Emo stilus (:
Emozene.
Az emo zene egy újfajta alternatív vonal, a '90-es évek közepén keletkezett vegyes műfajú zenei irányzat. Ahardcore punk és a pop ötvözete. Sokak értetlenül néznek, amikor meghallják a pop-os dallamokban megszólaló hörgést, üvöltözést. Az igényesebb bandák néha áthúznak kicsit progresszívebb irányba,változatos gitárszólókkal, dobparádéval tarkítva zenéjüket. A dalszövegek általában személyesek, a lelki világgal, a szerelemmel, barátsággal kapcsolatosak, érzelemgazdagok (innen a név: emotional=érzelmes). A dühösségtől a szomorúságon át a boldogságig terjednek az érzelmek. Manapság az emo zene távolabb került a punk hangzásvilágától és egyre több együttes tér át az elektronikus hangzásra. Az emo zene egyre népszerűbb a tinédzserek között. Mivel sok olyan zenekar van, akiknek az emo-s léte erősen vitatott, ezért szándékosan nem sorolunk fel az oldalon egyet sem. Erre nyugodtan használjátok a fórumot! Az itt található képek iak illusztrációként szerepelnek!


Az emo trend sokkal több, mint egy átlagos stílus. Az emo-s emberek kívülállóknak tűnnek, ez főleg a stílusérzékenységük eredménye. Általába feszülős ruhákat hordanak, színük legtöbbször fekete, és vadabb színes cuccok. Mintázatuk általában csíkos, pöttyös, kockás, halálfejes és nem ritkák a zenekaros pólók és pulóverek se. Szinte kötelező a répaszárú nadrág és a tornacipő. A cipő márkája általában Converse, de gyakori a Vans, a DC és az Etnies is. Sokan saját maguknak készítenek ruhát vagy a már meglévőt alakítják át saját ízlésükre. Lányoknál előfordul a rikító színű vagy mintás miniszoknya, illetve az ugyanilyen színű/mintájú harisnya.

Emo fajták:
Tolerance-emo
Az angol acceptance szóbol ered.jelentése: elfogadás.
A lényege az, hogy toleránsak, megértőek.
Ha meglát az utszán egy emot nem rögtön a hülye geci poser szöveget nyomja, mert nem ítél anélkül hogy megismerne valakit.
Álalában szeretik az állatokat, néhányan vegetáriánusok is.
Az emberi egyenjogúság az álmuk.
Kinézetben:
nem feltétlen festett a haj, mert úgygondolják hogy az emo lényege nem a haj és a kinézet, ill. nemszeretik a beskatujázást sem.
kiegészítők:
Gyűrűk,karkötők,nyakláncok,haj-szallagok..
Poser/Pózer
Nah szóval a possible, mint lehetsége erre alapszik az egész, hogy minden lehetséges ha akarjuk. Őket nem lehet annyira kiismerni, mert elég sok arcuk van. Általában próbálják a kedves arcukat mutatni, még akkor is, ha valakit leütnének. Furcsa náluk az érzelem kinyílvánítás, eléggé szeszélyesek, ha pedig nyilvánosan sírniuk kéne vagy valaki látná őket sírni, inkább a halál. Nagyon kevés embert engednek közel, csak azokat akik kiérdemlik. Próbálnak reálisan gondolkodni, mégis elmerülnek az álmodozásban. És hogy milyen zene? Jó kérdés, hát az biztos hogy zúzósak, szókimondóak, ha stílust kéne mondani, akkor punk, industrial, HC,metal meg ilyenek.
Hard emo
A külvilággal teljesen antiszociálisak! Depressziósak, sok rossz éri őket ezért sokkal gyakrabban menekülnek az öncsonkitásba, mint a megszokott emo-k. Csakis emo zenét hallgatnak. Öltözködésükbe csak a fekete sorolható be, bár ugyanúhy öltözködnek mint amiket eddig olvastunk és láttunk. Tehát a hard emo, ugyanaz mint az emo, csak sokkal jobban támaszkodik a szokásokra.
Half'n emo
Irása: Half'n emo
Jelentése: fél-emo
Bennük is megvan az emo életérzés, csak ők ezt nem nagyon éreztetik a külsejükön. Ők is emot hallgatnak, meg rockot. Úgy is öltözködnek mint az emo-k, csak kevésbé. Tehát egyiknap hordhatnak kék pulcsit, másnap pedig egy fekete pólóban fog suliba menni...
De FONTOS! A HALF'N EMO NEM = A POSERREL! FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK!
Fake
Biztos, hallottad már ezt a szót, ha van myviped, vagy iwiwed... A fake (ejtsd.: fék) végülis azt takarja, hogy valaki másnak állítja be magát... Tehát hamis... Feltesz valaki másról képet, és azt mondja, hogy az ő. Nekik ez csak akkor sikerül, ha egy külföldi emoról tesz fel képet, akit nem ismernek az emberek... De olyan is van aki elég hülye módon, modelről tesz fel képet... Én egyszer egy olyat láttam, hogy egy emokid, feltett két modelről képet, hogy az az ő csaja... És vagy 50 úgymond "emo" csaj írt, hogy de szép, és satöbbi, és de lennének a helyében... Szánalom... Viszont csak akkor mond valakire, hogy ő faker, ha van rá bizonyítákod, és nem csak azért, mert szerinted az és kész... Rám is mondták már, pedig a fürdőszobámban fótoztam magam, szóval röhej, na mind1. Szóval ez a fake/faker. Remélem tudtam segíteni...
Hurt emo
a lényege annyi hogy belsőleg ugyanolyanok mint az emo-k érzékenyek,és nagy fájdalom van a szivükben..öltözékben mégis más..eggyik nap szinesen öltözködnek,másik nap tiszta feketében vannak..ez attól függ éppen hogy kelnek..ha szomorúan elő a feketével..
Én németes vagyok de ha jól tudom az hurt jelentése: fáldalom, fájni
igy az egész kiejtése valami ilyesmi:HörtImo
Saucy
Sokan nem tudják, hogy mi a különbség, pedig az egyik az emo egyik ága,
a másik meg egy myspace-ről kiindult trend. A scene és a saucy nem is hozható
kapcsolatba egymással, csak az öltözködés hasonló...
Azt már tudjuk, mi is a saucy. A scene-ről nem sok mindent lehet tudni,
mivel ez csak egy myspace-ről kiindult trend, amit elég sokan kezdtek el követni.
De kezdjük az elejéről. A saucy (hosszabb, ismertebb nevén: saucy-emo) az emoból vált ki, és vált önálló stílussá. A scene-t híres modellek kezdték terjeszteni, mint pl. Dakota Rose, Kiki Kannibal, Audrey Kitching. A saucy lényege, hogy merjünk változni, változtatni (bár ez egyre inkább kezd háttérbe kerülni). A scene célja a megbotránkoztatás, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet. Mindezt extrém, színes hajakkal, egyedi, néha már furcsa ruhákkal teszik. A saucy-k is szeretik az extrém ruhákat és hajakat, de az ízlésesség és az igényesség határain belül. A saucy-k, mint már korábban leírtuk, általában vidámak és kedvesek. A scene-nél ezzel szemben azt veszem észre,
hogy megvan egy alap „mindenki hülye csak én vagyok a szép" felfogás, és ezt a benyomást igyekeznek bunkó, sértő bemutatkozásokkal megerősíteni. Remek példa erre
Kiki Kannibal bemutatkozása. (Megnézhetitek a kikikannibal.com-on.) Most nézzük, hol tartunk most. Amerikában a scene a menő, ott szinte azt se tudják
mi az a saucy, mert annyira szeretnének a modellekre hasonlítani, hogyha választaniuk kell, inkább a scene-t választják. Itthon pedig valamiért a saucy híre megelőzte a scene-ét (jellemző egyébként magyarországra, hogy minden egy fél évnyi késéssel ér el hozzánk), és itt sokkal több saucy van, mint scene. Hogy miért? Valószínűleg azért, mert lehet, hogy Amerikában bejön az a bunkó stílus, amit a scene kezdett el terjeszteni, de itthon ez másképp van. Talán más az életfelfogásunk? Valószínű. De egy biztos, hogy még sokat fogunk hallani mindkét stílusról, mivel még csak néhány hónapja kezdtek elterjedni.
