Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

" Kovács Sándor "
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 29, 23:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves klingon!
Bölcsen szóltál de nem te voltál az első!
Ha végig olvastad a fórumot láthatod, hogy pont az a baj, hogy nem teszik lehetővé a mérést. Bár az igazat megvallva szerintem a szóban forgó készülék működésképtelen! Ez nem egy vélemény csupán, hanem meggyőződés! Sok időt töltöttem a készülék megismerésével de csak konstrukciós hiba halmazt találtam. Mindezek ellenére elfogadom azt az állítást, miszerint egy zseniálisan működő gépről van szó, mivel van aki ezt állítja.
Az alap téma amiről írtál az tényleg fontos, tudnék mesélni!
Vissza az elejére
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 01, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv a listának!

"szerintem a szóban forgó készülék működésképtelen! "
Na ezt egyre kevésbé értem, én sajnos nem láttam a készüléket, de Sándor azt mondta a nyáron sokan megnézték és méregették, jo páran használják is, létezik olyan hogy mégsem müködik? Visszavásárlási garanciát adnak egy olyan termékre ami nem müködik??
Manapság mondjuk sok minden elképzelhető de ennek nem sok értelmét látnám, jo lenne ha olyan ember is nyilatkozna aki használja.
Szerinted mikro2 miért nem müködik, ill. mit jelent, hogy tele van konstrukcios hibákkal?
Duma Norbert is irta hogy közöl egy leirás róla, reméljük ami késik nem mulik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 01, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Papír!

Nem célom a Sándor pocskondiázása (volt belőle már elég), ezért ha pontos képet szeretnél kapni az általam közzétett problémákról, előbb-utóbb csak meg kellene nézned egy gépet és meg hallgatni néhány vásárlói véleményt (személyesen ott a gép mellett!) Valóban fellelhető volt a neten minden a gépről, néhány hónapja magam is láttam. Mindezek ellenére a véleményeimet a személyes tapasztalatok és a látottak alapján formáltam. Hidd el nem azért állok ki a véleményem mellet mert sárral akarnék dobálni, bárkit! Amit írtam azok tények, meggyőződtem róla és nem fikció! Vannak dolgok persze amit én sem mondok el a dologgal kapcsolatban, mert azok tényleg a Sándorra tartoznak. Aki nem vak annak ez gondolat ébresztőnek elég, ha érdekli és nem lusta akkor járjon utána. Az írásaimban elég sok nyomot kijelöltem a kutakodáshoz, és ez a topik egyébként is azért született, hogy legyenek kiindulási alapok a keresgéléshez.
Vissza az elejére
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 01, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia mikro2!

Köszi a korrekt választ, azzal valóban el vagyok maradva, hogy megnézzek egy gépet müködés közben is, én tisztelem Sándort, hogy belevágott egy ilyen vállalkozásba, nem lehet egyszerü feladat még akkor sem ha minden jol müködik, hát még ha a kezdeti nehézségeknél tart az ember fia.
Mivel a gondolataimat felébresztette a téma megprobálok más uton tájékozodni, köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
klingon
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.01.26. Hétfő 18:36
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 02, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uraim!
ez megint eldurvult ahogy olvasom
A csodákban, nem hiszek, csak a mérésben.
Nem ismerem az adott berendezést, olvasom "vannak konstrukciós problémák" miért ne lennének, szerintem erre van a fórum,
- mi a probléma
hogyan old meg, erre kellenek ez ötletek, vagy hogyan mérd, az ötlet a tiéd,
ez a HÜLYE-vagy "bee"
miért, nem mondom meg"bee"
ez kb. 5 éves szinten elmegy
be szerintem öregebb a társulat nagyrésze.

kérdeznék:
Kimeneti P mérése ok, két izzó
az egyiket táplálja a kütyű, a másikat DC tápról hajtom, ha a két fényerő azonos a két P azonos ( a Pki = U x I )
de a felvett P mérésének, hogyanjáról nincs ötletem, kérlek, ha van ötleted írd le.
előre is köszönom Smile

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 02, 23:48    Hozzászólás témája: klingon Hozzászólás az előzmény idézésével

A durva már volt, te most születtél, vagy csak kavarod amiben térdig állunk? Müszered meg tapasztalatod van elég oszt akkó mérjé, kedves hegyesfülü
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
klingon
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.01.26. Hétfő 18:36
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 10, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajosnak !
nem mérni akarok, látom nem térdig, hanem nyakig.........
tényleg segíteni szeretnék, írd miben tudnék.
senkit nem akartam megsérteni.
ja: a fülem nem hegyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Hűűhaaaa...
Egyre több itt a kérdés!!!
Szándékosan "nem néztem erre" Hátha megoldódnak a dolgok...
De úgy látom még mindíg csak panaszkodik mindenki.....
Csak egyetlen olyan ember írjon ebbe a fórumba AKI VÁSÁROLT A SÁNDORTÓL KÉSZÜLÉKET HÓNAPOKKAL EZELŐTT ÉS A MAI NAPIG MŰKÖDIK!!!
HA VAN ILYEN, KÉRLEK JELENTKEZZ ÉS MUTASD MEG AZ ITT HITETLENKEDŐKNEK (NEKEM IS)!!!
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jAH...

VÍZBONTÁSSAL KAPCSOLATBAN TUDOK AJÁNLANI EGY OLDALT!!

http://vizbonto.hupont.hu
Vissza az elejére
Vill2008
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.10.04. Szombat 9:48
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 05, 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norbert, te egy idióta vagy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 06, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Duma Norbert írta:
Sziasztok!!

Hűűhaaaa...
Egyre több itt a kérdés!!!
Szándékosan "nem néztem erre" Hátha megoldódnak a dolgok...
De úgy látom még mindíg csak panaszkodik mindenki.....
Csak egyetlen olyan ember írjon ebbe a fórumba AKI VÁSÁROLT A SÁNDORTÓL KÉSZÜLÉKET HÓNAPOKKAL EZELŐTT ÉS A MAI NAPIG MŰKÖDIK!!!
HA VAN ILYEN, KÉRLEK JELENTKEZZ ÉS MUTASD MEG AZ ITT HITETLENKEDŐKNEK (NEKEM IS)!!!

No akkoo Norbika mikor is adod ki a te ketyeréd rajzát?????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vill2008
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.10.04. Szombat 9:48
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 01:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

..és mennyiért?

Laughing Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

attikanagy....

Itt nem az én ketyerémről van szó.... hanem egy olyan dologról, ami nem működik, ráadásul 500 000-be kerül..

Az én ketyerém rajzát nem kapod meg soha.. mivel azok eladásából élek..
Az enyém működik, ráadásul néhány tízezer forintba kerül...!!!!!
Szinte bekerülési költségbe!!!!
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 20, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

attikanagy....

Te a joe cellával foglalkozol......
Mit publikáltál eddig róla??? SEMMIT!!!!
Vissza az elejére
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 22, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki,még te is Norbika! Nem vagyok mindenható,sőt mint irtam minél többet olvasok annál jobban rájövök mennyire hül...e vagyok. mikro2 irta : ".... még kérdezni sem tudtok ..." érdekes bárki kérdezett tölem ,még mindig válaszoltam.Persze amit tudok.Nem publikálok,igen.A Joecellböl SOHA nem lesz eladható tömegtermék! De ezt a ti fajtátok soha nem fogja megérteni miért. A kenyeret megvesszük a boltba,noha "sütni nem tudok /dunk/ " ,mégis tudjuk mi van benne.Vagy az energia,vagy a gyogyszerek,nos a ti fajtátok miatt tart a világ ott ahol tart.A cipész is megmondja mit csinál,pedig fizetek érte.A munkáért fizetni kell,de nem az elvért! És végül, nem mondhatom meg ki mit csináljon / még neked sem,de nem is akarom!! / pusztán csak a véleményemet mondom és én nem árulom a portékát.Na mind egy,részemröl ennyi.......
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lacika
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.04.16. Hétfő 22:34
Hozzászólások: 17

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 16, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

FELHÍVÁS

Tisztelt Fórumozók!

Várom azok jelentkezését akik megépítették vagy vásároltak a Kovács Sándor féle energiaellátó készülékből, (500 W-os vagy 2500 W-os) és hozta az „elvárható eredményt” a www. ingyenenergia. exra.hu vagy www.ingyenenergia tutilap.hu oldalon leírtak szerint.
Várom azok jelentkezését is akik nem voltak megelégedve és visszavásároltatták a készüléket és az árát vissza is kapták.
Ellenkező esetben ügyvédem vállalja a károsultak jogi képviseletét, jelentkezzenek a károsultak is, én a mai napig csak ilyeneket ismerek.
Jelentkezés: klinger.laci@gmail.com
Köszönettel: Klinger László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 16, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uff ez komoly, ha a Klinger Laci is ezt mondja.-...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 16, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lacika: szabad érdeklödnöm, mi volt a baj? Vagy mit tapasztaltál?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 16, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már így felugrott a friss topicok közé, elolvastam, mókásnak találtam. Gyakorlatilag átnevezhetnénk sárdobálós topikká is, semmi konkrétum nincs egyik oldal részéről se.
No de nem is ez az érdekes, engem inkább a dolog anyagi része fogott meg. (Feltételezzük, hogy működik a dolog).
bruttó 43 FT / kwh -val számolok
Próbálom összerakni az elejtett infókból a költségeket:

500W készülék:
Tervek : 100.000
Alkatrészek: 120.000
Élesztés: 25.000

Összes egyszeri költség: 245.000
Itt ismeretlen, hogy ez a költség egy teljesen használatba vehető készüléket eredményez-e

Éves karbantartási költség: ismeretlen

Megtermelt energia havi szinten (30 napra)
.25kw * 24h * 30 = 180 kwh

180 * 43 = 7740 Ft. /hó
Megtérülés: 245.000/7740 = 31,65 hónap azaz 2,7 év.
Ez persze a következő feltételek mellett:
- a gép által megtermelt energiát mind fel tudjuk használni (egy háztartás energiahasználata nem egyenletes, késő délután/este illetve hajnalban több, de az akkuk kiegyenlíthetik a dolgot)
- a gép 7/24/365 működik kiesés nélkül
- nincs rendszeres karbantartási költség
Azaz az ideális esetet feltételeztük. A rossz hír, hogy 180kwh kevés, nem lettünk függetlenek az EMLŰtől (fűteni még nem is fűtöttünk) továbbra is ki kell perkálni a 180 kwh feletti fogyasztást (az én otthonom fogyasztása 330kwh /hó)

2.5 kw os készülék
Beker költsége nem ennyire világos, volt itt egy 1,7millió

Megtermelt energia havi szinten (30 napra)
2kw * 24h * 30 = 1440 kwh

Nos ez már lényegesen többnek tűnik mint amire havonta szükségünk van ezért tegyük fel hogy a felesleget vissza tudjuk táplálni az elműnek:

Saját használati nyereség (ennyiért NEM veszünk áramot):
320*43 = 13760 Ft/hó
Maradékot visszatápláljuk: (kb 24 ft a felvásárlási ára a visszatáplált energiának)
1120 * 24 = 26880 Ft/hó

Megtérülés :

1,7m / 40640 = 41,8 hónap = 3,5 év

Ez persze a következő feltételek mellett:
- a gép által megtermelt felesleges energiát vissza tudjuk táplálni)
- a gép 7/24/365 működik kiesés nélkül
- nincs rendszeres karbantartási költség
- a visszatápláláshoz nem kell további egyszeri beruházási költségeket viselni

Probléma: még mindig függünk a gázszolgáltatótól Smile

Amennyire én látom, ez a módszer nem oldja meg rövidtávon senki energia problémáját, csak olyanok számára működik akiknek van pénzük a beruházásra (nem a szegények eszköze). Illetve, a számítások során elég nagyvonalúak voltunk a bekerülési költségekkel és egyéb feltételekkel.

Üdv,

Silver
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 16, 21:31    Hozzászólás témája: silver Hozzászólás az előzmény idézésével

Na végre egy ekonómus. Hiányoznak itt a feltételek-hogy milyen feltételek mellett lehet energiát visszaszolgáltatni a hálózatba.
A cseheknél megoldották, de úgy!!!!???. Csak hivatalos cég által szerelt(hivatalos tervezövel tervezett) berendezést lehet kérvényezni az elönyös ekológiai kW árra (nálunk 114Ft/kW), de ehhez még hivatalos adóköteles számlavezetést kell bejelenteni, csak hogy bevegyenek a buliba. Hogy csak úgy magad összeeszkábálod otthon és kérsz egy kétirányú villanyórát ami szerint majd kifizetnek (a + nyereségedet), azt nálunk el lehet felejteni. Csehben a legalacsonyabb ár bármilyen ilyen összeállításért ritkán van 3 mil. Ft alatt, inkább felett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 16, 22:20    Hozzászólás témája: Re: silver Hozzászólás az előzmény idézésével

lajos írta:
Na végre egy ekonómus. Hiányoznak itt a feltételek-hogy milyen feltételek mellett lehet energiát visszaszolgáltatni a hálózatba.
.


Sajnos nem találtam infót róla a neten, de ha így van akkor a 2.5 kwos megtérülése:

1.7m / 13760 = 123.5 hó = 10.3 év

Általában a legjobb aku is tönkremegy 6-7 év alatt, egy akupakk ha jól olvastam 600.000 így számolva az jön ki, hogy a befektetés kb sose térül meg...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silver
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.24. Szerda 16:31
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 15, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, úgy látom ez a készülék nem oldotta meg bolygónk energiaproblémáját, de segített pár ember pénztárcáján Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd