Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Joe cella
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2014 Okt. 23, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Olyan régen jártam itt hogy 10-percig kutattam a jelszavam(lehet romlik az emlékezetem Laughing ). Egy link a megoldáshoz,most leltem meg.
https://www.youtube.com/watch?v=7RjDDdcSRrI

Pár napig valószínűleg elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2014 Máj. 16, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy.: És te hogy állsz a Boday féle dologgal?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2014 Máj. 16, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fgab írta:
kekesTV: ha olvasod még, akkor van cella is próbához, vagy éppen van ötlet is, ami még ütősebb lehet!


Nem hinném,hogy olvassa (egy ideje senki,vagy a kedv hagyott alább,vagy a szándék.úgy mindenhol Sad ) Nekem sem válaszolt annak idején.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2014 Máj. 12, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kekesTV: ha olvasod még, akkor van cella is próbához, vagy éppen van ötlet is, ami még ütősebb lehet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2014 Máj. 12, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzin.: Szívó diesel, amihez az acetont raktad?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 19, 11:06    Hozzászólás témája: Re: Üzemanyag spórolás. Hozzászólás az előzmény idézésével

Tenzin írta:
Az adagoló egyébként elég "soványra" van beállítva,aceton nélkül 5L/100Km.
Szia! Ilyen esetben ajánlott kétütemű motorolajt is önteni a gázolaj mellé, + kenést ad az amúgy is száraz magyar gázolaj mellé.

Érdemes lenne aromás gőz-t ( 50% esővíz 50% E85 télen is fagyálló oldatból, ami nyárra is nyugodtan maradhat ) is ereszteni arra a diesel motorra. Wink
Free energy - vezérlő vákuum és a kipufogó gázok feles hőenergiája, egy buborékoltató + hőcserélő, gumicsövek - cső bilincsek, gőzbevezető idom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2011 Dec. 17, 19:46    Hozzászólás témája: Üzemanyag spórolás. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! 1,8-as dízel üzemanyagához öntök ACETONT(60% os)-5L gázolajhoz - 0,4dl mennyiséget.Az eredménye: erősebb,dinamikusabb menetteljesítmény, 08L/100km üzemanyag megtakarítása.Az adagoló egyébként elég "soványra" van beállítva,aceton nélkül 5L/100Km.Második tanknyi üzemanyagot koptatom vele,bátran ajánlom mindenkinek! A motor hidegen történő indításánál változás nem vehető észre. http://peswiki.com/index.php/Directory:Acetone_as_a_Fuel_Additive
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 30, 11:21    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.
Kékestv,konkrétan mire gondolsz? Úgy nagy vonalakban.Szerintem míg ki nem fejted nem nagyon tudunk (ok) hozzászólni,bár itt amúgy is kuka csend van.Régebben nem te írogattál evvel a nick névvel a fénykapu fórumra?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 28, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Egyébként jó lenne ezeket a készülékeket nem csak autóra hanem fűtésre használni.
Szevasz! Adj levegőt a vegyes tüzelésű kályhának, vagy kazánnak, az égéshez levegő szükséges! Kösd ki a gyári huzatszabályzót és nyisd ki a friss levegő bevezető "ajtót". A kályha vagy kazán füstgáz elvezetőn szerencsés esetben van egy pillangós szelep, ezen korlátozd részben a kilépő "füstgáz" sebességét. A vegyes tüzelésű kályha vagy kazán eddigi narancsos - piros lángja kék színűre fog változni, a kazánod vagy kályhád fűtő teljesítménye megnövekszik! A tökéletlen égés miatt ( a gyári huzatszabályzó miatt elvont levegő! ) a narancsos - piros láng rengeteg elégetlen - amúgy még éghető füstgázokat termelt, amik a kéményen eddig távoztak! Nem kell méregdrága faelgázosító kazánt venni, erre bármelyik normál kályha vagy kazán is képes, ha kap az égéstér kellő mennyiségű levegőt és a kilépő füstgázok sebessége némileg korlátozva van! Ilyenkor a vegyes tüzelésű kazán - kályha "gázkazán" üzemmódba lép, ami jóval hatékonyabb tüzelőanyag felhasználást eredményez!
Amikor tüzelőanyagot teszel az égő kályhára, vagy kazánba, előtte a friss levegő bevezető "ajtót" zárd le, a korlátozott füstgáz pillangós szelepet teljesen nyisd ki, így ha kinyitod az égéstér ajtaját, nem jön ki a füst, majd a rövid tüzelőanyag pótlás után, újra nyisd ki a friss levegő bevezető "ajtót" és korlátozd a kilépő füstgázok sebességét, így nem pörög be a kazán, nagyon hosszú ideig fog kék színű lánggal égni. A gyári huzat szabályzó szerepét átveszi a füstgáz sebesség korlátozó pillangós szelep!

Bágyi Miklós az Aqua Spricc egykori szabadalmaztatója megfigyelte, ha a gáz kazán gőzt is kap, az eredeti gázfogyasztás akár 40%-al is csökkenthető, de a gáz kazán teljesítménye nem romlik eközben!

Belsőégésű Diesel ( Turbós-t is ) Otto motorokat már felgőzöltem, nagyon hatásos a minimális aromás gőz*. A következő lépés egy vegyes tüzelésű kályha minimális meggőzölése lesz, amiben már eleve tökéletesebb az égés ( kék a láng ) a fent leírtak miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kekestv
új tag
új tag


Csatlakozott: 2007.03.20. Kedd 13:27
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 28, 10:50    Hozzászólás témája: Vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.Mindenkinek !
Én ez idáig csak LMD hullám generátorokkal(supra áram) kísérleteztem több kevesebb sikerrel .Most ezt a nagy hatékonyságú hullámenergiát ki szeretném próbálni vízbontásra.Ehhez keresek hathatós segítséget meglévő működő képes cellát .
Egyébként jó lenne ezeket a készülékeket nem csak autóra hanem fűtésre használni. Hibrid kombinációkkal mint pld.CS.P. Energy spirális plazma áram. Közös erővel nagy hatékonyságú rendszereket lehetne építeni. Szerintem eljött az ideje az összefogásnak mert az energialobbi már összefogott ellenünk.Csak a közös erővel megvalósított tervek vihetnek minket előre. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 19, 06:00    Hozzászólás témája: . Hozzászólás az előzmény idézésével

Ment egy privát,kékestv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kekestv
új tag
új tag


Csatlakozott: 2007.03.20. Kedd 13:27
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2011 Okt. 16, 14:09    Hozzászólás témája: Joe cellával foglalkozókkal szeretnék beszélni. Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. mindenkinek
HHO - s tapasztalattal rendelkező vagyok szeretnék a joe celláról olyan taggal beszélni aki nagyon benne van a témában. Privátban is. SOS! Idea
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papapapus
új tag
új tag


Csatlakozott: 2010.05.20. Csütörtök 10:40
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásElküldve: 2010 Jún. 03, 15:04    Hozzászólás témája: joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit.Új tag vagyok, és kezdő.Egy szárazcellás bontót szeretnék építeni,DE az istennek se találok egy helyet, ahol 316 l-ko 38 lc minőségű lemezt vehetnék méretrevágva.Nagyon megköszönném, ha valaki adna egy Bp. -v. környékit címet.Továbbá én ez az oldal alapján akarom elkészíteni a cellám:http://hidrogen.blog.hu/ Aki esetleg készített ilyet,megirhatná a véleményét róla,mennyire vált be?E-mail:jozsipapa62@freemail.hu
Előre is köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2010 Jún. 01, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=bm7CKSkmocw

ormus water:
http://www.youtube.com/watch?v=G5pOvQ8-_Wg


A hozzászólás legutóbb attikanagy által 2010 Jún. 01, 13:01-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2010 Feb. 18, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.alrart.net/Templates/ROWNTREE%20SQUARE%20PHI.html

érdekes megoldás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2010 Feb. 11, 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.

http://www.youtube.com/watch?v=57Wv_tEGdWE&feature=related

A 3:10 től / illetve az egész/
Most már értem miért az a " furcsa" energia mikor "nyaljuk" az akkut Peter S. ill Joe utalás szerint. De hé,ez miért nincs leforditva itt? Miért hagyják ki sok helyen?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 05, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy valami miatt nem ment át a válaszom a privátra a tiedet megkaptam de az enyém nem megy át.Elektrolit nélküli vizröl irok. Ha a cella kisült nevezem ha lemerült akkor a kocsi lassabb nem gyorsul és fogyaszt 7-8 közt mint egy 16 éves 19 sima szivódisel és lusta mint a dög. Ha a rendszer oké akkor4-és 4,8 közt fogyaszt.A pesti dugó nagysága a fö befojásoló.És megy mint a rakéta nagyon jó akkor a káros anyag kibocsájtása. Jelenleg vákuumot csövön ,a töltést sodronyon kapja a motor.A viztöltés ha a vizem lemerül kisül akkor használok elöször 80V körüli egyenáramot 5 perc utána jön a pepe töltő de ez nemfontos anyira mert sima akutöltövel is ugyanúgy meglehet csinálni. A pozitivot kapcsoloval kapcsolgatom. 9x 1 perc a töltésekközt 10perc csak a negativot kapja a kocsi akumlátorának a pozitivjét nehasználd a cellánál semire.Ha vége a töltési periodusnak akkor a celán marad a pepe töltö negativja és a pozitiv kikapcsolva. akor van 1,5voltos elem rajta pozitiv negativ . Jelenleg ezzel müködik a leghatékonyaban.Vigyáz a elemel könyen zárlatot csinállunk. A cella potenciálkülönbsége nagyon könyen elvész ezért kell szigetelni a cellát ha az elem rajta akkor már nem olyan könyen pusztul el a töltötség ezért kell az elem.Akkor meglehet fogni és nem sül ki de elem nélkül vége ha megfogod . De nefogdosd soha.Kesztü is jó ha van rajtad . A cellát beszerelted akkor töltsd fel töltöt vizzel és segitsd meg 80V utána szikráztasd meg a fötengelyt és tölts pepe töltövel rá. Mivel ez már töltöt cella és a viz is töltöt igy nem olyan problémás durván 2 ora az egész procedura de nem mindig tartom be az idöket az anyira nem vészes.A vákum ha jó akkor meni kell. Jelenleg ezt a szisztémát használom.Üdv László http://www.youtube.com/watch?v=XIC51EPmzBg&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 04, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló.
Kovács Laci irtam privátra.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 29, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Álmodozó: Hát jah...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 29, 19:10    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kolléga!

Anno volt nekem is P-126 és imádtam, 9 évig jártam vele. Wink Azt tudod, hogy a Kispolszki motorja "feltöltős"? A légszűrő ház a turbina ház felett van.. P-126 oldalán megtalálhatod rajzokkal is hogyan lehet esetleg több levegőt bejuttatni a hengerekbe..
Az enyém átszereltem még generátorosra ami rövidebb volt mint a dinamó s az eredeti nagy hajtott ékszíjtárcsát lecseréltem egy kb. 50-60mm átmérőjű kicsire. Nagyon jó lett a motor hűtése és télen a fűtés is penge volt.
652cm3 motorra kedvezőbben építhető hagyományos vízbontó.. Elhiszem, hogy jelentősen javította a motorod teljesítményét a H energia.. Kacérkodom a gondolattal, hogy nosztalgiázni fogok.. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 29, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo ampervadász!Tudom,hogy van már hidrogénnel üzemelő motor,nem így értettem a kellő mennyiséget.Úgy értettem,hogy levegő hozzáadása nélkül!Csak tiszta brown gázt szívna a motor-mert a brown gáz önmaga is ég(de még hogy!)-erre a mennyiségre gondoltam.Nem kételkedem a vízbontásos üzemű autókban,-ha ezt tenném nem lennék itt-gyakorlatban is tapasztaltam a hasznát.Egy huszon-egynéhány éves kisPolszkim van,beletettem egy tákolt vízbontót,sima egyenárammal hajtva.A gáz mennyiség fing,de még ezzel a fing-nyi gázzal is 90-et!megy 3.ban!!!Csak benzinnel 3.ban jó,ha 70-et tud.Egyébként úgy gondolom,ha már lesz impulzus meghajtású vízbontóm(ezzel elegendő gáz)nem a szívótorkot kell leszűkíteni,hanem a benzin fúvókát vegyes(benzin-brown gáz)üzemnél.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 28, 20:07    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Álmodozó!

Nem lehetetlen előállítani a szükséges brown gázt vagy csak a H.. Ott van élő példa Daniel Dingel már 30 éve használja és a Cseh Skoda Favorit és 120L is megy vele.. Csak nem tudjuk a brown gáz vagy H levegővel való keverési arányát.. Egyik működő verziónál sincs erre adat.. Danilel Dingel autója 5L "nehézvizet" fogyaszt 500km-en.. 1L víz kb. 11000L brown gázt "tartalmaz" akkor Daniel Dingel 1.6-os TOYOTA-ja "csak" kb. 11000L gázt fogyaszt 100km-en.. ? 1.6L a motor hengerűrtartalma.. kb. 3000ford/min = 4800L/2 mivel csak minden második fordulat munka ütem 2400L x 60min = 144000L/óra a beszívott levegő ha nincs szűkítve, korlátozva valamivel a beáramlás.. "a maximálisan megengedett L/H arány 180 : 1."
144000/180 = 800L / 60 = 13.33L/min "brown gáz vagy csak H szükséges" , ha az arány 150.. 144000/150 = 960L / 60 = 16L/min , ha pedig pl. 100 az arány 1440L / 60 = 24L/min. "brown gáz v. H kellene"

(( BOB Boyce 101 lemezes elektrolizáló készüléke kb. 340 W villamos energiával 80-100 liter/perc gázt tud termelni.. Ez bőven elég lenne egy 1.6L-es négyütemű benzines motor kb. 3000ford./min működéséhez.. ))


"Mikor Otako a kezével szinte teljesen eltakarta a beáramló levegő útját, ez az arány drasztikusan megváltozhatott. Ennek volt köszönhető, hogy a beáramló hidrogén meg tudott gyulladni.."
Kevesebb levegőt tudott beszívni a motor mint a normál működésnél elvárható lenne és mégis járt a motor a kevesebb levegő és H munkát végzett..
Itt egy másik példa rá ha kevesebb levegőt kap a motor..
Volt olyan motor, talán OPEL RECORD amin fűnyíró karburátor volt illesztve.. kb. 1.3-1.6L-es motor se "kaphatott" teljes szívási keresztmetszeten annyi levegőt mint a normál gyári szívócsonkon..
Attikanagy fűnyíró motorja is járt minimális levegővel amit talán a tank szellőző furatán keresztül kapott a motor..!
Van x.. L termelt gázunk amit kevés – csekély levegővel keverve munkára is foghatunk.. Ebben az irányban is lehet keresgélni..


"a kellő mennyiséget lehetetlen előállítani." ? Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 28, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!Egy gondolat a Brown gázzal kapcsolatban:A brown gáz egyik ismérve-úgy tudom-,hogy meggyujtva csettenő éles hangal ég el(negatív robbanás)Én is szórakoztam vele tetszett hogy egyetlen 5-6mm-es buborék mekkorát csetten,-mikor közvetlenül a víz felszinén kapta a gyujtást.Mikor azonban távolabb tartottam a gyujtót a víz felszínétől,a gáz már nem csettenve,hanem durranva (vagy inkább lobbanva)égett el!A józan ész szerint a levegővel történt keveredés miatt-mivel megváltozott a gáz összetétele.Namármost;a vízbontóból ugye kijön a tiszta brown gáz,ezt bevezetjük a porlasztóba-ahol levegővel keveredik-majd a hengerben elég.Csakhogy ami a hengerbe jut,már nem tiszta brown gáz!Tehát nem is csettenéssel (negatív robbanás)ég el.Persze ezt nem láttam-hallottam,csak következtetéssel jutottam erre a gondolat menetre.A lényege az egésznek az,hogyha a brown gáz levegővel hígul,egy bizonyos hígulás után -szerintem-már nem brown gázként van jelen.Viszont mindenképpen hígítani kell ahoz,hogy robbanó motort hajtassunk vele.A tömény gáz részint széttépné az egész motort már az első ütemnél,részint a kellő mennyiséget lehetetlen előállítani.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 28, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attika nagy a vákum nélkül a cellák nem müködnek ezt a joe a filmen is látható http://www.youtube.com/watch?v=A0T7Oph_RYg&feature=related nézzétek a vákum méröt a cellán.nem a vákum a kérdés már hanem a motorra szerelt cella töltése?Ha nem használod az autot akor külsö töltést igényel a motor és a pozitiv nem jó a kocsi akujárol.Söt folyamatos negativ ha megszakad a cellán akkor is vége.Sikerült csinálni Roskonak egy állitható tápot és kiderült hogy Joe miért mondja hogy neked kell megtalálni az optimális áramot minden cellának más és 12v és 70v közt van valahol a celának az optimális müködése a viztöl fügöen.Egy fontos dolog a pozitivot sose hagyd fe 5 percnél hoszab idöre felroban a cella most fogom egyengetni a motorház tetöt ezenkivül más baj nemlett. Pedig a légszürön keresztül eltávozot a gáznak egyjó része. Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!

Szerintem lehetséges a tisztán brown gázzal üzemeltetett motor.
Az égéskor terjeszkedik,majd ha nincs ami égjen,akkor jön az összeroppanás.Az elégett gáz helyét tölti ki a levegő. Véleményem szerint soha sem fogja a brown-gáz visszafele húzni a szelepeket.
A henger zárt terét alulról a dugattyú zárja,de a dugattyú folyamatos alternáló mozgást végez(mozgó tömeg). Valószínűbbnek látszik tehát,hogy a már lendületben lévő "dolog" mozdul el. Tehát még mindig azt mondom,hogy a cella brown-gázt állít elő.DE! Ha akkor kezdődik az összeroppanás ha elfogy az "anyag",akkor nem a cella mindenféle szuper hi tech paramétere itt a lényeg,hanem annak kiszámítása,hogy pontosan az adott autónak adott méretű hengereibe mennyi gázra van szükség ahhoz,hogy a terjeszkedés éppen csak az alsó holtpontig tartson.Na jó: nyilván nem pontosan csak eddig. Tehát még mindig azt mondom: a joe-cella egy brown-gáz generátor. A többi bűvöletes tulajdonsága is persze nagyszerű,de nekünk a gépkocsiban történő munkába fogásához csak ezt kell kihegyeznünk.
Tehát mennyiségi szabályzás.

Tisztelettel: Fast and Furious
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet nem csak ide illik de kis vákum munka:
http://www.youtube.com/watch?v=5_hFqfstJAU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mE6i6rKqv54&NR=1
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 10:17    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lajos!

Pájer Tibor oldalán a Vferi vízautós kísérletei egy kispolszki motorjával című témánál olvasható a 1:180L - H:L arány..

Itt a motor csak H kap, más a szitu ha brown gáz jut az égéstérbe.. "a H pedig 1-180L levegővel is keverhető az égés lezajlik." Azt ugyan nem tettem hozzá, hogy nagyobb 1:180L-es hígításnál az égés energiája nem akkora mint az általad említett "1-33 nál kezdődik és az 1-100(max 150) ig megy." Csak azt vázoltam Mikro2-nek, hogy a benzin ideális 1:14.7L keveréséhez képest a H mennyivel tágabb keverésben is begyullad..

Idézetek Pájer Tibor oldaláról: Vferi vízautós kísérletei egy kispolszki motorjával..

"Az L/H arány a következőképpen alakult: Kiszámoltuk már az 1. kísérletnél, hogy a percenként beszívott levegő súlya 0,186 kg. 1710 ml hidrogén súlya (1,710 * 0,089) / 1000 = 0,000152 kg. Az L/H arány tehát 0,186 : 0,000152 = 1223 : 1, a maximálisan megengedett L/H arány viszont 180 : 1. Valószínűleg ez volt az egyik oka annak, hogy a motor nem akart menni, mivel a hidrogén nem tudott begyulladni ekkora hígításnál.
Az égéstér térfogata 650 ml, ezért ez a H2 gázmennyiség a térfogat 3,42 * 100 / 650 = 0,52 %-át foglalta el. Figyelembe véve a motor 31,3 %-os hatásfokát, a konkrét mechanikai munkára jutó hidrogén az égéstérnek csak 0,52 * 0,313 = 0,16 % át tette ki.

H2 fogyasztás Hasznos Térfogat arány L/H
1710 ml/perc 0,16 % 1223 : 1

1. táblázat. A 3. kísérlet eredményeinek összefoglalása"

"Az L/H arány a következőképpen alakult: Kiszámoltuk már az 1. kísérletnél, hogy a percenként beszívott levegő súlya 0,186 kg. 2565 ml hidrogén súlya (2,565 * 0,089) / 1000 = 0,000228 kg. Az L/H arány tehát 0,186 : 0,000228 = 815 : 1, a maximálisan megengedett L/H arány viszont 180 : 1. Mikor Otako a kezével szinte teljesen eltakarta a beáramló levegő útját, ez az arány drasztikusan megváltozhatott. Ennek volt köszönhető, hogy a beáramló hidrogén meg tudott gyulladni és a motor 5-7 másodpercig járhatott.

A H2 gázmennyiség a térfogat 6,4 * 100 / 650 = 0,98 %-át foglalta el. Figyelembe véve a motor 31,3 %-os hatásfokát, a konkrét mechanikai munkára jutó hidrogén az égéstérnek csak 0,98 * 0,313 = 0,306 % át tette ki.

H2 fogyasztás Hasznos Térfogat arány L/H
2565 ml/perc 0,306 % 815 : 1
2. táblázat. A 4. kísérlet eredményeinek összefoglalása"

"Az L/H arány a következőképpen alakult: Kiszámoltuk már az 1. kísérletnél, hogy a percenként beszívott levegő súlya 0,186 kg. 12000 ml hidrogén súlya (12,0 * 0,089) / 1000 = 0,001068 kg. Az L/H arány tehát 0,186 : 0,001068 = 174 : 1, a maximálisan megengedett L/H arány 180 : 1. Ez az L/H arány már elegendő volt a hidrogén meggyulladásához, ezért járhatott folyamatosan a motor, ameddig a gáz el nem fogyott.

A H2 gázmennyiség a térfogat 30 * 100 / 650 = 4,61 %-át foglalta el. Figyelembe véve a motor 31,3 %-os hatásfokát, a konkrét mechanikai munkára jutó hidrogén az égéstérnek csak 4,61 * 0,313 = 1,44 % át tette ki.

H2 fogyasztás Hasznos Térfogat arány L/H
12000 ml/perc 1,44 % 174 : 1
3. táblázat. Az 5. kísérlet eredményeinek összefoglalása"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csuma detto ilyen a cella...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
fgab,neked is ez van?
http://www.youtube.com/watch?v=TQvJxkYvEcA
A második percnél az ürge lehuzza kicsit a tömitést és a motor leáll,de szerintem / többször is meghallgattam/ vákum lehetett a cellában.Tehát nem vakdugóra kötötte. / vagy csak kezdetre??/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 08:01    Hozzászólás témája: ampervadász Hozzászólás az előzmény idézésével

Honnan van a 1-180 H/levegö arány? Idáig amit ismertem az a 1-33 nál kezdödik és az 1-100(max 150) ig megy. Nem mondom hogy nem lehet így, de hol láttad az infót?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 27, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
Csak,hogy ragozzam a témát.Sajna a fórum is olyan mint a magyar társadalom ,széthuz és mások érdekeit nem nézi.Azt a párat meg ki szeretné összetartani /vagy jobb gondolat felé terelni/ provokálják ,kikezdik.Kudarc mindig van csak sokan nem tudják elviselni.Hát igen sz..rakodunk meg ámitjuk egymást. Hét éve ámitanak az elvtársak mégis sokan még mindig bedőlnek nekik.De ahelyett ,hogy ...... inkább egymást esszük,máraki.Nézet eltérés meg lehet,lesz is csak ne ma..házzunk.Az értelmes vita épitő jellegü.Hmm,na de majd egyszer....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még annyit talán, lesz átfogóbb kép, amirööl többen is iirtak a forumon, jó sok pictureval, meg szöveg is persze (utalások a fórumra idöben is)... Webre egyeztetés azt hiszem a Tuvokkal lesz, ez idöben persze még heteket, akár honapot is igénybe vehet ez... de napvilágot fog látni Cool . Mások már elöbb ajánlottak web lehetöséget, de azt hiszem opcionális , hogy az infokat a Tuvok oldalára szeretném elsönek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 20:46    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Mikro2!

Szerintem az nem misztikum, ha a belsőégésű motor tökéletlen égése a H energia bevitellel által tökéletesebb égést, nagyobb teljesítményt, nyomatékot produkál. Ez lehet variálni, hogy ha szegényítem a normál üzemanyagot a motorban és mellé betársul a H. Én inkább a fogyasztás csökkenésre szavazok, de szerintem ezzel rengetegen vannak így. "A többieknek pedig mindegy hogy mit adóztatnak!" Na igen.. felfogás kérdése. Akinek puccos állami fizetése van, tuti nem izgatja mennyiből tölti tele a tankot.. Nagyon téved, hogy az átlag embereknek mindegy mennyiből autóznak ha esetleg előveszik a gépjárművet.

Benzines motornál a benzin levegő keverési arány 1:14.7L a H pedig 1-180L levegővel is keverhető az égés lezajlik. H gyorsan ég és katalizátorként javítja a normál üzemanyagok égését.

"Évek óta traktáljátok egymást a sok baromsággal, toporogtok egy helyben és várjátok a csodát" Évek óta egyre többen vagyunk és leszünk Tisztelt Mikro2 és az a sok "baromság" egyre jobban működik, de ez Önt ne izgassa mivel "Amúgy én nem akarom a belsőégésű cuccokat hidrogénnel üzemeltetni. (nitrogén oxidok)" Ha ez valóban így van akkor miért "értékeli" az eredményeinket?
(nitrogén oxidok) Ezt tudja hajtogatni, de azt nem veszi észre, hogy a levegő annyira szennyezett, hogy az oxigén tartalma egyre csak csökken.. "számomra minden eszköz adott a gázok és vegyületek pontos analízisére, labor szinten (laborban)." Elég szomorú ha technikailag ennyire jól felszerelt tisztelt Mikro2 s mégis nem lát tágabb értelemben a "(nitrogén oxidok)" -on túl..
"Nekem erre sem időm, sem kedvem!" Kár, pedig a türelem és a kitartás fontos a célok elérésében.

Mint fórumtag tisztelettel megkérném, hogy az írott stílusát szíveskedjen moderálni. Elnézést kérek Fgab beszólása miatt. Ne essünk egymásnak s ne vigyük le a stílust. A tisztelet mindenkinek kijár nézetektől függetlenül.

Köszönettel: Ampervadasz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor vmit nagyon e..tál, ha nemveszed észre a különbséget, "laborkörülmények" közt sem. byby!
(ezt utolag irom) Sajnálom, de engem is ki lehet hozni a sordromból.. a provokácio nálam is beválik idönként. Elnézést mindenkitööl, ez esetben még a mikro2-töl is. Az utobbi idök munkásságát züllesztésnek vettem, így töröltem Mikro2-öt.


A hozzászólás legutóbb fgab által 2009 Máj. 26, 20:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia fgab!

Azt hiszem félre értettél, az amit állítók az nem csak állítás. számomra minden eszköz adott a gázok és vegyületek pontos analízisére, labor szinten (laborban). Tehát nem csak állítok, de meg is győződök arról amit állítok! Ha a misztikum kell a tisztelt fórum tagoknak, hát csak építgessék a légvárukat. Évek óta traktáljátok egymást a sok baromsággal, toporogtok egy helyben és várjátok a csodát. Nekem erre sem időm, sem kedvem! Részemről ennyit a fórumotokról!

Azt sem tudjátok miről írtok, versenyeztek ki tud nagyobb tuskó lenni. Tisztelet a kivételeknek, mert azért vannak!
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm a kaloretikus dologra közepesen jó választ adtál!
De azért csak, mert nem tudsz eleget a Brown gas témáról.

Másik dolog, nagy hiba azt tudni, a benzin égésekor nem keletkezik gööz, ezt minden gyakorlati szakember tudja, a benzin minnél tökéletesebben ég el annál jellemzöbb a "kondenzviz", és fölösleges a páratartalomra fogni, mert csak önámitás, vagy mások ámitása lesz, ha annyi pára lenne a levegöben, akkor fojton köd lenne! Very Happy ( azonkivül, ha mégis annyi pára lenne ahogy elöadod, akkor fojton vizes lenne a légszüürööbetét Shocked)
Azonkivül csekkolj gépen egy CH mérést... hasonlitsd össze 2 motort, ami benyás monjuk, egyik láthatoan gözöl, másik nem, hmm, na miért is van, hogy a kondenzgözös kevesebb CH-t fog tartalmazni a kipufogoogázban.

Hát ugye az utca az nem a dzsungel párás levegöje.. Laughing
( a benzin hidrogénje szivesen ég el vizgözzé, söt csak hogy tisztába légy vele, elárulom legjellemzöbb erejét a benyának, a hidrogén adja)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 26, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló mindenki.
mikró2,hogyne érdekelne!? Azért kérdezem!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
chiptuningos
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.03.20. Péntek 8:43
Hozzászólások: 8

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mikro2:
Bizony olvasom a fórumot! Ezért is láttam, hogy ígértél már olyat, hogy ezt, meg azt csinálsz, mint például a Kovács úr masinája, csak kopó alkatrészek nélkül, vagy nem tudok olvasni esetleg?
Tőled mit lehet kérdezni? tudsz valami naprakészet mondani? Cool Mert biza én már láttam az FGab-nál olyat, ami figyelemreméltó a Brown gázos témázással kapcsolatban, ha gondolod, "írd" csak le a gyakorlatot. Téveszd meg a többit, hogy nincs , mert te így tudod, attól a valóság majd más lesz. A többi ne is foglalkozzon olyan dolgokkal, amik szerinted nincsenek.

Más: gyanusan csavarod a szavakat, nem hiszem, hogy ez a taktika nem lenne jó a politikában, mért nem csapsz bele? Lehet komoly sikereid lennének, ott ámítani kell csak, csavarni ékesen a szavakat.

Fast F. :
Én is matt voltam hozzá (hidrotéma), hirtelen sok minden kérdésem merült fel, amikor láttam a fórumot elöször. Megkerestem az FGab-t, s késöbb személyesen is, na akkor viszont már hirtelen több dolgot is megértettem, na az segítség volt! Javaslom neked is "FF"!


A hozzászólás legutóbb chiptuningos által 2009 Máj. 26, 14:24-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!
Én a béke híve vagyok... Micro2 védelmében elmondanám,hogy nem mindenki érti ezeket a dolgokat azonnal,főleg ha nem kapott ilyen irányú képzést csak most kezdi érdekelni a téma,így a kísérleteivel is csak lassan halad. Én is ebben a cipőben járok ,azzal a nagy gonddal párosulva,hogy a munkám miatt csak nagyon keveset vagyok itthon.Kamionban kísérletezni pedig elég mókás lenne Very Happy . De a szakmai gyakorlaton az egyik öreg tag azt mondta,hogy még mindig egyszerűbb kérdezni,mint a saját károdon tapasztalni! Inkább mosolyogják meg a kérdéseidet,mint hogy sokáig tévelyegj egy zsákutcában.

Tisztelettel: Fast and Furious
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az autós Joe cellás kisérletek nél sokkal job eredmények vannak ha a kocsiba szerelt cellának a töltésit, kiegészitjük a pepe töltöjének a negativ folyamatos kocsin tartásával 1-2 perc re van fen a pozitiv .Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na ennek a tudományos magyarázatára kiváncsi lennék, én is tettem 2 éve sikeres gyogyitásos kisérletet joe cell kapcsán, de az ionizácios marhaság kizárva. nem volt szabadon a "felhasznált anyag"...
bár tudom nem irtam közel sem körbe a felhasználás mikéntjét...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia chiptuningos!

Jól látod a dolgot, valóban nem haladok Sándor gépének reprodukálásával! De miért is kéne haladnom? Hisz soha sem kezdtem bele. Ha megnézed az idevonatkozó írásimat, rá jössz, hogy soha nem is volt ilyen elképzelésem. Reprodukálni csak működő dolgokat lehet.
Azt hiszem szoktam néha hasznosat mondani, de ami nem elég misztikus az sajnos nem sokakat érdekel itt a fórumon.
A kérdéseim, nos hát nem tudom gyűjts össze néhányat és elemezd! Egy idő után feltűnik talán, hogy nem vagyok egy lesipuskás. Ha másból nem, abból biztosan hogy nem nagyon kérdezek! (ti kérdeztek tőlem)
Te olvasod is a fórumot vagy csak kötözködni jársz ide?
A kísérletek: tudod van aki tudatosan kísérletezik és van aki vaktában próbálkozik.
Én a kísérletet arra használom, hogy az elméletet bizonyítsam. Ezt hívják tudatos munkának. Ha valaki csak próbálkozik "meglátjuk mi lesz" az csak ritkán hoz eredményt és akkor sem hasznosat. Ha nem tudod megmagyarázni amit csináltál, akkor minek csinálod?

Attikanagy!

Ha tényleg érdekel szívesen válaszolok kicsit később. Amúgy tetszik amit felvetettél!
Vissza az elejére
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 25, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki.
Mikró2,rendben biztos igazad van de:
- tény ,volt más befolyás is de az nem ebben az évben volt /nagymennyiségü vitamin/
-mivan akkor ha az ionizált levegővel nem voltam egy légtérben
-mi van akkor ha a cella le van takarva
Más,konkrétan nem ide tartozik de:
-biztosan ismered az Egely kereket.Na ennek mintájára,végy egy zsák varrótüt vagy hegyezz ki egy vasdrótot.Vegyél kb 6-7cmX6-7cm-es vékony papirlapot,ezt hajtogasd ugy ,hogy oldalról háromszög felülröl meg négy águ csillag vagy mi kinézetü legyen.Szal a lényeg a tün forogjon.És most jön a para.Helyezd a kezecskédet a kerék köré és forgasd egyenletesen / ne csak billegjen/ 2-3 percig.Majd "akaratoddal" forgasd a másik irányba.A keréktöl kb 10-15cm-re legyen a kezed.
Na akkor legyél kedves nekem megmagyarázni a fizika valamely "jelenlegi" törvényével ,mitől forog?
Előre is köszi a válaszod.
Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
chiptuningos
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.03.20. Péntek 8:43
Hozzászólások: 8

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 24, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mikro2!

Úgy látom nem nagyon haladsz a Kovács úr gépének reprodukálásával, főleg nem elektronikus úton, kicsit hidrogénezünk is, kicsit hiányos tudással indulunk neki, nem számít. Nem túl erős szerinted, hogy mások gyakorlatban nyomják, amit te elméletben "bebizonyítasz", hogy nem működik? Tudsz valami hasznosat mondani? Vagy csak neked hasznosat kérdezni? Embarassed
Hm, elképzelhető, hogy te nem ismersz, olyan dolgokat gyakorlatban, amit te, elméletben elképzelhetetlennek tartasz. Question Ez arra a gondolatra vet vissza, hogy nem tudod megítélni sem reálisan. Egyszerűen, mert nem csináltál vele még elég kísérletet. Rolling Eyes Vagy másoktól várod minden kísérlet elvégzését?
Ezer bocs!
Csak pár felmerülő gondolat volt, sértegetni nem akartam vele.
Nem a te spanod véletlen a Norbi nevű "lelkes" figura?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 21:07    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Mikro2!

Nem akartam megsérteni, távol áll tőlem. Inkább haladjon – bővüljön ismerete a H energiával – technikával. Nagyon érdekes és itt ott "megsérti" a fizika törvényeit.. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Könyörgöm tiltsatok ki!!
Vissza az elejére
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 20:48    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Mikro2!

"1. Biztos hasznos olvasmány az a bizonyos Brown gáz sztori, de engem nem túlzottan érdekel." Sajnálom, így nehéz lesz megértenie miről írunk Önnek. Az érdeklődési köre : Energetika.. Lehet frissíteni kellene az ismereteket..
"3. Köszönöm hogy felhívtad a figyelmem a dugattyú elmozdulás irányára, de ez egy ismeretes effektus. (negatív robbanás)" Lehet mégiscsak érdemes lenne beleolvasni a Brown gáz ismertetőbe.. Wink
"4. Változik a motor teljesítmény hiszen dúsítod a keveréket." Ha már kis mennyiségű H vagy H és O gáz jut az égéstérbe az amúgy benzin levegő keverék tökéletlen égése jobb hatásfokú lesz. "És valóban változik az emissziós összetétel, amit mindenképpen kiemelnék az a nitrogén oxidok drasztikus növekedése a magas égési hő miatt." Ha a belsőégésű motor a normál üzemanyaga mellé kap brown gázt vagy csak H, kevesebb benzin – gázolaj – LPG – E85 szükséges a motor működéséhez. Ez a kevesebb üzemanyag tökéletesebben ég el – hasznosul. A kevesebb fogyasztás már érződik a zsebében és a környezetet sem terheli úgy mint normál motor üzemnél. Ha elérjük a tiszta H üzemű motor működést, még ennyi káros anyag sem lesz.. Nem utolsó sorban a levegő oxigén tartalma folyamatosan csökken! H energia használatával a levegő ritkuló oxigén tartalma is növekedni fog. Már így is van olyan nagy város, ahol található az utcán oxigén lélegeztető, bárkinek elérhető.. "Amúgy én nem akarom a belsőégésű cuccokat hidrogénnel üzemeltetni. (nitrogén oxidok)" Ez estben talán a kerékpárt javasolnám a hagyományos pedálosat.
"5. Valóban van a benzinben hidrogén! Mivel a benzin tulajdonképpen szénhidrogén. A víz pedig a levegővel kerül a motorba (páratartalom)" Az elképzelhetetlen, hogy a benzinben lévő H a tökéletesebb égés által képez vizet?
"7. A fekete ruhásoknak nem léteznek!" Csak nem egy tisztelendő urat tisztelhetünk körünkben?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ampervadasz!

Nézzük honnét indultunk:

Fgab: Ha azt mondom vizsgáld a gáz kaloriáját, vagy hasonlitsd össze más gáz kaloriájával, te magad hogyan tennéd ezt kisérlettel?............

miro2: Nos nem egyszerű a kérdésed! De ha mindenáron vizsgálódni szeretnék azt, házi körülmények között csakis összehasonlító mérésekkel tenném. Vagyis azonos feltételek között vizet melegítenék........

ampervadasz: Nem annyira bonyolult és még vizet sem kell melegítened. A termelt vizsgálandó gázt egy zárt csőbe vezetve szikrával begyújtod. A zárt csőben van egy dugattyú is ami mint egy "mutató" jelzi a vizsgált gáz energiáját.........

mikro2: Érdekes amit írtál a vizsgálódással kapcsolatban, de mondjuk 10mm elmozdulás a csőben az hány kalória? Vagy az emisszió mérés ad erre választ?..............

attikanagy: legyél kedves elárulni nekem milyen fizikai törvényszerüség irható a Jcell álltal kiadott "gyógyitó" energiára..................

mikro2: A jcell mint általában a vízbontók többsége ionizál. ismeretes az ionizált levegő jótékony hatása (negativ ionok esetén) stb.

És most itt tartunk: Olvassátok el hogy mit írtatok. Nekem úgy tűnik mintha arra is választ várnátok tőlem amire csak gondoltok.

ampervadasz!

Engedelmeddel a legutóbbi hozzászólásodból nem idézek inkább pontokba szedve válaszolok.

1. Biztos hasznos olvasmány az a bizonyos Brown gáz sztori, de engem nem túlzottan érdekel.

2. A maximalizmusod dicséretes ezt eddig sejtem rólad.

3. Köszönöm hogy felhívtad a figyelmem a dugattyú elmozdulás irányára, de ez egy ismeretes effektus. (negatív robbanás)

4. Változik a motor teljesítmény hiszen dúsítod a keveréket. És valóban változik az emissziós összetétel, amit mindenképpen kiemelnék az a nitrogén oxidok drasztikus növekedése a magas égési hő miatt. Amúgy én nem akarom a belsőégésű cuccokat hidrogénnel üzemeltetni. (nitrogén oxidok)

5. Valóban van a benzinben hidrogén! Mivel a benzin tulajdonképpen szénhidrogén. A víz pedig a levegővel kerül a motorba (páratartalom)

6. Nos az alapok, azt hiszem a fizika és a szervetlen kémia Mély megismerésére gondoltam. Attól hogy valaki tudja mi az a H2O vagy a H (amit korábban már tárgyaltunk hogy leginkább H2) Vagy boldogul egy multiméterrel..... Szóval finoman szólva sem ezt gondoltam alapnak.

7. A "fekete ruhásoknak" nem léteznek! A többieknek pedig mindegy hogy mit adóztatnak!
Vissza az elejére
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 17:10    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mikro2!

Légy szíves keresd vissza a Brown gázról bemásolt írásom (Elküldve: 2009 Máj. 03, 22:20 Hozzászólás témája: Joe cella ) amit Pájer Tibor oldaláról vettem szíves engedelmével. Olvasd el párszor figyelmesen.. nagyon jó fordítás, köszönet érte "Lajosnak".
A tökéletesség, a minél jobb hatásfok elérés vezérel a szakmámban is és a H energia kutatás – felhasználás esetében is. Szerintem elég jól belemerültem a vízbontás témába is, nem szoktam felületesen végezni semmit.
Ne a 10 mm-es dugattyú elmozdulást nézd és akard "kalóriára" átszámolni, hanem azt figyeld, hogy negatív vagy pozitív lesz-e a dugattyú mozgása a teszt csőben. Miért? Ezért kértem, hogy olvasd el figyelmesen a brown gázról írt – bemásolt fordítást.
Elég hiteles adat pl. az, hogy normál üzemben a motor termel x gáz összetételt majd H energia bevitel után növekszik a motor főtengely teljesítmény és még a kipufogó gáz is megváltozik. Ne ezt látod érdemes mérni! Ha van lehetőséged még akár a kimenő teljesítményt, forgató nyomatékot is lemérheted. Szerintem vizet melegíteni különböző gázokkal s ezt méregetni elég nagy …..
Elvégre belsőégésű motorokat szeretnénk részben vagy egészben H energiáról táplálni..

Kezdő létemre nem is rossz eredmény, hogy egy kétütemű motor teljesítményét brutálisan megnöveltem pusztán egy kis H energia fűszerezéssel.. Ami működik kicsiben, az működik nagyban is.. Wink

Alig jár a motor pár percet és nedves a kipufogó.. pedig annyi vizet tuti nem bontottam a pár perc alatt.. A benzinben is van H és ha tökéletesedik a H energia bevitel által az égés, több víz jön ki a kipufogón mint amit vízbontóban pár perc alatt termeltél.. Akkor Fgab is tájékozatlan lenne? Kétlem!

Melyik alapok hiányára gondoltál Mikro2? Nem szobafestő vagyok. Növénytermesztő gépész, mezőgazdasági gépszerelő illetve gépjármű villamossági műszerész.

Na igen, amelyik találmány pedig megsértette a fizika törvényeit, az szépen el is tűnt a "süllyesztőben" a feltalálóval együtt. Sajnos sok okos találmány – feltaláló végezte így az emberi butaság – kapzsiság miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia attikanagy!

A jcell mint általában a vízbontók többsége ionizál. ismeretes az ionizált levegő jótékony hatása (negativ ionok esetén) stb.
Vissza az elejére
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
" A "hitetlen pukkasztás" pedig legtöbbször csak önámítás! Még egyetlenegy találmány sem sértette meg a fizika tőrvényeit! "

mikró2, legyél kedves elárulni nekem milyen fizikai törvényszerüség irható a Jcell álltal kiadott "gyógyitó" energiára.Vagy talán csak ámitom magam,hogy nem kell vennem 4-5ezerért kéthavonta allergia elleni bogyókat?
Köszönöm válaszod előre is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ampervadász!

Érdekes amit írtál a vizsgálódással kapcsolatban, de mondjuk 10mm elmozdulás a csőben az hány kalória? Vagy az emisszió mérés ad erre választ?
Ne érts félre, de a mérésnek az a lényege, hogy hiteles képet kapj valamiről. Ha tévedsz a "mérésnél" az félre viszi a további munkádat!
Az érdekes jelenségek csak addig és azoknak érdekesek akiknek újak, vagy nem tudják megmagyarázni. (tehát a kezdőknek és a dilettánsoknak)

Még valami: a fizikai és a kémia ismeretek hiányosak csak úgy mint bármely tudomány. De azért én úgy gondolom eme hiányosságok és a saját tudatlanságunk ellenére még nem feltétlen kell meghazudtolni a tényszerű dolgokat.
Attól hogy valamire rájössz még nem vagy feltaláló, sokkal inkább csak tájékozatlan.
A fejlesztés alapja, az alapok teljes ismerete! Ha ez hiányos, akkor csak találgatsz (majom és az írógép esete)
A "hitetlen pukkasztás" pedig legtöbbször csak önámítás! Még egyetlenegy találmány sem sértette meg a fizika tőrvényeit!
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hmmm, igen érdekes dolgok ezek, no a lényeg én is megprobálkozom vele, hátha sikerül vmit kihozni belööle, s ujabb hitetlenpukkasztást végezni vele.. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló mindenki.

Megpróbálom körbemakogni mit is gondolok mostanság a Jcellröl.
A Pájer oldalon 2.4.1.11.12 Bálint és Laci kisérletében van egy cikk.
A 9.cikkben a gáz ionizálásáról nagyfesz jelenlétében, a 10.cikkben pedig erős mágneses térről beszélnek.Horváth a H gázt igazitotta a motor igényeihez ,hogy ugymond magasabb rendü legyen.Érdemes elolvasni az egészet. De,a megfelelően előkészitett Jcellnek szintén van erös mágneses tere.Mivel szikraközről beszélnek igy vagy a cella ad valamilyen feszt / gondolokitt arra miért emlegetik Lord Kevint/ vagy ő kap a motor felől valahogy a gyujtásról.Deniel Dinglének és a Lajos féle cuccnak is kell a nagyfesz. Azt tudjuk,hogy bármilyen cella vizet "megváltoztatja" s a hidrogén átalakul. Hónapokon keresztül többféle Jcellbe tettem mindenféle vizet még deszt és esővizet is és érdekes nekem utána mindig pH 10 környéki lett.Pedig az esőviz pH6. Redox folyamat? Azt is tudjuk nem csak mágneses tere van a Jcellnek, szurkálós bizsergős érzésröl számolnak be sokan.Még olyanok is akik nem tudják mi az a Jcell és nem is látják.Azt is tudjuk csak idövel müködik a motor,mig telitödik a módosult gázzal.Pons Fleischmann szintén hasonlót csinált.Ha a Horváth cikket olvassuk benne lesz valahol,hogy a gözt is hasznositja igy kevés viz kell a folyamathoz.Alex S. valamelyik Joe beszédben szintén azt mondja,hogy a kipufogóból fehér köd jön ki,és ugye ugy mondják nem fogy a viz /vagy csak kevés/
Érdekes Hováth radiolizises utolsó gépe,nem mit a magnetron belseje és müködése?Egyszer a K Laci beszélt a "tulsó" fórumon Mico nevü illetövel s azt mondta :ő ugy tudná elképzelni a tökéletes Jcellt,hogy a csövekre belülröl üregeket helyeznénk,mint kiforditott méh sejtek.Vágtatok már szét magnetront?Nem hasonlit hozzá?
Lehet kicsit elrugaszkodtam a témátol de ez piszkál.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos hát, hogy öszinte legyek, kaptam "behatárolatlan" idöre különféle tesztekhez, egy csuma gyári joe cellt "nutecheset" ha müködhet, hát müködni fog..... tegnap elkezdtem a viztöltést..... ebben s összes evvel kapcs. dologban segitséget is fogok kapni eleget ugyérzem, a töltökád már megy, a cell kocsibaépitése még várat magára..... a bekötésnél elsödlegesen joe videokon megfigyelteket veszem alapul, majd ha nem lesz célravezetö, utána a Nutech cég videoját.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 23, 00:32    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mikro2!

Nem annyira bonyolult és még vizet sem kell melegítened. A termelt vizsgálandó gázt egy zárt csőbe vezetve szikrával begyújtod. A zárt csőben van egy dugattyú is ami mint egy "mutató" jelzi a vizsgált gáz energiáját. Ha a dugattyú befelé mozdul vákuum hat rá ha kifelé akkor túlnyomás. Jobb a vákuum mivel nagyobb a felszabaduló energia.
Attikanagy egyelőre még kémcsövet vadászok és tesztelem hamarosan a nem melegedős nem barnulós cella pár brown gázát. Egy biztos ez a gáz agresszívebb tulajdonságú mint a melegedős – barnulós cella pár brown gáza. Fgab világított rá, hiszen alig volt vízbontás, mégis nedves volt a kipufogó a tökéletesebb égéstől. A melegedős barnulós cella párnál viszont száraz maradt a kipufogó végig..

Labornak meg ott vannak a belsőégésű motorok.. Wink Érdekes dolgokat produkálnak. Ha annyira mérni akarsz Mikro2 ott a kipufogó gáz teszter..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 22, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos nem egyszerű a kérdésed! De ha mindenáron vizsgálódni szeretnék azt, házi körülmények között csakis összehasonlító mérésekkel tenném. Vagyis azonos feltételek között vizet melegítenék a "kétfajta" gázzal plusz a tiszta hidrogénnel (palackos) . Ebből már következtethetünk valamire. Ha többet tud az a bizonyos mint a palackos gáz, akkor mindenképpen labor tesztet készíttetnék.
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 22, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikro2: Ha azt mondom vizsgáld a gáz kaloriáját, vagy hasonlitsd össze más gáz kaloriájával, te magad hogyan tennéd ezt kisérlettel? Mert asszem mellébeszélés lett, Nevezhetjük kiskutyafülinek is a hatást, de vmi nagyon csunyán beleszol, akkor ezután nevezzük igy kaloriába. És bizony most egyeltalán nem a pgy eljárására gondoltam, de még csak nem is a vákumos plasmára. kifejezetten vizbontásra elektrodákkal, vizbontoval.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 22, 06:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez már csak cicoma volt ugyérzem Smile ...... amit mondtam közel nem pgyre gondoltam, a mono hidrogén nem scifi szerintem, mégeccer aztkell írjam, ezt egy forumtag rettenetes eccerüséggel bebizonyitotta, mennyire extrém különbség lehet egy-egy fejlesztett gázfajta között......... végül az égési sebességhez jutunk el...... ezt kb az égés kaloretikáján egyértelmüen észrevenni, csak tudni kell hogyan lehet a kalorit tesztelni..., meg egy rakás vizbontos kisérletet tenni. Nem akarok ebbe belefojni, de tessék akkor utánajárni Yull Brown munkásságának. Ne ragadjunk le az iskolapadi fizikánál, mert akkor tovább ücsöröghetünk... Bár én aztmondom, még a nyár fojamán megtudom, hogy megy-e ez a joe féle cella, s mit tudok kihozni belöle. majd irok roola hogy alakul, bár nem gyors lépésekben megy a kisérlet, de elkezdtem....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 21, 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia fgab!
Teljesen mindegy hogy, miként állítjuk elő a hidrogén atomot az mindenképpen egy másik hidrogén atommal fog molekulát alkotni (vízbontás). Természetesen igazad van abban hogy a H1 agresszívabb mint molekulában, de csak rövid ideig létezik egyedül ezért a vízbontásnál csak h2-vel számolhatsz. Tehát ha h1-et akarsz reagáltatni, akkor azt reaktor téren belül kell megtenned (plazma gy.) Az energia tartalma mindig állandó, bár az égetéskori halmazállapota és a reaktor tér belső nyomása nagymértékben befolyásolja a felszabaduló energia mennyiségét. Én úgy fogalmaznék, hogy a különböző eljárások során, változhat a hatásfok! De a hidrogén energiája állandó!
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 21, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én meg azt mondom, ezt rövidesen megtudjuk, elmélet helyett inkább legyen gyakorlat... Smile
Egy forumtag, simán bebizonyitotta, ha nem is feltétlen a h1 el, de vmi mással kell számolni, különféle vizbontások során. Szerintem, aki bennevan egybööl, rájön mit kell vizsgálni! Vizsgáld a gáz kaloretikus értékét, különféle vizbontások során... Azt had ne én mondjam meg , hogyan tedd... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 21, 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem H1 először egy másik a hozzá legközelebbi H1-el kapcsolódik (ekkor válik gáz halmazállapotúvá) H1 csak rövid ideig létezik magában" keresi a párját" majd csak ezt követően tudjuk oxidálni!
Tehát mondhatjuk hogy a vízbontásnál csak H2 molekulával kalkulálhatunk!
Olyan hogy monohidrogén nem létezik! Csak hidrogén (H) vagy hidrogén molekula (H2)
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 11, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile hát én megnem mondom végülis nektek, hogy a h1 elöször az oxigénnel, vagy a levegö oxigénjével, vagy a másik h1-el lép kapcsolatba.... ezt csak a jóisten tudja..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10, 23:19    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Miért pont önmagával "ragad" össze a monohidrogén? Ha elég pl. a monohidrogén vízzé ég el.. Ahhoz, hogy víz molekula jöjjön létre 4 mól monohidrogén és 2 mól monooxigén "kell".. 2mól H2O ( lehet ezért volt csak 4’C ? ) vagy egy diatomi hidrogén molekula H2 "találkozik" égés közben egy mon atomi oxigénnel..? Vagy 2 mól diatomi hidrogén molekula találkozik 1 mól diatomi oxigénmolekulával és lesz 2 mól H2O csak 115.7 kcal energia szabadul fel.. Wink

2 mól H2O - monohidrogén s monooxigénból égés során 442.4 kcal energia szabadul fel, lehet ezért volt akár 7000’C a hevítés? Ha nagyobb energia szabadul fel pl. 2 mól elektrolitből mint a "barnulós - melegedős" elektrolízisnél elképzelhető..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

naszoal a monohidrogén..... gyanusan a vákum az amelyben vagy amellyel kapcsolatban terjed.... amikor vizet bontunk az elektrodán találkoznak a hidrogének, ilyenkor lehetséges a hidrogén H2vé alakul, meg lesz melegedés is a cellben...... és kialakul a pusztán %-osan jellemezhetö durranogáz, ami tartamaz mon atomikus természetü hidrogént......vmilyen %-os arányban.
A Wiseman brown gas welderje (hegesztöje) elég jól leiirja ennek mivoltát..... ott lemezes elektrolizálo állitja elöö, az sem 100%-os brown gast csinál, de nagy mennyiség is lehet, imploziv hatásu égéssel..... minnél jobb a mon hidrogén képzödés annál nagyobb a kaloretikus érték, viszont a láng ahogy elégett 4 Celfokra hült a pára, ami keletkezett, vagy gööz? de ha gööz, akkor nem is 4 celfok kéne legyen.... vagy akkor most mivan? viszont ha a lángba vmit beletartanak akár 7000celfokot is elérhet a hevités.... ......
joecell..... lehet oriási erejü az implozio.... de az szerintem nem fogja meghuzni a dugoot, mert elöbb nyiilna meg a szelep a rugojával szerintem ellenben, mint dugoot, forgattyusmindent lendkereket huzzon..... az sem kizárt álltalam, hogy az implozio inditja be a késöbbi nyomásnövekedést.... de miért is gondolok én nyomásnövekedésre? azért mert kell a hengerbe levegöö is... a levegönek mi köze van ehhez, hacsak nem az, amit mozgásba hoz az implozio, ......... miközben vadul összeragad a monhidrogén elöször magával hidrogénnel h2vé, majd lehet oxigénnel, olyan mozgást indit be, hogy a vége nyomásnövekedés, s mire a holtponton tuulér a dugoo, már ugrik is a nyomás, ha fika az idööziités nem is fok indulni.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszönöm a választ!
Ezzel kapcsolatban még megkérdezhetném,hogy miként bírod rá a H és O molekulákat arra,hogy mon atomi szinten maradjanak?
De miért is fontos ez? Hát azért,mert a cellával eltöltött idő egyre csak azt erősíti meg bennem,hogy ez nem "emel át" semmi-féle orgon energiát,hanem ez egy tisztán brown-gáz generátor! De ahhoz nem elég pontos a leírása,hogy reprodukálható legyen. A fordított motorüzemeléshez CSAK brown-gáz szükséges. Mind tulajdonságaiban,mind a gyújtórendszer meglétét igénylően. A motor fordított működése= a "más" üzemanyag tulajdonságainak kiaknázása. Csak ez nem az orgon. Mint ahogy írják is róla: kis átalakításokkal 3 féle gázt állít elő. A belsőégésű motorban belső égés zajlik. Ha ez az égés nem terjeszkedő ,hanem összeroskadó,akkor ahhoz bizony olyan anyag kell aminek ez a jellemzője.
De! Ez csak az én véleményem,nem akarok senkit megbántani vele.Ez nagyon távol áll tőlem!!!
Minden esetre játszogatok még vele,amíg érdekesnek találom.
Mégegyszer: nem akartam beszólni senkinek!
Tisztelettel: Fast and Furious
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 04, 22:48    Hozzászólás témája: Viev Hozzászólás az előzmény idézésével

Van para és orto hidrogén a deutériumon és a tríciumon kívül. Nem minden fiú vagy lány, még ha nem is tudsz róla?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Viev
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.02.26. Csütörtök 16:57
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 04, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Ampervadász

én nem értek hozzá de szerintem ha simán hidrogén, az nem lehet mon-atomi vagy di-atomi, mert az csak egyszerű hidrogén (ha nem egyesül oxigénel)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 03, 22:57    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kíváncsi lennék ahol csak H gáz keletkezik a cellában ( pl. Cseh Skoda +Alu lemezes ) az mon atomi vagy di atomi "szerkezetű"..?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 03, 22:46    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én csak arra törekedtem, hogy a befektetett elektromos energia ne melegedésre, hanem a tényleges vízbontásra menjen.. Lehet ezért nem barnul mert más mon atomi gáz keletkezik?
Bejött de, hogy így még 4x! nagyobb energia tartalmú gázt kapok arra nem gondoltam volna..
Lehet a lemezeket nem eszi meg úgy a mon atomi gáz mint a di atomi gáz? Hiszen a mon atomi gáz nem alakul át di atomi gázzá, elvileg a lemezeket se használja fel a di atomi gáz a molekula átalakuláshoz..

Szép dolog a fizika és a kémia. Imádom!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 03, 22:20    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Jesszus!

"Browngáz

A Browngáz a di-atomi és mon-atomi hidrogén és oxigéngázok keveréke.
A Browngáz legegyszerűbb előállítási módja az elektrolízis, mely az elektromos áram segítségével a vizet hidrogénra és oxigénra bontja. A lebontás pillanatában a hidrogén és oxigén úgynevezett mon-atomi állapotban van, azaz nem kapcsolódnak semmilyen más atomhoz, csak önmagukban vannak, mint H és O.
A hagyományos elektrolizálók arra ösztökélik ezeket a mon-atomi hidrogén- és oxigénatomokat, hogy azok di-atomi állapotba menjenek át. A di-atomi állapot azt jelenti, hogy a hidrogénatomok H2 molekulákat, az oxigénatomok pedig O2 molekulákat alkotnak. A di-atomi állapot egy alacsonyabb energiaszintű állapot, s az energiakülönbség hő formájában jelentkezik, mely az elektrolizálót melegíti, s amely így nem elérhető a további felhasználás során.
De mi történik akkor, ha a H és O atomok jelentős része nem alakít ki di-atomi molekulakötéseket. A hagyományos elektrolízis endotermikus (hőelnyelő) folyamat. De ha csak kevés di-atomi molekula keletkezik, akkor az elektrolizáló nem melegszik fel, mivel nincs exotermikus (hőkibocsátó) folyamat, mely a buborékok vízre gyakorolt hatásakor jön létre. Ezen kívül az elektrolízis során keletkezett gáz mennyisége is jelentősen megnövekszik, mivel a mon-atomi móltömeg kétszerese a di-atomi móltömegnek ugyanakkora súlyú víztömeg elektrolizálása során."

Most akkor mi vaan? Nálam nem melegszik a cella s nem is barnul.. Ha melegszik és barnul a cella akkor más Brown gáz keletkezik vízbontásnál?
A mon atomi H és O nagyobb energiával rendelkezik mint a di atomi H és O? Rolling Eyes

"Mi történik ezen mon-atomi gázok elégetése során? Mikor csak H és O ég el, akkor a láng sokkal hidegebb, mivel a lángnak nem kell energiát közölnie a H2 és O2 molekulák szétválasztására. Ha csak a H és O atomok vannak jelen az égés során, akkor csak annyi történik, hogy azok a gázállapotból az 1860-szor sűrűbb folyékony halmazállapotba alakulnak át, vagyis vízzé, s ez csak kevés hőtermeléssel jár. Ez a folyamat viszont vákuumot hoz létre robbanásszerű összeroppanást idézve elő. És ha a H és O atomok egyből vizet formálnak, akkor (4 mól hidrogén és 2 mól oxigén esetén) 442.4 Kcal energiát kapunk, ellentétben a 115.7 Kcal-val, amit 2H2:O2 esetén kapnánk."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Fgab! Leírnád nekem ,hogy néz ki kémiailag a brown-gáz?
Tehát hogy van a képlete. Kémiából mindig matt voltam.

Előre is köszi!
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No igen ,és mit akarsz evvel mondani?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 09:29    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy!

Volt egy írás ahol az illető egy 1300cm3 ( talán OPEL ASCONA lehetett ) motorra fűnyíró karburátort illesztett.. Ö is jelentősen leszűkítette a szívási keresztmetszetet – megnövelte a vákumot..
4 ütemű motornál jó megoldás a karburátor és a motor közé az illesztés..
2 ütemű motornál ezzel én óvatos lennék mivel benzin tartalmazza a kenőolajat is..
2 ütemű motor minden főtengely fordulatára esik egy munkavégzés, eszméletlen mit művel ha fűszerezed durranó gázzal.. Wink
Kár, hogy a 4 ütemű motor minden 2. főtengely fordulata hasznos munkavégzés..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Acella épitök könyvének a forditásában Attila talált egy hibát amit a Stivinsz is viszaigazolt a foszforsav nem elektrolitként van használva hanem pasziválja a fémet mint a citromsav. Megszünteti a fémelhordást .. Ez a lényeg Vagy citromsav vagy foszforsav de nehasznád elektrolitként. Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 23, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://kepfeltoltes.hu/view/090423/DSC00086_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Na heló.A képen látható edénnyel a következő történt:
Fünyiro motor állihato gyujtás idözitéssel és a karbi-henger közötti szakaszt megvágva betettem egy Jcell csatlakozási pontot.A vákum 0.3-06 körül,a tartályban töltött sav nélküli viz.Csak tisztán.A tartály plexi szerüség a teteje plexi lemez.A tetejének semmi baja de amint a képen látható a vizszint fölött erős bemaródás van.A csöveknek ,szigetelőknek szintén semmi baja.Egyébként a motor csak ugy müködött ha a levegöt teljesen elzártam egy gumilappal.Kérdés ,semmi levegő??? Hogy megnézzem mennyi benya van a tankba lecsavartam a tetejét,na ekkor leállt.Tehát,ha a tank tetején lévő három kb 2-3mm es lyukat befogtam szintén leállt.A tankon keresztül szivta a levegöt/benzingözt/ valahogy ,mivel ez az a tipusu amin a tankal egybevan a karbi.Fogyasztást nem mértem.
De mitől ette meg a cellát??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 23, 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia FF!
Viccelsz? a legoptimálisabb az lenne, ha csak az lenne (HHO), s akkor az már tényleg optimális, de félretéve a tréfát 1600cccm nél már 1 l percenkénti gáz is jó, hogy hatást fejtsen ki a motorra.... sokkal inkább fontos egy fasza beeresztési pont létrehozása. Smile azaz a vákum "megfelelö megcsapolása"..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 22, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Fgab! Engem az érdekelne,hogy szerinted a benya-levegő keverék optimális égésgyorsításához mennyi hho-ra van szükség?
Esetleg %-ban? Vagy nem tudom miben.

Előre is köszi!
Tisztelettel: Fast and Furious

Ahhh! Nem jó topicba írtam be,de már nem változtatok rajta.
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 21, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.littlemountainsmudge.com/orgonefieldpulser.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek egy jó videó A bekötésröl http://www.youtube.com/watch?v=XIC51EPmzBg&feature=channel László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 07, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden ember saját magábol indul ki ,igy én is.
Azt a keveset amit tudok / és sokat az itt jelenlévöktöl is / másokkal szivesen osztom meg. Ha kijelenek valamit és visszakérdeznek ,arra illik válaszolni.Ha levelet kapok illik válaszolni.Ha beleszólok valamibe az már beszélö és hallgató /iro-olvaso/ közötti viszony.Ha nem,egyszemélyes ..... Apám erre tanitott. Nem akarok támadni senkit,bár lehet az utobbi idöben ez nem ugy tünt /és nyugodtan lelehet hü..yézni/. Lehet, az illetö ritkán jár erre.Csak akkor....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 05, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kavalko ur megjegyzem uriember és nekünk ingen adta a nem kevés vizet és az informáciokat . Ajánlom mindenkinek az oldalát sok jó informáciot lehet olvasni rajta, Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 05, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kösz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 05, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kétméteres spirálpályán halad át a víz, mire előbukkan megint.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 05, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hegyikristály.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 05, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
Kavalkó ur nem igazán szóla hozzá?!
Nemtán ingyé reklám a cél ?
Nemtán Duma Norbi 2 lészen önböl is?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 04, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen kristály használatos a tisztítóba?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 03, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kereskedelemben kapható és gyogy hatásu vizeket évekkel ezelöt végig teszteltem a joe cell szempontjábol.Szoval a legnagyob része a dolognak halot viz vagy nagyon kicsi energia szintü televannak trutymokkal. Átverés az egész nevek nélkül .Az orgon vizet Vladival együt teszteltük.A Kavalko ur orgon vize energia szintje nagyságrendekell jobb mint az öszes többi lé együt.A készülék kristályokkal állitja visza az eredeti egéséges rezgésszámát a viznek egy üreg rezonátorjellegel felerösiti a jó kristály rezgéseket ami a vizet energetizálja.Az energia szint oké söt a legjobb frissen csodákat csinál A cella szempontjábol a probléma az hogy a helyi vizhálozat Bpesti ami nagyon rosz viz az alap ami hetekmulva a cellába elkezd kicsapodni egy szürke por szerü anyag az elektrolizis hatására. Feltapad a felületre és nagyon nehéz leszedni .Szét kellet szedni mind a három cellát tisztitani. Ugyan ugy Vladinál is. Ha megoldhato lenne akkor tiszta esövizet vagy patakvizet kéne a készülékkel megprobálni energetizálni,biztosvagyok hogy egy fantasztikus energetizált viz jöne létre nyugodtan kijelentem hogy talán az egyetlen igazán jó hatásu viz.Egy Biharbol származó magashegyi patak vagy Szurdokpuspöki viz azért jobb a cellába. László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 03, 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ide is bele vau vau.Nekem volt szerencsém szétszedni kettő különbözö márkáju pi vizet előállitó valamit.Lehangoló.Nyamvadt aktiv szenes szürön kivül nincs benne semmi.Ez nem pi, hanem pi...csába átverlek!!!!Jó,nem mindenki,János elárulnád mik az érdekes tapasztalataid????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 02, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a PI viiz ha jooltudom az mágnesesen kezeli a vizet, kérdés milyen tisztítórendszer társul a PI géphez...

ha érdekel skypeba elmondom, tisztításra nincs jó tippem még.. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
LustaDick
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.03.20. Péntek 19:43
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 01, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

János !
Az orgonvíz nem azonos a Pi-vizzel ugye ? Én is mostanában szeretnék ilyen gépet beszerezni v. pi víz gépet , de melyik jobb ? legfőképpen ivásra EÜ. célból használnám , de vízbontásra is biztos tesztelném .

bocs hogy nem teljesen idetartozot irok
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 01, 05:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,János remélem ingyen adod!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kavalko
új tag
új tag


Csatlakozott: 2007.08.17. Péntek 18:16
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bölcske

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 31, 22:36    Hozzászólás témája: Orgonvíz Hozzászólás az előzmény idézésével

Azoknak akik szeretnének orgonvízhez jutni és azzal kísérletezni annyit adok amennyire szükség van.
Már kísérleteztek vele nagyon érdekesen viselkedik.
Keressetek meg ha érdekel benneteket.
Tájékozódásul www.orgon.hu

Üdv: Kavalkó János
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 27, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bill Viliams öszeépitési kérdésekre válaszok http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.waterfuelcell.org/phpBB2/viewforum.php%3Ff%3D24&ei=9-HMSfzUAs6EsAb34dCeCA&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Djoe%2Bcell%2Bforum%26hl%3Dhu%26sa%3DG Üdv lászló
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 18, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A müködés közben a cella : http://www.youtube.com/watch?v=Ks5Vgohamms&feature=related Üdv mindenkinek László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 17, 06:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönet, már le is töltöttem és átolvastam.
Érdekes az elmélet, kifogom próbálni. Az tuti, hogy a rezonancia a titka mindennek, a joe cellán is érdemes lenne kipróbálni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 16, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tertech Imélbe elkülddve.Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 15, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv László.

Volt belépésem de elkallódott, ha dobnál egy privátot megnézem mi az.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 15, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atti. Nylon a távtartó. Kipróbáltam savas vízben, dagad.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 15, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki valami nem smakkol,én sima vizet tettem a cellába,majd késöbb bekevertem denszesszel.Az nem tartalmaz savat! A Moenak milyen anyagu a szigetelője??????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tertech ha van belépésed a kozraktárba fantasztikus uj dolgokat olvashac JAttika most töltöt fel egy uj rezonancia elven müködö találmány leirását .http://www.youtube.com/watch?v=06iCfowinUM Ha nincs belépés küldj imélt intézem. Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali Atti.

A Moe cella műanyag távtartói nem bírják a savat, ezért az sav nélküli.
De volt a hagyományos cellából foszforsavas is, na én mind a kettőt kipróbáltam, befagytak egytől egyig. Hogy mennyi sav került bele nem tudom mert kalibráláskor csak csöpögtettem, de csak pár csepp kellett az 1A-hez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali, Tertech én biza tettem bele denszeszt.Na meg mütrágyát,de az alkoholos jobb.Karácsony óta szépen elvannak a cellák, néha átszüröm őket és csá.Mennyi cuccot tettél bele?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tertech: kiváncsi leszek mi fog törpénni, a skodán majd a gyujtás beállitása fog gondot okozni szerintem....a joe cella érzékeny erre állitolag...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atti, nekem befagy, vagy a víz, vagy az a bizonyos "Y" faktor az oka.
Skoda fábia az áldozat, négyszálas a szonda, Bosch termék.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali! Én is bele vau-vau,na nekem a -20C° sem fagyott be.Akko most mivan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tertech: milyen kocsiba rakod? hány szálas fajta a lambdád? 3? 4?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali tertech!

engem is érdekel a dolog, a motort nem hajtod még vele, ugyértem szoktatod már?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 14, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv László.

A Moecell várat magára, míg elmúlnak a fagyok. A kocsiban megvan a csatalakozási pont. A lambda szondát is tudom, manipulálni. Azt hiszem minden készen áll a próbára.
Amúgy rendületlenül tartja a 1.5V ot. Pedig csak hetente egyszer ha ránézek, tölteni.
Érdekes ez a piezó téma , van róla több infód is. Én orgon generátorra gondoltam elősször, az a kütyü ismerős valahonnét, mintha már találkoztam vele valahol.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 13, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tertech A könyvet is és filmet is olvastam de köszi hogy felhivtad a figyelmemet ujra megnéztem és nagyon sok uj dolgot találtam benne ami valamikor fel se tünt. Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=1kpswB6Ae-o Ezt probáld meg a Mayer féle cellánál ez egy piezó kristály ami félelmetes teljesitmény növekedést csinál. Ha sikerül ráépitem egy Joe celára. Hogy halac a Moe celával?Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tertech
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2008.09.09. Kedd 20:27
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Hévízgyörk

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kovács lászlo írta:
Üdv mindenkinek egy nagyon elgondolkodtató film:http: //www.youtube.com/watch?v=hiHOqMOJTH4&feature=related


Nézted már a Víz üzenetei című EMOTO filmet, ajánlom figyelmedbe.
Könyv formában is elérhető.
Ott is szó van erről.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 08, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek egy nagyon elgondolkodtató film:http: //www.youtube.com/watch?v=hiHOqMOJTH4&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 07, 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

töltött vízeffekt: a cellát kikapcsolom, s még utána is ömleszti a gázt "motorhozillesztve", de nekem ez nem joe cella, csak egy lemezes fajta..s mégis fura doogokat produkál...amugy meg csak fogyasztáscsökkentönek készült..nemhiszem, hogy tudna motort hajtani.. nincsenek csövek, nincs polaritikus illesztés... , mint érdekességet emlitettem..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 06, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

már nincs mit skypon monjak


egy lugos cellnek mennie kell vakdugo nélkül egy motoron...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 06, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kovács lászlo írta:
Attikanagy egy kis segitséget kérek kontrol kisérlet re töltöt celládra kapcsolj egy 1.5v elemet pozitiv negativ rajta 5napra naponta egyszer tölcs rá .12V tal 1 percre. kiváncsi vagyok nálad mitörténik . Üdv László

Nem értem mit akarsz evvel ugy hogy Skype.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 06, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali manusok,fgab megerősitelek!! Azt vettem észre akárhányszor szüröm a töltött vizet átöntéskor mindig az üvegedény oldalán a buborékok ott ülnek,és sokáig!És habzik fehéren majd 2-3 perc után kitisztul!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 05, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lugos: a víz szintje autoban müködtetéskor nem kell, hogy elérje az elektródák tetejét (felét vagy negyedét elég ha eléri, nem kényes annyira a felhasznált anyagokra............(nem vakdugós beeresztést igényel).....



néhány apro érdekességet vettem észre, amin jót vigyorodtam: multkorában csináltam egy cellt egy ismimnek a kocsijába (gázcella).... 150km után szétkellett szedjem, mert egy helyen szivárgott... leengedtük a vizét... egy müanyag ásványvizes kupát használtunk... a víz színe aranysárgás lett, tipikus, mint a "töltött víz"... kajak olyan lett, mintha szénsavas lenne a víz, mert fojton perceken belül kiült a flakon falára belööle a gáz, ezt többször is sikerült megfigyelni, kicsit falhoz, vagy padlohoz vertem a flakont a rezgéstööl azonnal feljöttek a bubik, mint a szénsavas ásványviiznél, csak itt kissebb bubik jöttek létre.... azt hiszem elgondolkodtato...

Más: Brown gas: olyan viizbööl kibontott gáz(ok), melynek mono hidrogén, mono oxigén tartama meghatározó... a gáz elégetése után a víz 4,3 fokosra "hül"..... ez a magyarázata a joe féle motorok hülésének üzemeltetése közben, ezt nem a joe cellával kapcsolatban tudtam meg, hanem egy hegesztöögép müüködése kapcsán....a gáz "powerfull implozios"!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!
Fgab! A lúgos cella csak annyiban különbözik a savastól,hogy a ph-ja 7nél több? A cellás kísérleteket áttettem az audiról egy mtz traktorra...
Hátha az több eredményt hoz. A ke3-jetronic vakuum csövezése iszonyú bonyolult,a traktoron nincs semmi Very Happy Úgyis lassan indulnak a mezőgazdasági munkák,majd meglátjuk mit tud a cell 4750 ccm-nél.
Sok sikert!
Üdv!
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy egy kis segitséget kérek kontrol kisérlet re töltöt celládra kapcsolj egy 1.5v elemet pozitiv negativ rajta 5napra naponta egyszer tölcs rá .12V tal 1 percre. kiváncsi vagyok nálad mitörténik . Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv a fedélzeten, Gabi hiányoztál nemsokára feltöltödik az uj cellám még 2. fázisba van nem sürgetem erösödjön a kicsike ,csinálok10l töltöt vizet a hütöbe és megint indul a kocsis kisérletek tömkelege majd idöpontot egyeztetünk. László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

attikanagy: persze, skypeban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali, fgab ,lugos celláról mit lehet még tudni? Közreadod?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompikatom írta:
Kedves Laci!

Érdekesek a képek amiket küldtél, habár az első email négy csatolt
melléklete hibás.Örülnék, ha elküldenéd a Moe féle töltő kapcsirajzot.
Az is érdekelne, hogy milyen töltőkádat érdemes elösször készíteni,
hány db cső, méret stb.
Várom válaszod,Üdv.


Laci, engem is érdekelnének a képek.

Köszönöm előre is.

Üdv.,
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 04, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megint képben vok... Smile ha vki ugyérzi van egy joe cellája, ami fasza.., meg töltött vize... Smile szivesen segitenék a motorhoz illesztést illetöen... Smile Laci: mikor teszünk kísérletet rá? elsösorban a szívósorba kötést illetöen... a benzinesnél az elsö jel , hogy jöhet a proobálkozás, hogy indiitáskor alig akar beindulni a motor, ha megy a cell már egy ideje rajta.... km-ben értendö, nehezen fogja megforgatni az inditoomotor, ez jelzi, hogy "beflesselt a motor a hidrogénre".... na ezután asszem sejtem mit kell tenni....csak nagy bökkenö, hogy én a lugos cellt gondolom müködöképesnek, bár én a joe régi kisérleteinek megfigyelésébööl indultam ki..... megtaláltam egy iirást pár hete, ahol bill williams írta, hogy neki a lugos cellnél, a direkt bevezetés jött be (na ennek a megoldásában talán tudok segiteni.... a lugos cellák nem válogatnak annyira a felhasználandó anyagokban... pvc nem kizárt... a munkamezöben nem lehet rossz mágneses tulajdonság, ami fontos....

A hozzászólás legutóbb fgab által 2009 Márc. 04, 12:51-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 23, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Laci!

Érdekesek a képek amiket küldtél, habár az első email négy csatolt
melléklete hibás.Örülnék, ha elküldenéd a Moe féle töltő kapcsirajzot.
Az is érdekelne, hogy milyen töltőkádat érdemes elösször készíteni,
hány db cső, méret stb.
Várom válaszod,Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 23, 17:17    Hozzászólás témája: Pampalíni Hozzászólás az előzmény idézésével

Attika!

Torrentbe le tudom tölteni a linkről a Joe Cella Kézikönyvet, de csak angolul.
Amúgy ez ugyanaz amit Alex Schiffer írt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 23, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.torrentportal.com/torrents-details.php%3Fid%3D778772%26filelist%3D1&ei=5qmiSdSNFMzD_gb4udXbCw&sa=X&oi=translate&resnum=7&ct=result&prev=/search%3Fq%3DThe%2BExperimenters%25E2%2580%2599%2BGuide%2Bto%2Bthe%2BJoe%2BCell.%26start%3D40%26hl%3Dhu%26rlz%3D1T4SKPB_enHU295HU295%26sa%3DN hátha valakinek.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 23, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,Tompi irtam privátot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 22, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv tompikatom igen nagyonsok szivástol ment meg a töltökád küldj egy imélt és küldök fotokat az oldaladra.töltökád 3 fázisu cella stb.70V max legyen a fesz és o a min .Ha ezt a variáciot használod akkor ez van a kocsiba is .Sajna a kocsi elektromos részröl nagyon sokvariáció van közkézen és még mindegyiket nemcsináltuk végig de halad ez is. 1 kocsi menetközbe 12V rol megy ha leállitod 1,5v tartalék áramkör lép be. 2 a kocsi negativja a cellán de van egy külön aku amiröl megy a cella csak menetközbe kap 12V tartalékon 1,5v plusz minusz. 3 a kocsi napi 1 perces töltést kap a Moe töltövel és csak a negativ van a cellán és igy is mükxik 1.5 v tartalék. 4 a kocsiba épitesz egy invertert ami elöálitja neked a szükséges áramot ami lehet 70V és folyamatosan veszed le az áramot. Nagyon vigyáz a cella begerjed és nem vic megöli magát én nekem is pusztult el cellám igy tehát a tuláramvédelemröl max 1A gondoskodni!!!!!!!!! Ennyiféle sikeres megoldást használnak ,jogos a kérdés hogy melyik az oké de sajna nincs válasz celánként változik van amely 12V van amely 46v dolgozik ez a cella és a víz kocsi tol füg neked kell kikísérletezni . Van még jó pár variáció de azok nagyon bonyolultak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 22, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv László!
Ezek szerint kell építenem egy töltő kádat is, úgy látom sok gondot és fáradságot megspórolunk a sav hozzáadása nélküli töltésnél.
Azonkívül egy egyszerű áramgenerátort is összehozok.
Szerintem a töltőkád kicsit melegedni fog 40V*1A=40W, habár télen
alacsonyabb fesz.-nél is elérheti a cella a kívánt áramot.
Viszont ha 40V kell a töltéshez, attól a cella még jól fog működni
a 14,4V-ról az autóban?Úgy is működik,ha kissebb áram folyik a cellán?

Köszönöm hogy válaszoltál,Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 21, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv Tompikaatom A vízfeltöltést már jó pár embernek sikerült Magyarországon menni fog neked is ,a cellád jónak tűnik , ha a kocsiba szereled a távtartókat erősebbre cseréld ki mert nekem is volt ilyen vékonyabb karikás megoldás de szétrázódtak a jó utakon.Moe a speciális töltőjével a következő metódust ajánlja a cella felső pereméig töltsd a vizet hogy kifeszüljön az üregekbe,12 óra töltés 12ora pihi 12tölt 12pihi 12tölt 12pihi.A pozitív áramkörbe kell egy kapcsoló amivel a pozitívot szakítod meg negatív folyamatosan rajta én pihinél leveszem 1 -2 órára,az én celláim hamarább életre kelnek így , minden töltés után szűrni kell a vizet ez a tisztítási periódus ha ez megvan akkor jön a valódi töltés 1perc tölt utána 10perc pihi ezt 9-szer csináld végig 3 napon keresztül.utána már a cellának kell 24 óra pihi és utána megméred a cella saját áramát 1.és 2volt közt kell lenni, ismét töltesz rajta de már csak 1 percet ne használj digitális műszert mert nem jó csak hagyományos mutatóst.48 óra pihi és ha a cellába 1volt körül van akkor kész a víz.Nagyon fontos a víz én mindenfélét kipróbáltam a csapvíz is feltölthető csak ki kell az ásványokat szedni mert a cellád telelelsz trutymóval ezért használ Joe is egy töltőkádat a kúposat mert a cellának nem jó a sok kosz utána tisztítani stb. a szigetelőkre rárakodik a kosz és zárlatos lesz a cella szívás.A legjobb a tavaszi esővíz vagy forrás víz .Az üvegedény az jó mert statikusan nem szivárgó de ha jó a cella és a víz is oké úgy is működik eleinte csökkentsd a hibalehetőségeket minimumra.Az áramról 2 variáció van 1Használsz 12V akkor általában kell elektrolit valami hogy meglegyen az 1A átfolyás de ez barna és mindenféle trutymókat fog termelni és nemgyőződ a cellát tisztítani ha a kocsiba van az nyűgös munka. Fontos a cellát és a vezetékeket nem érintheted a töltés kezdetétől a cellát a vizet kisütöd. Kezdheted előröl . a cella be tud gerjedni és megmarja a polírozást melegbe e vagy hosszú úton és vége a cellának. vigyáz a cellára!!!!!!!!! 2 Variáció nem használok semmilyen elektolitot és növelem az áramot 70V-ig kb. és átfog folyni 1A de kell egy ampermérő mindig mert ha melegszik a víz nő az áramfelvétel tehát ha nő az áramfelvétel csökkentsd 60-40V-ra vigyáz nagyon az elektrolitok kinyírják a cellát.Én használok külön töltőkádat mert a cellának nem jó a tisztítás hosszú áram alatt levő folyamat megöli a cellát .Ezt el is kell olvasni így befejezem. skype-on majd értekezünk
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 20, 23:39    Hozzászólás témája: hali Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Enable!

Kb 5000ft volt de itt inkább a rá fordított idő a lényeg.

Űdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 20, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézzétek meg a cellámat, érdekel a véleményetek.
Köszi a segítséget!

http://www.gepkarb.eoldal.hu/[/quote]

Le a kalappal, ahogy a nagykönyvben meg van írva, úgy alkottad meg... ha a szemem nem rossz.

Úgy gondolom az Y tényező is jó lesz és alkotni fogsz vele...

Elárulod, hogy mennyiből sikerült megvalósítanod a remekművedet?

Még1x gratula!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 20, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!
Végre összeállt a joe cellám.Úgy vettem ki, hogy kovács lászlónak sikerült
feltöltenie a vizet, ezzel kapcsolatosan volna néhány kérdésem.
-Moe, hogy tölti a vizet?
-Melyik víz használható?(Sajna forrás nincs a közelben)
-Az üvegedény azért fontos, hogy ne érjünk a cellához?
-12v mellet az 1A fontos, vagy más áramoknál is jó a töltés?
-Az ecetsav használható áramfokozásra és szükséges?
Azt hiszem egyenlőre ennyi elég lesz.
Ja, csak a teflon szigetelő jó?
Nézzétek meg a cellámat, érdekel a véleményetek.
Köszi a segítséget!

http://www.gepkarb.eoldal.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kovács László!!

Amit ide belinkeltél az a burn-r .....!!!
Semmi köze a Joe cellához!!
A Joe ella egy hasonlóan "kényes" készülék mint a Meyer!!
Az ideiglenes honlapomon kémiázok is egy kicsit... Nézzetek rá ha gondoljátok....

http://vizbonto.hupont.hu
Vissza az elejére
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 04, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek egy egyszerüsitett joe cella üzemanyag megtakaritásra való elég durva készükék de 50% irnak rola és ez egy jol müködö replikáció. http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.peswiki.com/images/3/3e/Hotsabi_Joe_Cell_engine_installation_b_hj85.jpg&imgrefurl=http://www.peswiki.com/index.php%3Ftitle%3DOS:Joe_Cell:Replication:Hotsabi%27s_e-Cell%26redirect%3Dno&h=334&w=445&sz=39&tbnid=KTAZlJIq80xQwM::&tbnh=95&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Djoe%2Bcell&hl=hu&usg=__0FI2i4CGCYaETqhbw04L1SodTSQ=&sa=X&oi=image_result&resnum=8&ct=image&cd=1
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 04, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

attikanagy! király a cikk! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 02, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló,talán segit valakinek http://www.ndsmondeo.hu/fitting/thinning_am/thinning_am.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 25, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

E:gy jó cikk a negativ elektromosságról érdemes végig olvasni: http://www.nethirlap.hu/forumengine.php?par=29&topic=8374 Üdv László
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 24, 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem is kell ilyesmi, mert 10 000 kmenként dobálhatom kifelé a légszüröömet, mert a kártergázom jellemzöbben kartergööz (s könnyen beneddvesiti a szüröt), a megváltozott üzemanyagösszetétel miatt, na persze kezdve a gyujtásidöözitésemtööl, az sem standard,.....meg a 78 gyári le is vhol 110 körül stagnál mostanság... a teljesitmény különbség megadja a fogyasztáskökkenés mértékét is egyuttal Smile... , bár ez talán nem a joecella rovatba kéne, hogy rakjam, de már mindegy....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Horváth Gábor
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.01.06. Kedd 9:32
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 23, 18:28    Hozzászólás témája: Joe cella Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. Mindenkinek!

Hozzászólnék fgag régebbi javaslatához (2009.01.10), a kartergáz-cső bekötésével kapcsolatban. Ő azt említi, hogy a kartergázok negatívan hatnak az égésre,(ezzel mélyen egyetértek) ezért valahogyan meg kell szüntetni annak bejutását a szívócsőbe.
Megoldásnak tűnhet a kartergázcső lezárása(ledugózása), de ezt nem javaslom, mivel karterban mindig nyomás van, és a nyomás utat talál a nívópálcánál vagy a főtengelyszimeringnél vagy valamelyik tömitésnél. Ennek eredményeként valahol ki fogja nyomni az olajat a motor és ez komoly problémákat tud csinálni. A másik megoldás a gázok szabadba engedése -ezt szintén nem javaslom. Egyrészt büdös, másrészt durván környezetszennyező. Találtam egy aránylag jó megoldást a http://annazsofi.hu/olajlevalaszto/ honlapon. Itt egy igen egyszerű kartelgáz szűrő- olajleválasztó szerkezet található. Az autók címszó alatt vannak gyakorlati megvalósítások. Én házilag valósítottam meg (1vastagszájú műanyag palack+ 2 biplán cső + 1 szűrő +bilincsek) és tényleg jó. Ezidáig olajtócsa volt a légszűrőben, most meg alig valami.
Ja és egy kicsit jobb lett a kocsi dinamikája. Fogyit nem mértem.
Bocs a hosszú írásért.

Üdv.
Horváth Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 23, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali mindenki,Alex szerint a cella ismeretéhez ezt tudnunk kellene: http://www.pathcurve.com/Vortex/generators.htm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 19, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a tippet, a Szkarabeusznál megtaláltam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 18, 20:39    Hozzászólás témája: joe Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.szkarabeusz.hu/catalog/index.php?cPath=47&sort=1a&page=2

Innen esetleg rendelni? Itt van mindenféle vegyszer. Most találtam. Egy telefont megér. Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 18, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pesten tuti van olyan hely, sajna vladi ezen a forumon nincs fennt de megkérdem tudja-e fejbööl még a cimet, hol vettük annoo...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompikatom
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.01.18. Vasárnap 12:21
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 18, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet engedély nélkül beszerezni
nagy tisztaságú ecet vagy foszforsavat a Joe cellához?
Előre is köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 17, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

enable: nagyon joo a link! pirospont! Smile ezt most komolyan! résen voltál látom, csak igy tovább...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 17, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

attikanagy írta:
Heló mindenki.Na akkor hogy is vagyunk? Kicsit érdekes 1.05-től http://www.youtube.com/watch?v=-3kv2NRfBC0&eurl=http://ionizaltviz.hu/


Kissé drágán lehet ilyet vásárolni, de olvastam, hogy építeni is lehet, ha valakit érdekel:
http://redmondfamily.com/Olive%20and%20David/Health/Ionised%20Water/How%20To%20Build%20A%20Water%20Ioniser - sajna csak angolul és kép nélkül, de ha ez segít,
mert a link innen van és talán a témára is ad némi támpontot: http://www.chem1.com/CQ/ionbunk.html

de még ezt találtam hozzá, ez segít, ha már az oldalon nem volt kép:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://hiddencures.com/pics/ionizerpic.jpg&imgrefurl=http://www.hiddencures.com/ionizer.htm&usg=__dUAL_opC2i8sOZ4cAorCX3Mjsng=&h=771&w=673&sz=26&hl=en&start=2&um=1&tbnid=LwBPzGkoqT2h2M:&tbnh=142&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3DHow%2BTo%2BBuild%2BA%2BWater%2BIoniser%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN

Joe cellával kapcsolatban nem kéne valami dokumentum félét elkészíteni és azt mindig frissíteni a legújabb tapasztalatok alapján, hogy a doksi tökéletes legyen.... még nem szereztem hozzá anyagot, de lassan időt szakítok rá és szeretném összerakni, de a töltésről már fogalmam sincs, mert annyi infó volt itt...

Volt egy srác, aki Joe-t tesztelt és írta, hogy a motornál nem jött be, de viszont nagyon jó egészségügyi hatásai voltak, meg készítenek egy proto üzemanyag cellát, de azóta nem írt.... remélem nem robbantak fel... csak mert érdekelt volna mindkét dolog tapasztalata...

Nos... még ezt találtam, amit máshol, másra használnak, de úgy fest, hogy alátámasztja a cellát: http://www.orgon.hu/alap.php?i=6

Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 14, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na hali! Sajna az öreg sárkány megadta magát,nemvol kedvem tovább kinlódni vele s mivel nálunk ez mukaeszköz /mert az asszony ezzel jár dolgozni/ ezért vettünk másikat.Dizelt mert......... Úgy voltam vele addig mig a vizet felnem tudom tölteni,az megnem marad stb értelmetlen kinlódni.Mos meg itt ülnek a cellák,vizek és nincs benyás motor.Lóvét kell gyüjteni vmi benyás sárkányra.Addig a fagyással kisérletezek s jobbhiján a "habot" csattogtatom.Remélem tavaszra összejön valami.Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jan. 14, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

atti! Még mindig a 2-es golf dieselbe cellázol?
Szerintem gyujtás nélküli mocin (diesel) határolt a cella "hatásfoka".... neked is kéne trükkölni benyással eccer majd, nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd