Tájékoztatók

 

fdgsdfgdsfg

 

Betegtájékoztató csuszamlásos rekeszsérv műtétről

 

Tisztelt Betegünk!

Az általunk javasolt kezeléshez az Ön beleegyezése szükséges. Ahhoz, hogy dönteni tudjon, ismertetjük Önnel a betegséget és a szóba jöhető kezelési lehetőségek fajtáit, jelentőségét, esetleges hátrányait és kockázati tényezőit.

 

A betegség:

Csuszamlásos rekeszsérv alatt értjük azt a jelenséget, amikor a rekeszizom azon pontján, ahol a nyelőcső átlép, ott a gyomor, vagy annak egy része, esetleg más hasüregi szerv részben vagy teljes terjedelmében a mellüregbe csúszik. Mindennek a veszélye egyrészt az, hogy a mellüregbe csúszott szerv kizáródhat (nem helyezhető vissza műtét nélkül a hasüregbe), a kizárt szerv elhalhat, a bél- vagy a gyomor perforálódhat (megnyílik), elzáródhat, vérezhet, másrészt a mellüregbe csúszott szerv nyomhat mellkasi szerveket ( szívet, tüdőt, nyelőcsövet, nagy ereket…) ezek működési zavarát okozva. Mindezek életveszélyes állapotot is jelenthetnek, A betegség csak műtéti úton kezelhető.

 

A műtét:

A műtét lényege, hogy a rekeszizmon keresztül a mellüregbe csúszott szerveket visszahelyezzük a hasüregbe, a nyelőcső körül varrattal beszűkítjük a rekeszizom szárait, majd a gyomor egy részéből mandzsettát képezünk a nyelőcső hasüregi szakasza köré, ezzel akadályozva meg, hogy a gyomor visszacsúszhasson a mellüregbe. Ez a helyreállítás történhet a hasüreg megnyitásával vagy endoszkópos technikával, amikor a hasfalon ejtett kis metszéseken át vezetjük be a műtéti eszközöket a hasüregbe.

 

Lehetséges szövődmények:                             

A kezelés biztos sikerét és a teljes kockázat-mentességet egy orvos sem garantálhatja. A sebészeti beavatkozás általános veszélyei, mint a sebfertőzés, thrombosis (érrögösödés), embólia (érelzáródás), utóvérzés és a sérvvel összefüggésben lehetséges szövődmények, mint valamely környező szerv műtéti sérülése a gondos orvosi megfigyelés és ápolás mellett egyre ritkábban fordulnak elő.

Ezzel a tájékoztatóval csak egy általános áttekintést tudunk Önnek adni, az egyéni problémákra (társbetegségekre), lehetséges speciális szövődményekre a személyes beszélgetés során térünk ki.

Kérem kérdezzen minket mindarról, amit még tudni szeretne!