TUDNI ÉRDEMES 

GEL-LAC A CRYSTAL NAILS-TŐL!!!!!



ÉRDEMES KIPRÓBÁLNI!!!!

Idegenkedsz a műkörömtől, de szeretnél 2-3 héten át tartó lakkozást?
Itt a megoldás, a Crystal Nails legújabb fejlesztése, a GEL-LAC!
A GEL-LAC nem más, mint zselé és lakk egyben.

 Egyszerű recept a csodás bőrért 

Íme itt egy egyszerű recept amivel bőre egész testén csodás lesz:
- 2 marék apró szemcséjű tengeri só
- 2 evőkanál hidegen sajtolt növényi olaj (napraforgó, oliva)
Ez az alap, ami egyszeri alkalomra, egész testre elegendő.
Ha luxusra vágyunk, vagy utáljuk az olaj markáns illatát, akkor adjunk hozzá max. 5 csepp levendula, vagy édesnarancs illóolajat, de a citromlé is megteszi.
Zuhanyozás közben, a tiszta, nedves bőrünket alaposan dörzsöljük át a kapott pasztával.
Öblítsük le és törülközővel finoman itassuk le a nedvességet magunkról! A finoman ápoló olajréteget ne törüljük le! Ezt a műveletet leginkább este javaslom végezni. Szoláriumozni meg senkinek ne jusson eszébe frissen radírozott bőrrel!
Akinek gyantázás után rendszeresen benő a szőr a lábán, az nem csak a finoman hidratált bőrének fog örülni, hanem azt is tapasztalja, hogy a kellemetlen kis dudorok sem jelennek meg többet.

 A LEGOLCSÓBB MEGOLDÁS A GOMBÁSODÁS MEGELŐZÉSE! 

A gomba szaporodásához előnyös a meleg, nedves környezet. A gomba a hám apró, láthatatlan sebein, vagy a köröm és a körömágy közti kis résen át is behatolhat a bőrbe, ahonnan nagyon nehéz kiirtani, mert a köröm mintegy védőréteget jelent a burjánzó gombák számára. Elsősorban veszélyeztetettek a közös zuhanyzókat használók, azok, akiknél a köröm hosszabb időn át sötét, meleg, nyirkos környezetben vannak. Az IZZADÉKONY LÁBAT ápolni kell! ...

A lábujjak vérkeringése az kézujjakéhoz képest csökkent mértékű, amely cukorbetegség, érszűkület során kifejezetten romlik, ez megnehezíti az immunrendszer védekezőképességét is. A kor előre haladásával növekszik a gombás fertőzésre való hajlam.
A már kialakult gombás köröm esetében hatékony megoldást csak az nyújt, ha a körömágyról felvált gombás körömrészt a pedikűröse eltávolítja, a tapadó részeket vékonyítja, és Ön rendszeresen ápolja a körmeit, elősegítve azt, hogy az új, növő köröm egészséges legyen.
Nem mellőzhető a CIPŐINEK A FERTŐTLENÍTÉSE sem, hiszen a fertőzött cipőben az új köröm is gombás fertőzést kaphat. Egyetlen helyileg alkalmazott drága ecsetelő sem hatásos, ha nem jut el a fertőzött területre. A helyi kezelőanyagokat hosszú időn keresztül, akár egy éven át is alkalmazni kell, egyébként hatástalan. A helyi kezelés az időben kezdett kezelésnél hatásos csak, ne halogassa a pedikűrös szakember igénybevételét! Hiányzó körömszéleket a pedikűröse pótolni tud speciális KÖRÖMÉPÍTŐ PASZTA vagy GÉL alkalmazásával, amely az utána növő körmöt egy gombaellenes adalékanyaggal védi meg a gombásodástól.

Orvosi kezelés esetén az igazán precíz orvos először kitenyészteti, hogy milyen gombáról is van szó, majd felírja a megfelelő gyógyszert, ami sajnos káros mellékhatásokkal is járhat. Mégis mérlegelni kell, hogy mi okoz nagyobb problémát, az elhatalmasodott körömgomba egészségkárosító hatása, vagy a gyógyszer esetleges mellékhatása. Csak a megfelelő gyógyszer képes elölni a fertőző gombát, nem elegendő a szaporodásuk gátlása.  Egyes betegségeknek is vannak körömgombához hasonló körömtünetei, pl. a pikkelysömör is ilyen. Nem mindegyik körömtünet körömgomba, ezeket  el kell különíteni.
A gombásan fertőzött köröm és bőr egyéb felülfertőződést vagy más súlyos betegséget okozhat, mint például az ekcéma, az orbánc, a nyirok- és visszérgyulladás. Tovább fertőzhet a többi körömre, sőt megfertőzheti a vele érintkező más személyek körmeit is. A körömgomba fertőzés legveszélyesebb azokra a páciensekre nézve, akik cukor-, vagy autoimmun-, esetleg súlyos belső szervi betegségben szenvednek. 

A KÖRÖMGOMBA NEM MÚLIK EL MAGÁTÓL!

A kezelést addig kell folytatni, amíg az elváltozás el nem múlik, tehát a köröm (körmök) teljesen vagy majdnem teljesen ép(ek) és egészséges köröm nőtt a helyére. Ha idő előtt abbahagyjuk a kezelést, nem várhatunk eredményt. Általában a kézkörmök gyógyulása 6 hónapig tart, a lábkörmöké körülbelül 9-12 hónapig. Javasolt rendszeresen levágni a fertőzött köröm szabad szélét, és a körömtöredékeket eltávolítani. Ettől alaposabb tisztogatást pedikűrös szakembertől kérjen, a sérülés elkerülése érdekében.
Mint minden gombás körömfertőzés helyi kezelése esetében, ha a fertőzés több körmöt érint (>5 köröm), ha a körömfelület több, mint 2/3-át érinti, és ha hajlamosító tényező, mint például cukorbetegség és immunbetegség áll fenn, beszéljen orvosával a szájon át alkalmazandó terápia lehetőségéről.
A legkorszerűbb orvosi kezelések egyike ma, a lézeres körömgomba kezelés. A lézer fénye elöli a körömben és a lágyrészben lévő gombákat. Itt is a gombás köröm lassú lenövése hozhat eredményt.

 Mit tegyünk ha szemölcs van a talpunkon? 

Semmilyen esetben sem lehet levágni otthon a szemölcsöket mechanikusan, vagy más módon. A szemölcsök jóindulatú bőrnövedékek, a fokozott sejtnövekedést egy vírus okozza. A legtöbb esetben az emberi (human) papilloma vírusok, rövidítve HPV az okozói. A vírusok a hám felső rétegieben helyezkednek el ( a szemcsés rétegben, és fölötte). A szemölcsök alakja és mérete igen változatos, függ attól hol helyezkednek el, milyen irritációnak vagy traumás hatásnak vannak kitéve.
A kórlefolyás is igen változatos lehet. Hónapok alatt a kezelés hatására, vagy teljesen spontán is meggyógyulhatnak. Máskor évekig fennállnak, illetve kiújulhatnak a korábbi helyen, vagy másutt. Ritkán okoznak fájdalmat, de ha a test olyan helyén vannak, ahol nyomást gyakorolunk rájuk, néha nagyon fájdalmasak. A pedikűrös kezelése a fájdalmat jelentősen enyhíti, vagy meg is szünteti.
A talpi szemölcsök (Verruca plantaris) nagyon mélyen hatolnak a szövetekbe, és olykor erős fájdalmat okoznak. A pedikűrös a felső szaruréteg eltávolítása után egyértelműen meg tudja állapítani, ha szemölcs tárul fel. Széleiken az előboltosuló területek jellegzetesen körülárkoltak, a szaruréteg alatti puha, képlékeny része pontszerűen bevérzésre hajlamos. A vérzés további fertőzést okozhat, ezért sem érdemes otthon, szakszerűtlenül feltárni egy szemölcsöt.Természetesen pedikűröse is törekszik rá, hogy vérzés ne is jelenjen meg, ha mégis, szakszerűen ellátja azt. Elegendő a szaru eltávolítása a felületéről, és a szemölcs további kezelése szükséges, akár otthon, akár a pedikűröse által.

A SZEMÖLCS KIALAKULÁSÁNAK OKAI:
A bőr apró sérülésein keresztül kórokozók lépnek át. A bőr felső rétegében szaporodnak, és a befogadó sejteket ösztönzik a fokozott növekedéshez. Miután hetekig vagy hónapokig fejti ki ott a hatását, jelentősebb bőrkeményedés alakulhat ki a felszínén. Ha az immunrendszerünk ép, vagy egy kisebb kórokozó adag jutott a bőrünkbe, előfordulhat, hogy nincs is szemölcs képződés a fertőződés helyén.
A szemölcsök kialakulására hajlamosít a fokozott izzadás, bokasüllyedés, a láb deformitásai.

MIKOR KELL ORVOSNAK MEGMUTATNI A SZEMÖLCSÖT?
A szemölcsök olykor spontán is meggyógyulnak néhány hónap elteltével, amikor az immunrendszer már elpusztította a vírust. Amíg a csomók nem okoznak fájdalmat, és nem jelent kozmetikai problémát, az orvos felkeresése felesleges. Ugyanakkor fennáll a veszélye hogy a vírussal megfertőzünk más személyeket is, ezért azonnal kezelni szükséges.
Amikor nem egyértelmű, hogy egy jóindulatú szemölcs jelenlétéről van szó, akkor javasolt az orvos felkeresése, aki kizárja a rosszidnulatú daganatot. Például a szemölcs viszket, vérzik, alakja, színe megváltozott. Az orvos felkeresése javasolt akkor is, ha hirtelen sok szemölcstől szenvedünk, vagy a rendszeres kezelés 3 hónap elteltével sem hoz javuló eredményt. A szervezet csökkent ellenállóképessége esetén is orvos javasolt, mint szervátültetés, daganatos megbetegedések, kemoterápiás kezelés alatti állapotok.

Lap tetejére