Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

vízbontás
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2015 Szept. 03, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atti, igen.... Van is ott egy tag, azaz volt fennt, aki megoldotta bizonyos szintig a vízbontást, csak valahogy nem foglalkozott vele senki, nem foglalkoztak a "leutánzásával".. Közben az élete tönkrement kissé... és feledésbe is ment. Pedig érdemes lenne a nyomdokain építeni vmit. Próbáltam a "srácot" rávenni, hogy ossza meg az infóit, de elkezdte, majd egyszercsak nem érdekelte tovább..... Elég változó lelki állapotban volt, amikor próbáltam keresni ezzel a dologgal kapcsolatban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2015 Szept. 03, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fgab írta:
megvolt az idei vízauto találkozó, ami már kevésbé vízautós témában szerepelt..... ezt a fonalat ugy fest már csak én próbálom görgetni?

Jut eszembe,még vannak (néha) máshol is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9137093
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2015 Szept. 02, 01:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fgab írta:
megvolt az idei vízauto találkozó


Gratulálok hozzá,..........
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2015 Szept. 01, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megvolt az idei vízauto találkozó, ami már kevésbé vízautós témában szerepelt..... ezt a fonalat ugy fest már csak én próbálom görgetni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2010 Szept. 26, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/WaterforFuel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2010 Jan. 09, 15:02    Hozzászólás témája: Víz forraló Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=tGT5PB733a0&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 12, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán egyszer, ...
...Ha lesz rá igény...
... Ha lesz kinek mit bemutatnia...
...Ha lesz aki megszervezi...
...Ha többet tudunk ilyen dolgokra költeni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Dec. 11, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=Zau0-cjGvQc

nálunk ilyen bemutató mikor lesz?????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 12, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pari(avagy Norbika)!
Ez így nem teljesen igaz...Mi sosem írtunk csúnyán,mint egyesek.
Azt is csak akkor,ha végképp nem kaptunk választ a kérdéseinkre.
Különben véleményed itt senkit sem érdekel,elmehetsz a kopár kis fórumodra!Ja! Gyógyszertár van felétek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 10, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Kedves" pari!
Melyik működő fórumról is van szó?
Mert meglátásom szerint a norbika fóruma,- mióta meg lett kissé nyírbálva a hozzászólásokat tekintve,- az nem működik Very Happy
Személy szerint én nem szóltam már egy ideje oda, mivel nem tartom korrektnek a az ott történteket. Ha végignézem ezt e nem semmi 5.- azaz ÖT hozzászólásod ugy látom szakmailag, mind tökéletes, sőt, mind szakmába vágó. Mintha csak norbika hozzászólásait látnám Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 10, 10:16    Hozzászólás témája: "Vízzel a közös jövőnkért" Hozzászólás az előzmény idézésével

Jótündér.. Röhögnöm kell, minden csak éppen nem tündér. Hókuszpók inkább illik rá.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 10, 08:14    Hozzászólás témája: "Vizzel a közös jövőnkért" Hozzászólás az előzmény idézésével

Képzeld én is olvastam a tisztelt "kolléga" fórumát sőt visszamenőleg is! Ha valaki arra vetemedik, hogy utólag átírja a nagyképű becsmérlő hozzászólásait kénye kedvére, s más írott hozzászólásait törli, más írott szavait használja fel utólag nyájasan az egy sunyi kétszínű ember. Látható érdemben a "fórumán" már nem szól hozzá a kutya sem. Hiába zöld az oldala, tartalomban maradt a régi. Szakmailag pedig sarokba lett szorítva s erre nem tudott normálisan válaszolni. Nála a megoldás a kellemetlen szakmai hozzászólók letiltása. Sikeres vízforraló forgalmazást kívánok Neki!

Ampervadász
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pari
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.03.24. Kedd 14:06
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2009 Nov. 10, 01:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fast and Furious és ampervadász és kingkiller!

Mind szánalmasak vagytok!Én olvastam az -építő jellegű-írásaitokat azon a fórumon.Folyamatosan szapultátok Őt!Próbáltátok lejáratni a fórumot és a Norbertet.Szerencsére nem tudott olyan mélyre süllyedni, mint ahol Ti vagytok!Én és a Férjem tátott szájjal nézzük azt, hogy milyen primitív emberek léteznek eme modern világban. Sad Vezetékes víz van nálatok?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 21, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HAli! Ampervadász ösztönzésére én is elolvastam visszamenőleg a kis köcsi forumján megjelenteket: Valóban szánalmas, már csak azért is, mert a régebbi törölt írások nem láthatóak, és egy meglehetösen nyugodt hozzászólás-sorozet után annyi olvashato, hogy ne veszekedjetek, illetve más nyugalomra intő mondatok. csak aki nem tudja miről is van szó az valszeg nem érti ezt. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 20, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!
Ne aggódj Ampervadász,endem is kibannolt a kis köcsög.
Próbáltam még egy utolsót beszólni,de az sem sikerült. Embarassed
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Okt. 20, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt fórumozók!

Duma Norbert egy szánalmas, sunyi, jellemtelen alakja a vízenergia témának.
A Net-es oldalán található fórum erősen cenzúrázott, még az időben visszamenő írásokban is!
Nagyképűen becsmérli pl. a Joe cella technikát, és az ezzel foglalkozó embereket is. Majd odáig vetemedik, hogy több héttel később, a mocskolódó írását utólag finomítva nyájasan átírja! Tette ezt úgy, hogy jómagam már nem tudok a fórumán érdemben hozzászólni, és aljas tetteit számon kérni rajta! Több építő vízenergia hozzászólásom is törölte más hozzászólók írásaival együtt!

Mint a neve is mutatja Duma, aki korlátozza a szólásszabadságot, és erősen gátolja a vízenergia technikai mind szélesebb körű megismerését.

http://vizbonto.hupont.hu/11/kezdolap

http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosito=012345678&id=1204063148

http://vizbonto.sokoldal.hu


Ezeket a "szakmai" oldalakat nem ajánlom, mivel erősen elferdítik a valós tényeket!

Tisztelettel: Ampervadász
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Aug. 15, 17:30    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenkinek!Egy kicsit kimaradtam a dolgokból a fórumon(megdölött a gépem)azóta új fejlemények vannak a vízbontómmal,megosztom veletek.A 23 éves kis Polskim egy évre visszavetített fogyasztása 6.4 liter/100 km volt.beletettem egy abszolute kezdetleges vízbontót ami direktbe rá van kötve a 12V-os rendszerére.A motoron annyit változtattam,hogy a gyujtást minimálisan előbbre vettem.Kifogyasztottam a benzint,(amíg leállt a motor.Ekkor beleöntöttem pontosan kimért 5 litert,majd beindítva a vízbontót elindultam.Ezután csak működő vízbontóval jártam amíg el nem fogyott az 5 liter.Újra beöntöttem 5 litert(egy mérés nem mérés) afogyasztás 4.5 liter/100 km!!!!Harmadszor is megismételtem mert nem akartam hinni most Eger-Tata vonalon 4.8 liter/100 km-a tető csomagtartón egy hatalmas pálmát vittem.Azt hiszem a 3 mérésnek már nyugodt szívvel elhihetem,hogy jelentős fogyasztás csökkenést értem el a kezdetleges,tákolt vízbontóval.Az igaz,hogy nem eget rengető dolog,de bizakodásra ad okot.Azt kérem tőletek,ha valakinek van hasonló tapasztalata írja meg a fórumon.Eddig még nem találtam erre vonatkozó írást,csak elméleti számításokat,de konkrét eredményekről senki nem számolt be.Vagy ezek titkok?
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 13, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sebaj Fgab! Termelünk egy kis nitrogén oxidot és oxigént no meg vizet..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 13, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hehe!...... emlékszem mikor itt mikro2 mindenkit hülyének nézett a brow gas miatt..... mostmeg..... tutira veszem, hogy mükszik a joecell is Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 06, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem ide tartozik, de érdekes megjegyzés!
http://atw.hu/reklam.php?ad=tuvok1&kat=38


Ezt a weblapot, amelyet meg akart nyitni, csalással és adathalászattal vádolják, ezért feketelistára került. Az oldal valószínűleg meg akarja téveszteni, hogy rávegye személyes vagy pénzügyi információk kiadására. Az Opera Software nem tanácsolja ennek a lapnak a látogatását.
Ugrás a kezdőlapra
Figyelmeztetés mellőzése
További információ
A tanácsadást szolgáltatta Opera Software ASA
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 03, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy Öszinte legyek QRVA drágán adják azt a mágneses teret! ezt a tipusú átverést kb 20 éve is eljátszották mások. Nem kimondottan nagy hatásfokkal működött a dolog.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 02, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mágneses
_________________
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fast and Furious
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.05.20. Kedd 20:27
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: BKK

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 02, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!
A főnököm felhívta őket és azt mondták: erős mágnesses téren egyszerűen átvezeti az üzemanyagot. Ennyi.
Üdv mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Júl. 01, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...Hát aki más kárán nem tanul... ... majdcsak tanul a maga baján, ha már ilyen keményen átverik Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 30, 06:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.

Igazából véve ,van valahol egy "müködési" elv .A mágnes meg valami fém hogyan " hidrogénezi" a benzint ,vagy mi. Question Így irja.
De egyébként ezzel is az a bajom mint a többivel /volt már példa itt 1-2/ 2-300 ezerért fikarcnyi megtakaritás .Ha valaki végigolvassa a fórumot simán megcsap 30-40%-ot .
Nem kimondva,de osztom Lajos véleményét.Azért okulásnak jó.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 29, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lajos!
Ezt mir érted? Attika linkjére? Mert az nekem is tetszik, ahogy ttöbb tízezerért akarják rád sózni a "sosem tudod meg mit" Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 28, 22:59    Hozzászólás témája: elektrokatalizátor Hozzászólás az előzmény idézésével

Vedd meg, tedd el add vissza, mit vettél? Nóbel díj (mellik??? a jó édesanyukájukat), magyar védelem, minek? Kibaltáznak bárkivel, csak fizess. Sajnálom, de megint a kemény nézetemet kell propagállnom.
De mint rossz példa nagyon jó!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 28, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://elokatalizator.hu/
Bár lehet nem pont ide tartozik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 16, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Tenzin, megtaláltam Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 15, 16:43    Hozzászólás témája: Suzuki cella rákötés. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Kingkiller,az injektor mágnesének 2-szálas becsatlakozó dugasza a bal oldalon van(müanyag és kör alakú,légszűrő alatt jobbra).Ha lehúzod leáll a benzin spriccelés,az egyik kábelt szakítsd meg kapcsolóval(a tüzfalon találsz egy kb 30mm-es gumi dugót a kábelnek,ezen az anyós ülés oldalon tudsz vezetéket befűzni).Az elektronika figyeli az üzemanyag nyomását,ezért ne az AC-t "szakítsd" meg (úgyis megáll ha kialakul a benzin nyomás).Jobb oldalon találsz egy gumi sapkát,azt lehúzva ide tudod csatlakoztatni a szívást ("alapjárati légdob" mellett,légszűrő alatt). Csak kiindulási ötlet(nem kell átalakítani).Én a Joe cellát installáltam így. Sok sikert a kísérlethez!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 15, 00:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó, arra áll mindkét válaszom..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 15, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2000-es évjárat
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 14, 23:57    Hozzászólás témája: kábelek Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kingkiller!

Milyen évjáratú a SUZUKI-d?
Elvileg a biztosíték tábla alatt az A oszlop borítása és a küszöb borítása.. ezt a két burkolatot szereld le..
Ha a tankra menő csokit megkeresed ott lesz 2 vastag kábel az AC pumpa + és – , a vékony kábelek a tank szint mérőé az nem kell Neked. Nézd meg a vastag vezeték színeket és elől a kötegben az A oszlopnál megtalálod elvileg mit is kellene megszakítanod..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 14, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Ampervadász!
honnan is kezdjem el keresni a hátramenő köteget? Még nem szedtem szét a kocsit, igy sajna ezt nem tudom Crying or Very sad na meg miröl fogom tudni hogy melyik vezeték az övé? Az ötlet viszont jó lenne Smile
Azt volna tudni jó, hogy honnan is indul el ez a vezeték. Suzukira van valami ötleted, hogy hogyan oldjam meg a vákum kérdését?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 14, 22:15    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kingkiller!

A hátramenő kötegben keresd meg az AC pumpa áram szálat. Ezt szakítsd meg az A oszlopnál és forrassz bele – hozzá két ugyan olyan keresztmetszetű vezetéket. Ezt a két megnövelt kábelt kösd be egy relé 30 és 87-es pontjába. A relé tekercsét ( pl. 85 ) megtáplálhatod az AC pumpa jövő áramszálról és a másik pontját ( 86 ) pl. egy kis kapcsolóval testet adhatsz a relének amikor szeretnéd, hogy benzinnel üzemeljen a verda..
Biztosíték ide nem kell, mivel van már a rendszerben biztosíték..
Ha lekapcsolod a gyújtást, értelem szerűen az AC pumpa áramellátása is leáll automatikusan, így a kis test kapcsolód bármely állásban maradhat semmit nem befolyásol.
A kapcsolót beteheted egy vak kapcsoló ajzatba. A relé tekercs áramfelvétele kb. 160mA, szóval a kapcsolód örök lesz, sose romlik el ilyen kis terhelésnél amit vezérelsz vele..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 14, 20:27    Hozzászólás témája: Autószerelés Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy hogy lehet a Suzuki SWift benzinellátását megszüntetni?
És most nem arra gondoltam hogy nem tankolok, vagy elvágom a benzin csövet Laughing Mondjuk az AC pumpa áramellátását hol tudnám ugy megszüntetni, hogy az vissza tudjam állítani bármikor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 08, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali! Már igen. Azóta átpolíroztam a cellát, holnapra lesz meg a kálium, hogy meglegyen a kellő áram a cella hajtásához
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Jún. 07, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kingkiller: na hozzákezdtél a kiisérletekhez? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 28, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

woouw!
köszi előre ismét, már le is beszéltem az idekerülése mikéntjét. Szombaton megyek érte
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 28, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali Kingkiller, nos rövidesen nálad lesz a kiisérleti cella, ahogy iigértem... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 20, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ugy gondolom Álmpdozó, hogy épp itt köszön vissza az hogy szükséges a scóp Sad Elvileg,- és gyakorlatilag is.- sokmindenre kapnál választ tőle, mert a digi müszerek csak egy megközelítő értéket mutatnak ha az áram nem sima DC.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 20, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én ugy gondolom Álmpdozó, hogy épp itt köszön vissza az hogy szükséges a scóp Sad Elvileg,- és gyakorlatilag is.- sokmindenre kapnál választ tőle, mert a digi müszerek csak egy megközelítő értéket mutatnak ha az áram nem sima DC.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 20, 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!Megint értetlenül állok egy jelenség előtt,közzé teszem-hátha csak én nem értem és közben bagatel magyarázata van a mutatványnak-minden estre érdekes észrevétel.A rezegtetőt tápegységről meghajtva 14V-nál 0.39A vesz fel(rákötve a meghajtót a vízbontóra,tehát a teljes rendszer)felvétele Razz=UxI 14x0.39=5.46W Az elektródák bemenetén(tehát a rezegtető után) a fesz.0.56V és 0.33A a felvétel.(gáz képződés elág jó,de mennyiséget nem mértem,most nem is ez a lényeg)Itt a teljesítmény 0.1848W(csak nehogy valaki megint leszóljon,hogy mit foglalkozok picsányi watt-okkal-bocs-)A vízbontó bemenetre sorba kötöttem egy fojtó tekercset az adatai:0.7mm átmérőjű lakk szigetelt réz drót sűrűn ráhajtva 7.6mm átmérőjű ferrit rúdra 115mm hosszan.Megint mértem,számoltam:A rezegtető előtti értékek maradtak 14V és 0.39A ,a vízbontó bemenetén,tehát a fojtó után, 0.71 V és 0.98 A ez 0.6958W.A külmbség a fojtó nélküli és a fojtóval üzemelő vízbontó teljesítménye között "mindössze" 0.511W plussz energia,ha jól számoltam.És ez a kb fél watt megint a semmiből jött,hiszen a rezegtető előtt mért értékek nem változtak!Szóval,ha valakinek van ideje,meg érdemlegesnek tartja a dolgot írhatna valamit vélemény,elképzelést a magyarázatra.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 19, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos,Te tod hogy ez mit jelent? "1 Ms/sec maximális mintavétel"
Shocked ilyen jelöléssel, vagy mértékegységgel mésg nem találkoztam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 19, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.urbanelektronika.hu/usbscope.html
http://www.procontrol.hu/webShop/product_info.php?cPath=69_70&products_id=272&osCsid=85c7462ce4ecdbf19eff37e38b653b06
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 19, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv' mindenkinek!Fiúk köszönöm mindenkinek aki segített a scóp -témában!Rendes volt tőletek,de -mint kiderült-mindössze 20KHz-ig jó.Nekem pedig jóval e fölött kell.Majd csak összekaparok előbb-utóbb egy skópra valót.Addig meg csinálok mást.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 18, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kingkiller írta:
Persze. Egyik irányba sem szabad hogy tul nagy fesz menjen a hangkártyára, de ez két normál diódával is megoldhato ha fordítva vannak párhuzamosan kötve. A végeredmény ugyan az

Na ez az antiparalel diódák bekötése. A hangkártya kb 20 KHz-ig mehet.
De vannak USB skópok 20-100MHz nem probléma, nálunk (csehben) 60 100ezer Ft ami nem olyan sok. Nálatok is lessz bizti vmi hasonló csak meg kell keresni a neten. A csehszlovákra nem adok utalást, mert nem hiszem hogy sok érteme lenne, bocs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 18, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze. Egyik irányba sem szabad hogy tul nagy fesz menjen a hangkártyára, de ez két normál diódával is megoldhato ha fordítva vannak párhuzamosan kötve. A végeredmény ugyan az. Viszont az a meglátásom, hogy a windows-os scop elég gyenge, bármihez is akarjuk használni. Nem beszélve arrol hogy a mintavételezési freki alacsony mivolta miatt csak hangfrekvenciás "mérésre" alkalmas. Sajna a leggyengébb müszer jelenleg 35,000 Ft
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 18, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na akkor oda jobb lessz két antiparalel diódát használni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 18, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenki! Álmodozó a hangkártyát már én is használtam scópként. az a lényeg, hogy ne menjen 1V- nál nagyobb jel a kártyára. Biztonságosan ezt ugy tod megoldani, hogy a várható feszültségcsúcsot figyelembe véve 0,5V-ra osztod a feszt, majd ameik ellenállás a földre van kotve, azzal párhuzamosan köss egy diodát. Ugyanezen az ellenálláson méred a jelet. 12V-os táp esetén használj 9,1Kohm-mal sorba 1Kohm potit, a potival párhuzamosan a diodát. Ha ez nem egyértelmü, le tom rajzolni, ill. elküldeni,- jelenleg a skypon. Viszont érdemes odafigyelni az induktív alkatrészekre, mivel ott a táp többszöröse is jelentkezhet.Ezeket a dioda levágja a nyitófesz magasságában, viszont torzítja a jelalakot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 17, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló mindenki.
Álmodozó,feltételezem jártas vagy az elektronikában ezért kell a szkóp.
Talán itt megleled gondod megoldását: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_501_10_ASC.html
Nézz szét ill olvasd végig.
Talán kérdezz tölük,biztosan segitenek.Ha sikerült szólj nekem is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 17, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sajna nekem nincs, ha lenne , adnék kööccsönbe szivesen....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 17, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Heló Mindenki!Égető szükségem lenne oszcilloszkópra a rezegtető áramköröm beméréséhez.Venni,bérelni sajna nem áll módomban,viszont!program van a PC szkópként való alkalmazásához,de van egy bibi.(itt a tuvok oldalon találtam)A hangkártya bemenetre kell adni a vizsgálandó jelet,de előtte -és ez a bibi-olyan értéküre kell redukálni a jelet,amit már elbír a kártya-és persze a gép.Gőzöm sincs ezt hogyan csináljam(előtét ellenállás?milyen értékű?)Ebben kérek segítséget valaki tud valamit erről? Ampervadász a google keresőbe beírod a "százalék számítás"-t és ad egy lapot,ahol csak bekell írnod a mennyiségeket és adja az eredményt oda-vissza,keresztbe-kasul.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 16, 17:58    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Valami beugrott régről.. Anno olvastam "Boldogherceg" durranó gázas fejlesztőjét és mivel adott volt minden.. Egy 2dl-es üvegbe tettem csapvizet és két csavarhúzót és mértem az ellenállást majd rákapcsoltam 12V-ot s mértem az áramfelvételt.. Ellenállás nagy érték volt áramfelvétel minimális gázbuborék szinte semmi.. 1 mokkás kanál K2SO4 a vízbe s lám jöttek a brown gáz buborékok.. Tetszett a sikerélmény, elszórakoztam vele pár percet, hogy ha közelítem egymáshoz a két csavarhúzót egyre hevesebb gázképződés volt.. szinte 1mm-re egymáshoz vadul pezsgett.. Oké, működik a bontás.. Utána vettem észre a pár perces 12V-os bontás kikezdte a felhasznált Beta csavarhúzóim felületét.. A +jobban, de a – is apró pontszerű felületi elváltozást szenvedett..
Elvileg a vízbontás normál hőmérsékleten ( 20’C ) 1.47V beindul..
Ha az elektrolit hőmérséklet emelkedik a bontási feszültség is csökken..

Volt olyan kísérletem anno ami ripsz ropsz melegítette a cellát és persze rongálta a vas szegek felületét 12V-on..

Savas cellákkal nem kísérleteztem, valahogy a lúgos jött..

Töménységi adatokat tudsz adni Álmodozó, hogy x L esővíz vagy desztillált víz és x méretű db kanál keveréke mit produkált..?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 16, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ampervadász!Én már próbáltam savas és lúgos elektrolitot is.A lúgoshoz karbamidot,trisót a savashoz ecetet,citrompótlót.Sőt "semlegeset" is,ebben konyhasó volt(ásványi és jódozott.Az utóbbitól jó büdös volt az elektrolit.A gázképződés tekintetében:nekem határozottan úgy tűnt,hogy a karbamidnál több gáz fejlődött,mint a többinél-viszont veszettül habzott a lé.Azt tapasztaltam,hogy a töménység növelésével nőtt a gázképződés is,az összes anyagnál.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 16, 16:07    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Álmodozó én tapasztaltam már olyat is, hogy egy cellám 1-3.2V között hullámozva működött és az áramerősség is szintén 1-3A között hullámzott..
Olvastam már pár írásban, hogy a "lemezek anyaga mellékes a jótékony rezonancia elérése a lényeg az egészben.." Ezért most lehet páran letámadnak.. Smile

Bob 101 lemezes bontójánál is kihangsúlyozza, hogy ha valaki megépíti, ugyan azt kövesse lépésről lépésre.. Ha eltér tőle valahol, nem lesz meg a remélt jó hatásfok! Bob egész bontója és rendszere abban az állapotban X rezonanciát kelt..
Persze bárkinek lehet jó hatásfokú, ideális rezonanciával rendelkező vízbontója.. Csak meg kell találni azt a frekvenciát az adott bontóhoz-rendszerhez..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 16, 15:42    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Álmodozó a "vesémbe" látsz!
Miért? Fgab mondta nekem szeretne kb. 10A áthajtani a vízbontón..
Jó. A teszt bontó adott 2 cellás és 6.5V-ról működtetem pulzáló feszültség és árammal..
Eddig kb. 0.09-0.35A vett fel az elektrolit amit ( 1.5L esővízben 2 kávéskanál szódabikarbóna feloldva ) töménységben lettek a kb. 1.6dl-es cellák feltöltve..
Ha több áram kell akkor töményebb oldat szükséges..
Cellánként 2ml szódabikarbónát pluszban még hozzá kevertem a fent említett már töltött X %-os elektrolithoz. Az áramerősség felment 0.12-0.48A-re s szemmel láthatóan növekedett a gázképződés is.
Pájer Tibor oldalán olvastam az elektrolit bizonyos %-os töménységig jobb gázképződést produkál, majd egy + X %-os töménység után már inkább rosszabb a hatásfokot eredményez..

"Boldogherceg" 353-as Wartburg motorja egy cellás 12.5-14V-ról kezdetleges vízbontó volt s egy marék nagy tisztaságú K2SO4 ( kálium-szulfát ) volt kb. 1L-es vegyszeres flakonban feloldva.

Anno én is használtam K2SO4-et, de elhagytam abban a reményben, hogy majd a szódabikarbónától nem lesz barnulás.. Végül a bontási feszültség csökkentése hozott sikert s megszűnt a kellemetlen barnulás-melegedés egyszerre.

Valakinek valami tapasztalata lemezes vízbontóban használt elektrolit fajta és töménység tekintetében?

Állmodozó én a celláimat nem szedtem szét, de a normál perforált vaslemezeim + fehéredik.. a - pedig feketedik. Nincs barnulás nincs melegedés, minimális fekete reve leválás volt 1x mikor véletlen pár másodpercre 12V jutott a cellára a 3V helyett Sad
Én a helyedben a "jótékony" réteget nem pucolnám le.

Bob 101 lemezes bontója tudatosan elszínezi a lemezeit. Írja, hogy a lemezek kondicionálása fontos, mágnesezés, és két féle bevonat felvitele két rétegben a lemezeken..

Lehet, hogy a lemez elváltozás ( bemaródás ) még akkor keletkezett Nálad amikor a cellád 12V-on melegedett s barnult is..

A Water4 Gas oldalon olvastam, hogy sok bajuk volt a befőttes üvegekben levő Ko-s elektródákkal.. Vékonyodtak rendesen a melegedő-barnuló elektrolitban.. Ha jól emlékszem szódabikarbónát használtak a vezetőképesség javítására..

Ha két cellát-befőttes üveget Wink sorba kapcsoltak némi javulás ugyan volt, de így is fogytak-károsodtak az elektródáik..
Ha 6 cellát kapcsoltak sorba normál DC feszültségen, az elektródák nem károsodtak tudtommal.. 6 cella sorba kötve 12.6-14.2V-on jelentősen csökkent náluk az egy cella/V érték..
Szerintem mivel állandó DC feszültséget használtak még így is barnulhatott némileg az elektrolit.
Nekem Water4 Gas a rendszerben ami "böki" a csőröm, hogy vékony a cella huzal keresztmetszete és hosszú a hossza.. eleve nem tud nagy áram átfolyni! Közben még vékonyodik is nekik itt ott amitől még jobban leszűkül a vezető keresztmetszet, átmeneti ellenállást hozva létre. Volt aki megpucolta a cella elektródáit majd újra visszarakta a sérült spirálokat.. Sad Hibát hibára halmozva..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 16, 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ampervadász!Régebben kérdezted,a bontóban az elektróda lemezek elszíneződnek-e.Mostanra már elég sokat üzemelt a bontóm,tegnap szétszedtem.A negatív lemezek barna színűek,a pozitívon fekete VASTAG reve-szerű réteg volt.(saválló lemezek,-igaz a tipust nem ismerem)A fekete reve letisztítása után elszörnyedtem,-a pozitív lemezeken szivacsos bemaródás volt.néhány tized mm átmérőtől 1-2mm -ig.Néhol már majdnem átlyukadt az eredetileg 1 mm vastag lemez.Arra gondolok,hogy túl sok trisót tettem a vízbe(?).Egyébként csináltam egy rezegtetőt(a Pájer Tibor oldalról a 2db 555-ös IC-vel )és már 2.07V-nál beindul a gázképződés!ez cellánként csak 1.035V!!!A frekvenciát,amplitudót sajnos nem tudom mérni.A BUZ350 hejett IRF510 van betéve,eléggé elegszik.Megpróbálom STP45NE06-os al.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 13, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.searcypress.com/fuelcell/index.html
Érdekesség.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10, 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo kingkiller!Köszönöm a reagálásodat,ez tényleg ad magyarázatot a jelenségre.A térgyi,eszközi feltételeim javulása után én is méjebben
fogok foglalkozni a dologgal.Már az is sokat segített amit írtál,-legalább tudom merre induljak,ha felálltam a seggreesés után.Lajosnak is igazat adok,bár ha belegondolok a zivatar felhőben millió V-ok szaladgálnak,pedig a kondez cseppeken esetleg mikro V-ok vannak.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 10, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlet lajos!Valóban igazad van,mV-okkal foglalkozni valóban esztelenség. Mr. Volta is valószínüleg ilyen választ kapott amikor feltünt neki,hogy a békacomb megrándul,ha drót ér hozzá.Persze a világért sem próbálom Mr.Volta-hoz hasonlítani magamat,csak úgy felötlött ez a hasonlóság.Egyéként jó fej vagy és köszi,hogy reagáltál az észrevételemre!
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 09, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kár az apróságokkal foglalkozni mV értékeken a cellákon, abból nem lessz semmi-érdekes tünemény, de nincs praktikus értelme. Ráadásul ahogy analizáljátok a dolgot, multiméterrel-mV stb. sajnos abból nem lessz semmi és vszinü hogy semmire sem juttok. Bocs, saját nézet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 09, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

álmodozó írta:
Szia ampervadász!Újabb fejlemény a vízbontóval:az alu elektródás bontón mért fesz-ek 1 napi állás(rákapcsolt fesz nélkükül)után;a két kivezetésen(+,-)237mV.Az egyik kivezetés és az elektrolit között 750mV.A kivezetésre rákötöttem egy 35V 5000mikro farados kondit és 1 nap alatt 0V -ról FELTÖLTÖTTE 945mV-ra!!!!!Miközben a vízbontó bármely pontján mért legnagyobb fesz 750mV!!!!!Honnan lopta a hiányzó 195mV-ot?!A bontón mért értékek továbbra is 237 és 750 mV.A saválló lemezes bontón is tapasztaltam boszorkányságot.A bemenetre adtam 3.52 V feszt,ennél az értéknél felvett 1.2 A-t.(Az elektrolit natur forrásvíz,az elektródák 4db 140x100-as-többre most nem futja-,+,-,+,- elrendezésben)A kivezetés negatív pont és az elktrolit között a fesz 2.01V a pozitív kivezetés és az elektrolit között 1.72V.Ez is érdekes,miért nem egyforma?Elvileg mind a két cellán azonos 1.72V kellene lenni(a betáp 3.52V-ja két cellán osztódik)a józan ész szerint a bontóban csak a betáp fesz-e lehet jelen.Itt viszont 2.01+1.72V =3.77
honnan lopott ez is 0.25V-ot?ami ugyan smafunak mondható,de látszólag a "semmiből"van így viszont már (a semmihez viszonyítva)óriási!Kiváncsi vagyok,ha lesz több lemezem mennyi plussz jelentkezik!?

a feltöltött víz pulzál, ez tény. Nem elképzelhetelten, hogy a pulzálás amplitudója adja a feszultség különbséget, mivel digi , vagy analóg müszerrel ezt nem látható. Ellenben a kondi idővel eléri és tárolja a csucsfeszültséget. Ez a pulzálás elvileg scopon látható. Ez a viz rezonanciájaállítólag. Ha a pulzálást egy pozitív visszacstolással megerősíted, és valamely módon visszavezeted a bontóra jó hatásfokot lehetne elérni. ...elvileg. Még nem próbáltam, de elvileg ez müködik. Ha a feltételek adottak lesznek ki fogom próbálni. Sok az elvileg, és az állítólag! Neki kell ugrani és kisérletezni Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 09, 11:24    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lajos!

Köszönöm az információt. Igen olvastam az oldalakat. Sose lehet tudni, hogy éppen melyik kis "morzsa" lendíti előre a hatásfok növekedést..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 09, 09:56    Hozzászólás témája: ampervadász Hozzászólás az előzmény idézésével

A rezerva azt jelenti hogy a lemezek közötti feltételek állandóan változnak:hömérséklet, a víz vezetöképessége és valószinüleg több más paraméter is amelyeket nem is muszály hogy ismerjünk (DC üzem). Ezért nem használunk négy neutrális lemezt csak hármat + az Alu(négy köz x 3V=12V). A perforált lemezek vastagsága 0,5-0,8mm. A lemeztávolságokat is írtam Pájer Tibor oldalain, mert mint ismert itt nincs mellékelhetési lehetöség-feltételezem hogy olvastátok, vagyis ismeritek az adatokat. Természetesen próbálkozni lehet bármilyen variációval, de az már a ti kutatási útvonalatok amelyhez nem biztos hogy tudok magyarázatot adni, mert én másképp nem próbáltam egyenlöre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 09, 06:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ko33 elektrodák.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 09, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hmm, akkor asszem ugy volt megoldva, hogy : +,n,n,n,n,n-n,n,n,n,n,+
Auto árammal. rések kb 1mm az elektrodák között.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 08, 23:20    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Lajos!

"az elektrolízishez kb 2,5V/cella kell, esetleg rezervával 3V."

Légy szíves áruld el mit jelent a rezerválva szó? Pulzáló – lüktető – vagy külön cella elrendezés? Rolling Eyes

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 08, 22:49    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést, helyesbítek.

Szia Fgab!

"az nemjoo srácok, ha barna tuuroo lesz a viizben föleg jool láthatoo, mert abbool tuti jut majd az elektroodákra is, és lassan vége a mokának.... erre figyeljetek"

Ha szabad kérdezni milyen lemez verzióval ( cella/lemez/db ) próbáltad és kb. hány volt feszültségen üzemelt a cella vagy cellák az alkoholos elektrolittal?

Ami a 12V/cella esetén "kakaós" masszát és melegedést okoz, lehet pont ez játszódott le az alkoholos elektrolitnál is..

Egy kérdés. Ha valaki nem akar pl. alkohollal mixelni.. Amikor a hőmérséklet emelkedik a vízbontó cellában a bontási feszültség lecsökken 1.47V-ról pl. 80’C 1.09V-ra.. Próbálkozott már valaki a hűtő vízzel ( sorba kapcsolt pl. 9db cella, sima két lemezes egy + és egy - ) vízbontó cellákat melegíteni? Ha azt vesszük, hogy egy cella csak 10mm széles az egész alig több mint 100mm.. Ez a 9db sorba kapcsolt cella van egy kicsivel nagyobb házban amiben a motor hűtő folyadéka is be van kötve pl. a fűtés csőről leágaztatni ami a kis körön van ugyebár.. A generátor tölt pl. 14.2V-al és a 9db sorba kapcsolt cellán 1.58V/cella feszültség bontaná a kb. 80’C-os elektrolitot.. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 08, 22:36    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Fgab!

"az nemjoo srácok, ha barna tuuroo lesz a viizben föleg jool láthatoo, mert abbool tuti jut majd az elektroodákra is, és lassan vége a mokának.... erre figyeljetek"

Ha szabad kérdezni milyen lemez verzióval ( cella/lemez/db ) próbáltad és kb. hány volt feszültségen üzemelt a cella vagy cellák az alkoholos elektrolittal?

Ami a 12V/cella esetén "kakaós" masszát és melegedést okoz, lehet pont ez játszódott le az alkoholos elektrolitnál is..

Egy kérdés. Ha valaki nem akar pl. alkohollal mixelni.. Amikor a feszültség emelkedik a vízbontó cellában a bontási feszültség is lecsökken 1.47V-ról pl. 80’C 1.09V-ra.. Próbálkozott már valaki a hűtő vízzel ( sorba kapcsolt pl. 9db cella, sima két lemezes egy + és egy - ) vízbontó cellákat melegíteni? Ha azt vesszük, hogy egy cella csak 10mm széles az egész alig több mint 100mm.. Ez a 9db sorba kapcsolt cella van egy kicsivel nagyobb házban amiben a motor hűtő folyadéka is be van kötve pl. a fűtés csőről leágaztatni ami a kis körön van ugyebár.. A generátor tölt pl. 14.2V-al és a 9db sorba kapcsolt cellán 1.58V/cella feszültség bontaná a kb. 80’C-os elektrolitot.. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 08, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ampervadasz: én probáltam alkoholféléket rakni a fojadékhoz, de irtoohamar letuurosodtak mindig az elektroodák tööle, s behalt az elektrolizis késöbb.... igaz ez persze dc-s vizbontásra...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 08, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ampervadász!Újabb fejlemény a vízbontóval:az alu elektródás bontón mért fesz-ek 1 napi állás(rákapcsolt fesz nélkükül)után;a két kivezetésen(+,-)237mV.Az egyik kivezetés és az elektrolit között 750mV.A kivezetésre rákötöttem egy 35V 5000mikro farados kondit és 1 nap alatt 0V -ról FELTÖLTÖTTE 945mV-ra!!!!!Miközben a vízbontó bármely pontján mért legnagyobb fesz 750mV!!!!!Honnan lopta a hiányzó 195mV-ot?!A bontón mért értékek továbbra is 237 és 750 mV.A saválló lemezes bontón is tapasztaltam boszorkányságot.A bemenetre adtam 3.52 V feszt,ennél az értéknél felvett 1.2 A-t.(Az elektrolit natur forrásvíz,az elektródák 4db 140x100-as-többre most nem futja-,+,-,+,- elrendezésben)A kivezetés negatív pont és az elktrolit között a fesz 2.01V a pozitív kivezetés és az elektrolit között 1.72V.Ez is érdekes,miért nem egyforma?Elvileg mind a két cellán azonos 1.72V kellene lenni(a betáp 3.52V-ja két cellán osztódik)a józan ész szerint a bontóban csak a betáp fesz-e lehet jelen.Itt viszont 2.01+1.72V =3.77 honnan lopott ez is 0.25V-ot?ami ugyan smafunak mondható,de látszólag a "semmiből"van így viszont már (a semmihez viszonyítva)óriási!Kiváncsi vagyok,ha lesz több lemezem mennyi plussz jelentkezik!?
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 06, 17:20    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Álmodozó!

Én magát az elektrolitot nem vizsgáltam csak a cella lemezein mérhető feszültséget..
Tapasztaltam ha megszüntettem az átfolyó áramot még utána is volt mérhető feszültség a bontó lemezein és persze minimális gázképződés..
Ekkor gondoltam ha ez így működik minek az állandó betáplálás elkezdtem be – ki kapcsolgatni az áramot a bontó lemezeire..
Szépen dolgozik így is csak kevesebb áram felhasználással mintha direktbe menne az áram.
Kísérleteztem azzal is, hogy a kikapcsolás pillanatában a +lemezt –ra kapcsolom majd ismét +..
Érdekes ez is mintha a cella segítene a lemez feszültség újra felállításában és így is kevesebb áramfelvétel volt tapasztalható mintha direktben menne az áram..

Próbáltad levinni a bontási feszültséget vagy esetleg több cellát sorba kötni? Érdemes.

Én már az etanolos víz bontásán filózok.. lehet elég lesz 0.25-0.5V/cella is rá!

Megfordult a fejemben a "nehézvíz" nem-e tüzes víz Daniel Dingel átalakított autóiban. Wink

Saját előállítású etanolos vizet ( kb.18-20% ) engedtem le 4mm-es műanyag csőben és jöttek a bizonyos gáz buborékok pedig még töltve sem volt..!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 06, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo ampervadász!Te vagy a villamossági szakember,remélem magyarázatot találsz a jelenségre.Én csak műkedvelő vagyok elektromosság terén de a tapasztalt jelenségen seggre estem!Az alu elektródás vízbontóra(elektrolit csapvíz 1L 3 szem citrompótló)11V 2.7A-t kapcsoltam 1 percig.Gáz mennyiséget nem mértem,de intenzív volt.Levettem a betápot,rögtön utána megmértem a feszt az elektróda kivzetésein-602 mV.Amultiméter egyik vezetékét a kivezető dróton hagytam,a másikat beletettem közvetlenül az elektrolitba:Tehát az elektrolit és a kivezetés között-459mV.Már ez is furcsa;nem azonos a fesz a kivezető vezetékeken és az egy kivezetőn és az elektroliton(nem tudom érted-e)Utána 30 mp-ként mértem a feszt,7 perc alatt a két kivezető vezetéken a kezdeti 602mV-ról leesett 370mV-ra,az elektrolit és az egy kivezetés között viszont FELMENT 602mV-ra!!!Utána még 2 perces közökkel mértem,a végeredmény:15 perc mérési idő alatt a kivezetéseken 602mV-ról leesett 255mV-ra, az egyik kivezetés és az elektroliton FELMENT459 mV-ról 670 mV-ra.Na erre varrjon gombot valaki!
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 06, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo fgab!Megismételtem az alu elektródás kisérletet.A vízbontóban alu elektróda lemezeket használva tiszta(oxigén mentes)hidrogén távozik a készülékből!,nem "durranó"gáz-mint a saválló elektródoknál.A fejlődő gáz mennyisége egyébként (azonos -áram,felület stb)ugyan annyi,mint savállónál.Az elektródák anyaga nincs hatással a fejlődő gáz mennyiségére,milyenségére.Viszont az alu lektródák(1.5 mm lemez)piszok gyosan "fogynak!tekintet nélkül,hogy savas vagy lúgos az elektrolit.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 03, 13:02    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Fgab!

A holtankolja.hu oldalán böngészve jutottam a E85 oldalhoz. Egy kuncsaftom említette, hogy sokan tankolják a bio etenolt.. Ez 85% alkohol és 15% benzin.. A benzin nem oldja a vizet az alkohol igen..
A fenykapu.free-energy.hu-n olvastam volt aki kísérletezett alkohol elektolízisével..
Kb. már 1V körül létrejött a bontás szemben a vízzel ami csak 1.47V körül indul be normál hőmérsékleten.. Mixeltél már vízbontó elektrolitjába etanolt? Mivel az alkohol oldja a vizet ezáltal a mix lejjebb viszi a szükséges vízbontási feszültséget így jóval több cella sorba kapcsolható 12v-os rendszereknél.. Jóval több cella, jóval több lemez felület, a gázképződés így is megnövelhető a normál 12V - X db/cellás verzió felhasznált áramerőssége a csökkenő feszültség/cella esetén még hatékonyabb vízbontás érhető el.
És még nem is beszéltünk a vízbontás során oly jótékony elektrolit feltöltődésről amit akár még munkára is foghatunk.. Wink sztatikus töltés gázfejlesztés műanyag csőben. Hab a "tortán".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 23:35    Hozzászólás témája: ampervadász Hozzászólás az előzmény idézésével

Fontos a pH érték, vagy savas vagy lúgos. Most sajnos nincs idöm visszakeresni, de igaz hogy a fejlesztönél lehet vasat is használni, ha jól emlékszem savas közegben, citromsavval állítva¨(és a vas nem rozsdásodik) . A rozsdamentes anyagnál, vagy egyáltalán az elektrolízisnél az egyik polaritásról hurcolkodik az anyag a másikra-ezért az egyik tiszta a másik meg feketedik, vagyis a tiszta vékonyodik a piszkos meg vastagabb lessz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo fgab! Alu volt az elektróda egyem a szivedet!
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ampervadász!Azt hiszem félreértettél.Én sem rá-sem lebeszélni nem akarlak semmiről,csak a vélaményemet közöltem.Csak a vita kedvéért:a lemezek kondícionálásánál a NAOH(és később a KOH)valóban hat a SAVÁLLÓ lemezekre.Legjobb(a leírások szerint)a 316L-Ko 38 azt hiszem-mert minimális a Fe tartalma!Nem véletlenül hangsúlyozzák.És ott van nálad a néha leváló fekete reve.Nem az alu elektródát fogja megenni(mint a Cseh Skodánál)hanem a vasat.Hát ennyi,részemről és bocsika,ha megsértettem az önérzeted! [/u]
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 12:56    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Álmodozó!

Lássuk csak..

"Bob Boyce 101 lemezes elektrolizáló készüléke..
Rezonancia és pulzáló impulzus csomag..

Lemezek kondicionálása..
A megfelelő hatásfok eléréséhez a lemezek kondicionálása életbevágóan fontos lépés. Ezt se kihagyni, se elsietni nem szabad!
Mágnesezés.. A lemezek illesztése.. Nem szabad a már polarizált lemezeket felcserélni..

Kondicionálás

A lemezek pozitív oldalán fekete színű hexavalent krómium réteg alakul ki, mely az NaOH és a lemezek kémiai kölcsönhatásának eredménye… stb.
A lemezek negatív oldalán arany barna színű réteg keletkezik… stb.

Ezen rétegek különbözősége miatt nem szabad felcserélni a kivett lemezek irányát, se pedig a polaritást a későbbiekben.. stb."

Ismerjük, tapasztaltuk, hogy ha vizet bontunk lemezes vízbontóval majd a nyugalmi állapotú cellából kivesszük a lemezeket szinte 30-40mV mérhető.. vagy még ennyi sem. ( 2+3-as verzió )
A lemezsort újra az elektrolitba helyezve ismét mérhető kb. 500mV feszültség a töltés különbségnek hála.. Igen, kölcsönhatásban vannak a cella lemezei a használt elektrolittal.. s lehet a lemezek bizonyos variációnál "önmagukat is védik"..

Az, hogy nálam a normál vaslemez anód ( + ) fehéredik és a normál vaslemez katód ( - ) feketedik lehet épp így "kondicionálódnak" a normál vaslemezeim.. Se melegedés, se barnulás! Ha megkergetem a cellát néha egy kis minimális fekete reve ha leszakad..

Volt aki úgy nyilatkozott "csak a rezonancia fontos a többi már mellékes.." Ki milyen verzióval éri el a jótékony rezonanciát.. Ahány féle cella annyi féle rezonancia.. Elég tág a lehetőség.

Álmodozó! Az elektrolízis téma számtalan verziót használ.. Ki mit alkalmaz, ki mit "ültet" be a saját cellájába.. Ezért jó a fórum. Itt hozzászólva lehet pont egy másik fórum tag lát fantáziát – megoldást – előre lépést a közölt észrevételekben, megfigyelésekben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

álm: szoal akkor az alu részt vett az elektrolizisben, nem csupán belemeritett?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv nekednek ampervadász!Az én (Ro) saválló lemezes bontóm még nem sokat üzemelt,de elszineződést nem tapasztaltam.Azt viszont igen,hogy a felületük elmattult,szürke lett.Én kétségbe vonom azt az állítást,hogy az elektródák anyaga nem lényeges.Még a sima víz is oldja a fémeket-még ha kis mértékben is-és ezt fel erősíti az esetleg lúgos-vagy savas-környezet,plusz az elektródák felületén jelenlevő 5-10...50 A okzta villamos tér.Az elektródából kioldott anyag mennyiség megváltoztatja az elektrolit összetételét,ez pedig mindenre hatással van,azt hiszem ezt senki sem vitatja.Én mellőzném a sima vas lemezeket.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasz fgab!Nem volt nagyfesz az elktródán-11V körüli sima DC.Egyébként nem szándékosan blokkoltam az oxigént,erre a jelenségre csak véletlenül jöttem rá.A nem"csettenő" gáz összetételét nem elemeztem,csupán az égés normál(nem robbanás)minőségéből következtetek az oxigén hiányára.A feszültség értékének szerintem semmi köze a dologhoz,csupán az alu játszhat szerepet,mivel a vízbontásnál keletkező 1 atomos(vagy naszcensz)oxigén igen erősen reagál az aluval,plusz a lugos(pH Coolkörnyezet összjátéka köti le az oxigént.Ez az elméletem.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 08:51    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Aki Ro lemezt használ a lemezes vízbontójában annál a lemezek színe használat közben megváltozik? Mivel drágább a Ro lemez a normál vaslemeznél én a további kísérleteket normál vaslemezzel végeztem.. Nálam a pozitív lemez kifehéredett a negatív lemezre fekete bevonat képződött..
Amikor Lajos cella építését olvastam Ö által jött a szikra, hogy az éleknek fontos szerepe van és nem szabad a furatokat sorjázni.. "zönkölni" Smile csak finoman csiszolni.. Így fordultam a perforált négyzetlyuk soros osztású normál vaslemezek felé.. Volt számtalan variáció a lemez elrendezésre, 12V 2+3-as, 12V 9db-os 1+0+0+0+1+0+0+0+1 a két szélső volt a negatív.. A melegedés – barnulás miatt csökkentettem a feszültséget.. Ekkor a neutrális lemezek nem dolgoztak számottevően.. Elhagyva őket végül kikötöttem a 2db lemez/cella verziónál..

Pár írásban már olvastam, hogy a lemezek anyaga nem szentírás.. Hát.. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A cseh skoda verzió Alu fogyasztása 10-20gr/100km ha jól emlékszem, vagy 10 000km után kell tán csak cserélni-ha kell.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 02, 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

álmodozó: és akkor volt benne nagyfesz az aluelektrodán?, amikor "blokkolni" sikerült a kisérlet szerint a cellábóól származó oxigént..... vagy ugyérzed csupán elég volt belemeriteni az aluminiát?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 21:04    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Attikanagy!

Azt nem akarom, hogy a működő Joe cellád kisüsd. Könnyebb lenne megértened a statikus töltés gázfejlesztő jelenséget ha a saját szemeddel látnád. Kár, hogy nincs olyan töltött vized amit pl. lemezes vízbontóból leszívathatnál egy 4mm-es belső átmérőjű kb. 2m-es műanyag átlátszó csővel.

Valaki kipróbálta már?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
Ampervadász, "10000V DC és pár mikró amper = vízbontás = a fejlődő gáz H és O! Ne csak kérdezz, olvass, gondolkodj is. "
Már bacsáss meg de mostanság nehéz a gondolkodás,a fórum meg tudtommal azért van hogy kérdezzek ,legfejebb nem kapok választ ......
Nos miböl gondolod a számszerü több 10eV-ot,azt kérdem ismét :hogyan akarod a kivett gázt bejuttatni a motorba ,technikailag.Már ha nem titok mert nincs képzelő erőm.Én sem azt gondoltam,hogy keverném a Joecellel.

"Pontosan. Tiszteletben tartom a többiek eredményeit. Csak javasoltam ezt azt ami szerintem növeli a hatékonyságot."
Vica verza.A tudásgazdagitással csak kedveskedni akartam de ugy látom vagy fehér vagy fekete.
Mivel javasoltad ezért merészkedek kérdezni vazze,vagy inább ne?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo fgab!Gondolom tőlem kérdezed milyen vízzel nyomattam.Nem csap víz,forrás víz,de a Ph-ját karbamiddal(NH2CONH2)felnyomattam 7_8 ra.Üdv álmodozó.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 18:04    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Álmodozó!

Érdekes megfigyelés. Én passzolom a Cseh Skoda verziót.
Nekem negatívum, hogy Alu lemez "étvágya" van a bontónak...
Örülök, hogy működik Nekik, tisztelet érte.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 17:43    Hozzászólás témája: Re: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ampervadász!A Cseh Skoda alu lemezes bontóval kapcsolatban:Ma vettem észre,hogy ugyanabba az elektrolitba alu elektródát téve(amiben előzőleg saválló elektródával a keletkezett gáz "csettent",ha begyujtottam)a keletkező gáz nem csak hogy nem "csettent",de hang nélkül,síri csendben szép sárga lángal elégett.Szerintem a keletkező oxigén azonnal reagál az alu.val(ezért is "kopik"el)így tiszta hidrogén jön ki.Az meg ugye nem robban(vagy csetten)hanem szép csendben ég.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 17:13    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Attikanagy!

Egy Joe cellás vízbontóban tényleg nem használható a statikus töltés gázfejlesztő mivel ott még a töltött víz sem fogy ha jól emlékszem.. Oregon energia van. Jól írtam?
Azt a rendszert kár is lenne kombinálni a statikus töltés csöves gáz fejlesztővel.
Nem kínlódok a vízbontással sőt nagyon is élvezem. A belső égésű motorokban tökéletlen az égés amit vízbontással – durranó gáz bevitellel javíthatunk. Az nem kínlódás ha egy gyengécske motor szinte megtáltosodik! Észreveszed, hogy aktívan reagál gázadásra, előtte meg csak forgott valahogy.. Smile

Légzsák, légtelenítő vagy netán tágulási tartályra gondolsz a fűtésnél?

A termelődő gáz megcsapolásra már megvan az ötlet, kivitelezhető.
Analizálni minek? Csőben töltött víz súrlódik statikus töltés ébred kb. 10000V DC és pár mikró amper = vízbontás = a fejlődő gáz H és O! Ne csak kérdezz, olvass, gondolkodj is.

Egyértelmű, hogy vákumba. Ha túlnyomás lenne még visszaég, semmi kedvem a vízbontót lenullázni.

"Egyvalami biztos ,minen apró részlet és megfigyelés jól jöhet még valamikor.Evvel csak gazdagitod magad s mások tudását."

Pontosan. Tiszteletben tartom a többiek eredményeit. Csak javasoltam ezt azt ami szerintem növeli a hatékonyságot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 16:25    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Fgab!

Üveg cellában ( kis akváriumban ) kezdtem anno a vízbontó kísérleteimet 2+3-as Ro ( 30x100mm ) lemezekkel. 12V – 24V – 36V s minél magasabb a feszültség annál nagyobb áramfelvétel párosult. Gázképződés volt rendesen 36V-nál, szépet szólt!
Pillanatok alatt barnulás és melegedés a cellában. A tényleges vízbontás csak töredéke volt a felvett áramnak. Melegedésre és kellemetlen barnulásra ment el a közölt energia nagy része ami haszontalan. Csap víz és K2SO4-ről ( káliumszulfát ) váltottam esővíz és szódabikarbónára, de így is maradt a barnulás, melegedés.
"Kakaó" kiönt ( kár volt, jobb ülepíteni a már töltött vizet ) új mix 6V-on kevesebb melegedés..

Érdekes jelenség volt egy "kakaós" víz palackba töltése közben. Az utolsó pár csepp becsöpögése láthatóan MEGREMEGTETTE az egész palackot amiben már volt 1-1.5L kakaós víz! 1 csepp kakaós víznek ekkora energiája lenne, hogy a nyugalomban levő 1-1.5L folyadékot tartalmazó palackot szemmel láthatóan megrázza, megremegteti..
Olvastam a Joe celláról s akkor értettem meg e jelenséget mikor a nagy energiájú töltött vízről írtak a kísérletezők..

Az üveg cella jó hő leadó, viszont a műanyag cella ház szigetelő.. Míg nem csökkent a vízbontás közben a veszteséges hőmérséklet elvetettem a műanyag cella házat mivel szigetel.
Ma már azt gondolom a műanyag cella ház sokkal jobb tulajdonságú mint az üveg cella a vízbontásra. Smile
Sok lehetőség van vízbontó cellát építeni, van ami ebben, van ami abban jobb tulajdonságú..
Lehet próbálkozni szabadon, ki melyikben lát fantáziát..

Érdekes a vákuum és a vízbontás kapcsolata.. Ha a durranógázt magában begyújtod negatív tágulást idéz elő? Jól emlékszem? Lehet itt a kapocs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
Nos nem kétlem az eredményedet de ha efektive nem használható kár vele kinlódani,marad efektusi szinten.Mire gondolok,ha a csöbe tennél egy lékzsákot /olyat mint a fütési rendszereknél alkalmaznak, magyarán légtelenitö/ avval talán kinyerhető lenne a gáz vagy mi.Azt pedig lehetne már analizálni,vagy használni s utána hogyan továbbon gondolkodni.Nemde? Vagy rosszul gondolom?Na és mi a helyzet ugymond a hasznositással? A motorra kötéssel ,vákum vagy tulnyomás? A sima vákum is hoz akkora buborékot hogy namég,azt meg nem kell még 5W -al sem kerindetni és tuti sok a fogy csökkenés.
Szerintem,de ezzel lehet csak egyedül vagyok mint sokmindennel.Egyvalami biztos ,minen apró részlet és megfigyelés jól jöhet még valamikor.Evvel csak gazdagitod magad s mások tudását.
Üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én mikor a cellámbool kiöntöttem a használt "kakaot" utána egybööl szabadulnak fel buborékok..... azaz vmi gázféle... Smile A Kovács Laci megfigyelte ha jól emlékszem, hogy vákum alatt csak a töltött viiz "ködöl".... a vákum is kihuzza a gázt a cellák vizébööl..... Üvegcellában látta a jelenséget asszem........ érdekes megfigyelés...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 14:18    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Attikanagy!

Ahhoz képest, hogy csak áramlik a töltött víz a 4mm-es cső belsejében és nem közölsz vele plusz energiát szépen bontja az ébredő statikus töltés a vízbontó vizét. Ingyen energia ébred a töltött víz súrlódása által a műanyag csőben. Ha töltött víz áramlása a csőben kb. 60-100mm/s 1-2-3mm-es gázbuborékok képződnek szemmel láthatóan.
A vízbontóm állt kb. 1 hetet s nem volt gázképződés ha leengedtem a 4mm-es csőben az elektrolitot. A lemezes vízbontóm bekapcsolása után 1-2 perc alatt újra elért az elektrolit egy bizonyos töltöttségi szintet, ezután ismét tapasztalható volt a 4mm-es átlátszó műanyag csőben az áramló energetizált víz bontása.
Melyik cella típus mennyire tölti fel ( milyen mértékben energetizálja fel ) a vízbontó vízét?
Passz. Ilyet ne kérdezz tőlem, nem tudom mérni. Van egy sanda gyanúm a Joe cellád lehet magasabb energia szintre tölti fel a vízbontó vizét mint az én lemezes verzióm. Amit tudok a Joe celláról, hogy kényes verzió és kb. ha működik üzem közben 1A vesz fel. Ha jól emlékszem használaton kívül elég hetente rátölteni?

Ha a statikus töltéses gázfejlesztés termelt gázmennyiségét kérded, ne egy csőnél "ragadj" le. Több cső párhuzamosan kötve több gázt állít elő és ehhez csak egy kis teljesítményű szivattyú bekötése szükséges.
A vízbontóban primer körön úgyis bontunk vizet és az így energetizált feltöltött víz szekunder körön is termel gázt a csövekben pusztán egy kis szivattyú energia felhasználásával. Ingyen energia ébred.
Normál lemezes vízbontóban termeltél már 1-2-3mm-es gázbuborékokat?
Nekem eddig csak apró buborék képződött, amitől sűrű ködszerű gázfelhő látható a vízben.
Daniel Dingel használ nagyfeszt a plusz trafóval.. és nagy buborékok képződnek a nehézvíz
bontójában.
Cseh Skoda verziót kihagyom ahol x ezer km-enként 10mm-es alu lemezeket kell venni – cserélgetni.
Ha a statikus súrlódás gázfejlesztőt nézed kb.10000V és mikró amperek és 1-2-3mm-es gázbuborékok szerintem nem rossz eredmény a "semmiből".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Máj. 01, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
Ampervadász,az általad vázoltakkal kb perc alatt mennyi "gáz" fejlődik a mua csöben?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 17:47    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Álmodozó!

Ha valami egyszerű, minek bonyolítani? Vízbontó elektróda csöveket logaritmikus spirálisan tekergetni? Melyik ügyes kezű lakatost veszed rá, hogy megépítse Neked?

Nekem még tápegységem sincs, a 12V-os akku nyugalmi terheletlen feszültsége kb. 12.6V ha jár a motor 13.8-14.4V a japán tölt 14.6V-ot is.. Így írtam a 6 illetve 7 cella verziót normál, nem szaggatott DC feszültségre. Ekkor elkerülhető a kellemetlen barnulás és gazdaságtalan elektrolit melegedés.
Ha nem muszáj én nem szedném szét a vízbontó cellát 15-20 percenként takarítani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az nemjoo srácok, ha barna tuuroo lesz a viizben föleg jool láthatoo, mert abbool tuti jut majd az elektroodákra is, és lassan vége a mokának.... erre figyeljetek, milyen viiizzel nyomattad? utána majd kérdek még tovább is...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 16:37    Hozzászólás témája: Re: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Ampervadász!Nekem meg az az ötletem támadt,hogy mi lenne,ha a vízbotó elektródái csövek lennének és logaritmikus spirálra hajtva ebben haladnának a távozó gázok?Állítólag a spirál páján mozgó elektronok enrgiát vesznek fel.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 16:17    Hozzászólás témája: Re: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Ampervadász!Az elektrolit melegszik is,barnul is-nem túlzottan.Még csak most kezdtem a vízbontón dolgozni,anyaggal,eszközzel eléggé pocsékul állok. (A "LÉ" határozza meg a tudatot!)A tápegységemen csak a feszt tudom állítani,de lesz jobb!Köszi a segítséget!Üdv. álmodozó.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 11:00    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lajos!

Olvastam a K fórumot is, ismerem a cella verziódat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A K fórumban a nickemnél van a fejlesztöm képe. Itt sajna nincs mellékelhetési lehetöség. Igen 5 szekció 4 lemezenként+az Alu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 08:55    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lajos!

Daniel Dingel és a Skoda vízbontói is használnak nagyfeszt és lehet szikra köz is mint írtad..
A statikus töltéshez nincs szükség szikraközre, szépen működik. Csak feltöltöd a vízbontó cella elektrolitot a vízbontás által és az energetizált elektrolit a 4mm-es átmérőjű 1.5m hosszú cső falánál haladva súrlódik miközben statikus töltés keletkezik ami DC akár több tízezer volt.
Próbáld ki, Neked is működni fog.

Lajos a Te cellád 5 szekciós, de egy házban ugye? Nálam csak 2db lemez/cella ( egy + és egy – 1mm-re egymástól ) külön házban elrendezés van.
Álmodozó sima 12V DC 4A használ gondolom. Ha nem pulzáló a feszültség szerintem és nem vizet akar melegíteni – barnítani elég a 2V/cella is. Több cella sorba kötve. Ki milyen verziót használ.. Egyik így a másik úgy működik.. Smile

Lehet belenyúltam a "darázsfészekbe".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lajos
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.09.08. Szombat 16:58
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Liberec

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 07:48    Hozzászólás témája: ampervadász Hozzászólás az előzmény idézésével

Valószinü hogy jó felé tapogatsz. A nagyfesz bevezetésénél szerintem(majdnem biztos) szikraköznek kell lennie. A 12-14V tápú vízbontónál a cellaszámokat asszem kicsit túlzod, 4 max 5 cellát kéne csak sorbakötni, mert az elektrolízishez kb 2,5V/cella kell, esetleg rezervával 3V.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 30, 04:29    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!


Daniel Dingel vízzel hajtott autóiban is szerepel a nagyfeszültség ( 2 db gyújtó trafó van, de magához a motor működéséhez csak 1db kellene ) és említi, hogy pofon egyszerű módon bontja a nehézvizet..

A cseh Skodák vízbontóiban is jelen van a nagyfeszültség..

A statikus töltés több tízezer volt egyen feszültség és mikró amperek társaságában keletkezik.. így nem csoda ha szépen gyarapodnak a gázbuborékok 4mm-es cső belsejében..

Fgab! Itt a kulcs!

A csőben több tízezer volt is lehet! Ha kis szivattyúval próbálja ki valaki inkább több párhuzamosan kapcsolt 4mm-es átmérőjű 1.5m-es csőben javaslom, hogy az elektrolit áramlási sebessége alacsony maradjon! Vigyázat, ha túl gyorsan áramlik a töltött elektrolit akár a csőben is berobbanhat a H és O gáz a nagyfesz jelenléte mellett! Légköri nyomáson nem okozott gondot, mégis jelentős volt a statikus súrlódás gázképződés!

Üdv. : Ampervadasz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 23:30    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Álmodozó!

A 12V 6 cella és a 14V 7 cella javaslatom 2db lemez/cella ( egy + és egy – ) estén érvényes 1mm-es távolságra egymástól.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 23:20    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Álmodozó!

12v DC -ről 4A-en? Nem magas a feszültség? A cellád melegszik? Az elektrolit barnul? Lehet, hogy pezseg rendesen, de sok a felesleges veszteség..
Ha sima egyenáramot használsz 12V-nál szerintem 6 cellát köss sorba, 14V-nál 7 cellát sorosan. Ugyan az az áramerősség mint egy cella 12V-on, de 6x – 7x több gáz termelődik a meglévő 4A-el. Csak jó tanács.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 22:39    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kis csemege..

"Elektroszmog - tények és érdekességek"


"Sztatikus elektromos tér Ahol sztatikus feltöltődés történik ott egyenfeszültség keletkezik. Gyakorlatban legtöbbször feltöltődés dörzsölés által keletkezik.
Nagyon könnyen feltöltődnek a szintetikus anyagok (függöny, szőnyeg), a sík felületű műanyag, lakk bevonatok, de a természetes anyagok (gyapjú, bor) és az emberi haj is."

Statikus súrlódás gázfejlesztő? Úgy tűnik BINGÓ! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 22:29    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Álmodozó!

Nálam is volt hasonló, kb. a cella tetőn szökik ki a termelt gáz. Kend be vékonyan FBS ragasztóval a cella felső palástját ahol a fedővel találkozik. 30 perc után már nyugodtan termelheted a gázt tömíteni fog. Hiába MICRO-s - FRIGO-s doboz nem zár tökéletesen míg le nem ragasztod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo mindenkinek!Van egy vízbontóm-elég kicsi és "tákolt",de működik.12v DC ről 4A-en 3perc alatt ad 250ml gázt.Olyan erős a gázképződés,hogy szinte forr az elektrolit.A gázt műanyag csövön elvezetve olyan kicsi a nyomás, hogy 30mm vízoszlopot nem képes megemelni.Miért van ez?Ha tud valaki valami okosat erről,szivesen venném,mert már a Mad guta üt meg vele.
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
álmodozó
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 14:39
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: balaton

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 20:47    Hozzászólás témája: vízbontó Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!egy elektrolizálót(vízbontó)már 15-20 ezerből simán kihozol!
_________________
nem milliárdos akarok lenni,-mint egynéhány ember,aki ebben a témában jelentőset alkotott -, hanem létrehozni valamit,ami tényleg tiszta energiával üzemel!Ehez kérek segítséget-és adok si amennyit tudok,bár kinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 17:39    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy!


Érdekes a Kelvin víz csöpögtető, de ha az eredeti témánál maradunk ( vízbontás ) és a vízbontó cellában töltötté váló elektrolit ( kinél mi, nálam 1.5L esővíz és két kávéskanál szódabikarbóna ) nyugalmi állapotban is sok energiát tartalmaz. Ezt az elektrolitot ha 4mm-es átlátszó műanyag csövön leereszted pl. egy másik üres vízbontó cellába, a csőben végig gázbuborékok képződnek. A töltött víz ( elektrolit ) súrlódik a cső belső falánál és megindul gyorsan a gázbuborék képződés. Érdekes jelenség.
A normál vízbontásnál feszültséget és áramerősséget kapcsolunk a két vagy több lemezre ( ki mennyit használ ) , itt a leeresztő 4mm-es csőben a töltött elektrolit súrlódása és a cső statikus feltöltődése kapcsolatából indul gyors, nagy méretű és nagy mennyiségű gázbuborék fejlődés.

Csak egy tipp.
A vízbontó cellában feltöltöd az elektrolitot és a hosszú vékony csőben áramoltatott elektrolit villám gyorsan rengeteg nagyméretű (1-2-3mm-es ) gázbuborékot választ ki pusztán statikus súrlódás révén…
Mivel nagy gázbuborékok képződnek gyorsan, lehet sokkal hatékonyabb mint maga az elektrolízis… Ha H és O is képződik…

Ha a normál vízbontás mellett a statikus súrlódás gázfejlesztő is működne, elég rendesen fel lehet turbózni a gázképződést szinte minimális kis teljesítményű szivattyú működtetésével..

Az elv nem bonyolult és szerintem megérthető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 29, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
http://www.magnet.fsu.edu/education/tutorials/java/kelvinwaterdropper/index.html
Ezt gondoltam arról amit irtál.Miant lesz időm biztosan kipróbálom az általad leirtakat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 28, 19:31    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Attikanagy!

Ha egy 4mm-es belső átmérőjű átlátszó műanyag cső belsejében végig 1-2-3mm-es gázbuborékok fejlődnek - növekednek gyorsan, a cső belső keresztmetszete jelentősen leszűkül. A csövet megpöckölve a statikusan vonzott gázbuborékok leszakadnak és az áramló töltött víz ismét felgyorsul, de ez nem tart sokáig mert ismét új gázbuborékok fejlődnek. Smile
Mindez elektrolízis nélkül pusztán statikus töltések által..
A csőben fejlődő gázbuborékok tuti, hogy nem habosodás. H vagy O vagy mindkettő?
Ha csak oxigén Sad , érdekes lesz begyújtani, de a belsőégésű motorod szerintem értékelné. Smile
Több mint két éve fórum tag vagy, ha van otthon vízbontó cellád próbáld ki egy 4mm-es 1.5m hosszú átlátszó műanyag csővel ereszd le egy másik tartályba a töltött elektrolitodat. Elvileg Nálad is működnie kell a csőben a statikus töltés gázfejlesztő jelenségnek…
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 28, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló.
ampervadasz,kicsit kifejtenéd bővebben ha megkérlek rá?! Pl:miből gondolod,hogy lelassul a viz áramlás?Ha gáz akkor begyujtható ha nem akkor csak hab,nem? Ill mit akarsz evvel mondani?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ampervadasz
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.04.05. Vasárnap 20:04
Hozzászólások: 305

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 27, 22:12    Hozzászólás témája: vízbontás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a nyugalmi állapotú vízbontóból 4mm-es átmérőjű 1.5m-es csövön leengedi a töltött vizet és a csőben rengeteg buborék képződik? Annyi, hogy a töltött víz áramlása egészen lelassul a csőben! Statikus elektromosság hatására indul meg a gázképződés? Érdekes jelenség, már számtalanszor megfigyeltem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a vákum már csak olyan hogy szív Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kovács lászlo
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.01.30. Szerda 10:35
Hozzászólások: 127

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=l37U7D8AnwU&feature=related durva megoldás de hatásosnak tünik a vákum nagyot sziv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19, 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát spec én abban nem hiszek... pálcák, max plasma elektroliizishez... Smile de akko már inkább alu droot... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerencsétlenségemre az első ember, akivel beszéltem a vízbontó lehetséges kivitrlrzéséről, az a Norbi volt. Kérdéseimre többnyire faszságokat kérdezett vissza az épkéz-láb válasz helyett. Szal az első segitséget megkaptam rendesen,mire rájöttem, hogy segítés helyett ink hátráltatott. ellenbben semmiről órákat tud beszélni telefonon.
nah, mst már ugy is mind 1.
Próbált már vki körkörös vékony pálcákkal vizet bontani?
(A két henger helyett vékony saválló pálcák vannak az elektrolitban)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

esetleg ha kiváncsi vagy egy egy részeredményre, hátha tud vki vmit segiteni...... ugy tudsz csak pézt sporolni....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 18, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyzo írta:
Nagyon leírja, hogyha nem pontosan követed a lépéseket, akkor nem fog működni..

De végre valami, amit pontosan is lehet követni, nem?

hát igen! csak épp a konkrét beállítások közlése van elfelejtve, mint úgy általában. ...és ha beleöltél már pár százezret, jópár munkaórát, és a ketyeréd mégsem müködik ugy mint a demonstrációban...há me valamit nem követtél pontosan Laughing vagy valami fontos dolgot nem adtak tudtodra Sad nos minek,- vagy kinek lehet hinni? ...talán saját magadnak és tapasztalataidnak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
nagyzo
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 10:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Csongrád megye

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 14, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon leírja, hogyha nem pontosan követed a lépéseket, akkor nem fog működni..

De végre valami, amit pontosan is lehet követni, nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 14, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hja, de gyanitom az dc impulzusos akkor....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Viev
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2009.02.26. Csütörtök 16:57
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 14, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok
eddig 1 publikált másolatot láttam , aminek a hatásfoka 210% volt.
ez eddig a legjobb de még igy is kevés, persze nem rossz faradayhez viszonyitva
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 13, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hja, monjuk ez tényleg érdekes felvetés..
Én meg utánanéztem, anyagáron kb 90-100 000 Ft alaphangon kivitelezni a vizbontoot.... durvesz kicsit...de elgondolkodtato.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kingkiller
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2009.03.08. Vasárnap 2:38
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Gyöngyös

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 13, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Olvastam én is azt a publikációt, és valóban meglehetősen bonyolultnak tünik elsőre. viszont az elektronika beállitásánál nem találtam arra utalást, hogy hogy legyen beállítva az impulzuscsomagok közti szünet Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
nagyzo
új tag
új tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 10:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Csongrád megye

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 11, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

Új vagyok a témában, még csak művelődöm...

A vizauto levlistán Pajer Tibor jelezte, hogy a fénykapura a minap tette fel a :
2.4.2. Bob Boyce elektrolizalo keszulekét

"Ez a vizbonto kulonosen erdekes, mivel kb. 300 W villamos energiaval allit elo 80-100 liter gazt percenkent!!"

Láttátok már, illetve mit szóltok hozzá?
Nem semmi mennyire konkrét lépések... azért nem kis munka egy ilyet megépíteni.

(bocsánat, ha nem mondtam újat, még mindent nem olvastam vissza)

üdv nagyzo
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Duma Norbert írta:
A honlap címe ez:

http://vizbonto.hupont.hu


Köszönöm, utánanézek... az a 4 milla elég keményen hangzik....
de cél, hogy ha nem is ingyen, de olcsóbb energiát állítsunk elő, főleg ilyen kormány mellett....

ha valaki a NPE-re tud fejleményeket, akkor nyissunk témát, mert én a fénykapún, csak elméletet olvastam, de kapcsolási rajzot még sehol sem láttam.... állítólag abban több van, mint amire gondolunk, nem csupán ingyen villamos energia....

mégegyszer köszönöm Norbi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A honlap címe ez:

http://vizbonto.hupont.hu
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2009 Feb. 19, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Enable!!

Szerintem próbálj meg egyetlen bontót megcsinálni normálisan aztán jöhet a következő!!
Én jól tudom mennyit lehet költeni erre a dologra!! És hidd el.. ha valaki pl. : teljesen vízzel akar meghajtani aggregátort, akkor egy 5KW-osra rá kell költsön (az első darabra) 4 millió forintocskát!!!!
Bohóckodásra rengeteg pénzt lehet költeni!!! Aztán meg semmi látszata....
Igazából mindegy melyiket építed meg...... mindegyiket meg lehet építeni jó hatásfokkal!!
Van egy "átmeneti honlapom" ahol kémiázok is egy kicsit... olvass bele...!!!
folyamatosan írogatok hozzá!!!
Vissza az elejére
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 29, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikro2 írta:
Pontosan melyik vízbontót szeretnéd megépíteni??


először szeretnék tesztelni és ehhez a HHO vagy a water4gas és hasonló oldalakon jelzett "vizes" vízbontót, de ha van tapasztalat, akkor inkább a "száraz" vízbontót, aminek elvileg nagyobb a termelékenysége, de mikor ezeket kerestem, akkor láttam a Joe cellát, ami nem csak erre jó, így az is rajta van a listán.

Lényeg, hogy szeretnék először olyat megépíteni, ami termeli a hidrogént, utána, ha az már bevált, akkor rátérni a Joe cellára, de mint látom már van alternatíva is a Joe-ra.

Végig olvastam a fórumot és elképzelve ezeket a vízbontókat, azon tipródtam, hogy jó, hogy megépítjük, de azért vannak érdekességek....

- télen melegen kell tartani
- gátolni kell, hogy lötykölődés közben, hogy a gáz elvigye a vizet is magával, ha a csőbe kerül
- hogyan a leghatékonyabb a bontás
- minél kevesebbet kelljen tisztítani

olvastam, hogy nem túl olcsó a 316L sem, ebből lemezek és csövek kellenének.... ha ezek megvannak, a használtautón ki is néztem magamnak egy Lada Samara motort meg egy Suzuki Samurai-t, a tesztre.

Tehát a kérdésedre válaszolva, legalább három félét. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 28, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pontosan melyik vízbontót szeretnéd megépíteni??
Vissza az elejére
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 27, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megközelítőleg mennyiből lehet ilyen vízbontót építeni?

Néztétek már a "száraz" vízbontót?

Van vele tapasztalatotok?

Ez utóbbit lehet kapni a Conrad-nál, persze csak kis teljesítményűt.

Üdv.,

Balázs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 26, 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég jól ismerem a Norbi vízbontót, és hát nem sok hasonlóságot tudtam felfedezni a Genepax-al összevetve!
Vissza az elejére
enable
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2008.12.26. Péntek 15:06
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 26, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mukli írta:
keress rá -GENEPAX-hydrogen...olyan mint a Norbi vizbonto és kocsiba
épitve mukodik


Szia, erre találtál már olyan helyet, ahol meg is veheted? Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mukli
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.12. Csütörtök 20:35
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: nz sk

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 08, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

keress rá -GENEPAX-hydrogen...olyan mint a Norbi vizbonto és kocsiba
épitve mukodik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 05, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Ajánlom figyelmetekbe oldalamat!!

http://www.vizbonto.biofield.hu
Vissza az elejére
Duma Norbert
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 05, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Ajánlom figyelmetekbe oldalamat!!
http://www.vizbonto.biofield.hu
Vissza az elejére
Tenzin
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2008.08.06. Szerda 22:06
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Nógrád megye

HozzászólásElküldve: 2008 Okt. 16, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.biosmeanslife.com/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Aug. 13, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismét hergelem a viizbontás rovatot: ha vkinek van netán cellája, s képes 20- 25% fogyasztáscsökkenést elérni vele, de inkább 30-at.. .. benzines autooban,,, annak azt tanácsolom proobálja meg a következö bekötést: http://video.google.com/videoplay?docid=5838886797220015378&ei=XzGjSJfMHaTqigLm9ejGDw&hl=hu

2:15:27 idönél nézzétek meg a képet! majnem levan vakolva a karbi tetején a "beömlöönyiilás" logikailag csak 2 hely marad a beeresztésre egy karbis mocinál, amely hagyományos elforgathatoo gyujtásu. 1. hely közvetlen a pillangooszelep felett (környezet irányába) (gyárilag pl a fordoknál ezen a ponton van becsatlakoztatva az elöögyujtásszabályzo.), vagy a 2. lehetööség a sziivotorokba direkt, monjuk egy 6-8mm belsö átméröjü csövel..... több segitséget nemtudok most még adni ebben... a lefojtott levegöö beömlés nemkiivánatos benzinüzemhez.. ......................
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attikanagy
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 7:56
Hozzászólások: 265

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 16, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na heló mindenki!!A fénykapun,transzverterek /2.4.14.3./ menü alatt van egy kijelentés:rezonáns elektrolizisnél a vizfrekvencia 23-24.5kHz tartományban van,ennek a felharmonikusa 2.45GHz ami felforralja a vizet /mikrosütö/ ,mig a 2.45Hz-es alharmonikusán a gázelválasztás sebessége megtizszerezödik.Ha esetleg lenne valakinek függvénygenerátora és ideje kipróbálhatná,hogy 2.45Hz-en tényleg gyorsabb-e a gázleválás. 5let??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 23, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves fgab!
Nem gondoltam olyat hogy te az ősrégi szénhidrogénekkel jársz, ám meg kell jegyezzem te magad írtad (2008 Márc. 18, 10:12)
Azt sem gondolom hogy egyféleképpen lehet vízenergiához jutni, de nem is írtam ilyet. Vagy igen?
Az a baj hogy provokációnak veszed ha tükröt tartok eléd, pedig nem ez a célom! A felajánlásodnak örülök a SKYPE-t illetően, biztosra veszem tanulok a beszélgetésből! Eredetileg nem ez volt a célom de úgy tűnik téged nagyon érdekel a téma.
Ne vedd a szívedre a modorom. Nem neked szól, ilyen vagyok!
Nem gyakran vagyok elérhető Skype-n, de majd össze hozzuk elöbb-utobb.
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 23, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

honnan veszed hogy én nem csupán viizzel járok, lehet hogy csak megproobállak titeket rávezetni a lényegre..... de iigy nemkönnyü a dolgom, ha ilyen okostojások, elööbukkannak a semmibööl idöönként..... (nem akarok okoskodni, de itt mi páran régoota itt vagyunk, kommunikálunk, s te elööbukkansz és okosabbnak akarsz látszani, ha tudsz vmit, akkor iird le nekünk. (ne vedd sértésnek)
Aki eddig igazán konkrétan akart vmit pl tudni, vmi ügyben plasma bármi, az megkeresett skypeba, ha tudtam konkrétban segiitettem... litániákat felesleges foorumba iirni, hiszen minden téma több oldalt igényelne, lassu fejlesztési idöö, válaszolás jellemzi..... hisz a részletekben sokminden rejlik.... minden témának megannyi részlete van...lépni meg csak akkor lehet gyorsabban, ha gyors a kommunikácio..


A hozzászólás legutóbb fgab által 2008 Márc. 23, 20:51-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 23, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dobj fel egy elgondolást, s beszéljük meg... azt azért neproobáld rámtukmálni, hogy egyetlen moodja lehet a viizhajtásnak... ezért szajkoozom dobj fel egy témát...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 23, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na most kicsit konkretizálva nemtom te mit proobálgatsz mikro2 vagy sem, de az tapasztalat, hogy más h2-vel, vagy hho val, vagy brown, vagy durranogázzal meginditani egy motort.... én leginkább plasmával agyalok de nemtom mire gondolsz még mindig, mit akarsz tudni.... jelöld meg jool mirööl is beszéljünk.... ha meg ugyérzed neked sikerül hajtani fojamatosan egy motort, s vannak tapasztalataid hát beszéljünk roola... ha gondolod... ha a sziived nyomja.... konkrétan lehetne beszélgessünk készülékekrööl, melyek vagy iigy vagyuugy fogyasztáscsökkentöö hatásokat produkálnak, néha hihetetlennek tüünöö moodon. (hozzáteszem persze ez csak az én véleményem volt) én nemvagyok itt mindenki....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikro2
Vendég





HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 23, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves fgab!
Rátapintottál a lényegre! (Márc. 18, 10:12 )
Ezt a "meddig ment" és miért csak addig dolog a lényeg.
Amúgy ne fogadj arra, hogy "de sztem méág egyiköönk sem tudja megvaloosiitan a viizhajtást." Wink
Vissza az elejére
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 22, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Duma Norci: nemnagyon reagálsz, iirj vmit konkrétan, pl mit is jelent számodra a durranógáz... vagy kicsit irányozd meg jobban a beszoolásod célját! én lehet akkor csuma bolond vok a témához, de arra rájöttem, hogy durranoogáz "elég tágfogalom", nemgondolod? (ha netán nem, akkor még aztfogom gondolni, hogy te pl nemvégeztél még sokféle kisérletet vizzel, tulajdonságaival... esetleg méréseket is....)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2008 Márc. 18, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biztos van itt olyan, aki inditott már be motort.... csak kérdés meddig ment, nem? Smile
vannak itt olyanok, akik csendben vannak...de sztem méág egyiköönk sem tudja megvaloosiitan a viizhajtást..... viszont lehetnek komoly eredmények ennek ellenére..........................................................................................................................


A hozzászólás legutóbb fgab által 2008 Márc. 22, 14:48-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd