Makettező/Klub: Boros Róbert
Megnevezés: G527 250 gallonos tartályutánfutó
Gyártó: Bilek (CZ) ex ITALERI
Méretarány: 1:35
Katalógusszám: 996
Anyag: fröccsöntött műanyag
Alkatrészek száma: 30
Matricák, festések: 1 katonai járműhöz, egyszínű zöld
Kiegészítők: ---
Megjegyzés:

1/35-ben elég nehéz olyan járművet találni, ami nem kötődik szorosan a haditechnikához. A cseh gyártó 18 éves készlete tökéletesen alkalmas ilyen igények kielégítésére. A kisméretű vontatmányt bármikor föl lehet helyezni egy mezőgazdasági témájú kompozícióra, habár a tartálykocsit, valóban, a második világháborúban gyártották a U.S. Army számára, és az útmutató, és a matricalap által is egy ilyen elkészítésére van lehetőség. Itt megjegyzendő, hogy a doboztető rajz, és a  matricák ellenére, a G527 vízszállításra, lett tervezve, így a "FLAMMABLE", feliratokat lehagyhatjuk nyugodtan. A készlet egyszerű mint egy ék, egy-másfél óra munkával  festhető állapotba hozható, szóval egy könnyed esti építést biztosít. A részletességre nem lehet panasz, legfeljebb pár részlet, mint a csap alatti tálca amit egybe öntöttek, viszont ha valaki egy civil kézbe került, már szerelt járművet akar építeni, annak tökéletesen megfelel. Talán csak a föltekert csövet fogja valaki lecserélni, ha minimálisan föl akarja javítani. Az alkatrészek vastagsága sem zavaró, mert ahol problémát okozhatna, ott nem látszik. A sorják és a kilökőtüske nyomok könnyen eltávolíthatóak. Egyik további előnye a keleti makett létére, hogy az alkatrészek számozása, a kereten is fel van tüntetve, ami inkább azért róható fel a gyártónak, mert egy Italeri újradobozolásról van szó, amit az alvázra öntött feliratból is tudni fogunk.

Összefoglalva, ez a készlet remekül megéri az árát. Legfőbb előnye a könnyen építhetőség, és az ára. A részletességben is kielégítő, de ha valaki jobbat szeretne, az találhat maratott alvázat hozzá, vagy megveheti a jóval drágább műgyanta Verlinden készletet.

A hátrányai viszont a kis részletekben rejtőznek. Legnagyobb talán az, hogy ha utána nézünk, akkor láthatjuk, hogy az Italeri ezt a készletet egy dobozban adta ki, a platós változattal együtt, ami így másfélszer kerül csak annyiba, mint ez az újrakiadás. A másik amit viszont az Italerinek róható föl, hogy az áttört lemezt valószínűleg azért nem csinálták meg, hogy a logót föl tudják nyomni valahova. Utolsóként, pedig a matricalap említendő meg. Mint írtam, a tartályt főleg vízszállításra tervezték, ehhez viszont nem kapunk semmilyen matricát, vagy utalást, az építéskor. A másik, pedig, hogy a kölcsönbérleti szerződés miatt biztos kerültek az angolokhoz, és az oroszokhoz is belőlük, de ahhoz nem kapunk semmilyen jelölést, főleg az utóbbihoz várnánk el egy cseh gyártótól. Ha van fölösleges  vörös csillag matricánk, akár orosz darabot is építhetünk belőle.
Értékelés:
Internet: http://www.bilekhobby.cz/