Letöltés

Információk a ROM letöltéséről, segítség a megfelelő csomag kiválasztásához

Tovább

Néhány hasznos információ

A CyanogenMod csomagot ROM-nak hívjuk, ami egy .zip kiterjesztésű fájl. Tartalmaz mindent, ami a telefon működéséhez szükséges, ne csomagolgasd ki-be, és ne módosíts benne semmit, ha nem értesz hozzá!

Azokat a ROM-okat, amiket nem a gyártó ad ki, főzött ROM-nak hívjuk. Ez a kifejezés ne rémítsen meg senkit, valószínűleg pont az olyan emberek ragasztották rá ezt a kifejezést a nem hivatalos ROM-okra, akik nem merik kipróbálni. Lássuk be, a CyanogenMod bőven túlnőtt ezen a kifejezésen.


Először is beszéljünk a készüléked azonosítójáról. Nem, nem a típusát kell tudnod amit bekapcsoláskor ír ki, hanem a kódnevét. Mivel rengeteg féle telefon van, nem tudom felsorolni az összes kódnevet. Ezen a téren a Google kereső az egyetlen barátod, de ha mégsem tudod meg mi a kódneve a készülékednek, írj nyugodtan és megpróbálok segíteni. Írok egy-két példát hogy tudd, mégis milyen nevet kell keresned:

Ez azért fontos, mert így tudod megtalálni a telefonodra a megfelelő változatot.


A hivatalos oldal

A CyanogenModnak saját szervere van a ROM-ok tárolására, a build után ide fel is kerülnek azonnal. Beszéljünk egy kicsit erről az oldalról, melyet itt érhetsz el!

Bal oldalon a "TYPE" szó alatt láthatóak a CyanogenMod kiadások típusai:

all
az összes ROM, tehát nincs szűrés
stable
a legstabilabb verzió, az összes (vagy majdnem összes) hiba ki van benne javítva
release candidate
a stabil verzió előtti utolsó kiadás, néhány kisebb hibával, a legtöbbször stabil és alkalmas a mindennapi használatra
snapshot
nagyon hasonló a milestone-hoz, még tartalmaz hibákat
milestone
"mérföldkő" stabilabb, mint a nightly, de valószínűleg több hibát is tartalmaz
nightly
általában 24 óránként építik, kísérleti, a legújabb funkciókat tartalmazza, legtöbbször nem stabil
experiments
kísérleti ROM, nem alkalmas mindennapi használatra

Ez alatt az oszlop alatt találod a készülékek kódneveit, ha föléjük viszed az egeret, láthatod a teljes nevüket, rájuk kattintva pedig az elérhető ROM-okat. A csomagokat letöltheted hagyományosan, gyenge internet mellett torrent klienssel, vagy elküldheted a ROM Manager nevű Android alkalmazásba, amit a CyanogenMod egyik frontembere, Koushik Dutta írt és tart karban.


GAPPS

A GAPPS a Google alkalmazásokat takarja, beleértve a Play Store-t, a névjegyek szinkronizálásáért felelős háttérfolyamatot, a Google fiók bejelentkezéshez szükséges alkalmazást. Mivel ezek mind a Google tulajdonai, nem kerülhetnek bele egy főzött ROM-ba. Bár ezek nélkül még a Play Store-ba sem tudnánk belépni, nem kell aggódni, egyszerűen és legálisan megoldható.

A hivatalos CyanogenMod weboldalon található egy lap ami elmagyarázza az okokat és a lehetőségeket. Innen már le is töltheted a neked megfelelő csomagot, és erre találsz egy másik oldalt ahonnan kis kereséssel szintén letöltheted a Gapps csomagod, itt bővebb listából válogathatsz.


Nincs a készülékem a letöltőoldalon!

Az baj. Valószínűleg nem is lesz már. Sőt, időnként megszüntetik egy-két régebbi vagy gyengébb telefon támogatását. Ezen nem lehet változtatni, hiába kérleled őket, valószínűleg alapos okuk van rá. Mit lehet tenni?

Van egy bizonyos oldal, az XDA Developers, ahol a telefonok/tabletek/okosórák iránt érdeklődők fórumoznak. Megtalálható rajta szinte az összes androidos telefon (a gagyi kínai másolatot másoló telefonokat kivéve), regisztráció után kérdezhetsz, de ne spamelj! Használd a keresőt, és olvass sokat! Ha valami semmiképp sem világos, továbbra is írhatsz, szívesen válaszolok.

Az XDA Developers-en találhatsz a CyangenMod-hoz hasonló főzött (unofficial) ROM-okat: Paranoid Android, AOSP, AOKP, P.A.C és akár unofficial CyanogenMod ROM-okat, amiket komoly tudású vagy éppen kísérletező kedvű barátaink osztottak meg velünk.

Az XDA fórumon van egy "Type to find your device" mező, oda kezdd el gépelni a telefonod nevét (itt már ne a kódnevet) és ha minden igaz egy kis listában fel is tűnik majd. Kattintasz, és már kezdheted is a keresést.

Ajánlott oldalak

android.com cyanogenmod.org XDA-Developers XDA-Forums Androbit Androidportál Android Authority Android Police
cyanogenmod.atw.hu © 2015 Flag Counter