A környékről

Gyergyóalfalu, Sövér Elek galéria (3 km)

Sövér Elek tájképeket és portrékat festett, különböző életképeket jelenített meg alkotásaiban. Merész gesztusokkal, kifejező színhatással jelenítette meg a Székelyföld tájait, emberi típusait.

Gyergyószárhegy, Lázár kastély (8 km)

Gyergyószentmiklóstól 6 km-re északnyugatra a Szármány-hegy déli oldalán fekszik, 770 méter tengerszint feletti magasságban. A kastély az erdélyi reneszánsz építészet egyik legjelentősebb építménye.

Tekerőpatak, Súgó-barlang (20 km)

A Gyergyói-medence legjelentősebb cseppkőbarlangja, mely egy négyemeletes rendszer. A barlang gyűrődéses mozgások során a paleocén korban keletkezett és élővilága igen változatos.

Gyilkos-tó, Békási-szoros (38 km)

A Gyilkos-tó egy természetes torlasztó a Hagymás-hegységben, a Keleti-Kárpátokban, Hargita megye északkeleti részén. 1837-ben keletkezett egy közeli hegyről lecsúszó törmelék következtében.

 

A Békási-szoros egy tektonikus eredetű szurdokvölgy a Békás-patak völgyében. A szorost közrefogó hegycsúcsok közül a legjellegzetesebb az Oltár-kő (1154 m).

 

 

 

Maroshévíz, Bánffy strand (40 km)

Többlépcsős termál (26 °C) vízesés, mely 25-30 m magasról zúdul alá.

Székelyvarság, Zetelaki-víztározó, Csorgókő-vízesés ( 44 km)

A teljesen magyar lakta Székelyvarság természeti szépsége lenyűgöző, a fenyvesek és patakok közül előbukkanó apró havasi házak, a központtól 3-4 kilométerre fekvő Csorgókő-vízesés felejthetetlen élményt nyújtanak az idelátogatóknak.

 

A Zeteváraljai-víztározó Hargita megyében, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava. Építése 1976-ban kezdődött, és 1992-ben fejeződött be. A cél árvízvédelem és folyószabályozás volt, de a helyiek energetikai, idegenforgalmi és környezetvédelmi célok szolgálatát is remélik tőle.

Parajd, Sóbánya (45 km)

A bánya sócsarnokai a légúti betegségek kiváló gyógyhelyei. A bányában 120 m mélyen templom, játszótér is van.

Szováta, Medve-tó (56 km)

A Medve-tó a világ legnagyobb sókarszton létrejött heliotermikus tava, 1875-ben keletkezett. Alakja kiterített medvebőrre hasonlít, innen származik a neve.

Korond, fazekasfalu (56 km)

Híres fazekasfalu az országút mellett állandó kirakodóvásárral, vasas-kénes gyógyfürdővel, négy borvízforrással. Sok szép, fából faragott székelykaput is lehet látni.

Csíksomlyó, Plébániatemplom (60 km)

A Csíksomlyói kegytemplom és kolostor története a XV. századig nyúlik vissza. A templom legértékesebb része a Szűz Máriát a kis Jézussal ábrázoló, hársfából faragott kegyszobor, mely 1520 körül készülhetett. Híres zarándokhely, a csíksomlyói búcsút a magyar katolikus hívők évente pünkösdkor tartják.

Borszék, borvízforrások (64 km)

A település Erdély egyik leghíresebb fürdő- és üdülővárosa, turistaközpont. Több mint 30 bővizű borvízforrása van.

Tusnádfürdő, Szent Anna-tó (116 km)

Tusnádfürdő országos hírű gyógyfürdő és üdülőhely, Románia legkisebb városa. Hét gyógyforrása van.

 

 

A Szent Anna-tó egy kialudt vulkán kráterében keletkezett. Kialakulásáról számtalan legenda született.