Szerző Téma: Megtörtént: Kilépések az Unióból  (Megtekintve 165 alkalommal)

Nem elérhető Mesélő

  • Mókusmester
  • Meghasonlott személyiség
  • *****
  • Hozzászólások: 208
    • Profil megtekintése
    • Tendaji Mágusképző
Megtörtént: Kilépések az Unióból
« Dátum: 2013. augusztus 24. - 12:02:58 »
Megtörtént: Kilépések az Unióból
Szerkesztette: Simon Campbell (Hermész Toronto)
Írta: Dikeledi Thema (Hermész Fokváros);
Megjelenés: Hermész Napilap, 2000. augusztus 24.

Az afrikai mágustársadalomban az elmúlt hetekben bizonytalanság volt az úr, lévén hogy nem volt hír a korábbi tárgyalások eredményeiről, sőt egészen máig hírzárlatot rendeltek el az Uniót érintő kérdésekben. Ma viszont Csád, Szudán, Niger, a Közép-Afrikai Köztársaság, Kongó és a Kongói Demokratikus Köztársaság közösen bejelentették, hogy augusztus 23-án hivatalosan is aláírták a papírokat, és országaik kiléptek az Afrikai MágusUnió egységéből.

Míg egyesek a lépésben az elmúlt hónapok politikai válságának megoldását látják mindkét fél számára, a nyilvánosságban legtöbben aggodalmas hangokat hallatnak, és Afrika újbóli szétesésére számítanak. A kilépő államok már létre is hozták a saját egységüket, a Varázslók Közép-Afrikai Szövetségét (VKASZ), amely teljesen a helyi problémákra és igényekre fókuszálna.

Az Unióban tátongó hatalmas lyuk komoly problémákat jelenthetnek a közel jövőre nézve: megszűnik a határtalan közlekedés az országok között, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy akár hoppanálás, hopp-por, vagy zsupszkulcs használatával, az ország területére csak ellenőrzőponton való áthaladással lehet be és kijutni. Az Uniónak természetesen megszűnik az ellenőrzése a területek fölött, így a polgárainak nem tud segítséget nyújtani a VKASZ területén, márpedig valóban azok Afrika legproblémásabb területeinek egyike.

Szeptember közeledtével komoly problémát jelenthet ez a Tendaji Mágusképző diákjainak és tanárainak, akik többnyire nemzetközi háttérrel rendelkeznek, ami igen csak nehezítheti a gondmentes áthaladásukat a határon. Kérdésünkre, az iskola az elmúlt évekhez hasonlóan a Dél-Szudáni Juba városban tartja a gyülekezőjét, ahova most kötelező jelleggel a felsőbb éveseket is várja. Korábban, a felső évesek saját maguk oldhatták meg az iskolához való eljutást a hegyeken és őserdőn keresztül, de most az Unió védelme nélkül, az iskola megszüntette ezt a lehetőséget számukra.

Várjuk véleményeteket a hozzászólások között!

Nem elérhető Lumis

  • A Nap Hőse
  • **
  • Hozzászólások: 96
    • Profil megtekintése
Re:Megtörtént: Kilépések az Unióból
« Válasz #1 Dátum: 2013. augusztus 28. - 17:26:23 »
Én a politikát sosem szerettem mert mindig csak azt láttam benne, hogy a sok pénzből hogy lehetne még többet csinálni és hogy lehetne ellopni azt stb. persze a politikusok és az egyéb nagyhatalmuak kezébe téve. Egész Afrika sajnos nem a gazdagságáról hírek, folytonos az éhezés, betegség a gyermekek halálozási aránya hatalmas ezáltal nem biztos hogy hű de jót tesz ez a kiválás. Habár én látok benne jó oldalt is azt nem figyelembe véve persze hogy nőhetnek a határ menti viták, és felbuzdulások tüntetések stb, kevesebb ország jobban tud egymásra koncentrálni.