A Fehér és Fekete mágia

 

A mágia  nem csak eszköz, hanem cél. Törni, zúzni, építeni egyaránt lehet vele, ahogy azt Eileen Holland a Boszorkánypraktikák című művében megállapítja. Mitől fehér egy mágia és mitől sötét? Mindnyájan tisztában vagyunk ennek fogalmával. A fehér mágia a jó célokra, mások segítségére ,illetve a magunk könnyítésére szolgáló varázslatok, amivel nem ártunk senkinek. A varázslatok mögött álló szándék a fontos: Ha erőnket ártásra, gonoszságra, bosszúra használjuk, az fekete mágia. A sötét oldal, a sötét varázslat rendkívül csábító, olyan erőt és hatalmat kínál, amelyről álmodni sem merünk. De téved az, aki a fehér mágiát alábecsüli – a jó és a rossz kiegészíti egymást. Valójában a támadás hatásosabb, látványosabb, mint a védekezés, de nem erősebb. Sosem lesz az. Ez az oldal kizárólag a fehér mágiával foglalkozik, és mindenkit óva intünk attól, hogy a tanulmányozza a sötét mágiát, mert a legerősebb, legszilárdabb akaratú boszorkányok is elvesznek benne. A rögtönzött hatása ugyanis meglepően sikeres, de hosszútávon megkapjuk a tetteinkért járó büntetést, és a következmények felettébb súlyosak lehetnek. Persze nagy hatalmat ad kezünkbe, de egy idő után nem bírjuk kezelni, és elmerülünk benne, legyőz minket. A jó hatása pedig sokkal kedvezőbb számunkra. Ugyanis az élet háromszor adja vissza azt, amit mi magunk cselekedünk, ahogy az intés is mondja: Háromszor jó, Háromszor rossz. Ha jót teszünk vki mással a mágiánk segítségével, annak a személynek a beleegyezésével persze, akinek segíteni akarunk, akkor azt háromszor kapjuk vissza valamilyen formában. Ám ez igaz fordítva is: ha fekete mágiát használunk valaki ellen, az szintén visszaüt ránk, vagy a közvetlen környezetükre, akár szeretteinkre is. Háromszor erősebben, mint ahogy mi tettük. Pl. én most nagyon haragszom Kingára, mert kicsúfolt. Átkot mondok rá, hogy törjön el a lába. Másnap bemegyek a suliba, és Kinga sehol. Az oszt. Társaimtól megtudom, hogy tegnap autóbalesete volt, amelyben eltörte a lábát. Akkorra a haragom már réges rég elpárolgott, ő neki viszont még legalább egy hónapig kell szenvednie az átkom miatt. Teljesen mindegy, hogy az ő hibája volt-e. Közvetve igen, mert nem viselkedett helyesen vagy jón. De az átkot én mondtam ki, nem más. Vagyis mégiscsak az én hibám, akárhogy szépítjük a dolgot … aztán

egy hét múlva meghal a kiscicám, pedig semmilyen betegsége nem volt. Kiderül, hogy anyukám tüdőbajos, vagy kitöröm a bokám. A természet ezerféleképpen büntethet. De a lényeg, hogy háromszor adja vissza, amit varázsolunk. Mondok egy ellenpéldát. Tegnap Anna

nagyon kedvesen kiállt mellettem amikor a Liza és a barátnői undok megjegyzéseket tettek rám. Elbeszélgetek vele, és pár perc után kiderül, hogy nem akar hazamenni, mert otthon gondjai vannak. A szülei nagyon sokat veszekednek mostanában, és valószínűleg el fognak válni. Anna ezért rettenetesen szomorú. Még aznap kigondolom, hogy segítek rajta. Egy békevarázslatot hajtok végre, amitől abbamaradnak a vitáik, és a dolgaik rendeződnek. Nyugodtan és ésszerűen meghallatják egymás gondjait, és megbeszélik a vitáikat, majd véglegesen békét kötnek. Kiderül, hogy nem figyeltek eléggé egymás problémáira, a túlzott rohanásban nem vették észre a másikat. Anna boldogan újságolja nekem az iskolában, hogy a szülei kivételesen ma reggel vidáman ébredtek, és azzal köszöntötték, hogy véglegesen kibékültek. Nagyon jó érzéssel tölt el, hogy segítettem Annának, nem is beszélve arról, hogy mit kapok cserébe! Nem véletlenül van az a mondás, hogy jó tett helyébe jót várj! Pár nap múlva csakúgy mennek fel a jegyeim, pedig nem tanulok egy perccel sem többet, mint előtte. Apukám meglep egy új mountain bike-kal, noha nem állunk különösebben jól anyagilag, vagy éppen nyerek egy kétszemélyes utazást a Bahamákra.

       Persze ezek csak kis példák voltak… ha mondjuk gyilkosságot követek el (persze nem, ez csak egy példa, én csak annyit mondok rá, hogy „Isten őrizz!”) akkor valószínű, hogy a büntetés a szeretteimen megy végbe, ami akár halálos kimenetelű is lehet. És mivel háromszor kapom vissza, valószínűleg több áldozat is lesz (nem feltétlenül halálos, mert vannak a halálnál sokkal rosszabb dolgok is). Valóban, eléggé ijesztőnek hangzik ez, de akik nem használnak fekete mágiát, azzal nem is történhetnek meg. Legalábbis büntetés céljából. De téved az, aki azt hiszi, hogy a jó boszorkányokkal csupa jó történik. Mivel mindannyian emberi lények vagyunk, történik velünk jó és rossz is egy arányban, hogy tanuljunk belőle. 

(Megjegyzem néha a rosszban is lehet találni jót.) De a jó és rossz mérlege jelentősen megbillenhet az egyik oldalra, ha annak megfelelő varázslatokat használunk. Ha magunkon akarunk segíteni -  ami ugye nem ritka – az  szintén fehér mágia, persze csak ha nem ártunk vele senkinek.

    Több kifogást találtak már a fekete mágia mellett az érvelők. Itt van például egy, ami azt mondja : a hármas törvény értelmében ki kell egyensúlyozni a világmindenség erőit, és ha túl sok jó van a világban, ellensúlyozni kell egy rosszal. Pl. ha csinálok két rontást, azt rögtön ellensúlyozni tudom két gyógyító varázslattal. Ám ez így nem igaz. Jómagam egyetértek Eileen Holland-el, aki szerint ezt csak a magukat mentegető boszorkányok találták ki, akik fehér boszorkányoknak tartják magukat, ám sötét varázslatokat hajtanak végre. Azt hiszem többet nem kell magyarázzam, miért elítélendő ez a feltételezés.

    A következő példa az, amikor a tapasztaltabb boszorkányok azzal érvelnek, hogy egyes esetekben a fekete mágia használata elengedhetetlen. Ebben lenne is némi igazság, de én mégis azt mondom, hogy a fehér mágia is ugyanúgy használható igazságszolgáltatás gyanánt. Gondolok itt a rontáselhárításra, a védelemre, a kötésekre, amikkel nem ártunk senkinek, mégis megakadályozzuk a lehetséges veszélyt.

    Mindenképpen azt ajánlanám, hogy magunk és mások érdekében NE használjunk fekete mágiát. Egyrészt mert az élet előbb-utóbb úgyis mindenkinek megadja azt, ami jár, másrészt pedig saját magunknak sem okozunk kellemetlenségeket. Ha ez valakinek elég sovány vigasz lenne, hát varázsoljon szépeket szeretteinek, és rögtön jobb kedvre derül, a haragja azonnal el fog párologni. Ezt garantálom. Mellesleg a jó tevés nem csak másoknak jó, hanem ugyanúgy nekünk is. Hasznosnak és szükségesnek érezzük tőle magunkat, főleg ha látjuk az örömöt, amit a mi segítségünk okozott. Meg persze ott van a hármas törvény … háromszor jó … háromszor rossz … J

Pont ezért, századszorra is elismétlem, ha kell:mindenki óvakodjon a fekete mágiától! Ne vásároljunk ártó mágiáról szóló könyveket, és az ilyen közösségekbe se látogassunk el! Erőnket csakis jó célokra szabad használni.

 

 

„ A mágia szeretet. Minden varázslatot szeretettel eltelve szabad csak végezni. Abban a pillanatban, hogy harag vagy gyűlölet szüremkedett érzéseink közé varázslás közben, ingoványos talajra tévednek, amely végül elnyeli önöket.”

                                                                                                                 Scott Cunningham