A  TÖMEG
 

   A kiindulási pont az ősmindenség, amely minden jellemzővel bír - tehát ezért leírhatatlan. Bármely kijelentés csak egy részét képes leírni, amely ezért csak részigazság lehet. A részigazság önmagában igaz, de a teljesség tükrében hamis állításnak bizonyul - azaz tévedésnek.
   Ha kimondjuk azt az állítást, hogy az ősmindenség, mint valami létező létezik, akkor igazat mondunk és az ősmindenség új minőségben tűnik fel: a létezőként (Lásd bővebben: "A szentháromság" című írást).
   Mivel a létezés folyamata az ősmindenségből indult el úgy, hogy annak célja önmaga volt, ezért a létezésnek az ősmindenségbe kellene visszatérnie. Ez azonban nem lehetséges, mert ahogy a létezés elindult, az ősmindenség már nem az eredeti önmaga, hanem a létező, és ez a létezés a létezőben fog záródni. De a létezés addig nem fejeződhet be, amíg el nem érte eredeti célját (visszatérni az ősmindenségbe), ezért a létezés folyamata örökké fog tartani (a létezés számára), mivel mindig csak a létezőbe fog visszajutni. Nincs ezzel a dologgal semmi probléma: Elhagytuk az ősmindenséget és egy önmagába zárt létezésbe jutottunk, amivel megindokoltuk a létezés örökké tartó idejét.
   A létezés örökké tartó oka kapcsán egy új minőséget fedezhetünk fel: Az ősmindenségnek tömege van.: A létezés az ősmindenség körül, mint egy farkába harapó kígyó (időkígyó) kergeti magát szakadatlanul, mert eredeti célját (az ősmindenséget) nem érheti el. Tehát az ősmindenség "ellenáll". Ellenáll, mégpedig a létezés folyamatának, és a tömeg definíciószerűen nem más, mint ellenállás: valami, amely valamely hatásnak ellenáll. Ez az egységnyi tömeg. Érdekes ennek a levezetésnek a következménye:

   A tömeg nem létezik!

   Hogy jön ki ez a látszólagos paradoxon? Nagyon egyszerűen: a keletkezett tömeg (amely az ősmindenség a létező szemszögéből) a létezésen kívül áll, tehát a létezés szemszögéből nem létezik, tehát ez a semmi. ő a kör közepe és a koordináta tengelyek origója, amely nem elérhető (Lásd bővebben: "A végtelen" és "A nulla" című írásokat).
   Ne feledjük azonban azt, hogy az ősmindenséget megint egy újabb jellemzővel ragadtuk meg (tömege van), amely csak részigazság, tehát a dolognak lesznek még következményei...
   Összefoglalva az eredményeket: az egységnyi létezőnek (együttesen a létezési kör és az ősmindenség, mint a kör közepe) egységnyi tömege van. Az egységnyi létező belseje üres (mint ahogy a külseje is), és a létezés a létező (egy dimenziós) felszínén zajlik (Lásd: "A bindu topológiája" című írást). Ez a felszín a létezéstől kergetve állandóan forog a közbezárt középpont (az ősmindenség) körül.

Készült: 1999.10.29.
 

Az egységnyi létezõ
 

Vissza a tartalomhoz

Következő írás