Tartalomjegyzék tuvok1.atw.hu
az igazság már ideát van...
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bedini

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 18, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát én tudom, hogy vannak olyan foorumtagok, akik nemtudják megnézni, régen én sem tudtam.... nemtom mi miatt.... bocsi a pontatlan behatárolásom miatt.... én nem foglalkozom a bedinis dologgal, más biztosan megteszi helyettem...
Smile okosság lehet..... aza baj a modellekkel, hogy egy szükséges lépcsöö lehet egy müüködöö gép(nagyobb) elkésziitésében...

pl... a pájer oldalon van mfc proobálkozás kispolszkimotorral..... de az zsákutca ahogy összeépiitették, én személy szerint már rég tuul vok azon... s tudom, hogy az az irány "bizonyos " zsákutcába vezet...azt átvinni gépkocsimotorra ,(gépkocsiba) egy öörület...körülményessége miatt....
Egy jobbat, viszont csinálni belööle......szinte csak ugylehet, ha megismered pontosan a müüködés feltételeit..( a modellnek)...

pl az mfc-k müüködésében van egy elmélet.... a viiz alakulásárool, meg a reaktor mikéntjérööl..... A meglátás mely ismertetve van, s gondolt naudinék álltal, csak részben igaz!!!!! nem teljességgel....
ez pedig csak a kisérletek álltal derül , ki...

egyszoo, mint száz, aki bedinivel agyal, nézze meg , ha teheti, s gondolja végig, lehet-e több kraftot beleadni, kivenni belööle, egy mooodosiitott változatbool esetleg....

Van már vki a foorumon itt nálunk, hogy sikerült bármi bedinis masinát reprodukálni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 17, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fgab írta:
A pájer oldalon van egy "SSG" 2 akksis "töltöörendszer", mely hatásfoka 250% körül alakul! lmd hullámok. (egy tag "reprodukálta")... tudom ez nemfeltétlen bedini, de mégis az elektromos dolgokhoz klappol..... ,
Pedig az tökéletesen Bedini-s dolog, hiszen a Tuvok oldalán olvasható monopólusos generátor ( http://www.tar.hu/tuvok1/bedini/mpole/mpole.htm és http://www.tar.hu/tuvok1/bedini/6545444/6545444.htm ) egyszerűsített változatáról van szó, amelyet egy iskoláslány is képes megépíteni!
Ez a címe is a cikknek: 2.4.20. Bedini féle SSG energizáló - Bevezető.
Az SSG rövidítés is ezt jelenti: Egyszerűsített Iskoláslány generátor
fgab írta:
aki tudja futtatni az oldalt, tegyen rá kisérletet, hogy elolvassa....
Te miért nem tudod olvasni? Nekem Firefox 2.0.0.7-el simán megy, de ment a régebbi verziókkal is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 17, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pájer oldalon van egy "SSG" 2 akksis "töltöörendszer", mely hatásfoka 250% körül alakul! lmd hullámok. (egy tag "reprodukálta")... tudom ez nemfeltétlen bedini, de mégis az elektromos dolgokhoz klappol..... , aki tudja futtatni az oldalt, tegyen rá kisérletet, hogy elolvassa....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Musaic
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2007.09.16. Vasárnap 10:09
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 21, 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"a mágneses erőviszonyok mindíg kiegyenlítik, kioltják egymást."

Nem mindig. Attól függ milyen szögben állnak egymáshoz képest.
Aki mágneses motort akar építeni, egy kis segítség a mágneses erővonalhoz (mert csak egy van neki, nem több, ahogy butítják a kis nebulókat):
http://www.youtube.com/watch?v=Hvxxxuie24c
A 00:19-01:08 szakaszt nézzétek. Durván így néz ki egy erővonal, a valóságban sokkal súlyosabb, de csak egyetlen "szinttel" reálisabb modellezéséhez kb 4x erősebb gépre lenne szükségem..
További segítség:
http://www.youtube.com/watch?v=u4I8I_r3mRk
Akinek van szeme, láthatja, hogy a (buborék)tóruszok metszete mentén lévő áramlás mit is okoz. Ettől van a mágnesnek is vonzása-taszítása. Az előző videón, az enyémen is látszik ez, és az is, hogy mitől csavarja ki a kezedből az egyik mágnes a másikat. Azért, mert az erővonal 180 fokot fordul egy ciklus alatt a z tengelyen, méghozzá nem kis nyomatékkal.

Pali spirálárama is csinál tóruszkarikát, ha megnézitek:
http://www.youtube.com/watch?v=dujXJxNa1r0
00:17 körül kettő is megfigyelhető.
És itt is látszik a csavartság:
http://www.youtube.com/watch?v=mfWQUcAlP_g

Az erővonal-tórusz torzításával lehet dolgokat csinálni, és egy kis bonus még az értőknek: a mágneses motorok közül azok fognak nagyobb valószínűséggel működni, amelyek mágneseinek egy része mozogni is tud. Tehát pl. a bowman motor asszimetriát kiváltó ferde lapú-végű mágnese is csak akkor ér valamit, ha az mondjuk a hossztengelyén mozogni tud, legalább 2-5mm-t. Ilyenkor a mágesek erővonalai egymással össze tudnak szinkronizálódni, fordulatszámtól, nyomatéktól FÜGGŐEN, és akkor van esély az önbehangolódásra-önfenntartásra. Mozgó mágnes nélkül nem látok rá esélyt. A másik dolog, hogy ilyen esetben nagyon oda kell figyelni a határolásokra, mert a máges olyan frekin "működik", amit nem nagyon érdekel az összetákolt mechanikánk stabilitása, pillanatok alatt - kvázi - szétrobbantja az egészet. Még az alharmonikusok is.
Tehát
1. Ferdén/asszimetrikusan elhelyezett mágnesek, kihasználva a torzítást
2. Önbehangolásra képes mechanika, a mágnes mozgásának engedélyezése
3. MINDENNEMŰ LENDKERÉK TELJES ELHAGYÁSA - minden önbehangoló mágneses rendszer ellensége
Most ennyi jutott eszembe..
_________________
Musaic / Reward Studios, Inc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Musaic
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2007.09.16. Vasárnap 10:09
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 21, 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"a bedini gépek elmélete csak mozgooalkatrészekkel müködöö gépek lehetnek?"

Nem ismerem a bedini-cuccot, ha jól emlékszem a szabadalmát néztem meg, ott valami szíjhatjást is használ. Talán nem véletlen, lehet hogy lendkerék-tehetetlenségre, nem tudni...
_________________
Musaic / Reward Studios, Inc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 17, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

musaic szerinted a bedini gépek elmélete csak mozgooalkatrészekkel müködöö gépek lehetnek? te mit gondolsz? Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Musaic
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2007.09.16. Vasárnap 10:09
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 16, 10:15    Hozzászólás témája: cspenergy Hozzászólás az előzmény idézésével

"ti mit gondoltok errööl?"

Te mit gondolsz róla?

"nem bedini szerüüség lehet a dologban?"

Egyik berendezése sem tartalmaz mozgó alkatrészt.

"tudom"sokan fikázzák a Csevkoo embert, de mégis...."

Lehet utánacsinálni Smile
_________________
Musaic / Reward Studios, Inc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12, 08:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

végzett már vki lmd hullámokkal kisérletet?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 15, 15:49    Hozzászólás témája: my_sg Hozzászólás az előzmény idézésével

Háj!
A generátor forgó részét átépítettem, de mégsem működik, tehát valami még mindíg nem okés... 62 mm-es régi videóból kibütykölt fejre ragasztottam fel 3 db 16mm átmérőjű kör alakú mágnest. A tekercs 0,3 mm-es drótból készült, olyan csavarra, melynek a feje 15 mm. Ja és párhuzamosan tekercseltem, menetszámot nm tudok pontsan; pár száz menet lehet. Rendelni fogok több kisebb mágnest, reményeim szerint ez megoldja a problémát!? Lehet h a forgó rész nagyon lelassul és ezért nm működik? Vagy a tekercsek gyengék még így is???
[ Próbálkoztam másfajta, eltérő meenetszámú, külön felcsévélt elektromágnessel is, de az sem volt jo...]
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 09, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!


Akkor szerintem jók a mágnesek meg a csavar. Nem tudom milyen mágneseid vannak de ha mondod hogy játékmágnesek akkor valószinüleg feketék vagyis ferritek.
Most nézd annak a tekercsnak nem kell annyira profinak lenni. Szerintem 500 menet 0,30-0,40mms drót a csavaron elég hogy müködjön, de mondtam hogy nem sokat értek az elektronikához.
Gondolom hogy itt a fórumon senki sem vonja kétségbe hogy Bedininek a homopoláris motorja mint motor megcsinálható és müködik is.
Szerintem még nagyon jó hatásfoka is van

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 08, 20:55    Hozzászólás témája: grrr Hozzászólás az előzmény idézésével

Elnézést, már megint rosszat írtam, 11 ill. 12 mm, a csavar 6mm! Az állandó rohanás... Cool ÜDV.: Ecologist!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 08, 20:51    Hozzászólás témája: sg2 Hozzászólás az előzmény idézésével

High!
Bocsánat, csak most látom h mennyire elírtam tegnap este, mentségemre szóljon "hivatalos ügyek" miatt egész nap úton voltam és csak későn kerültem gépközlebe, ráadásul otthon egy házisárkányánnyal is megvívtam a magam harcát... Cool Szóval 6mm-es csavart használtam 110 mm-es fejjel és 4 db 120mm-es kör alakú, gyengus "játékmágnessel". Mivel az elektronikával nincs probléma, nm értem hol hibáztam, vagy mire nem figyeltem, gondolom a forgórésszel vagy a tekerccsel lehet a gond...!? Jövő héten, ha megint otthon leszek készítek egy új tekercset, háha megoldódnak a problémáim... Köszönöm a segítséget!

Üdv mindenkinek.: Biológus (Ökológus)!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 08, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyi nem viccelsz azokkal a 60mms csavarokkal meg 120mms mágnesekkel? Shocked
Akármilyen fajta mágnesröl legyen szó, ebben a nagyságban már nem gyerekjáték az ereje vagyis egy-két kis ellemel biztossan nem fog müködni a motor.
Szerezz négyzet, kocka, vagy hengeralakú mágneseket de ne nagyokat.
A nem nagy az nálam azt jelenti, nem nagyobb mint 12mm átmérö, vagy oldalhossz.
Meglehet a téglalap alakú bútormágnesekböl is csinálni és 4 db szerintem untig elég. Szerezz egy rollerskate kereket vagy hogy a fenébe mondjákot. Ezek a kerekek duplán vannak csapágyazva és kitönöen alkalmasak lendkeréknek. Kiveheted egy régi videóból is a lendkereket. de erre elég 2-3 mágnes mert csak kb 60mm az átméröje.

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 07, 22:29    Hozzászólás témája: sg Hozzászólás az előzmény idézésével

High!!!
Nm fogalmaztam világosan, 60mm-s csavart használtam 110 mm átmérűjű fejjel, ami közel áll a 120mm-es mágnesek méretéhez... Szóval érdekelne h tapasztalt bütykölők szerint hol lehet a hiba, mekkora méretbeli eltérés engedhető meg (ami a tekercset/mágneseket illeti), a mágnesekkel lehet-e a hiba vagy a tekercset kéne lecserélni szakszerűbbre/mennyire kényes pontja ez a generátornak, stb...!? Előre is köszike!!!
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 07, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen szerintem is jobbak a kondik eben az esetben mint energiatárolók. De csakis egy aktiv gyakorlati kisérletezés adhatja meg a várt válaszokat.
Èn legalább is gyakorlati úton jutottam minden felfedezésemhez. Tiszta elméleti úton a tapasztalatom szerint nem lehet pozitiv eredményeket elérni

ÜdV.Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 06, 21:35    Hozzászólás témája: akksi Hozzászólás az előzmény idézésével

hellomindenki!!

a bedini generátorhoz télleg nem jo az olom akksi mert kicsi a hatásfoka,nem nagyon lehet mérni rajta a töltöttség mértékét,ellenben egy nagyobb kondenzátor közel 100% hatásfokú,tehát amit beleteszünk energiát közel annyit ki is tudunk belőle szedni,kicsi a belső ellenállása-->nagy áramot tud leadni,a töltöttség mértékét pedig egyszerüen lehet mérni a rákötött feszmérővel.
szoval a kondival szerelt,akkummulátort nem tartalmazo(vagy esetleg csak inditásra)szerkezetre lennék kiváncsi hogy mennyi ideig müködik magátol.
ha egy ilyet bemutattok nekem,akkor nagyban megfog változni a világrol alkotott képem,mert addig azt gondolom hogy ebben az irányban nem tudunk továbbhaladni a szabadenergia hasznositása felé!
várom a jelentkezőket akik rendelkeznek ilyen vagy más hasonló önfenntartó rendszerrel!!
addig is minden jot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 05, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló
Szerintem a 6mms csavar a 120 mms mágnessel valahogy nem illik össze meg egy kicsit lehet hogy belekell gondolni a motor müködési elvébe mig készited.
Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 05, 10:12    Hozzászólás témája: bgen Hozzászólás az előzmény idézésével

High mindenkinek!!!
Segítsetek lécci, építettem egy generátort, ami egész egyszerűen nm működik... Ami az elektronikát illeti, a Bedini féle "roller skate motor"-é lett elkészítve. A tekercs házi gyártmány, 6mm-es csavarra; menetszámot nm tudok írni. A rotor 430mm átmérőjű, 4 db 120mm-es amolyan játékmágnessel... Érdekele h szerintetek hol lehet a hiba; tekercset kéne lecserélni vagy esetleg a mágnesekből kéne többet & erősebbeket találnom...??? Előre is köszike!!!
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 04, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ti mit gondoltok errööl? nem bedini szerüüség lehet a dologban? http://www.cspenergy.fw.hu/ tudom sokan fikázzák a Csevkoo embert, de mégis.... érdekes, nemigaz? Bedini ötlete valooban nemmüüködik? vagy iggen?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 02, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

A motor nem müködik hanem csak technikailag müködöképes. Èn csak azt állitottam hogy megcsináltam Bedininek motorjának a homopoláris részét, és mint egyszerü homopoláris motor többé kevésbé tökéletessen müködött.
Evvel a motorral nem folytattam semmiféle szabadenergiakisérletet, de a lendkerék végett kell hogy legyen többlet energia.
Az ólomaksikban azért nem bizok mert a töltésnél sok energia veszik el és ezért meg más okok miatt az én célraimra nem pontos méröeszközök.
Majd a közeljövöben remélem megveszem a Bedini motor eredeti részeit és egy kicsit kisérletezek vele habár nem annyira érdekel mert vannak sokkal egyszerübb kézelfoghatóbb dolgok, mint aksik és egy komplikált elektronika, amihez alig értek.




Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 02, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mad dog írta:
Ennyire jutottam idáig a bediniféle motorral. Ha valakit nagyon érdekel a dolog akkor szerintem itt van minden szükséges adat hozzá a honlapon. Az eredeti alkatrészek egy kis kereséssel, relativan olcsón beszerezhetök.
Hát meg kell csinálni. Szerintem müködik ha másért nem hát egy gyorsan forgó lendkerék miatt.
Az igazságot megmondva az ólomaksik nem tünnek számomra jó ötletnek bemutatási célra.
Üdv:Dog



Hali!

A "szerintem működik" mit takar, azt hogy forog ha adsz neki áramot, vagy esetleg azt hogy még mindig forog az asztalodon, Bedinitől átvéve a szóhasználatot? Milyen akksikat töltöttél fel vele és mennyi idő alatt? Hogyan kapcsolgattad a töltőáramot? Milyen tekercset használtál és hány volttal ment?
Bocs hogy igy letámadlak de ezen kívül is lenne pár kérdésem mert időnként ha odajutok én is be szoktam inditani az enyémet de sajnos plusz energiának a közelében sem járok, ezért ütötte meg a fülemet a működik szó.
És mi a gondod az ólomakksikkal?

papir
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 02, 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez máris vmi maddog!! folytatod még ezirányba a kutatást? esetleg proobálsz nagyobbat is épiiteni belööle?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 02, 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennyire jutottam idáig a bediniféle motorral. Ha valakit nagyon érdekel a dolog akkor szerintem itt van minden szükséges adat hozzá a honlapon. Az eredeti alkatrészek egy kis kereséssel, relativan olcsón beszerezhetök.
Hát meg kell csinálni. Szerintem müködik ha másért nem hát egy gyorsan forgó lendkerék miatt.
Az igazságot megmondva az ólomaksik nem tünnek számomra jó ötletnek bemutatási célra.
Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 02, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem sikerült egy bediniféle reedkontaktos homopoláris motort csinálni. A motor rotorja egy Bedinitöl ajánlt rollerskate kerék volt öt korong alakú 6x3 aus neodynium mágnessel. Késöbb rájuk raktam még egy egy 5x5mms neodynium mágnes kockát hogy a motor erejét növeljem. Az elektromágnesre már nem nagyon emléxek. Tudom hogy egy M4 es csavar volt a magja. Még az egész meg van valahol. Müködött meg müködik is 9 Volton. Fordulata elég alacsony, amit föleg a reedkontaktnak köszönhet mert a reedkontakt egyszerüen fékezi a motrot és a reagálási ideje nem elég gyors. A reedkontakt egy nem ideális megoldás.

Üdv Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Aug. 01, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vkinek sikerült már vmit csinálni itthonban bedini ügyben? bedinivel mit gondoltok ,lehet párhuzamot vonni a csevko féle konverterrel?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 31, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na most megsértettem szegény Einsteint pedig nagyon frankó gyerek volt és most nincs kedve senkinek társalogni erröl a témáról, amelynek már az eredeti Bedini témához nem sok köze van.

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 28, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

MSMezni nem szoktam mert biztos nem érdekli senkit egy kutya képe:D de itt vagyok sürün.
A gazdám megtanitott hogy a tényeket lássam. Megtanitott arra hogy ha két ürhajó a fénysebességgel távolodik egymástól és a fénysebesség egy àllandó, akkor ez a két ürhajó akkor sem fog lasabban távolodni egymástól mint a fénysebesség ha Einstein vagy egy másik elszabadult vadbaromnak más véleménye lenne.
Szerintem nem volt normális az az ember. Egy képen láttam hogy nyújtotta a nyelvét mint egy kutya és lihegett is közben. A hajáról ne is beszéljünk. Olyan kócos volt mint a félszáraz puli.

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 28, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maddog ha szoktál msnezni, hivatkozz a mailcimemre....esténként képbe vok legtöbbször..azon tudnánk értekezni kicsit...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 28, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nemtok vazze belépni a mailjeimbe...... basszus....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 27, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

se privi sem méél!

wuff wuff wuff
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 22, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pedig poobáltam privizni neked....majd inkább mélezek..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 22, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Na jó engem az a megközelitöleg 1Gés gyorsulás érdekelne. Crying or Very sad

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 22, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fgabnak: A privátomban nem fedeztem fel semmit mert üres!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 22, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maddognak, ugyan olvass már bele a privátjaidba!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 21, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

esetleg ha a mérleg másik rudjára egy rakétát erősítel vagy egy motorral huzod lefelé vagy ilyesmi,külön energia befektetése nélkül nem lehet elérni 1 G-t még ha a mérleg rudját meghopsszabítod akkor is csak megközelited az 1 gét

hmmmm,ha jobban belegondolok mégis csak lehet...

ha a nagyobb suly rudja rövidebb a kissebb vagyis a 2 kilos suly rudja hosszabb igy megváltozik az áttétel és lehetséges a több gés gyorsulás fölfelé

csak gondolkodni kell
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 21, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló tomeedey!


Ez érdekes elmélet és abban tényleg igazad van hogy a mérleg karjai hosszának a változtatása nélkül tényleg nem lehet nagyobb gyorsulást elérni mint 1G, de a megközelitöleg 1Gét el lehet érni és oda még megközelitöleg sem kell 10.000 kg.
Még mindég nem lett megválaszolva a 100 forintos kérdés és nehogymá egy 2 kilós tárgynak az 1Gs gyorsulását ne lehessen elérni Exclamation
Èn csak megpróbálom kifejezni az ehhez szükséges energiát "méter/kilogramban" mert ez sokkal kézzel foghatóbb mint a Watt meg a Joule.
Üdv: Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 20, 20:05    Hozzászólás témája: 100 Hozzászólás az előzmény idézésével

a 100 forintos kérdéshez:

a 2 kilogrammos suly amihez nem pakolsz sulyokat sohasem fog 1G gyorsulással felfelé esni,a mérleg másik oldalára tehetsz 10000 kilot is de a 2/10000 akkorsem lesz nullaigy a max gyorsulást soha nem fogja elérni felfelé a tehetetlenségi erő miatt mivel a 10000 kiló sulynak munkát kell végeznie hogy felemelje a testet!

de miköze ennek a témához?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 20, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!


1.Még mindég nincs megválaszolva a 100 forintos kérdés...Pedig evvel a mérlegszerü kisérleti eszközzel sok mindent le lehet ellenörizni. Idea
2. Arra sem feleltél hogy a gyalis Harcoska vagy e mert avval tényleg nincs tárgyalni valóm. A gyerek még mindég azon a véleményen van hogy a homoszexualitás egy telyessen normális dolog és mindenkire megpróbálja a véleményét ráeröltetni.
3. Van egy kis igazságod abban hogy tévedésböl nem irtam oda hogy felfelé is van levegöellenálálás, meg esetleg még a helyesírásommal is lehet baj meg további ilyen aprósággokkal is, de te meg ne irj rengeteg zagyvaságot a kis igazság melett. Wink

Üdv:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
harcoska
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.28. Csütörtök 9:40
Hozzászólások: 13

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 20, 09:37    Hozzászólás témája: 10kg 10 méter magasra és csak 9.81m/s??? csupán 60kg-al??? Hozzászólás az előzmény idézésével

tehát
,


no akkor mad dog...

fogadjuk el, hogy a 3-ik emelet 10 m-en van...


a helyzet a következő: jók a fizikai érveléseid...

levegő ellenállás van lefelé és felfelé is, plussz a gravitációs együttható a testekre ható gravitáció nem minden esetben egyenlő. egy éppen megálló tárgynál, tárgya a megállás pillanatában nem hat gravitáció, pontosabban hat hat rá viszont ekkor a két erő összeg kiegyenlíti egymást - ki-ki honnan nézi.

egyet viszont ki lehetne próbálni.
adok neked egy 10kg -os kőgolyót és amennyiben te 60kg-t kinyomsz fekve akkor légyszíves dobd már fel nekem a 3-ik emeletre...
hm?
ez mehet is a számításaid szerint, nem?
lefekszel s már lököd is fel Smile
megmozgatod azt a 60kg-ot a kondi teremben is akkor miért ne???
a próbálkozásaid alatt szerintem én kb életem végéig vihetném fel a 10kg-os szatyrokat, mert nem hiszem, hogy valaha is annyira megerősödnél, hogy ez neked sikerülne, vagy ha Fekete Laci bácsi lenne a mentorod vagy az ő génjeit örökölted volna eselleggg elérhetnéd.
tehát az a 60kg elég karcsú, nem???
hol itt akkor a fizikai számításod???
érted?

vagy mégsem?
ha csak 60 kg kell hozzá, akkor bármelyik nyeszlett Pistát (elnézést a Pistáktól) lefektethetnéd a földre, a kezébe adnád a 10kg-os, rengeteg fogással rendelkező golyócsát és csak úgy hajigálnák föl neked a 3-ik emeletre...

vagy lendületet akarsz venni???
mi????
és állva csinálod???
akkor azt még szorozd össze a lendületi energiáddal (ami viszont elég komoly erőt képviselhet)

no ennyi...
amúgy meg lehetnek okos fizikai fejtegetések, viszont a Newton-i tételek sokszor csődöt mondtak már...

Üdv,
A.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 19, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

öörült kutya... joo a nézööpont, én is mondok ilyenfélét csak durvábban, amikor beülünk a kocsiba, egész pici láberöövel nyomjuk meg a pedált, s egy egész kasztni mozdult.... nemigaz? Very Happy komolyabban nézve is helytáloo mdog véleménye szerintem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 19, 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!


1. A 100 forintos kérdés nem lett megválaszolva.
2. Az elözö valamelyik hozzászólásomba irtam hogy nem cipeled a dolgokat fel mert ebben az esetben a saját súlyodat is cipeled.
3. A harmadik emelet vagyis kb 10 méter magasságra hogy valamit feldobj a sebességnek 9,81/ms felül kell hogy legyen.

Ahhoz hogy felhúzz a harmadik emeletre egy 30 kilós súlyt szükség van csak valamivel több súlyra vagy eröre mint 30 kg, mondjuk 31kg.

Ahhoz hogy a feldobj egy 30kg súlyt 10 méter magasra ehhez 60 kg-on felüli súly vagy erö kell..

Természetessen azoknál a tárgyaknál amit feldobsz és leesnek a befektetett energia egyenlö a nyert energiával minusz a levegö ellenálása.

Ugyi te nem a gyalis Harcoska vagy!?
:evil
ÜdV:Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
harcoska
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.28. Csütörtök 9:40
Hozzászólások: 13

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 18, 09:48    Hozzászólás témája: a 100Ft-os kérdés? Hozzászólás az előzmény idézésével

Heelo mindenkinek!

tehát véleményem szerint ha vmit felviszel a 3-ik emeletre ugyanannyi munkét végzel, mintha oda feldobnád csak éppen kisebb, kibírhatóbb teljesítménnyel...
hm?

1.,mert amíg cipeled addig viszonylag kis terhelést kapsz amíg fel nem érsz... legyen ez fix 30kg mondjuk 3 percen (180mp) keresztül...

2., de fel is dobhatod, akkor lehet felér vagy 3mp alatt a zsákcsak éppen nem 30kg erőt kell kifejtened hirtelen hanem egyenes arányosságot nézve kb 60x akkorát!

ez esetben eltekintettem mindenféle egyéb tényezőtől...
tudod mint a biztosítékok is művelnek ha túl nagy kraftot akarsz kiszedni belőlük...

Üdv,
A.
UI.: tehát ha nagy erőt akarsz kifejteni akkor iszonyú gyorsnak kell lenned, vagy ha erős vagy akkor nem kell túlzottan gyorsnak lenned a megfelelő erőhatás eléréséhez...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 06, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom nehéz a 100 forintos kérdés Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Júl. 03, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Tomeedey!

Elöször is én nem akarom senkinek sem bebizonyitani hogy szabadenergia van mert én a egy élet kudarc után rájöttem hogy a szabadkömüves politika az igazi.
1. Az embereknek rengeteget kell szenvedni még megtanulnak valamit.
2. Nem érdemes barátokat "csinálni". Majd ha valakinek igaz ami nekem igaz akkor megtalál és kopogtat az ajtómon.
Másodszor a felhúzás alatt nem felvivést értettem mert akkor tényleg nem 2 kiló lenne amit felviszek a harmadik emeletre vagyos kb 10 méter magasra hanem sokkal több.
Nempróbáltam még 2 kilós súlyt feldobni a harmadik emeletre de elég húzós lehet annak ellenére hogy nem tünik soknak.

Képzelj el egy hatalmas de nagyon egyszerü mérleget amelynek a tartó oszlopa mondjuk 10 méter magas. A mérleg két karján mondjuk egy egy kétkilós súly van.
Igy a mérleg egyensúlyban van és a sulyok egyforma magasan helyezkednek el.
Ha a mérleg egyik karjára lassan kis súlyokat raksz a másik karja a 2 kilóval lassan emelkedni fog. Minnél több súlyt raksz az egyik karra annál gyorsabban fog emelkedni a másik mig kb a kar a 2 kilós súlyal megáll kb 20 méter magasba és a nehezebb kar leér a talajra.
Ès most jön a 100 forintos kérdés:
Ha a mérleg egyik karján 2 kilós súly van, mennyi súlyt kell a mérleg másik karjára tenni hogy a kar a 2 kilóval a szabadesés gyorsaságával "felessen" kb 10 métert? Shocked

Üdv: A kutya
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 30, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem az avramenko féle elmélet érdekes lehet... szabad elektronok... hogyan lehetne kicsatolni vajon? Vagy visszaforgatni.... Megpróbálok néhány héten belül rávenni egy tagot, hogy adjon vmi infoot, arrool, hogy hogyan épiit egy szabadenergia szemléltetöö berendezést... Neki volt az áramkörrel egy élménye, mégpedig, hogy egy pár perc után eláll a plussz energia a rendszerbööl... ÖÖ észrevette, ha a "készüléket" arrébbrakja egy fél méterrel, azonnal megint pluszba megy át az energiafolyamat..... Én magam is szeretném látni... megproobálok vmit tenni... hogy konkrétabb infooim legyenek róla...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 30, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello mad dog!
lehet hogy igazad van sőt inkább legyen igazad de sztem ez nem egészen igy van!
ha te egy zsákot felviszel a 3.ra ennek a munkavégzésnek az ideje joval több mintha hajitanád!

W(munka)=P(teljesítmény)*T(idő)

szoval a sok kicsi sokra megy elven miközben a lépcsőket mászod kis energiakiadások sokkaltöbbe kerülnek mintha dobnád!

de egy példa!
ugyanez a kisérlet csak vagy 2 kgos tömmeggel!ügyességgel fel tod hajitani a harmadikra és sztem egyértelmüen sokkal kevésbé leszel elfáradva mintha a lépcsőn vitted volna!
ugyanez érvényes a nagy tömegre is az én elgondolásom szerint
ha bedini motorjában nincs vákuum energia kicsatolás akkor az életben nem fog nekünk +-t termelni!
reménykedek benne hogy nem igy van és majd valaki mutat nekem egy olyan rendszert ami +-t termel saját magát hajtva,de addig ez igy fog maradni az elmémben saját tapasztalataim alapján!

üdv T
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 29, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Szerintem a Bedini gépe többlet energiát termel és ez úgy igaz mint az az alapszabály hogy minden gyorsulásnál energia keletkezik, vagy ha nem akkor a kinetikus és a potenciális energia képletei légböl kapottak.
Epot=m*g*h
Ekin=1/2(m*V²)

Vagyis ha feldobok valamit és visszaesik, akkor kb azt az energiát kapom vissza amit belefektettem. Èrdekes hogy ha valamit lassan felhúzok és visszaesik akkor annyi energiát kapok vissza mintha feldobtam volna, habár kevesebbet fektettem be.
Ezt nyugodtan kipróbálhatja valaki.
Húzzon fel egy 50 kgs homokzsákot a harmadik emeletre ami valószinüleg menni fog. Ès próbálja ezt a harmadik emeletre feldobni ami valószinüleg nem fog menni.
Szerintem a potenciális és a kinetikus energia képletei csak akkor müködnek és akkor egyenlöek egymással ha az energia felszabadulása egyforma gyorsan történik. Nemhiába találták fel a kalapácsot sem.
Van sok kisérlet erre az elvre habár egy telyessen mechanikus örökmozgót épiteni ezen az elven elég komplikált. Igen én igazat adok hogy egy ólom aksi egy elég megbizhatatlan energiatároló. Lehet hogy Bedini homopoláris motrokkal meghajtott lendkerekek jobbak lennének.

Wuff!
A Dog!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 27, 20:00    Hozzászólás témája: re Hozzászólás az előzmény idézésével

bedini elmélete ha igaz lenne akkor ha megpörgetnénk egy motort akkor az élete végéig forogna!mert ugye a motor egy generátor is egyben!ha megpörgetjük akkor a két kivezetésén feszültség jelenik meg!ugyan ugy mintha egy telepet kötnénk rá!de sajnos ez a feszültség nem elég arra hogy saját magát táplálja!!
egyre jobban térek arra amegállapításra hogy ez a egész bedini motor nem fog müködni egy ilyen átlagembernek mint én vagyok!számtalan mérést végeztem,555ös időzitövel kapcsolgattam át a generátort a motort a akksira de mindig többet evett meg mint amit megtermelt!a frekvenciák 0.1-1-10 hertzesek voltak 100 hertznél pedig már a relé nem nagyon müködött rendeltetés szerüen!amit pedig tuvok fordított mérést hogy egy akksival feltőltött 5öt annyit szolnék hozzá hogy az akksikat hamar fel lehet huzni egy adott feszültségre de az nem azt jelenti hogy teljesen fel van töltve!egy akkumulátornál nehéz eldönteni hogy fel van e töltve!hiába van rajta 14 volt haráteszünk egy terhelést attol még az a feszültség hamar leesik ami a felnem töltöttségre utal!és gondolom ezzel is az embereket etették meg hogy többletenergiát termel!miértnem valósították meg ugy hogy saját magát táplálja?ebben a bedinis dologban is gondolom azért nem mert nem termel többletet,az akkumulátorból mindig huzki egy kis áramot ami épp elmozogtatja a rendszert és ezek az akksik több 10 Ahval hetekig tudja müködtetni,és az ember azt mondja hogy bazze ezt az akksit sosem meriti le!pedig az akksinak a feszültsége csak esik és esik!ha nem igy vannak a dolgok kérlek világositsatok fel hogy hogyan mert kiváncsi vagyok rá!!kösz
na mindenkinek jo méregetést meg minden jot a szerkezetekhez!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 27, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomeedey írta:
valaki aki elektros nézze már meg a kapcsolást!!
ha bedini motorja télleg +energyt termel akkor ennek igy müködnie kell nem?valaki megcsinálta már?
én nem tudtam kivenni belőle + teljesitményt de még a vezérlőrész nincs kész és igy probáltam!
de valaki nézzemármeg
HM! Jó vicc! Nézzük, nézzük, de azt, hogy hogyan csináltad meg, azt ki látja? Anélkül meg, ugye, mit lehet mondani? Ha tényleg termel +-t, akkor műxenie kell(ene). De ez nagyon sok dolgon áll, vagy bukik. Ezt majd, ha kész a vezérlőrész próbáld ki, és írd meg ide, hogy műxik-e.
Egyébként nagy kapacitású kondenzátorokkal végeztek kísérletet, hogy akkuként használják. Járműhajtásnál előny a gyors feltölthetősége (néhány mp, csak a vezeték(ek) terhelhetőségén múlik), és a nagyon kicsi belső, saját ellenállása.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 15, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

valaki aki elektros nézze már meg a kapcsolást!!
ha bedini motorja télleg +energyt termel akkor ennek igy müködnie kell nem?valaki megcsinálta már?
én nem tudtam kivenni belőle + teljesitményt de még a vezérlőrész nincs kész és igy probáltam!
de valaki nézzemármeg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
tomeedey
Fórumozó
Fórumozó


Csatlakozott: 2007.06.09. Szombat 16:49
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 11, 10:14    Hozzászólás témája: Tuvokhoz Hozzászólás az előzmény idézésével

Legfőbbképp Tuvokhoz lenne kérdésem!
hello mindenki!
átalakitottam egy kicsit
nagyon érdekel a bedini motor és generátor müködése és azt kérdezném hogy sztetek igy müködöképes lenne a kapcsolás?
az akkumulátort csak inditásra és optimalizálásra,beállításra használnánk majd a k1 kapcsolót kikapcsolnánk és az akksi feladatát N darab nagy kapacitásu kondenzátor váltaná fel!igy a kapcsolás télleg beviteli energia nélkül müködne és hihetőbb lenne a müködöképessége!meg fogom építeni csak kiváncsi lennék a véleményetekre!
kép a kapcsolásról:
http://kepfeltoltes.hu/view/070611/Bedini_gener_tor__talak_tott_www.kepfeltoltes.hu_.gif
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 29, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

indukciós kisérlet.

Egy kb 2 méter hosszú 20mm belméretü központifütés rézcsö.
Egy 19mms neodynium mágnesgolyó.
Ha ez a rézcsö függölegessen áll 24 vagy 29 másodpercre van szüksége hogy elérje a talajt.
töbszöri kisérlet után a csö egy kicsit felmelegszik.
Ez a kisérlet ugyancsak jól müködik más alakú és kisebb neodynium mágnesekkel is
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 29, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Háj!

Ugyi nem az indukcióról van itt szó?
Az emlitett jelenség nem csak az aluminiumnál jelentkezik hanem a réznél is és szerintem legjobban az ezüstnél Laughing
Valamikor egy nagy neodynium mágnessel(25x25x25mm) jártam a bolhapiacokat és vizsgáltam hogy a tárgy ezüstözött e vagy tömör ezüst.
Egy nem 100% kos módszer de az ezüstnél nagyon erös az indukció ereje.
Ha húzgálja az ember a mágnest rajta úgytünik mintha taszitaná.

Üdv: mad dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerry
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2006.10.12. Csütörtök 6:22
Hozzászólások: 8

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 28, 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze ezt tudom, hogy a mágneses tér hatására az aluminiumban örvényáramok keletkeznek és ezek igyekeznek az őket létrehozó máneses tér ellen dolgozni, hatni. Asszem Lenz törvénynek hívják!
Nade és ez csak fikció részemről, úgy mint másoknak a soha el nem induló Joe Cella. Ha tudnák, hogy nincs semmiféle orga energia, csak az aluminiumot kellene kicsit jobban szemügyre venni.... Ha a mánest beletesszük egy alu csőbe amely olyan magas mint maga a mágnes és egy másik mágnest mozgatunk elötte, akkor szintén örvényáram keletkezik az aluminiumban, amely szintén ellendolgozik az őt létrehozó mágneses térrel szemben, vagyis akkor már meg is van az a viselkedése mint a vasnak, átveszi az xpólust és azzal nemcsak az őt létrehozó x pólusnak dolgozik ellen, hanem az alucsőben lévő mágnes ypólusának is.
Nem állítom, hogy rőgtön az első (gerjesztő) mágnes elhaladására így fog viselkedni, de lehetséges. Azt mondjuk én sem tudom, hogy mekkora az örvényáram hatására keletkező mágneses tér erőssége de valaki biztos ki tudja számolni.
De mondom, ez csak fikció. Lehet nem így van, olyan mint bármelyik találmány.
üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 27, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerry írta:
És mi lenne ha a vascső helyett aluminiumot használnánk. Az aluminium is mágnesezhető!!! Lásd mágnesfék+aluminium tárcsa!
Az alumínium nem mágnesezhető, és nem árnyékolja a mágnest, mint a vas! Amit te mágnesezésnek vélsz az egy egészen más jelenség, mégpedig az, hogy a mágnespólusok között mozgó alumínium korongban örvényáramok keletkeznek, ezáltal fékeződik a korong.
Próbáld meg, hogy az erős mágnest egy alumínium lemezen (pl. 2 mm-es) keresztül közelítesz egy másik ugyanolyan mágnessel, vagy vasdarabbal. Azt fogod tapasztalni, hogy mintha az alulemez ott sem lenne, úgy reagálnak egymásra a mágnesek. De ha egy vaslemezzel teszed ugyanezt, egészen mást fogsz tapasztalni. Mintha a mágnes ott sem lenne a másik oldalán.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gerry
aktív tag
aktív tag


Csatlakozott: 2006.10.12. Csütörtök 6:22
Hozzászólások: 8

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 27, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A perendev motorról.

Letöltöttem a szabadalmi leírását a motornak és lenne pár észrevételem.
Megnéztem a videókat a neten és nagyon gyanús, hogy amikor elindítják a motort akkor a kamera miért nem járja körbe a szerkezetet üzem közben? Csak akkor mutatja a tengely másik felét amikor már kinyitják az állórészt és lassúl a motor. ???
A különböző leírások, grafikák amelyek leírják a mágnesek elhejezését, éppen azt bizonyítják, hogy nem lehetséges a működése, hisz a mágneses erőviszonyok mindíg kiegyenlítik, kioltják egymást. (arany arány)
A szabadalmi leírásban írva vagyon, hogy mindegyik mágnest bele kell tenni egy vascsőbe, ez oldalról kiegyenlíti a máneses erővonalakat. Tehát, ha oldalról közelítünk a mágnes felé egy másik mágnessel, akkor kevésbé vonza-taszitja egymást a mágnesek pólusa (ez így van kipróbáltam). A szabadalmi leírásban a vascső teteje 45fokban le van vágva (a máneses erővonalak irányítására).
Ja és tudom, hogy a szabadalmi leírásokat nem azért csinálják, hogy utánépíthető legyen a készülék.
Vagy valakinek sikerült hasonló motort építeni?
És mi lenne ha a vascső helyett aluminiumot használnánk. Az aluminium is mágnesezhető!!! Lásd mágnesfék+aluminium tárcsa!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 26, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Kösz a tájékoztatást. Èn csak azt közöltem hol szereztem én be az eredeti nagyságú mágneseket. Ha a Szentlászló téren vannak és olcsóbbak akkor biztos hogy jobb ott.
Néha nem olyan egyszerü bizonyos dolgokat beszerezni mert nincsennek a sarki TESCOban.
Egyszer beakartam szerezni az egyik találmányomhoz egy radiálisan mágnesezett mágnesgyürüt. Kommunikáltam is egy kinai mágnesgyár mérnökével és azt mondta a köcsög hogy ilyen gyürüket nem lehet egyben létrehozni, csak szegmensekböl összerakni.
Hmm, a szegmenseknél csak ez a baj hogy általam ismeretlen okokból ha össze vannak rakva majdnem elvesztik a mágnesességüket.
Na végre kaptam valahonnan nagynehezen egy használt egészben gyártott mágnesgyürüt.

Üdv:mad dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 25, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mad dog írta:
Helló!
helyesbitek: Az eredeti SMOT mágneseket nem a www.schallenkammer.de lehet megrendelni hanem a www.magnetsysteme.de.
ÜdV:mad dog
Nem lenne egyszerűbb itthon beszerezni a mágnest? Látogass el a www.euromagnet.hu oldalra, vagy BP.-en a X.ker. Szent László tér 20 alá.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 25, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

helyesbitek: Az eredeti SMOT mágneseket nem a www.schallenkammer.de lehet megrendelni hanem a www.magnetsysteme.de.

ÜdV:mad dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 15, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Jelentkezek újra! Twisted Evil
A mégnesgummikkal amelyek a hütök ajtajában vannak a legjobb kisérletezni, mert tetszés szerint darabolhatók, ragaszthatók és hajlithatók Idea

Üdv: mad dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 10, 17:57    Hozzászólás témája: Re: SMOT Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Lala!

Tudom milyen erösek a neodynium mágnesek...nagyon, és ezért nem is ajálnám a SMOThoz öket. Két összetapadt 25x25x12,5 neodynium mágnesröl volt szó. Tettem egy ajánlatod hogy ha valaki öket puszta kézzel szétveszi akkor adaajándékozom öket. Próbálkozott vele kb 10 kétméteres gyerek és izzadtak. Gondolom egyiknek sikerült is nagynehezen szétvenni öket. Akkor jött egy kiscsaj és olyan gyorsan szétszedte hogy azt sem láttam hogy csinálta. Utánna elmagyarázta hogy csavarni kell öket.
A Perendev motor elöállitása biztos ésszerübb mint a SMOTé hiszen a SMOT csak egy játékszer. A SMOT csak arra jó hogy egy kezdö bebizonyitja saját magának hogy szabadenergia van.
Külömben a SMOT kimeneténél egy kicsit segit jobbról balról egy egy sperlemez behelyezése...

Üdv Mad dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 09, 20:57    Hozzászólás témája: SMOT Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mad Dog!

A mágnesek 20mm átmérőjüek, 20mm vastag hengerek voltak és borzasztó erősek. Nem vagyok gyenge gyerek, de csak nagy nehézségek árán tudom őket szétszedni. Eredetileg a Perendev motorhoz ill. annak lehetséges vállfajához rendeltem, de ahhoz kevés volt. Majd veszek még hozzá megfelelő mennyiséget és összeállítok egyet. Rengeteg infót szedtem le a netről/szinte ami fellelhető volt/. A SMOT-ra visszatérve kb. 50cm hosszú pályát csináltam, amin nagyszerűen gyorsul a golyó. Ugyan az előbb említve nem esik le, de igazából nem is érdekes. Az elv a lényeg. Most egy folytonos kört építek meg és úgy próbálom ki. Majd beszámolok.

Köszönöm a választ egyébként! Üdv: Lala
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 09, 20:12    Hozzászólás témája: Re: SMOT Hozzászólás az előzmény idézésével

gabylala írta:
Szia Mad Dog!
Én is kipróbáltam a SMOT-ot. A golyó szépen végig is ment a csatornában, de a végén nem esett le, hanem magához vonzotta az egyik oldal utolsó mágnese. Lényeges a mágnesek fajtája és formája? Nekem 20mm x 20mm-e henger alakú neodímium mágneseim vannak nem téglalap alakú ferrit/ ha jól láttam a videón/ mágnesek.
Ezeket raktam ill. tapasztottam hozzá egy laposvashoz.

Köszönöm válaszod: Lala


Helló Lala!

A mágnesek formája és az ereje is mérvadó. Nem emlitetted milyen vastagok voltak 20mms NDFEB korong mágnesek, de ennek a nagyságnak mindenképpen legalább 5 kg a húzóereje de inkább több. Az eredeti 40x25x10 es ferriteknek kb 1kg a húzóereje. A szekrény mágneseknek ugyancsak ferriteknek 11x24x6 pedig kb 120 gr.
A helyedben lemérném hány kg vasat tud megtartani a 20mms NDEFB mágnes és a golyónak a súlya legyen kb annyiszor 120gramm, de nem ajánlom az NDFEB mágneseket, mert a ferritekkel sokkal könyebb kisérletezni meg olcsóbbak is. Az NDFEBnél már a mágnes iv összeeröltetése is külön müvészet. Kár hogy nincs videóm arról hogy milyen küzdelmekkel árán raktam össze egy NDFEB mágnes gyürüt szegmensekröl. A tesóm bizonyithatja hogy egy nagyon húzós ügy volt, de valahogy mégis sikerült.
Wuff wuff
Üdv Mad Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabylala
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2007.03.08. Csütörtök 17:41
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Pápateszér

HozzászólásElküldve: 2007 Márc. 08, 17:59    Hozzászólás témája: SMOT Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Mad Dog!
Én is kipróbáltam a SMOT-ot. A golyó szépen végig is ment a csatornában, de a végén nem esett le, hanem magához vonzotta az egyik oldal utolsó mágnese. Lényeges a mágnesek fajtája és formája? Nekem 20mm x 20mm-e henger alakú neodímium mágneseim vannak nem téglalap alakú ferrit/ ha jól láttam a videón/ mágnesek.
Ezeket raktam ill. tapasztottam hozzá egy laposvashoz.

Köszönöm válaszod: Lala
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 25, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem találsz eredeti mágneseket, akkor keress bármilyen téglalap alakú mágneseket( 30 darabot) és segitek megcsinálni.

Üdv: mad dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
FreeNemesis
új tag
új tag


Csatlakozott: 2007.02.22. Csütörtök 20:22
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 24, 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Mad Dog
Engem érdekelne a SMOT-ot, Tudnál képeket csinálni róla és részketes leírni hogy milyen anyagokat használtál? +köszönném

bye
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 19, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nem müxik a SMOT odadhattok a sintérnek!

Wuff Wuff!

Üdv:Mad Dog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fgab
Moderator
Moderator


Csatlakozott: 2006.12.04. Hétfő 18:02
Hozzászólások: 750

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 17, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vki tud vmit qcsongiról?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 16, 14:30    Hozzászólás témája: Re: Smot Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves mad dog!

Áruld el légyszíves, hogy mi is ez a SMOT! Azt is szívesen látnám, hogy hol találni erről bővebb leírást. Lehetőleg magyarul, mert én még a régiek közül való vagyok, akik angol helyett oroszt tanultak kötelező módon.

Helló!

Sajnos magyar leírással nem tudok szolgálni. A SMOT eredeti leirása ezen a honlapon található:http://jnaudin.free.fr/
A megfelelö stronciumferrit mágneseket meg ha jól tudom a www.schallenkammer.de szereztem be. 1Eur-60 Cent darab plusz postaköltség attól függöen mennyit veszel. A 25 mms vasgolyók helyett jobb a 30mms.
Ez elsö SMOTomat ha jól tudom 25x11x6mms szekrénymágnesekkel és 12,7mms golyókkal csináltam. Ugyanolyan jól müxik mint a fenn emlitett nagyobb változat, csak kisebb és olcsóbb.
Hogy a SMOTotot át lehet-e alakitani igazi örökmozgóvá az egy jó kérdés.
Természetessen átlehet de ehhez egy éles eszü megfontolt ember kell, aki hajlandó egy két napot rászánni.

Wuff Wuff!

Üdv mad dog!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 16, 14:30    Hozzászólás témája: Re: Smot Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves mad dog!

Áruld el légyszíves, hogy mi is ez a SMOT! Azt is szívesen látnám, hogy hol találni erről bővebb leírást. Lehetőleg magyarul, mert én még a régiek közül való vagyok, akik angol helyett oroszt tanultak kötelező módon.

Helló!

Sajnos magyar leírással nem tudok szolgálni. A SMOT eredeti leirása ezen a honlapon található:http://jnaudin.free.fr/
A megfelelö stronciumferrit mágneseket meg ha jól tudom a www.schallenkammer.de szereztem be. 1Eur-60 Cent darab plusz postaköltség attól függöen mennyit veszel. A 25 mms vasgolyók helyett jobb a 30mms.
Ez elsö SMOTomat ha jól tudom 25x11x6mms szekrénymágnesekkel és 12,7mms golyókkal csináltam. Ugyanolyan jól müxik mint a fenn emlitett nagyobb változat, csak kisebb és olcsóbb.
Hogy a SMOTotot át lehet-e alakitani igazi örökmozgóvá az egy jó kérdés.
Természetessen átlehet de ehhez egy éles eszü megfontolt ember kell, aki hajlandó egy két napot rászánni.

Wuff Wuff!

Üdv mad dog!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hjan
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.16. Hétfő 20:39
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2007 Feb. 08, 15:41    Hozzászólás témája: Re: Smot Hozzászólás az előzmény idézésével

mad dog írta:
Èn inkább a SMOTal kezdeném hogy biztos legyek benne hogy létezik szabad energia.
A SMOT müködik biztos ha valaki nem tolja el az arányokat. Egyszer meglátogatott egy elektromérnök és épp volt az asztalon egy SMOT. Àteresztettem rajta a szeme elött 3 vasgolyót. Mire ö rögtön kapcsolt és elmosolyodott "de örökmozgó nem létezik"
Nem kellett gyözködnömSmile

wuuf wuff!

Kedves mad dog!

Áruld el légyszíves, hogy mi is ez a SMOT! Azt is szívesen látnám, hogy hol találni erről bővebb leírást. Lehetőleg magyarul, mert én még a régiek közül való vagyok, akik angol helyett oroszt tanultak kötelező módon.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 19, 15:25    Hozzászólás témája: kétségbeesett help!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello mindenki!!!
Már próbálkoztam hosszabb időn keresztül egy egyszerűbb gép megépítésével, azonban a várt eredmények elmaradtak. Mindezek ellenére nem szeretném feladni a dolgot, ezért próbáltam segítséget kérni tapasztaltaktól. A működési elv érthető, sajnos azonban elektronikából nm vagyok túl joo (nm a fizika a hivatásom). Érdekelne h valaki rendelkezik-e egy működő és funkcionáló modellel, ami "lemásolható" ill "felhasználható"!!! (Személyesen is (Emil) várnám vállalkozó szellemű emeberek jelenkezését!!!)
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 16, 11:02    Hozzászólás témája: Re: segítség!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!


Szerintem ezen a honlapon minden lehetséges segitség megvan a Bedini generátor megépitéséhez. Shocked


wuff wuff!
Üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ecologist
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2007.01.10. Szerda 17:32
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 10, 17:42    Hozzászólás témája: segítség!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Segítséget szeretnék kérni a Bedini-féle inegyen energia generátor megépítéséhez, sajnos azonban az elektronikából nem vagyok a toppon... Shocked
Szóval ha valakinek tapasztalata van ilyesmiben, esetleg működő modellel is rendelkezik, kérem reagáljon... Very Happy
yakoo@freemail.hu
_________________
ÜDV. mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 08, 16:42    Hozzászólás témája: Smot Hozzászólás az előzmény idézésével

Èn inkább a SMOTal kezdeném hogy biztos legyek benne hogy létezik szabad energia.
A SMOT müködik biztos ha valaki nem tolja el az arányokat. Egyszer meglátogatott egy elektromérnök és épp volt az asztalon egy SMOT. Àteresztettem rajta a szeme elött 3 vasgolyót. Mire ö rögtön kapcsolt és elmosolyodott "de örökmozgó nem létezik"
Nem kellett gyözködnömSmile

wuuf wuff!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 08, 16:33    Hozzászólás témája: Re: Bedini Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Nem akarok nagyon okos lenni, de szerintem a legfontosabb lenne hogy duplikáld a gépet pont úgy ahogy Bedini csinálta.
K.b. 50 Eurba kerül az egész.
Szerintem Bedininek 1984es,85ös tervei sokkal egyszerübben kivitelezhetök, olcsóbbak és hatásosabbak.

mad dog!
(murdock)
Wuff!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 30, 19:01    Hozzászólás témája: Re: Bedini Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali

7Ah-s zselésekkel probálkoztam eddig, ill néhányszor egy 70Ah-s normál akkut is töltöttem de kevés sikerrel.
Másik kérdésedre egyértelmü a válasz, valoszinüleg nem mert akkor már nem itt tartanék, a leirás természetesen egy csomo kérdést nyitva hagy, a gyakorlati megvalósitás a kevés info miatt nem egyszerü.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mad dog
VIP Fórumozó
VIP Fórumozó


Csatlakozott: 2006.12.27. Szerda 12:00
Hozzászólások: 46

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 27, 12:07    Hozzászólás témája: Re: Bedini Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Hány amperórásak az aksik?
Mindent úgy csináltál ahogy Bedini?

Üdv:mad dog

wuff wuff
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
papir
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó


Csatlakozott: 2006.10.18. Szerda 18:36
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2006 Okt. 18, 18:52    Hozzászólás témája: Bedini Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali

Én alapszinten épitgetem a Bedini-motort de vannak gondjaim vele, ott tartok hogy a lemerült akkut mindig elkezdi tölteni de egy-másfél volt után megáll az emelkedés az akkufesz nem változik tovább.
Van-e a témában tapasztalata valakinek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ingyen energia Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd