TEREMTÉSI TARTOMÁNYOK(Tachionika haladóknak)
A tachionika az időfizikának az az ága, mely a tachionok szerkezetével, tulajdonságaival foglalkozik. A tachion szó "sebes vándort" jelent. Ez egy olyan, emanációs sebességnél (RV>E) gyorsabban mozgó időforrás, és annak hátrahagyott múlttere, amely teljesen transzcendens. Nincs tömege, sebességét az őt taszító más időforrások hullámterének köszönheti.
Ebben az írásomban igyekeztem összefoglalni mindazt, amit jelenleg a teremtő tachionról (RV=3,16) és a benne kialakuló teremtési tartományokról tudunk. Ahhoz, hogy beszélhessünk a témáról, célszerűnek látszott elnevezni a tachion fontosabb részeit, lásd: az 1. ábrán.
A tachion kúp alakú geometriája, időszerkezetének tulajdonságait tekintve, alapvetően három részre tagolható. A csúcsán található a fejzóna, amelynek hegyén száguld előre a jelenpont (Bindu, okforrás, Isten). ő árasztja maga köré azokat az időszférákat, eseményhorizontokat, melyek nyomban le is maradnak mögötte, mivel a tágulásuk üteme (E=1) kisebb a jelen haladási sebességénél. A fejzónában, a jelen mögött van a fejbuborék, amely a diszkrét leképzésű időfizikai modellben az első múltszférának felel meg. A fejzóna legfontosabb tulajdonsága, hogy benne a relatív idősűrűség egy, és hátrafelé addig tart, amíg a táguló múltszféra bele nem ér a mögöttes (régebbi) múltszférák hullámterébe.
A fejzóna mögött kezdődik a toronyzóna. Ennek belsejében már kettős a relatív idősűrűség, mert az ide belépő megfigyelőt egyszerre mindig a két különböző időpillanatban kibocsátásra került múltszférák érik el, érintik meg. A toronyzóna alkotónak nevezett felszíne, a kúp alakú palást csak egyszeres idősűrűségű mindenhol, mivel bármely pontjához csak egy olyan gömböt lehet rajzolni, amely érinti azt és origója a primer időszálra esik.
A toronyzónában végighúzódó primer időszál a jelenpont haladási útvonala, mely egészen a tachion fenékzónájának középpontjáig nyúlik visszafelé a múltba. A fenékzónában ismét egyszeresre csökken az idősűrűség, mert annak origójából nem vezet tovább időszál. Vagyis nincsenek régebbi, nagyobb múltszférák mögötte. Ezért a fenékzóna bármely belső és felületi pontjához ismét csak egy gömb rajzolható érintőlegesen.
A toronyzónát kitöltő időközeg neve toronyvíz, a fenékzónát kitöltőé pedig farvíz. Ezek együttesen alkotják a tachion múltterét, melyet a misztikában "az Isten háta mögötti helynek" is nevezünk.
A toronyzónában kialakuló konvex (domború) felületű időzónákat lencséknek nevezzük. Ezek két eltérő méretű és korú múltszféra metszetei, melyek a toronyzóna csúcsán keletkeznek és egyre növekednek a gömbök tágulásának megfelelően. A misztikában mandorlának (dicsfény) is hívják őket, alakjuk a mandulára hasonlít. Soha nem szimmetrikus a két oldaluk, mivel a két különböző méretű múltszférának eltérő a felületi görbültsége. Növekedésüknek abban a fázisában (egy nagyon rövid időtartományban), amikor az origóik távolsága 5-13 impulzusra esik a jelentől, teremtési lencséknek nevezzük őket.
A teremtés egyik szent pillanata az, amikor a tachion csúcsán rohanó jelenpontot valamely külső erő körpályára, visszakanyarodásra kényszeríti, s így eléri a saját múltterének felszínét. Lásd: 2. ábra. Hogy milyen látszólagos következményei lesznek a jelen önnön múltjába való belépésének, az attól függ, mely pontján éri el az alkotó felszínét. Ennek megfelelően három szalagszerű felületre bontható az alkotó területe.
Az első szalag (mely valójában kúp) a fejbuboréktól a toronyzóna csúcsán át (2. szféra), nagyjából a 4. múltszféráig terjed. Ha itt lép be a múltjába a forrás, akkor túlszalad rajta, nincs elég ideje az előtte (a primer időszálon) meglátott képnek körbemásolódni. Ez tehát a teremtésre alkalmatlan tartomány.
A második (teremtési) szalag az 5. múltszférától nagyjából a 13.-ig terjed. Az ehhez tartozó belső teremtési lencsék kellően nagyok ahhoz, hogy bennük a jelen által látott kép virtuális megsokszorozódása beindulhasson. Ez a másolódás eredményezi az első ciklikus forrásrendszer, a térkvantum születését, amit a misztikában monásznak, mindenhatónak vagy térszeránnak is neveznek. Ezen belül a legoptimálisabb terület a 8-9-10. impulzushoz tartozó teremtési lencsékre esik. Az RV=3,16 sebességgel haladó teremtő tachion körpályán haladva nagyjából a 8-9. múltszféra között éri el az alkotóját, mintegy 270 fokos körív megtétele után. Lásd: Az időszálak szerkezete című írást.
A harmadik szalag a 14. múltszférától hátrafelé terjedő felület, egészen a fenékzónáig. Ez már a teremtésre alkalmatlan tartomány, mert az ide belépő jelen által látott forrásképnek túl nagy látszólagos utat kell megtennie az időszálon ahhoz, hogy másolódni kezdhessen. Tehát ebben az esetben sem alakul ki stabilan, több ciklusidőn keresztül fennmaradó másolódási struktúra. Lásd: a 3. ábrát, ahol a 16. szférát érinti a jelenpont.
A toronyzónában haladó jelenpont mozgását több tényező befolyásolja. Egyrészt a múltszférák taszító hatása fékezi, másrészt az idő látszólagos mozgási irányának megfordulása (negatív idő) gyorsítja, befelé "szívja", vonzza a jelent. A jelenpont forgási iránya (balos vagy jobbos) a múltszférákon jelentkező érintőirányú sodró hatásként nyilvánul meg, ami szintén befolyásolja a jelen mozgási irányát és sebességét.
A tachion geometriai szerkezete az alkalmazott modell típusától (diszkrét vagy folytonos) és mélységétől (felszínes vagy aprólékos) szintén függ. A fenti ábrákon a múltszférákat egyszerű, szabályos gömbökkel ábrázoltuk. Viszont a gyakorlatban a mozgó forrás által szakaszosan keltett időhullámok alakja a keltéskori elmozdulás függvényében szintén megváltozik. Emanációs sebesség alatt (0<RV<1) nem gömb lesz, hanem ellipszoid, míg efölött (RV>1) cseppalakúra torzul.
A tachion keletkezése gyakorlatilag egyetlen pillanat csupán, mert az álló (vagy lassan mozgó) forrást elérő múltszférák azonnal, gyorsulás nélkül (ugrásszerűen) lökik meg azt. A teremtő tachion mikrostruktúrális szerkezetéről a Terembúrán található még leírás. Ennek címét lásd a linkek között.
A "Mistic spirals" című, angol nyelvű könyvben található az alábbi, valószínűleg a középkorból származó kép. Lásd: 4. ábra. Címe: Mount Purgatory - A Tisztítótűz Hegye. Megtalálható még: G. R. Wawe és T. Z. Marshal - Az energia titka című könyvének 49. oldalán is (lásd: a könyvajánlóban).
A képen lévő angol nyelvű szövegek legvalószínűbb fordítása a következő.:
The Earthly Paradise - a földi paradicsom
Upper purgatory - felső purgatórium
Middle purgatory - középső purgatórium
Disordered Love of Good - Az Isten megzavart szerelme
Excessive Love of Secondary Good - A második Isten mértéktelen szerelme
cornice - párkány
7. The Lustful - a kéjsóvár
6. The Gluttonous - a falánk
5. The Covetous - a kapzsi
Love Defective - Hiányos szerelem
4. The Slothful - a lusta
Lower purgatory - alsó purgatórium
Love of Neighbours' Harm - A rosszakaró barátok szerelme
(Love Perverted) - romlott, kicsavart szerelem
3. The Wrathful - a haragos
2. The Envious - az irigy, gonosz
1. The Proud - a gőgös, kevély
Peter's Gate - Péter Kapuja
steps - lépések
3. Satisfaction - megnyugvás, kielégítés
2. Contrition - bűnbánat, töredelem
1. Confession - beismerés, vallomás
Ante-purgatory - előcsarnok purgatórium
Salvation in articulo mortis - üdvösség (megváltás) a világos halálban
terrace - terasz, lépcsőzet
The Late Repentant - a késői bűnbánó
a.) The Indolent - a hanyag, közömbös
b.) The Unshriven - a fel nem oldozott, gyónás nélküli
c.) The Preoccupied - a gondolatokba merült, szórakozott
The Excommunicate - a kiközösített, kiátkozottAz ábrázolás tagadhatatlan hasonlóságokat mutat a teremtő tachion geometriai szerkezetével, bár jól látható, hogy a rajzolója valami konkrét hegyre, sziklacsúcsra gondolt, s nem pedig időgeometriára. Az egyes szintek (bűnök) csoportosítása és elnevezése precízen egybeesik a tachionéval, lásd: 5. ábra.
A 6. bűn, a falánkság talán a toronyzóna csúcsára utal, ahol a fejbuborékot "megeszik", beolvasztják a régebbi múltszférák, metszetet képezve vele. Az alsó purgatórium párkányaitól lefelé haladva olyan bűnökkel találkozunk, melyek érzelmekkel kapcsolatosak. Ezek intenzitása egyre csökken, ahogy eljutunk a kicsavart szerelem zónájától a Péter Kapujáig. Az köztudomású, hogy Szent Péter őrzi a mennyországba vezető kaput a keresztény világképben. A csúcstól lefelé haladva a kapu három zónája pont a 8-9-10. impulzusra esik a tachionnál, ami nyilván nem véletlen. A 11-12-13. impulzusnak megfelelő 1. terasz az előcsarnokban olyan részekből áll, melyek mind az időbeli késedelemmel, elcsúszással hozhatók asszociatív kapcsolatba. 14. impulzustól lefelé haladva pedig már csak a kiközösítettek terasza található, ami egyértelműen a teremtésre való alkalmatlanságra, az abból való kizárásra utal.
Bárki készítette ezt a szemléltető ábrát, egészen biztos, hogy nem értette, milyen mélyebb, belső, ezoterikus jelentést hordoz a felvázolt logikai rendszer. A hegy felülnézeti képén jól látható, hogy sugárirányú satírozással külön kiemelték a Péter Kapuja zónát (teremtési szalagot), amely kulcsfontosságú szerepet játszik az univerzum születésében. Itt még a rendszer tengely körüli forgása is fel van tüntetve, spirál alakú ösvényként, amely a csúcs felé vezet. Ez egyben (valószínűleg) azt is megadhatja, hogy mennyit fordulhat a rendszer egy emanációs impulzus ideje alatt.Készült: 2001.09.25.
A témával kapcsolatban érdemes elolvasni az Eseményhorizonton a Tachionika c. írást a 2010-es év létfilozófiai írásai közt!