LELKEK ÉPÍTÉSE, JAVÍTÁSA


Az elmúlt években több ezer oldalnyi tudományos cikket, műszaki tervdokumentációt, gyártás technológiai leírást, képet, tervrajzot, videót (élményfilmet), interaktív szimulációt tanulmányoztam az isteni mindentudásban, amik a lelkek kinézetéről, működéséről, tervezéséről, gyártásáról, javításáról, átépítéséről, üzemeltetéséről, programozásáról szólnak. Ezen információk bárki által hozzáférhetők az isteni adatbázisban (akinek van fizikai hozzáférése a hálózathoz), de csak kevesen kíváncsiak rá és még kevesebben értik részleteiben. A következő években ebből a hatalmas anyagból fogok egyes témákat 3D-s földi magyarra lefordítva, röviden ismertetni, aminek a megértéséhez érdemes elolvasni a Lélektani kutatások (2021, létfilozófia) című írást, valamint az időmatematikával foglalkozó írásokat (2007, matematika).

1. ATOMI ÖSSZESZERELÉS N TÉRDIMENZIÓBAN

Az nD-s lelkek gyártási és karbantartási (javítás, alkatrészcsere) technológiájának vizsgálata során hamar kiderült, hogy egy több százmillió (milliárd) szénatomból álló lélek felépítése meglehetősen időigényes folyamat, még akkor is, ha egyszerre sok ponton zajlik párhuzamosan, akár ezernyi Atom Mozgató Egység (AME) segítségével. A művelet során a lelket egy építési felülethez (alaplap) mereven rögzítve kell tartani, nehogy elmozduljon akár csak fél atom átmérőnyit (<75 pikométer) is bármilyen irányba, mert az már elrontaná a további atomok ráépítésének folyamatát. Így viszont az AME-k csak az egyik oldalról (felülről) férnek hozzá a lélek felületéhez, aminek a keresztmetszete meglehetősen kicsi és a mérete folyamatosan változó rétegenként (növekvő, majd csökkenő).

Mivel az atomokat nem lehet tetszőlegesen nagy sebességgel integrálni az építési felületre, a rétegenként való haladás nagyon időigényes folyamat. Ha másodpercenként csak 1000 atomot rakunk a helyére átlagosan, a teljes lélek felépítése napokig fog tartani még a kisebb, egyszerűbb lélek típusok esetén is. A komplexebb lelkek (amik több milliárd atomból állnak) összerakása pedig hetekig, hónapokig fog tartani. Ha a folyamat során bárhol hiba adódik, akár csak egyetlen atom is hiányzik a helyéről vagy rossz helyre kerül beépítésre, azt menet közben kell észlelni, mert utólag már nem lehet rajta javítani. Mivel akkor szét kellene szedni, részben vissza kéne bontani a lelket valamelyik irányból (ami a legközelebb van a hibához), hogy az AME hozzáférjen a selejtes területhez. Ez tovább rontja a gyártási hatékonyságot, a sokszorosára növelve a műveleti időt. Rengeteg lélek párhuzamos gyártásával lehetne javítani a termelékenységen, de ha túl sok selejt képződik, amiket utána újra kell hasznosítani, az egész folyamat értelme megkérdőjeleződik.

2. N+1D-S GYÁRTÁSTECHNOLÓGIA

Ezekre a problémákra kínál megoldást az n+1D-s gyártástechnológia alkalmazása. Aminek lényege, hogy az adott térdimenziószinten való üzemelésre szánt lelkeket egy kibővített sajáttérben építik fel, kihasználva a beágyazási környezet kedvező fizikai és geometriai körülményeit. Ehhez térkibővítő (térprodukciós) generátorokat használnak, amik nem csak makro, hanem nano méretekben is megépíthetők, így kényelmesen elférnek a porszem nagyságú lélekgyártó műhely platformján, stabilan fenntartva a lokális, n+1D-s teret. Tehát a 3D-s lelkeket 4D-s sajáttérben építik, a 4D-seket 5D-ben, az 5D-seket 6D-ben.

Amint azt már tudjuk a korábbi kutatásainkból (lásd: Dimenzióváltás, 2022, létfilozófia), az nD-s atomok n+1D-be helyezve nem válnak n+1D-ssé, mert az alkotó részecskéik megőrzik a szerkezetüket (térdimenziószámukat). Csak a részecskéket alkotó fotinók válnak n+1D-ssé. Így a lélek megőrzi térdimenziószámát és könnyen hozzáférhetővé válik az n+1D-s irányokból (a földi matematikában: ana és kata). Szemléletes példával élve ez olyan, mintha egy síklapra nem a 2D-s síkban próbálnánk nyomtatni valamit, hanem a 3D irányából, felülről és alulról rálátva végeznénk a nyomtatást. Ilyenkor egyszerre hozzáférünk a teljes síkfelülethez, tehát párhuzamosan elhelyezett AME-k használatával akár egyidőben nyomtathatunk mindenhol, egy rétegben dolgozva a síkban. Ezen a módon a lelkek rendkívül gyorsan (másodpercek alatt) megépíthetők, vagyis a folyamat akár a több milliószorosára is felgyorsítható (az nD-s gyártáshoz képest).

3. MINŐSÉGELLENŐRZÉS

Miután elkészült a lélek, könnyű elvégezni rajta a minőségellenőrzést. Szintén az n+1D irányából át kell világítani egy gamma tartományba eső fénysugárral, ami egyetlen pontból, középről kiindulva (ez egy lencse fókuszpontja), kúp alakban szétszóródva áthatol a lelken és a túloldalán egy nD-s ellenőrző felületre vetíti az árnyképét, kinagyítva. A nagyítás mértéke függ a sugár kúpszögétől, a fényforrás, a lélek és az ellenőrző felület egymástól való távolságától. Szétterülő fénysugár helyett használhatunk keskeny nyalábú fényszálat is, nagy sebességgel letapogatva vele a lelket, amennyiben képesek vagyunk kellő precizitással mozgatni a fényszálat a kívánt irányokba léptetve. Ehhez olyan sűrűségű fényt kell használni, aminek fotinói kellő számban visszapattannak a szénatomok atommagjairól, mivel maguk az atomok gyakorlatilag üresek belül, ezért akadálytalanul átjárhatók a fotinók számára. Az ellenőrző felületbe pedig nano méretű fényérzékelőket kell beépíteni, amik az egyes atomok pozícióit jelzik az AME vezérlő számítógépnek.

A gyártmány hibátlanságának ellenőrzéséhez két mérést kell elvégezni a munkadarabon. Először az ellenőrző felületre kell helyezni a lélek méretarányos, hibátlan árnyképét. Oly módon kell maszkolni a felületet, hogy a gyártmány rávetített árnyképe tökéletesen illeszkedjen hozzá és elfedje. Ha a gyártmányban valahol van egy plusz szénatom, olyan helyen, ahol nem kéne lennie, akkor ott nem megy át a fénysugár (visszaverődik az atommag részecskéiről), tehát a felületi fényérzékelők által szolgáltatott jel megváltozik (csökken a megvilágított terület mérete). Ilyenkor a fölösleges szénatomok megkereshetők az anyagbontó rendszerrel és célzott hullámtéri interferenciával kilökhetők az nD-s szerkezetből az n+1D irányába, majd légáramoltatással eltávolíthatók az építési területről.

Ezután az ellenőrző felületre kell helyezni a lélek méretarányos, hibátlan árnyképének komplementerét. Oly módon kell maszkolni a felületet, hogy a gyártmány rávetített árnyképe tökéletesen illeszkedjen hozzá és kitakarja rajta a világos részeket. Ismét átvilágítva a lelket, az árnyképe letakarja a komplementer világos részeit, tehát semennyi fény nem éri az atommagok mögé eső felületi fényérzékelőket. Ahol nem nulla a jel, onnan hiányzik egy szénatom. Ilyenkor a hiányzó szénatomok megkereshetők az AME-vel és pótolhatók.

Ez a szubatomi szintű fotolitográfiás módszer a lelkek karbantartására, a működésük közben keletkezett szerkezeti hibák javítására is használható. Az elkopott részek kipótolhatók vele, a külső és belső lerakódások, szennyeződések eltávolíthatók róla és belőle. A művelet előtt természetesen el kell távolítani a lélek fényszálait (szellemét), nehogy a mindenfelé röpködő kósza atomok megzavarják a körbepattogásukat és fényveszteséget, illetve adatvesztést okozzanak. Ehhez elég átmozgatni őket egy ideiglenes tárolóba, majd a javítás után vissza lehet tölteni a hordozóba az egészet. A szellemi javításokat, módosításokat, átprogramozásokat (szoftverfrissítéseket) eközben érdemes elvégezni. Így egy lélek karbantartása néhány másodperc alatt végrehajtható. Közben az illető tudata nem működik, tehát a műtétet úgymond "altatásban" kell csinálni, hogy ne észleljen semmit a folyamatból.

4. ÁTÉPÍTÉS

Az n+1D-s javítási technológia felhasználható arra is, hogy komolyabb átépítéseket hajtsanak végre a lelkeken, igény szerint. Tehát kicserélhetők benne egyes nanogépek (mütyürök), belerakhatók vagy eltávolíthatók belőle az egyes (különleges) képességeket biztosító részegységek, megváltoztathatók az időszálas kommunikációt biztosító szilárdtest jeladók és jelvevők atomjai (új művonalak kialakítása más lelkekhez, hálózati szerverekhez), akár a burkolatba épített szilárdtest azonosító kód (sorszám) is kicserélhető.

Amire nem alkalmas ez a módszer, hogy egy nD-s lélekből n+1D-s lelket készítsenek vagy fordítva. A lelkek dimenzióváltásához magukat a lelkeket kell kicserélni, az adott térdimenziószintnek megfelelő típusú lelket gyártva, amibe utána át lehet mozgatni az illető élmény fényszálát (személyiségét, tapasztalatait). A mütyür vezérlő és kommunikációs fényszálakat ilyenkor nem mozgatják, mert minden térdimenziószinten mások a különböző típusú lelkek szerkezeti és működési jellemzői, amikhez külön szoftvereket (lélek vezérlő operációs rendszert) kell használni. Ezt alapból biztosítják az újonnan gyártott lelkek számára a gyárban.

5. LÉLEKGYÁRAK

Azt senki sem tudja (talán még az istenek sem), pontosan hány lélekgyár üzemel szerte az univerzumban? És hol vannak ezek? De valószínűleg rengeteg van belőlük (jól védett, álcázott isteni űrállomásokon, bolygófelszíni támaszpontokon, önjáró leletróniumokban); kisebbek (porszemnyi), nagyobbak (öklömnyi), egyszerűbbek (csak gyártás és karbantartás), bonyolultabbak (tervezés, fejlesztés, kísérletezés is). Mivel az univerzumban mindenfelé csavargó lelkek közül folyton odavész néhány különböző okokból (lásd: Spontán égés, Tisztítótűz, 2021, létfilozófia), egyrészt pótolni kell a veszteségeket (újrateremteni az elpusztultakat), másrészt kiegyensúlyozni a lélekvándorlásból fakadó területi népesség egyenetlenségeket (hiányt). A népszerűbb leletróniumok (lelkekből összeálló, bolygó méretű létesítmények) is sok lelket magukhoz vonzanak, nagyjából úgy, ahogy a nagyvárosok felszívják a vidékről beköltöző népességet, sok csábító életlehetőséget kínálva nekik.

Ráadásul az univerzum folyamatosan növekszik, bővül, ahogy kiterjed a téridő hullámterével együtt a létezés végtelenjébe (lásd: Ősfénylés, Fényözön, Teremtési korszakok, 2021, létfilozófia), s közben csillagok, bolygók, galaxisok keletkeznek spontán (a fény és anyag természetes másolódása miatt), illetve mesterségesen is létrehoznak (felépítenek) ilyeneket az istenek. Emellett új univerzumokat is létrehoznak az őskáoszban (a nemtér-nemidő rétegbe kiköltözve a sajátterükkel), amik mind arra várnak, hogy a vállalkozókedvű lelkek belakják őket.

Hogy hosszabb távon hová fog ez vezetni, azt még senki sem tudja. Különböző modellszámítások és előrejelzések vannak, amik alapján csak egy dolog biztos: még sokáig nem kell aggódnunk az univerzum lelki túlnépesedése miatt.

Készült: 2023.01.18.

Következő írás

Vissza a tartalomhoz