MI VAGYUNK

A DOGONOK


Pohárnok Õszentsége

Semmasa Seydou

dogonok@gmail.hu

HOME /// KAPUNYITÁS /// FOKOZATOK /// SZENT IRAT



FOKOZATOK

A LEGFÕBB TUDÁS ÕRZÕI

1. fokozat: Kulcsok Õre (kile-kɔlɔsi)

A kulcsok õre a legnagyobb fokozat. Minden titkok tudója. A kulcsok valós és teljes mûködését csak õ ismeri. Személyét és tartózkodási helyét pedig csak három ember ismeri: a Pohárnok, a Quaestornok és a Vaskarom. Ez az óvintézkedés a személyes biztonsága miatt fontos. Személyét, nevét csak halála után hozzák nyilvánosságra. (Pld. az utoljára elhunyt Kulcsõr Stefán Stasná volt, aki 1931-ben született és 2010-ben hunyt el) Gyermekeit azonnal elválasztja tõle a Pohárnok és úgy neveli fel, hogy nem ismerheti meg az apját, a gyermekrõl sem tudja senki, hogy kicsoda a Pohárnokot kivéve. Vannak azonban részinformációk, melyeket biztosan lehet tudni és nem titkosak: A Kulcsok Õre legalább 33 éves férfi, aki Ó-Nagylakon (Románia) vagy annak közelében tartózkodik. Õ a 13.-ik európai kulcsõr. Az elsõ Kulcsõr Rebelia volt (i. e. 1000), az elsõ európai kulcsõr pedig Hóka Rombusz (1626-1718) Õ még fekete afrikai volt, 1656-ban érkezett meg hosszú vándorlást követõen Trencsénbe, ahol egy fortélyos csellel azonnal kiirtott 300 gügyét. Akkoriban még a csillagászat fejletlensége miatt rossz koordinátákkal számolt (de még így is az õ számításai álltak legközelebb a valósághoz) ezért gondolta azt, hogy 2040-re ott kell megnyitni a kaput vagy kapukat a szíriusziaknak. Ahogy a számítások pontosodtak, úgy a Kulcsok Õrének lakhelye egyre délebre került: Nyitra, Vanyarc, Tótkomlós, Nagylak (Románia) A tudása apáról fiúra száll, de lány gyermeken át is öröklõdik, akinek a megszólítása Kormányzónõ és aki csak addig töltheti be titulusát, amíg fia el nem éri a 33 éves kor. Az elsõ kormányzónõ a 8.-ik Kulcsõr, Kánfor Edelin (1738-1808) volt. Ha ismét csak leány gyermek születne (ilyen még nem fordult elõ), akkor a Kormányzónõ testvéreinek gyermekei közül kerül kiválasztásra belsõ titkos szertartás keretén belül a legalkalmasabb oldalági férfi, akinek lehetõleg már van(nak) fiú gyermekei. Kormányzónõvé válhat az az anyai is, akinek a férje volt a Kulccsok Õre, de az idõ elõtt elhunyt és a fiú gyermekük még nem töltötte be 33. életévét. Nõnemû nem viheti tovább egynél több generáción át ezen legfelsõbb fokozatot, mivel a Kaput õ ki tudja nyitni,  de a sziriusziak manifesztálódása a férfi leszármazottak pszichéjének legmélyére ágyazódott titkos kód alapján meghatározott alakzatban fog megtörténni.    Azt is tudjuk, hogy a legalább kettõ - de az is lehet hogy több - kulcsot õriz ezen személy. Egy kell egy "alagút" megnyitásához, egy pedig a lény manifesztálásához. Az is bizonyos, hogy a "kulcsok" csak hasonlat, nem kapu kulcsokra kell gondolni, de az is elképzelhetõ, hogy ezen kulcsok fizikai megnyilvánulása valóban egy kulcsra hasonlít.

2. fokozta: Pohárnok (wɛɛrɛ-muɲu)

A pohárnok a második legtiszteletreméltóbb személy a dogonok körében, vérségi és közeli rokona a Kulcsok Õrének, vagy a Másodlagos Kulcsõrnek és a Legfõbb Titkok Tudója csoportból az egyedüli személy akinek személyazonossága nyilvános a dogonok elõtt.  Õ a legfõbb tanítója és szellemi vezetõje a dogonoknak, õ rendezi a hitélti vitáikat, kanonizálja a dogon történelmet, hitbeli parancsokat fogalmazhat meg a közösség felé, bármit amit õ leír szent iratnak tekinthetõ, de legtöbbször csak szóban adja utasításait, amit viszont tilos lejegyezni. Ennek ellenére a Pohárnok Szent Iratai több száz oldalra rúgnak. A kora idõszakban recitálták a Szent Iratokat, majd a nyomtatás megjelenésével már ez a probléma elhárult. A Szent Irat bambara nyelven íródott (a szíriusziak ezt beszélik) és három fõ fejezetre tagozódik. Az I. fejezet a sziriusziakról és a világ teremtésérõl szól. A II. fejezet az átadott törvényeket foglalja össze. A III. fejezet a kanonizált dogon történelem legnagyobb eseményeit fogja át. A Szent Iraton csak a Pohárnok változtathat és csak miután egyeztetett a Kulcsok Õrével, továbbá a III. fejezte esetleges módosításához szükség van legalább 5 zászlós hozzájárulására is. A Pohárnok legismertebb és legünnepélyesebb szerepe a Tonkák kiválasztása, esküdtetése, "megsütése", ami annyit jelent a dogonok körében, hogy egy pecsétet égetnek a karjába, továbbá a Gyalázók új tagjának jóváhagyása "megsütése". A hiedelemmel ellentétben az Éhereket nem õ "süti" meg, hanem a közösség a megfelelõ szertartás keretében. A pohárnok afrikai származású fekete férfi (Samassa Seydou), rengeteget utazik világszerte és 12 nyelven beszél, diplomata útlevéllel rendelkezik.

3. fokozat: Quaestornok és a Vaskarom (warimarabaa ni nɛgɛ-pɔnti)

A Qaestornok és a Vaskarom a Pohárnokkal ellentétben titkos személyek, õket csak a Kulcsok Õre, a Pohárnok, a Másodlagos Kulcsõr és a Zászlósok ismerik, továbbá az Északi-boszorkány, illetve természetesen egymást is ismerik, így mindegyikõjüket pontosan csak 13 ember ismerheti az egész világon. A Quaestornok és a Vaskarom ezen beavatottakkal tarják a kapcsolatot, de az Északi-boszorkánnyal soha nem találkozhatnak, ez a személy csak látomásaiból tudja ki a Vaskarom és a Quaestornok. Funkcióik nagy része titkos, a Quaestornok a pénzügyeket kezeli, továbbá a titkos Antimon raktárat felügyeli, a Vaskaromról pedig semmi sem nyilvános.

GENERÁLISOK

4. fokozat: Másodlagos Kulcsõr (filanan-kile-kɔlɔsi)

A másodlagos kulcsõr mindig egy dogon leszármazott fekete afrikai férfi. Kiléte titkos, csak a törzs 3 legvénebb férfija és az Északi-boszorkány ismeri kilétét. Õ is alkalmas a kapuk nyitására, de nincs rá felkészítve, csak genetikailag kódolva van benne (is) a szíriuszi lények manifesztálódásához szükséges ismeret anyag. 2040-ben õ is jelen lesz a kapuk megnyitásakor, de tevõlegesen nem vesz benne részt, csak a Kulcsok Õrének munkáját segíti. Ennyi ami nyilvános róla. 

5. fokozat: Zászlós

A zászlósok remete életet élõ a világ különbözõ tájékán lakó cölibátust fogadó személyek. Õ velük csak a magasabb fokozatúak és a Gyalázók találkozhatnak, de legtöbbször csak a Gyalázók vezetõje teszi nála a látogatását. Nem hitéleti, hanem jogi vitákban dönt. Õ beleegyezése kell egy dogon kiközösítéséhez vagy likvidálásához is. Élet és halál ura. Annyit tudni róluk, hogy a Dagonok visszatérésekor a pecséttelenek (gügyék) illetve az elátkozottak utolsó ítéletének végrehajtásában is döntõ szerepük lesz. Õk lesznek azok akik a szíriusziak halál-pallosát körbehordozzák a világban.

6. fokozat: Gyalázkodó Tücsök (kasikan-waraba, 2005 elõtt: hogon)

A dogonok még oroszlánnak nevezték, de nálunk valamiért a Gyalázkodó Tücsök nevet kapta a 13 fõs vének tanácsának feje. Õ képviseli a nemzettséget magasabb szinteke, kisebb jogi és hitéleti dolgokban, õ dönt. Megszólítása: Õfélméltóságos Tücske, vagy Nagyságos Gyalázkodó. Ha minden vén jelen van, akkor kizárólag õ vezetheti a szertartást, egyébként bármelyik vén.

7. fokozat: Gyalázók (2005-ig: ginna bána)

A Gyalázók egy 13 fõs vének tanácsa, a tagjai a nemzettség legidõsebb még cselekvõképes éherei közül kerülnek ki. Õk a nemzettség legközvetlenebb irányítói, vezetõ, szervezõi. Kérésük parancsnak számít, engedetlenség velük szemben megengedhetetlen. Õk válasszák ki, illetve tesznek javaslatot a Pohárnok felé, hogy kik méltóak a Tonkaságra. a Pohárnok nagy bizalmát élvezik. Rendszeres képzésre járnak a Pohárnok által meghirdetett szemináriumokra és õk tartják a kapcsolatot a Zászlósukkal is. A Tanács egyik tagja (Krapulax Dogon, aki a Cun-Bun rend ezüst fokozatú tgja) koordinálja a külvilág felé megjelenõ híreket, illetve tájékoztatja a fagalikat, ha valamelyikük megátkozásra kerül. Másik közismert gyalázó Setéth Mobidik.

BALIMAYÁK

8. fokozat: Madárijesztõk

A Madárijsztõk a kiválasztott 33 Tonka arra legméltóbb 3 férfija, illetve azok nagykorúságáig (azaz mostanság) azok apja helyettesíti õket (Al-Madárijesztõ) akik szellemi, erõnléti és bátorság megmérettetés után a Tonkák szószólói lesznek a Gyalázók felé, kivételes esetben a Pohárnokot is megszólíthatják. Joguk van elsõfokon ítélkezni a Tonkáktól rangsorban lejjebb lévõk ügyeiben (Éherek, Servenek, Gügyék) Nevüket az egyik feladatról az Madárijesztõ-erõpróbáról kapták, melynek során a jelentkezõket pelenkában keresztrefeszítik a tûzõ napon a kukoricásban 3 napig étlen szomjan és el kell kergetniük a seregélyeket varjakat is, mert különben kivájnák a szemüket. A dolog nem olyan kegyetlen mint aminek látszik, bármikor feladható az erõpróba. A három Al-Madárijesztõ szintén átesett a próbán és nagyon nagy tiszteletnek örvend a dogonok körében, õk: Kemotox Dogon (Krapulax Dogon fia), Trombita Vakond és Energizer Brúnó. Fiak a leendõ madárijesztõk: Nácug Csalán (2006), Islota Izland (2012), Nábro Negró (2007). A leendõ Madárijesztõk a próba után kódolt Dogon nevet kapnak.

9. fokozat: Tonkák

A Teremtõink 2040. szeptember 8-án visszatérnek, és megáldanak minden nemzetbõl 33 nemzésre képes férfit õk a Tonkák. A magyarok nemzetségébõl már kiválasztásra került a 33 Tonka, kiknek felkarjába a Kulcsok õrzõinek pohárnoka személyesen égette bele az elõ-pecsétet (bélyegzés), amely alapján a dogonok felismerik õket, mint áldásra kijelölteket. Nem lehet Tonka az, aki 2005. szeptember 8.-a elõtt született! Ebbõl következik, hogy 2005 elõtt se Tonka, se Éher nem létezett!!!! A 2005 elõtti idõkben az 1-7 fokozatú személyek léteztek csak illetve Pánmarci rend (õróluk lejjebb).  Tonkának folyamatosan lehet jelentkezni, aki egészséges (ovosi vizsgálat) az, illetve szülei, beadhatja a jelentkezési lapját a nemzettségnek megfelelõ Gyalázóknak címezve, majd ennek engedélye után megteheti a licitjét a Tonka helyért. A várakozók elnevezése: szikra-tonka.  A licitelés már a Quaestornok által felügyelt és  kizárólag Antimon unciában lehet a licitet megtenni. Az Antimont a szíriusziaknak gyûjtjük, a Szent Iratok alapján, feltehetõen a visszatérésükhöz kell. A Tonkáknak a családi nevük mindig Dogon, a keresztnevük pedig csak három betûbõl és egy számból álló kód, pld.: E4-KX Dogon.  Születésüket követõen szüleik az Õfõméltóságos Tücske elé viszik a kicsiny Tonkát, a Nagyságos Gyalázkodó pedig egyértelmû jelek alapján felismeri ha a gyermek Madárijesztõ tulajdonságokkal bír. Egyik legismertebb tonka Madzag Rudolf, aki már 12 évesen e-mailos szõnyegbombázást hajtott végre az Index ellen és ezzel kiérdemelte a Cun-Bun rend ezüst fokozatát.

10. fokozat: Éherek

Az Éherek a Tonkák közvetlen le és felmenõi, továbbá nõnemû párjaik. Õk is rendelkeznek pecséttel de ezek a pecsétek úgy vannak kialakítva, hogy kapcsolódnak egy Tonka pecséthez és csak azzal együtt érvényesek. Ha a szíriusziak eljövetelekor a kapcsolódásuk rendbe van õk is meg lesznek áldva és leszármazottaik és õk nem halnak ki. Feladtuk a tõlük rangban feljebb lévõk szolgálata életüket teljes egészében  ennek rendelik alá. Ha a Tonkájuk meghal a kapcsuk elvész õk pedig vagyonelkobzásra és kiközösítésre kerülnek.

11. fokozat: Pánmarcik

A Pánmarcik akik a Tonkák megérkezéséig óvták a dogon rendeket és már saját Tonkájuk sincs, így már Éherek sem lehetnek. Az õ jutalmuk, hogy életükben a Rend busásan jutalmazta elkötelezettségüket, illetve haláluk után lelküket szíriuszi szivárvány angyalok simogazják 1000 évig. Számuk nem sok, a történelem során állandósult, mindenkor 10.000-re volt tehetõ. A még élõknek laza közösségekben élnek, külsõ segítséget nyújtanak a 1-10 fokozatúaknak.

Közismert magyar pánmarcik: Guman Itván (Amma szíve ezüst fokozat, Cun-Bun reng gyémánt fokozata), Rezsabek Nándor, Lapis András, Tokár Tamás Zalán, Novákné Gajdics Anikó, Barsi Tímea.

FAGALIK

A Fagalik csoportjában már semmi jóra nem lehet számítani. Akik ide sorolódtak azok lelkét kiszívják a szíriusziak.

Servenek: Õk jelentkeztek a rendbe, illetve gyermekeiket jelölték. De sajnos amíg nem tagok, addig nem élvezik a dogon elõnyöket, lelkük ugyanúgy elszívásra kerül, mint a bárkinek, utódot nem tudnak nemzeni. Egyetlen reményük ha minél nagyobb licitet tesznek és bejutnak a dogonok rendjének valamelyikébe, illetve minél odaadóbban szolgálják a rendet. 

Gügyék: Õk azok a hátköznapi emberek, akik nem hisznek a dogon Szent Iratokban és nem akarnak csatlakozni a rendhez. Örök kárhozatra és magjuk elsorvadására ítéltettek.

Átkozottak: Akiket a Gyalázók egy szertartás keretében megátkoznak. A szíriusziak az elátkozottak lelkét belevetik a Sitané-katlanjában ahol Világ megsemmisüléséig fognak vergõdni. Magyarországon eddig a FIDESZ kormány 2010 utáni tagjai lettek megátkozva államtitkári szintig. Okokról itt olvashatsz! , illetve Molnár F. Árpád. A megátkozottat dísztáviratban értesíti Õfõméltóságos Tücske a megátkozás tényérõl, okairól és a fellebbezési lehetõségrõl. Itt megtekinthetõ Molnár. F. Árpádnak kiküldött megátkozó-távirat. (Másold ki és illeszt be a böngészõ címsorába)

https://drive.google.com/file/d/0BxjVIv5GD7-aVWF4ZDVfSldfVFE/view?usp=sharing

Nem tévesztendõek össze a Kiátkozottakkal, akik valaha dogonok voltak!

Északi-boszorkány: Õ egy titkos személy aminek szerepérõl, személyérõl csak a Legfõbb Tudás Õrzõi fokozatú személyek tudnak. Ami ismert: az õ feladat valamiféle erõegyensúly fenntartása és látó képességekkel rendelkezik. Az is ismert hogy a 6.-ik fokozattól lefelé lévõ személyekre átokként hat a boszorkánnyal való találkozás, lelki vívódás jellemzi az ilyen kapcsolatba került személyt. Õ az anyagi világ tudásának legmélyebb ismerõje, nem hisz a Teremtõkben mégis kizárólag a dogonok után mutat érdeklõdést. 

A határõr (a madárember): Õ egy bolygó hollandi, egy volt kulcsõrzõ, aki szörnyû bûnöket követett el több száz évvel ezelõtt és ezért örök életre lett kárhoztatva, ez alól csak a mommok érkezése oldja fel lelkét. Sorsa az, hogy a Kapu Nyitás helyének 71.000 lábnyira fekvõ körzethatárt védje (innen a neve), az oda betévedõ dogon hitûeket elõállítsa a Gyalázók elé, akik azt kiátkozzák, vagy kiközösítik. Fentrõl, lesbõl támad, fák, gyárkémények, vagy toronyházak tetejérõl figyeli körzetét. Személye titkos, de annyi nyilvános róla, hogy nem bírja elviselni a kerek tárgyakat és a kámfor illatát. Valójában a Madárember egy dogon mese hõs, bár a felnõttek közt is sokan hisznek létezésben, egyesek látni is vélték.