Bejelentkezés

Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Regisztráció

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Hozzászólások

 Téma nyomtatása
Dobóelőkék
yaxeycarp
#1 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.17 16:44:54
Főadminisztrátor


Hozzászólások: 8
Regisztrált: 03.01.10

Itt beszéljük, meg a dobóelőkék alkalmazását.
 
yaxeycarp
#2 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.17 16:53:05
Főadminisztrátor


Hozzászólások: 8
Regisztrált: 03.01.10

Szaasz Todak!
Válasz a kérdéseidre: Én 31-es lágy fonott "dobó" előkét használok, nem szimpi megoldás, de megvan az oka. Sokat horgászom egyedül, recsken etetőhajós behordó módszerrel. Régebben 38-as berkley monofil előkét használtam, de a fárasztásokkor (és ez minden monofilra igaz) megcsavarodik, és behordáskor gyűrűsen ugrik le a dobról és beleakad a rod pod kiálló alkatrészeibe. Amikor egyedül viszed be a szereléket, csak a hajó távirányítóját tudod kezelni, így bármilyen jó a behordós módszered a zsinór laza marad, és be tud hurkolódni. Kipróbáltam a lágy fonottat, azzal megoldódott a probléma.
Nem igazán barátságos a dolog, de sajna itt is érvényes az elv valamit valamiért. Amikor dobálós pecáltam, a 38-as mono elég volt 110 gr-es ólomhoz is, sőt ha megin dobálós pecálok azt fogom használni. Azért tudni kell, h a 0,38 mm berkley (víztiszta) az egy nagyon megbízható madzag.
A leadcor-t hidd el érdemes használni, de max 70 cm hosszban, hogy dobni is kényelmesen lehessen tőle. Mondjuk megkötni (inkább ragasztani) türelemjáték, de megéri.
Remélem segítettem!
Üdv: Yax!Cool
 
todak
#3 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.17 19:02:01
Kezdő fórumozó


Hozzászólások: 4
Regisztrált: 17.01.10

Köszi a válaszokat!Egy lépéssel előrébb léptem.Wink
Szerintem megpróbálom ezt a berkley madzagot...
A horgaidat milyennel kötöd és milyen erősségben?Köszönöm a készséges segítségedet!Egyébként leírhatod,miként szereljem a leadcore-t?(Ha van kedved)Üdv todakGrin
 
yaxeycarp
#4 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.17 20:01:31
Főadminisztrátor


Hozzászólások: 8
Regisztrált: 03.01.10

todak írta:
Köszi a válaszokat!Egy lépéssel előrébb léptem.Wink
Szerintem megpróbálom ezt a berkley madzagot...
A horgaidat milyennel kötöd és milyen erősségben?Köszönöm a készséges segítségedet!Egyébként leírhatod,miként szereljem a leadcore-t?(Ha van kedved)Üdv todakGrin

Hamarosan megteszem, egy kis időt kérek!
Cool
 
carpfan
#5 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.18 11:05:10
Haladó fórumozó


Hozzászólások: 11
Regisztrált: 11.01.10

yaxeycarp írta:
todak írta:
Köszi a válaszokat!Egy lépéssel előrébb léptem.Wink
Szerintem megpróbálom ezt a berkley madzagot...
A horgaidat milyennel kötöd és milyen erősségben?Köszönöm a készséges segítségedet!Egyébként leírhatod,miként szereljem a leadcore-t?(Ha van kedved)Üdv todakGrin

Hamarosan megteszem, egy kis időt kérek!
Cool





Azt nem próbáltátok még hogy a nyeletőféket bekapcsoljátok,és úgy húzzátok be?Feszes marad a zsinór, olyan mintha a hal húzná.
Vagy lehet kapni behúzó csipeszt is már amit csíptetni kell a dobra és fokozatosan engedi a zsinórt.
De szerintem, mivel 110g os ólmot használsz megtudod feszíteni a zsinórt utána.
Zsinór. Én a trabucco zsinórokat használom,abból is Surf Cast-ot.
FrownBehúzáshoz minek dobóelőke?Frown
 
todak
#6 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.18 16:34:46
Kezdő fórumozó


Hozzászólások: 4
Regisztrált: 17.01.10

Helló carpfan!Az a problémám,hogy idén készülök először bojlis túrára.Régóta horgászom,de a nagyponty horgászat eddig "elkerült".Tavaszig próbálom összeszedni egy-két praktikus tanácsot,mert nem vágom milyen lenne az ideális előke dobáshoz!Csónakot még nem szeretnék venni ezért marad a dobás.Azért köszi a válaszodat!Üdv todak
 
carpfan
#7 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.18 20:06:06
Haladó fórumozó


Hozzászólások: 11
Regisztrált: 11.01.10

todak írta:
Helló carpfan!Az a problémám,hogy idén készülök először bojlis túrára.Régóta horgászom,de a nagyponty horgászat eddig "elkerült".Tavaszig próbálom összeszedni egy-két praktikus tanácsot,mert nem vágom milyen lenne az ideális előke dobáshoz!Csónakot még nem szeretnék venni ezért marad a dobás.Azért köszi a válaszodat!Üdv todak


Helló.
Ami késik nem múlik Grin Én minden évben ott kezdem a horgászatot,és elég gyakran járok az év többi napjain is.
Én a Trabucco Surf Cast 0,25 et használom főzsinórnak csapónak pedig a Trabucco Sinkig et hsaználom 0,35 ben. Bivaly erős.Nekem ez jött be.
Sok mindent próbáltam már,de ennél maradok. Még a Trabucco Soft Carp HV jöhetne szóba nálam csapónak

Szerkesztette: carpfan - 2010.01.18 20:09:54
 
yaxeycarp
#8 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.18 20:17:09
Főadminisztrátor


Hozzászólások: 8
Regisztrált: 03.01.10

Szaasztok!

Behúzás: azért használok dobó előkét, mert nem vgdalom le mindig, mert azért a behúzások közt dobok is néhányt, főleg, ha nagyon megy a hal. A nyeletőfékes dolog felejtős, nagyon pödri a zsinórt, rémes eredménye lehet, egy néhány napos túrának. A behúzó csipesz elvileg jó, de van néhány eset, amikor kicsit kavarok a hajóval (mellé nyúlok, visszafele jön, a vízre helyezéskor) akkor könnyen összeugrik a mono. A zsinórmárkák jók amit írtatok, nekem is beváltak, csak valahogy a berkley volt szimpi azért vettem. Főzsinórnak fox warriort (0,31) használok, de ha cserélem akkor sufix-out fogok venni neonzöldet.
 
carpfan
#9 Hozzászólás nyomtatása
2010.01.18 20:23:38
Haladó fórumozó


Hozzászólások: 11
Regisztrált: 11.01.10

yaxeycarp írta:
Szaasztok!

Behúzás: azért használok dobó előkét, mert nem vgdalom le mindig, mert azért a behúzások közt dobok is néhányt, főleg, ha nagyon megy a hal. A nyeletőfékes dolog felejtős, nagyon pödri a zsinórt, rémes eredménye lehet, egy néhány napos túrának. A behúzó csipesz elvileg jó, de van néhány eset, amikor kicsit kavarok a hajóval (mellé nyúlok, visszafele jön, a vízre helyezéskor) akkor könnyen összeugrik a mono. A zsinórmárkák jók amit írtatok, nekem is beváltak, csak valahogy a berkley volt szimpi azért vettem. Főzsinórnak fox warriort (0,31) használok, de ha cserélem akkor sufix-out fogok venni neonzöldet.


Helló.
Értem miért van előke a hajónálSmile
Más ötletem nem nagyon van akkor mert én mikor hajóval húztam be akkor is ketten voltunk.
Sufix:nekem az a véleményem,hogy aránylag gyorsan kiszálasodik.
 
Ugrás a fórumra:
Generálási idő: 0.53 másodperc
66,059 egyedi látogató