attikanagy-jelenleg tető csere előtt állok,ezután találkozhatunk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 08, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzin köszönet a cikedért nagyon jó olvasni mások eredményeit és összevetni a saját kutatásaimal. Nagyon jó vizet találtál. Kár hogy az ország másik végén lakom.Sokat fog segiteni ,cseréld ki a szigetelöket ebonit , vagy teflonra, nájlonra nálam ezek beváltak A teflonál van roszminöség a nagyon puha oldodik a cellában..A cella lemerülését ért sokszor a szigetelő a felelös . A cella épitöknél egyre többen probálkoznak rozsdamentes edényekkel és jó eredményekkel . http://www.joecelldevices.com/forum/album_showpage.php?pic_id=235&mode=next#TopPic A tökéletes csöveket nehéz beszerezni .Ellenben az élelmiszeripari edényekközt vannak tökéletesek.És nem is ritkák. Nincs hegesztési varat.Az olcso árukkal kisérletezni ideális. . Üdv minden kisérletezönek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 07, 06:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki!! Tenzi vegyük már fel a kapcsolatot!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 06, 23:29    Hozzászólás témája: Víz lelőhely a cella számára. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Először is köszönet Tuvoknak,P tibinek,Joe-nak,és az oldalak létrehozójának! A cellához Salgótarjánban található 6,6ph értékű víz,orgon dús.Salgótarjánból Somoskőújfalu irányába haladva a Toyota szervíz után kell balra befordulni,át a vasúti sinen és Kercseglapos felé(ez egy kiránduló hely, jelölt turista útvonal).Kercseg lapost elhagyva egyenesen el kell menni az út végéig autóval,innen kb 150m gyalog a forrás,az út jobb oldalán található(a hegy irányába kell menni,emelkedőnek).Mária forrás a neve,a Karancs hegy lábánál van. Az ORGON :Vilhelm Reich nevéhez fűződik,műszerekkel nem érzékelhető(a mostaniakkal)azomban érezni lehet a jelenlétét.Egy inox anyagú(kínai utánzat is jó,ne legyen mágnesezve)lábasba ezt a forrás vizet öntsd bele,majd egy fakanállal jobbra forgasd meg,csak olyan sebesen hogy a közepébe süllyedő örvény alakuljon ki.Ezt követően vedd ki a fakanalat és tedd a lábas fölé a bal kezedet( hölgyek a jobbat)fehér pöttyek jelennek meg a kezeden,bizsereg vagy esetleg zsibbad egy picit.A víz forgás közben telítődik orgon energiával ezt lehet érezni.A helyesen működő cellánál kb 10méteres körben nagyon erősen érezhető energia mező van jelen.Ez a töltés kezdetétől szinte azonnal kialakul(12v akku,200ma).Az orgon mező kb 6 napig volt jelen a cella környezetében,tápfesz nélkül. A cella minden elemét összerakás előtt szikráztattam ( +/-),demagnatizáltam,összejelöltem és ezután a jelöléssel raktam össze( fűrészelt nút alul).A harmadik víztöltés után kezdte azonnal az orgont felvenni,szétszerelés után a csöveken halvány (harmat szerű) matt bevonat volt.Az én cellám gyűjtött anyagból van (3 cső és a ház) a méretet az anyag adta(csövek 17cm,ház 22cm,átmérő 12cm).A hegesztési varratokat egybe forgattam.A belső csövek talp szigetelésére sok próbálkozás után egy vödör teteje vált be(5l es uborkás vödör).Minden mással alacsony volt az orgon mező.Távtartók anyaga fekete gumicső(szövet nélküli),autóból vagy mosógépből.Nagyon fontos a központosítás és a polírozás.400-as csiszolópapírral (vizes) végeztem a nem éppen polírozást.A cellát a motorra kötve(benzincső)kb 1óráig próbálgattam vákum alatt.Az előgyújtást növelve a működési tartomány széléig egyszer ráhangolódott a motor.Benzin nélkül kb 3 percet ment dohogó alapjáraton,mély morgó hangon. Alapjáratnál nagyobb fordulatra nem ment.Ezután 24v- on a gáz bezavarta az alapjáratot( három hengeres hangja lett).Ennyi az orgon kísérlet. Az implózióhoz szükséges gázt termeli a cella( nyikkanó hanggal sikerült berobbantanom a cellát,befelé rogyott a teteje)azomban kevés. Mivel csak kísérleti céllal építettem ennyit produkált.A víz szintjére a cella nem érzékeny.A belső negatív elektródára sem annyira.Azomban ha ez feljebb van akárcsak 1mm rel is rögtön leáll az orgon töltődés.Mivel a csövek sérültek voltak, főleg a ház belseje,ezért nem tudtam polírozni.Összességében elképzelni nem tudom(jelenleg)mitől robban az orgon a hengerben,hogyan robbanhat. Hát, remélem segítettem valamivel,valakinek. Kitartás!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 04, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki! Talán érdemes elgondolkodni rajta: http://www.youtube.com/watch?v=l9KXcDFy-I0 http://www.youtube.com/watch?v=ZthsZ1WYGb8&feature=related a közösség ereje: http://www.youtube.com/watch?v=PUCfb4fG3io&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 21, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

F A F irtad a multkor hogy a Finországba sürün megfordulsz ,Cellakisérletekhez hoztálmár vizet?Ha igen mijen eredményeket értél el az összehasonlitásnál volt e különbség.Hol laksz ,talán a jövöhéten visszakapom a joe filmeket majd egyeztetünk hogy jutatom el.Üdv minden kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 15, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen Wince!
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 09, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Harcoska!Ha megtennéd hogy részletesen leírod a cellád feltöltésének körülményeit nagyon megköszönném.Töltési időkre különös tekintettel.Köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 03, 08:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vizfeltöltést csak töltött cellával lehet megcsinálni külön kell választani a cella feltöltési procedurát és a vizfeltöltést . Az elözö valamelyik oldalon pontosan leirtam a viztisztitási és feltöltési procedurát.Ez nálam is és másoknál is bevált.A cella nem álhat viz nélkül 1 órát sem mert elveszti a töltést .De ha sikerül a cellát feltölteni akkor csereberélheted a vizeket. Ha áram alat van a cella akkor ne érj a vizhez és a cellához mert kisül.Le kell kapcsolni az áramot .Nincs akkor gond.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 01, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fgab!
Amikor a celládat sikeresen feltöltötted, milyen feszűltséget áramerőt mennyi ideig használtál?
Kérdezem ezt azért, mert a Schiffer könyv pl. az időtartamot meglehetősen rövidre szabja.
Olyan paraméterek mellett amit ő ír, nem tapasztalható felhabzás meg ilyesmi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Júl. 01, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló F.F.!
www.neumo.hu-nál vannak ilyen anyagok.
Raktár: 1172 Pesti út 474.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 28, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!
Hát gyerekek,2 méretű csövet tudtam kukázni eddig,de mágnesesség terén ezek is gyanusak.Mire összeszedem az anyagot,addigra gondolkodhatok a cella fagyállóságán Embarassed
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 27, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wince írta:
Hjan!
Megkérdezhetném hogy te már töltöttél e fel sikeresen cellát és ha igen milyen időközönként mekkora árammal, mennyi ideig tartott?
Sajnos még nem, bár anyagom már van a cellához, de egyenlőre pihen. Egyéb elfoglaltságaim miatt nem volt még elég időm foglalkozni a témával, de figyelemmel kísérem minden elérhető helyen a fejleményeket.
Jelenleg 1 függőleges tengelyű, bolygóvitorlás (saját ötlet az elv is és az elnevezés is) szélgépen dolgozom a mindennapi munkám mellett. Talán őszig elkészül, és felállíthatom a kertemben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 27, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hjan!
A bizmut a kísérleti beszámoló szerint növeli a torziós mező frekvenciáját.Működhet a J.C.-d enélkül is mert a víz és a rm acél is hasonlóan viselkedik egyébként.Kondezátorszerű hatása van.
Megkérdezhetném hogy te már töltöttél e fel sikeresen cellát és ha igen milyen időközönként mekkora árammal, mennyi ideig tartott?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 24, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kinyilatkoztatás Joe hívőknek a bizmut szektától:
Nem mágneseződött a melegtől a belső cső.Neodímiummal teszteltem.
420C ig hevítettem a kemencében a bizmutot(ez egyébként felesleges, csak egy malőr miatt alakult így, de talán éppen emiatt) ez az egyébként teljesen zabolátlan formában dermedő agyag a cső tetején szinte tökéletes kúp alakban merevedett meg.
A cella aktívabb.
Nem tudok linkeket adni.Az a két korábban említett dolog (Moe,és az Alaszkai csapat) ispirált,hogy kipróbáljam.
Én a Glob-metálnál jártam 4560Ft/kg-ért adták.(Törökbálint 0613623964)
Adnak pár dekát is ha nem kell több.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 23, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A bizmuttal kapcsolatos link cimeket rakd fel köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 23, 00:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A távtartókhoz egyébként valóban nincs köze a bizmutnak, mert ez egy valóban alcsony olvadáspontú(270C) fém, ami egyébként nem mágnesezhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 23, 00:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A moe cellájánál láttam először és 3 alaszkai fizikus is használja a cellakísérleteinél(Lowrance, Coleman, Heere).Erőteljesebbek a torziós mezők a bizmut használatakor.A középső csőbe praktikus rakni, mert onnan nem potyog ki akkor sem ha csak úgy olvasztás nélkül bedobálod.
Ha nem kedveli a hőséget a cella akkor én is inkább így csinálom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 21, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kovács lászlo írta:
Egyébként nem ismerem a cella müködésére mijen hatással van a bizmut. senki sem irt még rola.Ebonit vagy danamit ez vált be nekem is .A teflonnál van gyenge minöség a cella lebontja . üdv mindenkinek
Kedves Wince! Elárulnád, mi ez a bizmut mag, mire jó, és honnan vetted? Mert eddig sem Tuvok fordításaiban, sem a Fénykapun megjelentekben, sem máshol nem hallottam róla.
Kedves László! Ne keverjük a távtartók anyagát a bizmuttal, mert ez egy alacsony olvadáspontú fém, tehát nem helyettesítheti a szigetelőanyagokat, nem lehet távtartónak használni. Vagy nem erre gondoltál? A hozzászólásod alapján legalábbis nekem ez jött le. Ha jól értem, Wince a legbelső csövet akarja bizmuttal kiönteni, így akar bizmut magot létrehozni a cellájában.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 21, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wince ha a rozsdamentest melegited nő mágnesesége a cella készitésénél nagyon ügyelni kell a hömérsékletre ha a csö felmelegszik romlik a cella hatékonysága.állandoan nézzük a mágneseséget minden készitési fázisnál.A távtartokat egyébként nagyon bekell ékelni mert a rázkodástol elcsusznak a csövek.Vigyázz a neten különbözö müködésü cellák vannak nemszabad öszekeverni öket ha az utmutató Alex alapján készited akkor csak ugy csináld a Stivins cellája befogadó cella most van proba alat . A Bill celája is másképen müködik nagyon fontos ezeket memszabad keverni irják is.Moe cellája is más de mindnyájan ugyan azt az energiát használják ez egy nagy káosz ha keverednek. Egyébként nem ismerem a cella müködésére mijen hatással van a bizmut. senki sem irt még rola.Ebonit vagy danamit ez vált be nekem is .A teflonnál van gyenge minöség a cella lebontja . üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 21, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy rövid körkérdés mindenkinek akinek van ötlete a témában és válaszolni is akad kedve:Miért baj ha felmelegszik (ha baj egyáltalán )és milyen problémát okoz (ha okoz) az ha felmelegszik a RM acél kb. 300C fokra?
Ez nálam azért merült fel mint kérdés,mert a bizmutmagot egyszerűbb a J.C.központi csövébe rögtön beönteni melegen, mint külön elkészíteni és aztán beledugni a helyére.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wince
Elit fórumozó
Elit fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.15. Kedd 19:03
Hozzászólások: 33

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 20, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az nagyon szerencsés dolog, hogy állítható a gyújtásod FF!
Én még csak töltöm a csellót, de a következő programom majd a gyújtás téma lesz.A bizmut mag nélkül is jól működik a cella?Kérdezem ezt attól akinek anélkül lett beüzemelve, mert újabban ezt látom felbukkanni sok helyen.Én mindesesetre öntök egyet, hogy hatékonyabb legyen az energia felhalmozódás.
K.laci!Később vettem észre hogy a "running in shandy mode"-t te már láttad!
Nehéz neked újat mutatni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 15, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok! Most jöttem haza ezért válaszolok némi késéssel. A válasz a kérdésre :igen.Elektronikus gyújtása van,de a normál módon állítható.
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 09, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infot sohasem gondoltam hogy létezik mechanikus megoldás ami igen jonak tünik A legfontosab a gyujtás állitható?. Jó kisérletezést mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 09, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szerkezet valoban öszeépithetö a Joe cellával .A barátomnak a Joe cellát kocsijáőba bettetük de ki keelet venni mert a computer megbolondult . A 6.5 l fogyasztás felment 9.8 ra országuton Miután kivettük ujra normális lett.viszaált az alapfogyasztásra. A cellával csak hagyományos porlasztoval szerelt kocsin a könyeb az átalakitás..Az elektonikát büvöli erösen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 08, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok! Nos ,röviden annyit róla,hogy ez egy mechanikus injector/a k-jetronic tovább fejlesztett változata/. A befecskendezés nem szakaszos,és ezáltal programozott idejű és időtartamú,hanem folyamatos. A benya-levegő keverék magyarul összekeveredve várja a szelepnyitást,de a fúvókák folyamatosan nyomnak.Csak mennyiségi szabályzás van. A légtömegmérő is egy torlótárcsa,amit a beszívott levegő emelget.Egykaros emelőként a másik oldalán a hengerekhez jutó benzin mennyiségét szabályozza.Rendelkezik hidegindító szeleppel is. Ezáltal mindenféle bonyolut computerre nincs szüksége,mert gyakorlatilag szinte minden alkatrésze mechanikus.Az enyém egy audi 2.3E,5 hengerrel,133 paripával. Ami gondot okozhat a joe-cellára való áttérésnél: a megnövekedett teljesítmény miatt váltócsere,féltengelyek cseréje,kuplung szerkezet és tárcsa csere,fékek erősítése Razz . Na jó ,ez csak vicc volt,de lehet, hogy tényleg módosítani kell majd néhány dolgot. Jó munkát mindenkinek!
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 08, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Laci! Smile
A K-jet injektor nem komputervezérlésü injektor... ott van egy uugynevezett "fejegység", ami vezérli a befecskendezööfuuvookákra jutoo nyomást... mindezt egy mechanikus megoldással.... ezt uugy oldja meg, hogy a motor vákumja meghuuzza a "klapkát", majd ez a klapka "álliitja" mechanikusan a fejegységet, mekkora nyomást osszon ki... jool hangolhatoo, könnyen álliitgathatoo..(egyetlen komolyabb elektromos alkatrésze a nyomást elööálliitoo benzinszivattyu).. nekem is van itthon 2 fejegységem kjettes...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 07, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A témába rámférne némi korepetálás meret nem vagyok képbe most ez pontosan hogy is van ?Inyektoros de nincs computer?Ha lehet akkor részletesebben magyarázatot.Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 07, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mindenki nembiztos, de én igen, ismerem a k-jettes sztorit, az egyik legjobb injektor ijenekhez, mert nincs frekvenciális befecskendezööfuuvookája, a szivatoo befecskendezööje, meg csak elööny.... mindenképpen uccu neki vele....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 07, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja , és még valami.A gázbekötéssel már tisztán gázzal megy az autó? Mert ha igen, akkor a félmegoldás is szép eredmény!Az enyém hengerenkénti injektoros,de nem hiszem ,hogy gondot okozna a cella illesztése.Teljesen mechanikus,ke-jetronic vezérlésű és nincs benne computer,csak gyújtásvezérlő modul. A k-jetronic vonlt az első mech.hengerenkénti injector csak a környezetvédelem miatt kapott kopogásérzékelőt és katalizátort. De gondolom ezt a mesét már mindenki ismeri...
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd